[ oporavak u banji @ 18.08.2009. 02:00 ] @
nedavno je u saobracajnoj nesreci u Egiptu poginulo 9 nasih gradjana, velika frka je izbila, velika tema je to bila.
predsednik drzave i ministri su licno bili angazovani u pomoci nastradalima, svi televizori i mediji i forumi su samo o tome pricali.
proglasen je dan zalosti u Republici Srbiji.
zastave su bile na pola koplja.


a sad da vidimo jedan primer zakona relativiteta na delu:

Citat:
U protekloj nedelji na putevima u Srbiji poginule 32 osobe, a više od 500 povredjeno. Samo ovog vikenda život izgubilo šest osoba.


i nista, nema medijske frke, nema predsednika i ministara, nema dana zalosti, nema eksperata da pricaju ko je kriv, nema forumskih diskusija.
poginulo nas je 32, u bolnici je zavrsilo 500.

psssst.
ajmo na jos jednu pivu jarane.

[Ovu poruku je menjao oporavak u banji dana 18.08.2009. u 03:34 GMT+1]
[ zaraza @ 18.08.2009. 02:06 ] @
Pa tu mu valjda dodje normalno - da se gine po putevima u Srbiji....
Vest je kada se to isto desi nekome na letovanju u Egiptu....
Novine...reklame....to je to...kad raja cuje tako nesto svi ce da viknu "Joj jadni ljudi", a onda ce ministri i ostali da se slikaju za saucesce i tako to....
Ovako....mlate o nekim zakonima, presretacima, ovome onome....
Nema leba za njih kad neko pogine na Ibarskoj....
[ sonus70 @ 18.08.2009. 05:46 ] @
I mene su u firmi pitali posle tih 9 u Egiptu "Jel bi išao ti ponovo tamo" pošto sam zadnje dve godine letovao u Hurgadi. Gde ne bi, samo nek mi neko plati. Ne razmišljaju ljudi kad postave pitanje. A što se tiče ovih siromaha što su izginuli na domaćim putevima, to se dešava maltene svaki vikend u toku sezone odmora pa oguglali ljudi. "Navika je ćudo"

(off povodom "Ne razmišljaju ljudi pre nego što pitaju")
Odrastao sam u Rumi i tamo je bicikl obavezan kad si klinac, i koristan. Sva tri puta kad su mi ih mažnjavali ćale me natera da odem u SUP i da prijavim krađu. I sva tri puta :
Ja: Dobar dan, ukrali mi bajs
Dežurni murkan: Ko? Ko ti ukr'o?
Ja: Da to znam, nije ukrao nego pozajmio.
[ peka @ 18.08.2009. 16:11 ] @
Isto tako srusi se avion iznad okeana i pet dana se razvlaci po novinama o smrti tih par stotina ljudi, iako je taj dan ko zna koliko hiljada poginulo u saobracaju. Valjda su avionske (ili ove u inostranstvu) nesrece "zanimljivije", posto su (obicne) saobracajne svakodnevnica.
[ Kovacevic Vladimir @ 18.08.2009. 19:38 ] @
Ima tu nekih (ne)pisanih pravila o prioritetima i opšte uređivačke politike u smislu: šta je senzacija...

Počev od brojeva (koliko), do posledica (političko i bezbedonosno), i dalji razvoj događaja, odnosno praćenje i broj sledećih novinskih izveštaja (kontinuitet).
Saobraćajke spadaju valjda već u "normalu", na opštu žalost.

Pozdrav
[ oporavak u banji @ 19.08.2009. 02:40 ] @
slazem se sa vama, tragicno je da toliko ljudi gine na taj nacin, a da niko ne obrati paznju, a gadan mi je relativizam kojim se tretiraju smrti ljudi.

da budem neumereno nekorektan, pa da racunam ljudske zivote, ako je 9 mrtvih dan zalosti. 32 mrtva, vise od 500 povredjenih nedeljno, znaci da svaka dva dana u Srbiji treba da bude proglasen dan zalosti zbog poginulih u saobracajnim nesrecama.