[ dzeri72 @ 18.08.2009. 09:33 ] @
Pozdrav, prije jednu godinu nabavio sam kameru Panasonic md10000, danas mi je prijavio pri snimanju ( head need a cleaning ) stavio sam kasetu za prociscavanje koja je isla sa kamerom,n to sam probao vise puta ali problem nije resen, naime,kamera snima, i ono sto ta snima kada zelim da vidim sta je snimljeno na noj prikazuje se stalno horizontalne linije, a kada proverim na neku drugu kameru sve je ok.

Kako da resim problem, molim za pomoc.
[ StudioIbro @ 31.08.2009. 21:13 ] @
Drugu glavu sve će biti veći problem dok ne počne totalno da pravi dropove. Nisi trebao na njoj koristiti soni premium, pretpostavljam.Panasonik ne podnosi grube sonieve kasete,za utehu 200eura glava moj drugar menjao na dvx 102ben. Samo kod njega su linije bile i dok snima na displeju a ne i dok gleda snimljeni materijal.


[Ovu poruku je menjao StudioIbro dana 01.09.2009. u 00:46 GMT+1]
[ lazarovm @ 31.08.2009. 22:22 ] @
Ala si objasnio problem, svaka čast :) Ali sony premium miniDV je trenutno najbolja kasetica koja se može naći za 2eur... Ko je koristio JVC ili nešto drugo, "taj zna šta znači voditi decu na Zagrebački velesajam"...

Elem, očigledno je da je posle godinu dana profesionalnog korišćenja kamere, pretpostavljam, došlo vreme za malo "čišćenje", ako nije kasno, pošto si je našmirglao glavu kaseticom za čišćenje, što baš i nije preporučljivo ako je u pitanju prašina i sl... Panasonic inače ima problematične glave, čak imaju skraćenu garanciju...
Svrati do nekog servisa koji to može da ti sredi, ima par po BG-u, mislim da ne košta puno, sobzirom da radiš "servis na taksiju", ako se profesionalno baviš time.
poz

[ StudioIbro @ 31.08.2009. 23:43 ] @
Ja sam napisao ono što su rekli u servisu da su panasonik glave na zadnje modele veoma osetljive a poznato je da su sony kasetice grublje inače od ostalih.Dobro bi bilo da je samo do čišćenja....
[ dzeri72 @ 08.09.2009. 16:41 ] @
Pozdrav, Ibro.
I mi se bavimo snimanje i ostale graficke i video dejnosti.
Dali je moguce dobiti vas kontakt email.
nas email: [email protected]
www.pro-grafikadubai.com.mk
Hvala na suradnji
[ lukaigane @ 23.10.2009. 00:57 ] @
sony premium je najgora kaseta koja je ikada dosla na nase trziste...to nema ko da ti kaze...to svi znaju...zapravo na nasem trzistu je to verovatno neko djubre motano po garazama...sto se tice klasike ..mislim da maxell nosi barjak...ja godinu dana nisam kupio kasetu a svake sedmice snimam svadbe godinama....no dropovi...sve ok...ovo je moj savet...presnimio sam ih milion puta...broja se ne zna...
[ mikica979 @ 06.11.2009. 22:52 ] @
Moze li neko da mi da aresu sajta gde mogu da vidim cenu glave za kamkorder panasonic nv md 10000.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.11.2009. 22:58 ] @
Na ES-u se banerima reklamira nekoliko firmi gde možeš da kupiš sve što te zanima u vezi bilo kakvih kamera.

Dalja priča u tom smeru nije potrebna, a ni dozvoljena.