[ slavko music @ 18.08.2009. 16:12 ] @
Kako mogu da napravim multi timbral na kurzweil k 2000 posto ja radim sa vst instrumente pa sad imam jedan prijatelj pa hocemo da slusamo midi solo od kurzweil ali nesto mi se menja ne mogu da namestim na midi channel gde hocu poshto ne znam kako radi multi timbral ako zna neko ako hoce da mi opishe kako se radi na koju funkciju
[ Kovacevic Vladimir @ 19.08.2009. 12:58 ] @
Jesi li dobro proučio ovo?

Applications

Inexpensive multitimbral synthesizers combined with a MIDI equipped computer (such as the Atari ST, before PCs became equipped as standard with a MIDI interface) made home studio recording much more accessible to the digital musician, particularly instrumental keyboard players. By capturing information digitally via MIDI, one could play back an entire work with several voices on a single multitimbral synthesizer. This, combined with a relatively cheap four track tape machine or higher end 16 and 24 track reel-to-reel machines would allow a musician to layer a number of keyboard tracks digitally, and then use a single track for MIDI information and the rest for analogue sounds, without requiring intermediate mix-downs to gain additional needed synth tracks.

Pozdrav
[ wujaymarkoff @ 19.08.2009. 18:20 ] @
Slavko, iskreno jedva da sam vas razumeo.
Vi u stvari hocete da vasu klavijaturu koristite u multitimbral modu, da fakticki preko klavijature trigerujete (svirate) vise vsti instrumenata?
Prvo, jako malo vsti instrumenata ima koji su multitembralni, pa je moguce koristiti vise patch instanci odjednom. Npr. da u okviru raspona prve dve oktave na klavijaturi vam svira bas, druge dve , trece dve udaraljke itd. Prvi vst koji mi tu pada na pamet je Dash Signature Eve. Da li ima jos neki nije mi poznato, a probao sam na stotine njih. Inace sempleri imaju tu mogucnost, ali oni nisu klasicni vst instrumenti.
Inace ne znam u kom sekvenceru radite, ja radim u Cubase-u i Fl Studiju. Za prvi nisam uspeo da provalim (dosta sam kopao na tu temu na netu), dok je u FL Studiju to moguce preko koriscenja layer opcije i podesavanje zone za svaki instrument pojedinacno.
Drugo, ovaj drugi deo vaseg pitanja koji se odnosi na midi mi isto nije bas najasniji. Vi imate gotov midi fajl, sa svim midi kanalima za instrumente i zelite da ucitate taj midi u vst i da vam midi zameni realtime zvukovi. Sad se bas najbolje ne razumem u terminologiju midija, ali se secam da je preko nekih semplera bilo moguce ucitati midi fajl i samo izabrati gm banku i gotova stvar, imate spremne zvukove. Kontakt je cini mise imao tu opciju. Inace za svaki midi kanal pojedinacnog instrumenta mozete ucitati vsti, to je vec lako.

Pozdrav!
[ slavko music @ 20.08.2009. 18:54 ] @
ovde nije bitno vst instrumenata tuku ja pitam dali ima neko kurzweil da on radi sa midi u PC racunala da mu onda kaze kako radi sa multi timbral funkciju u klavijaturama da mogu na svaki kanal da namestim razliciti zvuk posto ja sam probao sv zvuke izlazu na jedan kanal ako ja namestim midi kanal 2 onda svi drugi su isto tako na vtori kanal ako namestim na 3 svu su na treti ja znam da postoju funkcija da dajes naredbe gde da izlazi svaki instrumenat na koji zelish kanal do 16 midi kanala sad mislim da ste me razumeli