[ hemarikon @ 20.08.2009. 06:07 ] @
Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano.

Huligani među navijačima Crvene zvezde, koji su se uputili na sutrašnju utakmicu svog tima sa sa Slavijom iz Praga, divljali su na putu po benzinskim pumpama u Češkoj, zbog čega ih je 29 proterano.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=106991
http://www.b92.net/info/vesti/...08&dd=19&nav_id=377154
http://www.rts.rs/page/sport/s...ske+pumpe+na+putu+za+Prag.html
http://www.vesti.rs/Sport/Navi...ke-pumpe-na-putu-za-Prag.xhtml
[ vlada131 @ 20.08.2009. 06:24 ] @
Tako i treba, još su i dobro prošli samo sa proterivanjem, napravili štetu od 4000e i 'uzimali robu bez namere da plate'; nisu imali ni uplaćeno zdravstveno osiguranje (koji genije im izdao vize, uopšte?!?).
[ fanfon @ 20.08.2009. 07:55 ] @
Kako uopste mozes znati kome da izdas vizu, tj. ko ce da pljacka? Ne mozes nikako ako nije evidentiran za ranije prestupe.
[ vlada131 @ 20.08.2009. 08:35 ] @
Citat:
fanfon: Kako uopste mozes znati kome da izdas vizu, tj. ko ce da pljacka? Ne mozes nikako ako nije evidentiran za ranije prestupe.


Mislio sam kako su dobili vize a da nemaju uplaćeno zdravstveno osiguranje, koliko znam to je obavezno za dobijanje vize...
[ popiosam @ 20.08.2009. 10:08 ] @
Sve ih treba na prinudan fizicki rad gde bi visak neikoriscene energije usmerili na pravu stvar. To su sve klinci koji ne znaju sta ce od dosade. Drustveno koristan rad bi ih otreznio!
[ hemarikon @ 20.08.2009. 17:18 ] @
Jesu ovde sve navijači Partizana pa ne znaju pesmu

Igrale se delije na sred zemlje Srbije.
[ vlada131 @ 20.08.2009. 22:42 ] @
To je bio samo uvod, izgleda:

Citat:
Prag: Privedeno 150 navijača Zvezde
Prag -- Najmanje osam navijača Crvene zvezde povređeno je u Pragu u tuči sa policijom pred večerašnju utakmicu sa praškom Slavijom. Privedeno 150 navijača Zvezde.


"Prevezli smo u bolnice osam ljudi sa lakšim povredama. Svi su stranci, nismo morali da se pobrinemo ni za jednog policajca", kazala je novinarima portparol praške Hitne pomoći Jiržina Ernestova.

"Do incidenta je došlo na Vaclavskom trgu u centru Praga oko 18 časova pošto su se stotine navijača Crvene zvezde uputile ka metrou sa obližnjeg Staromnjestskog trga u turističkom centru češke prestonice, gde su mirno, bez potrebe da policija interveniše, popodne skandirali parole Zvezdi i pevali.

"Pošto su navijači iz Beograda napali nekoliko turista policija im je preprečila put i pozvala da prekinu da uznemiravaju. Navijači su, međutim, policiju napali", opisala je početak tuče portparol praške policije Andrea Zoulova.

Na specijalce češke policije poletele su konzerve, flaše, stolice i stolovi obližnjeg restorana i sve što su "Delijama" okrepljenim alkoholom došlo pod ruku, a policija je među njih ubacila bombe sa suzavcem.

Nakon tuče ostala je demolirana bašta jednog od restorana na Vaclavskom trgu i polomljeni izlozi, javili su češki mediji.

Skoro 200 od ukupno 800 srpskih navijača koliko se procenjuje da je stiglo u Prag ne navija tako večeras za svoj tim.

Uz tih 150 privrednih danas, juče je policija proterala iz Češke 44 navijača, iz dva autobusa, jer su krali "na sitno" piće, sendviče i plišane igračke na dve benzinske pumpe, čim su prešli češku granicu a jednu su išarali sprejem, što je u Češkoj krivično delo.

Neki od proteranih navijača nisu imali ispravno zdravstveno osiguranje, a za trojicu se ni ne zna kako su ušli u šengenski prostor pošto nisu imali važeće vize.

Problema je bilo i u studentskom domu na Strahovu gde je prenoćila najveća grupa od 400 navijača, pošto se uprava doma požalila medijima da gosti iz Srbije nisu hteli da plate prenoćište a u pomoć je zato morala da pozove i policiju.

Da se i u Češkoj, isto kao u Srbiji, plaća piće popijeno u restoranu policija je opominjala i jednu grupicu navijača popodne na Staromnjestskom trgu, javili su češki mediji.

Jedan od Zvezdinih delija "proslavio" se po celoj Češkoj pošto je u direktnom prenosu sa Staromjestskog trga televizije dnevnika "Mlada fronta Dnes" pokazao Česima golu zadnjicu uz uzdignut srednji prst.

Utakmicu Slavija-Crvena zvezda prate neviđene mere bezbednosti na stadionu, a i u gradu je češka policija izdvojila 280 policajaca - specijalce, obučene pse, konjičku jedinicu i helikopter, pošto se Prag još živo seća divljanja hrvatskih navijača Dinama prošle jeseni, protiv kojih se policija plašila da interveniše.


Izvor:B92


[ hemarikon @ 20.08.2009. 23:02 ] @
Citat:
u tuči sa policijom

Ništa nez slavlja. Treba proslaviti najavljeno ukidanje viza od 1. jan. 2010. Ako ovako budu slavili u povratku može se desiti da nam bude ukinuto najavljeno ukidanje viza. Zato je i bolje što nećemo imati predstavnika u evropskim fudbalskim kupovima.

Citat:
Jedan od Zvezdinih delija "proslavio" se po celoj Češkoj pošto je u direktnom prenosu sa Staromjestskog trga televizije dnevnika "Mlada fronta Dnes" pokazao Česima golu zadnjicu uz uzdignut srednji prst.

Eto, i Srbija ima svoj brend, po kome će biti prepoznatljiva u celom svetu.
[ Au197/79 @ 20.08.2009. 23:24 ] @
Kretenčine. To bi ja uštrojio da se više ne razmnožavaju. Što je sigurno, sigurno je, a verovatno bi se i smirli kad ne bi imali muda, mozga ionako nemaju.

http://zpravy.idnes.cz/srbsti-...asp?c=A090819_225457_praha_abr
[ Ivan Dimkovic @ 20.08.2009. 23:26 ] @
Sve je to zato sto su ti kafici i ljudi u Ceskoj zapravo izazivali navijace... treba sve uraditi kako ne bi izazivali siledzije, reicmo da se sklone kada se igra utakmica i da ofarbaju benzinare sa farbom na kojoj ne ostaje auto lak i da im, recimo, odmah poklone to sto su hteli da maznu, umesto da ulaze u konflikt sa njima :)

A... cek, oni ipak pozvali specijalnu muriju... ocigledno ne postuju ljudska prava tih navijaca - nisu oni svi krivi, ja sam zapanjen sa nacinom na koji se ceska murija ophodi prema tim ljudima, valjda si nevin dok se ne dokaze suprotno :-)

Ali dobro, mogu da odahnem jer znam da ce ti navijaci ukoliko sutra biti poslati u jednom pravcu u Srbiju, zemlju u kojoj se postuju i ljudska prava navijaca-shibadzija, silovatelja i pedofila... to uliva poverenje u to da im nece 'faliti ni dlaka sa glave.

[ hemarikon @ 21.08.2009. 00:14 ] @
Ima jedna sitnica koju si propustio da primetiš. A to je: neke stvari se mogu predvideti i pripremiti odgovarajuće mere. Ovde se murija dobro pripermila za doček "nestašne" mladeži, baš kako priliči. Nisu pred navijače poslali maloletnice u providnim suknjicama da ih dočekaju u ponoć uz molbu "nemojte". Procenili su da je mnogo prikladnije dobar pancir i još bolji pendrek. A kako čujem ni suzavac nije nedostajao. Ali kako se ne može baš sve predvideti, onaj ih je iznenadio i uspeo da se slika u "Srpskoj pozi". Šta da se radi. Slično kao kod silovanja, 2% slučajeva je apsolutno nepredvidljivo.
[ vladd @ 21.08.2009. 01:31 ] @
A izgleda da su se i igraci Slavije dobro spremili i kaznili i Zvezdu i zvezdine navijace.

Poz
[ oporavak u banji @ 21.08.2009. 03:05 ] @
ako se ne varam navijaci dinama iz Zagreba su prilicno demolirali Prag i put do njega. tada ceska policija na nesrecu svojih gradjana gotovo da nije reagovala, to je bila velika tema u Ceskoj...

pa su Cesi cekali odgovarajucu priliku da se pokazu, a ovi nasi su im dali dobar povod.
[ hemarikon @ 21.08.2009. 04:03 ] @
Niko od pandura nije povredjen, javlje se iz Praga.
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 08:09 ] @
Ahahahah ko da sam bio vidovit:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=377375

Citat:

Fudbalski klub Crvena zvezda je u saradnji sa konzulatom Srbije u Pragu otkrio niz teških kršenja prava građana Srbije i Srba iz dijaspore dan pre i na dan utakmice Slavija – Crvena zvezda.


:-) Odlicna brza reakcija konzulata Srbije u Pragu - ljudska prava gradjana Srbije koji su dosli da malo navijaju i demoliraju koji objekat moraju biti zasticena po svaku cenu... kako znaju ljudi prioritete i kada da mrdnu guzicu u roku od odmah :-)

Ne bi me cudilo da Srbija plati stetu za ovo ko sto su platili za onog shibadziju u USA - ipak su svi nasi gradjani bitni, pogotovu shibadzije jer, jbg, ko zna - mozda ce opet trebati da se zapali neka ambasada uskoro, a onda znas koga da pozoves na quick-dial.
[ hemarikon @ 21.08.2009. 09:16 ] @
Zvezdu čekaju debele kazne. Ne samo novčane. Prvo sledeće je igranje utakmica pred praznim stadionon u Beogradu, Zatim izbacivanje iz evropskih kupova. U najgorem scenariju moglo bi doći do potpune blokade fudbalskog saveza Srbije na medjunarodnoj sceni. U prilog tome idu poslednje vesti da grupe navijača odbijaju da napuste prag.
[ vlada131 @ 21.08.2009. 09:46 ] @
Ono što je najtužnije je da se sve to dešava u jednoj Češkoj, zemlji koja nam je uvek bila prijateljski nastrojena, koja nas je prva podržala za ukidanje viza i pokušala da utiče da se to pitanje što brže reši, koja je među prvima tražila deblokadu SSP-a...a ove što neće da napuste Prag, lepo malo u ćuzu da se priberu, onda napolje sa zabranom od par godina ulaska u Šengen; to ih verovatno neće opametiti, ali će poslužiti kao primer drugim likovima koji bi da idu van da se malo prazne.
[ StORM48 @ 21.08.2009. 11:46 ] @
Šta ste napali tu jadnu decu - nisu oni ništa krivi! Policija ih je izazvala svojim provokacijama, pojavivši se pod punom opremom.
Deca su isfrustrirana zbog toga, zbog trauma iz detinjstva, pa su se malo izduvali...

Bože mili, ne verujem šta ovi go*nari iz Zvezde bulazne...

Ne samo da bi ih raspustio/smenio u kompletu, nego bih ih i pohapsio i bacio u tamnicu, zbog podsticanja na nasilje, stoka jedna neobrazovana!

Hapsi!!!

Pozdrav
[ Horvat @ 21.08.2009. 11:54 ] @
ko im placa povratak u zemlju i odstetu ceskoj republici?
koga ce docekati na trgu?"navijace" ili fudbalere?
[ hemarikon @ 21.08.2009. 12:31 ] @
Ukoliko budu transportovani po sili zakona onda će račun biti ispostavljen gradjanima Srbije. Inače, šta fali da se utakmice igraju 200-300 km dalje od Srbije kad je Zvezda domaćin. Ne bi bilo prvi put. Problem je što će stoka ostati u Srbiji.
[ boccio @ 21.08.2009. 12:52 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ahahahah ko da sam bio vidovit:
:-) Odlicna brza reakcija konzulata Srbije u Pragu - ljudska prava gradjana Srbije koji su dosli da malo navijaju i demoliraju koji objekat moraju biti zasticena po svaku cenu... kako znaju ljudi prioritete i kada da mrdnu guzicu u roku od odmah :-)

Pa naravno da je direktor Crvene Zvezde stao u odbranu vernih navijaca. Ti zaboravljas da su isti ti likovi upadali pre ne tako mnogo meseci u svlacionice igraca, samarali ih i terali da nose majce "sloboda za urosa" :) koliko je 2 i 2?

[ cozi @ 21.08.2009. 12:57 ] @
Strasno, kakve predrasude.

Novinarima ne verujem ni najmanje, cesto biva da razne dogadjaje na kojima sam bio predstave tako da postaje apsurdno citati i vremensku prognozu posle toga.

Prvo, navijacko gostovanje je kao ekskurzija, samo bez devojaka, ljudi cirkaju, prave gluposti; a ima nekih koji zbog 20e, koliko cenim da moze da se ukrade piva i sl. na pumpi, pokvare i sebi i drugima putovanje. Toga ima i na skolskim ekskurzijama, samo se ne pise o tome.
Nisu navijaci nekakva specijalna grupa, kakve u nasem drustvu nema, recimo i malinari, radnici robnih kuca... (casni i posteni domacini, svakako iz drugih pobuda ali ipak krse zakon) zaustavljaju saobracaj i sl. u centru beograda samo sto policija ne reaguje.

Drugo, 'nasi' navijaci ne rade nista sto ne rade i drugi navijaci iz evropskih zemalja, engleska, holandija, rusija, poljska, hrvatska...
Mi imamo tendenciju da sebe velicamo, dok se na ovom forumu pljuje kao da smo najgori, verujem da se na nekim navijackim forumima prica o ludilu, srbima kao najvecim huliganima, najjaci.
I jedni i drugi u fazonu to mozemo samo mi i niko drugi. A istina je da se nista nije dogodilo, sto nije uobicajeno kada u nekom gradu gostuje rulja od 1000+ ljudi.

Trece, normalno je da drzava (konzulat) reaguje, bez obzira kakve su optuzbe protiv nasih gradjana, jer su upitanju nasi gradjani kojima treba neka vrsta pomoci.

Da ne ulazim u politiku, ali recimo ja ne mogu reci za Cesku da nam je prijateljska zemlja, recimo zbog priznanja kosova.

U svakom slucaju, posto se na ovom forumu neprestano pljuje po drzavi, po Srbiji (cesto i opravdano) verujem da vam je drago sto ce drzavni organi Ceske, kao jedne evropske, demokratske, uredjene, pravne drzave, zemlje ni nalik nasoj, znati da postupaju prema svojim zakonima, da nece imati simpatija, dugova od 5. oktobra i sl. i da ce svi dobiti kaznu kakvu zasluzuju. Pravda ce biti zadovoljena, dusebriznici mirni, a gradjani Srbije ce videti kakvoj organizaciji, kokvoj drzavi treba da teze.

[ Horvat @ 21.08.2009. 13:08 ] @
kakva je ta eksurzija na koju ides da orobis benzinske usput,da lomis sta ti dodje pod ruku i da se bijes s plavcima?

nisam nesto primetio da se pomenuti malinari biju sa plavcima ili da kradu po benzinskim pumpama ;)
[ cozi @ 21.08.2009. 13:24 ] @
Nisam rekao de se ide na ekskurziju sa namerom pljackanja, vec da se to desava i na obicnim, djackim ekskurzijama. Drugo nisu samo navijaci, drustvena grupa kojoj se pripisuje da krsi zakone vec to cine na primer malinari i to na slican nacin. A pre 3-4 godine (kostunica bi premijer), radnici su se tukli sa plavcima za 1. maj.
Kradja, tuca, huliganstvo, krsenje zakona... ne mogu se pripisati jednoj drustvenoj grupi vec pojedincima; pripisivanje odredjenih odlika drustvenim grupama, zajednicama, manjinskim grupama se naziva predrasuda.

Sada mi je jasno, posto si sve sto sam rekao bukvalno shvatio, kako bez ikakve rezerve prihvatas (kao i mnogi drugi) novinarski tekst i kasnije uoblicis u recenicu "da lomis sta ti dodje pod ruku i da se bijes s plavcima".
[ Horvat @ 21.08.2009. 13:33 ] @
1. djacka eksurzija nije = 50 klinaca se skupe,zakupe bus i pravac na plan'nu
nego za svakog djaka ima zaduzeni profesor,ako naprave picvajz,taj profesor odgovara [odnosno nastavnik]

2. navijacki "ispadi" su "malo" cesci ,nego borba ZA PRAVA RADNIKA koja i ima smisla
nisu otisli na utakmicu da navijaju i bodre tim,otisli su da se biju!
i nije prvi put da su napravljeni ispadi,pogotovo ako se uzme u obzir kako se "navija" u srbiji na utakmicama...

inace,engleska je malko raskrstila sa navijacima "huliganima" ;)


i hajde mi objasni na kakav slican nacin malinari krse zakon?

i eto,prosle pretprosle godine,kad li je to bilo,kad je bio onaj "protest za kosovo",bilo je sranja,jesu ljudi rekli "to nije nista,to tako treba" ili su "osudili" ?

nemam ja nista protiv navijaca,nek ide na utakmicu ,nek navija za svoj tim,nek se veseli,ali sta ima da se bije na utakmici ,i ne u jednom slucaju,prekida istu !
[ Tyler Durden @ 21.08.2009. 13:47 ] @
Šta pričaš ti cozi????
Iz koje paralelne dimenzije si ti došao (gdje su navijači u stvari svi članovi mladih izviđača) pa imaš ovakve apologetske stavove o njima?
Ili si se upravo vratio iz Češke?
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 13:55 ] @
Citat:
cozi
Novinarima ne verujem ni najmanje, cesto biva da razne dogadjaje na kojima sam bio predstave tako da postaje apsurdno citati i vremensku prognozu posle toga.


Vidis, zato je covecanstvo izmislilo onaj genijalni izum koji se zove kamera... nema potrebe da verujes novinarima, dovoljno je pogledati video snimke:

http://www.youtube.com/watch?v=salbRUqteiA
http://www.youtube.com/watch?v=jqZuEn6Wjgg

Kako se ono kaze, slike govore vise od hiljadu reci.

Dobri ti "mladi izvidjaci na ekskurziji" :) Neko lepo ih je ceska panduracija slozila po asfaltu... izgleda su nesto naucili od kada su im Hrvati poslednji put demolirali drzavu... gde god Balkanci dolaze moras imati SWAT timove spremne.

Mada je najbolje resenje da ih jednostavno nigde i ne pustaju - imaju svoj kavez i grad koji dozvoljava da grupa celavaca bez mozga demolira privatnu i drzavnu imovinu bez ikakvih problema :(
[ cozi @ 21.08.2009. 14:15 ] @
Za navijace nije niko zaduzen, jer su punoletni i svako odgovara za svoje postupke, i dalje shvatas sve bukvalno, poenta je da se i na ekskurzijama desavaju slicne gluposti kao kradje, recimo na ekskurziji moje skole 2 devojke su ukrale neke parfeme i dolazila je policija, dosta ljudi mi je pricalo za slicne dogadjaje... cesto se desi i tuca sa ucenicima recimo iz susednih zemalja.
Poenta je da kradja po pumpama, prodavnicama nije nesto izvanredno, retko i svojstveno samo navijacima, nazalost.

Nisu cesci, vec se vise o njima pise, navijaci za razliku od skola, direktora, roditelja i profesora ne trude se da sakriju sramotu, vec se hvale time, tj. tako stvaraju nekakvu reputaciju grupe i sl.

Posto ne mozemo znati iz kojih razloga neko ide na utakmicu, evo iz mog licnog iskustva, policajac me je udario stitom u glavu, bez ikakvog razloga, na ulazu na stadion, zapadna tribina, bih sa drugom i drugaricom, tesko da smo licili na huligane (valjda smo trebali da stanemo 2po2, ne znam, nije mi rekao) od tada izbegavam da idem na utakmice, a ne mogu ni da zamislim da neko ide na utakmicu da bi se tukao sa policajcima, posto recimo moj drugar, za koga mogu reci da je huligan ili bar u tom fazonu, koga je policajac skoro udario pendrekom nije mogao 2 meseca da pomera rame i on iako redovno ide ni ne pokusava da na bilo koji nacin sukobljava sa policijom. Veruj mi ti huligani vise postuju policiju nego mi da kazem obicni gradjani.

Inace engleska nije raskrstila sa huliganima ili ti nasiljem povezanim sa fudbalom, vec samo nije prisutno na stadionima, tj. u medijima, Englezi furaju drugi fazom koji se zove 'kezual' gde se bande susrecu malo dalje od stadiona, bez obelezija klubova, grupa i makljaju se, a tek kada izadju van ostrva vidi se da su isti divljaci kakvi su i bili.

Malinari takodje ometaju ostale gradjane, saobracaj, prave buku, nalaze se u grupi, na javnom mestu bez dozvole policije, slicno kao juce navijaci u Ceskoj, o cemu sam ja i govorio a ne uopsteno.

Kakve veze imaju navijaci sa protestom protiv kosova? To je bio gradjanski protest, pojedinci su isli a ne grupe (navijaci, skolarci, nezaposleni, postena ineteligencija...), a ako vec gledas na taj protest na nacin kako su ga mediji predstavili, onda, dve (medijski) najvece 'junakinje' istog nisu navijaci.

Ne vidim zasto bi ti ili bilo ko odredjivao kako ce se navijaci ponasati, ako im je fazon neka se tuku bejzbolkama na centru terena, drzava (policija, sudstvo) samo treba da primenjuje zakon i sankcionise svako ponasanje van istog. Gradjani treba da oblikuju zakone, ustanove, organe kako vecini odgovara a ne pojedince ili nekakve neformalne, subkulturalne grupe kakve su navijacke grupe.
Svako neka se ponasa po licnom nahodjenju i svako za svoje postupke neka odgovara.

@ivan
Jesi li igde video ceo snimak incidenta na trgu, cuo sta je policija rekla navijacima, sta su navijaci rekli policiji, ko je prvi poceo i sl.
I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.

Ja nigde nisam rekao da nisu krali, vec da to nije nista izvanredno i svojstveno navijacima... Niti da su izvidjaci.
Ja samo nemam predrasuda i ne verujem da je nacin na koji se ja ponasam, razmisljam, reagujem jedini pravi ili ti bolji od nekog drugog. Razumljivo mi je da se neko ponasa agresivno, bezobrazno i kako vec. Postoje zakoni, postoji policija. I po meni je ovo primerena i dobra reakcija policije...
[ bojan_bozovic @ 21.08.2009. 14:27 ] @
A jesu li malinari krali po pumpama ili nisu? ;-)

Kako te nije sramota da te kriminalce braniš!
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 14:38 ] @
@cozi,

Stvarno je neverovatno citati to sto pises - jeste, Cesi su zatvorili desetine imbecilnih huligana zato sto su Srbi a ne zato sto su demolirali tudje i krali... na drugom video klipu se jasno vidi razbijeni izlog, sigurno ga nisu razbile ceske babe na ulici. Sta je jedan razbijeni izlog... ***i ga, neko to mora da plati, pa je bolje spreciti nego placati.

Sve je to zavera protiv jadnih "navijaca"... isto kao kad polupaju Beograd... sve je to namesteno.

Uopste mi nije jasno na koju foru neko moze da brani te krelce? Pa zbog takvih majmuna normalni ljudi koji samo hoce da navijaju dolaze na los glas.

Kazes da razbijanje i kradja nisu "izvanredne stvari" - da da, nego se bas onako "slucajno" dese gde god se okupi gomila tzv. "navijaca" :)

Citat:

I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.


Da onaj razbijeni izlog je zapravo razbijen snagom njihove volje :)
[ hemarikon @ 21.08.2009. 15:10 ] @
Smešno je porediti djačke ekskurzije i divljanje "navijača". XYZ ekskurzija je prošlo bez najmanjeg incidenta. To što ima pojedinačnih slučajeva, pa ima. Ali divljanje "navijača" postaje pravilo. "Pravda za Uroša" je pravda u meri u kojoj je on nabio upaljenu baklju čoveku u usta pokušavajući da ga ubije.

Ima li nepravde od strane policije? Ima, pričuvaj te se. Ali ne tako što ćete lomiti i razbijati prodavnice nedužnih ljudi i pljačkati benziske pumpe.
[ cozi @ 21.08.2009. 15:31 ] @
@ivan
Stvarno je neverovatno da je neko toliko zlonameran.
Ja ne mogu da verujem da neko moze da toliko iskrivi, pogresno shvati, ono sto sam rekao. Zasto oblikujes ono sto sam rekao i na sonovu toga izvlacis nekakve zakljucke.


1.
"I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.
Da onaj razbijeni izlog je zapravo razbijen snagom njihove volje :) "

Razbiti izlog nije pruzanje otpora policiji. Na snimcima se lepo vidi, ne da nije dotakao policajca vec su se sklanjali kao devojcice, sto je i razumljivo i tako i treba da bude jer policija je najjaca sila u drzavi a ne nekakvi huligani, kriminalci.

2. Gde sam ja to rekao da su zatvorili nekoga samo zato sto je Srbin, samo sam tvrdio da to nije svojstveno samo srpskim navijacima, niti smo najgori niti najbolji, evo ti primer od sinoc http://www.sportal.rs/news.php?id=8325
Rumuni prekinuli utakmicu. Huligana, budala imas svuda, nismo samo mi privilegovani.
Gde sam pomenuo bilo kakvu zaveru? Odakle ti takve gluposti.

3. "Kazes da razbijanje i kradja nisu "izvanredne stvari" - da da, nego se bas onako "slucajno" dese gde god se okupi gomila tzv. "navijaca" :) "

Nazalost, to nije karakteristika samo navijaca, vec to rade i klinci na ekskurzijama;
recimo dok sam trenirao fudbal, neki (tada) klinci, (sada) fudbaleri, cesto su praktikovali da ukradu kolu, cokoladice i sl. iz prodavnica gde smo stajali da odmorimo na putovanjima, cak je i jedan trener isto to radio.
Samo ovom sramotom se niko nebi hvalio, niti bi se novinari bavili... Da li ces ukrasti to je stvar kakav si covek a ne u kakvom se drustvu nalazis. Isao sam vise puta na gostovanja, nekoliko puta i sa tim huliganima, (jbg. gledala mi se utakmica, niko nije hteo da ide, nisam imao drugi prevoz..) i nisam nikakvu neprijatnost doziveo, niti sam krao, niti sam se tukao sa policijom, niti me je ko od njih cimao...

Ako volis fudbal i gleda ti se utakmica otici ces bez obzira na strah od huligana, ja recimo slabije idem zbog policije, suvise sam imao neprijatnosti sa njima, a obican ljuibitelj fudbala sa zapadne tribine sam.

@hemarikon
Xyz navijackih gostovanja je proslo bez icidenata. Takodje xyz nije zabelezeno niti medijski propraceno, kako ekskurzija tako i navijackih putovanja.
Ja ne poredim nista, a pogotovo ne pravim nekakvu ravnotezu pomocu eksurzija, vec samo sam naveo primer gde se slicne gluposti (kradje po prodavnicama) desavaju. Nisam nigde izneo procenu da postoji nekakva srazmera ili sl.

Niti branim navijace, niti se moze braniti takvo ponasanje.
Samo me nerviralo par stvari:
1. Povezivanje sa Srbijom, sad kao sramota drzave i nas gradjana sto 800huligana u Ceskoj nesto glupiralo, kralo, policija ih pohapsila i to je to... Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.

2. Preuvelicavanje i izgradnja nekakvog mita (na ovom forumu negativnog na recimo navijackim forumima pozitivnog) da samo mi Srbi mozemo to, da smo najveci huligani... Gluposti, svuda ima budala.

3. Postalo je moderno pljuvati po odredjenim grupama (desnicari, navijaci, nacionalisti, verski fundametalisti...) a imati razumevanja za druge grupe (levicari, antifa, anarhisti, liberali). Upascu u zamku i ipak pomenuti seksualne manjine.

4. U postovima sam video dosta zluradovanja, licemerstva i predrasuda, pa sam se zbog toga ukljucio u raspravu.


[ fanfon @ 21.08.2009. 15:49 ] @
Po meni bi im u pasosu trebalo upisati zabranu izlaska iz zemlje na par godina. Jedino tako se boriti protiv huligana i pljackasa. U Engleskoj imaju razvijene nacine borbe protiv takvih. Jedan od njih je i da se pre svakog meca za koji ima zabranu mora 1h ranije javiti u policiju, ostati tamo dok ne prodje mec i posle moze kuci. Zasto je efikasno? Pa ima duplu kaznu-ne moze gledati mec, a i mora jednom nedeljno da se javlja u policiju. To mu je gore nego zatvor.

Naravno, kod nas je to nemoguce primeniti jer nismo ni blizu tom nivou kod Engleza, ali neke druge mere bi mogle. Btw, kod mene u gradu, kad je neka utakmica visokog rizika, vlasnik jedne prodavnice pored koje moraju proci gledaoci, svaki put je zatvori sat ranije i stavi resetku dok ne prodje mec. Vec su mu 3-4 puta ulazili po njih 6-7, kupili sve sto im je palo pod ruku i rekli-policija ce ti platiti. Jos nijednog nisu uhvatili i procesuirali zbog toga...
[ Horvat @ 21.08.2009. 16:02 ] @
@cozi,a je l ti znas s kojim razlogom,da ponovim RAZLOGOM su zatvorili ulice ,blokirali saobracaj i ostalo ti malinari?
jesu ukrali nesto? jesu isli lomili izloge i ostalo??

a s kojim razlgoom "navijaci" "blokiraju ulice"?

a to za protest sam pomenuo da ne bude po tvom "kako su samo navijaci na zlom glasu kao huligani i kako oni unistavaju,a kad neko drugi unistava,onda nikom nista"

pa cekaj,maturska eksurzija je uglavnom u 4. srednje,sto ce reci,dobar broj ucenika je punoletan,ne?
tako da,ne ide ti i dalje to poredjenje eksurzije i 'navijaca"


da karikiram malo na konto onog "ne mozes znati iz kog razloga ide na utakmicu", znaci ako vidis 20 ljudi,kako urlaju ,sa salovima i sta ja znam cime,lupaju okolo ,cupaju znakove i dodati po zelji,ti ne znas da li oni idu sa namerom da unistavaju ili da uzivaju u utakmici??


i sramota je roditelje te dece [bilo punoletne bilo maloletne] sto su takvi kakvi su ,u pravu si,nije sramota srbije,ali srbija je direkt pogodjena time,pogotovo ako bude se odsteta placala iz dzepa gradjana ;)

[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 16:25 ] @
Citat:
cozi: trla baba lan

Stoku, mlati, udri, gazi, satri... Gde god stignes sve dok ima stoke. Satri, gazi, lomi, hapsi...
[ anakin14 @ 21.08.2009. 16:31 ] @
Citat:
cozi


kakav narod, takva drzava...

Citat:
cozi:pre 3-4 godine (kostunica bi premijer)


vidi se ciji si... ;)
[ fanfon @ 21.08.2009. 16:32 ] @
Saopstenj FK Crvena Zvezda povodom incidenata:

http://www.b92.net/sport/fudba...08&dd=21&nav_id=377501

Naucna fantastika u nasoj reziji. Ceska policija zeljna tabanja u saradnji sa drzavom propusti navijace koji su dosli da svim srcem navijaju za svoj klub preko granice da bi ih tamo sacekali i propustili kroz sake. Dok su decarci od 18 godina mirno setali kroz Prag prema stadionu i igrali se plisanim medvedicima koje su kupili kao suvenire, okruzila ih je gomila krvozednih policajaca kojima se u ocima moglo videti da zele samo da isprobaju pendreke. Jedan od navijaca je mirno pitao kuda se ide na stadion, a oni su na to prebili sve odreda. Ma da...
[ Danijel Krmar @ 21.08.2009. 16:32 ] @
Citat:
cozi:
Niti branim navijace, niti se moze braniti takvo ponasanje.
Samo me nerviralo par stvari:
1. Povezivanje sa Srbijom, sad kao sramota drzave i nas gradjana sto 800huligana u Ceskoj nesto glupiralo, kralo, policija ih pohapsila i to je to... Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.

Pa... I jeste sramota države. Vidiš, nisu te debilčine od juče, sigurno se nisu tek tako pojavili u Češkoj i počeli da prave probleme, siguran sam da im je huliganska istorija značajno duža. Svi smo valjda svesni koliko je huliganstvo uzelo maha u srpskom fudbalu, ljubitelji sporta više ne smeju maltene ni da odu recimo porodično na neku utakmicu zbog tih majmuna.

S obzirom na to, sramota je da država Srbija nema neki centralni registar gde bi se zavodila sva ta stoka, te im ne bi bio dozvoljen niti ulaz na stadione, niti izlaz iz zemlje kada naši timovi gostuju u nekim drugim zemljama. Pa neka se oni lepo kao u Engleskoj fajtaju u nekim uličicama, daleko od bilo koga, za to me baš zabole patka, što se mene tiče neka se i pobiju međusobno, ali neka ne diraju nas ostale ili nečiju imovinu (izlupani auti, polomljeni izlozi i govornice...).

Citat:
„Dan pre meča iz Češke je proterano, između ostalih i 15 državljana Srbije kojima je češka policija kao jedini prekršaj utvrdila to da nemaju dokaz o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, iako su imali uredne vize koje nije moguće dobiti bez priloženog zdravstvenog osiguranja. Srbija i Češka imaju bileteralni sporazum po kojem građanima dveju zemalja prilikom posete drugoj državi nije potrebno zdravstveno osiguranje, pa to nije mogao da bude osnov ni za privođenje, ni za proterivanje“.

Pa ček, ja sad ne razumem, da li treba osiguranje ili ne? Inače ceo tekst je pomalo bljutav, neverovatno mi je koliko su svi naši zvaničnici (ali i veliki broj običnog naroda) sposobni da opravdavaju svakakve moguće (po našu zemlju negativne) postupke. Iskreno mi muka od toga.

Što Lesli kaže treba batinati stoku.
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 16:37 ] @
Citat:
cozi
cozi: 3. Postalo je moderno pljuvati po odredjenim grupama (desnicari, navijaci, nacionalisti, verski fundametalisti...) a imati razumevanja za druge grupe (levicari, antifa, anarhisti, liberali). Upascu u zamku i ipak pomenuti seksualne manjine.


Hahahahaha LOOOL

Zamisli grupu lezbejki, antifasista i levicara kako idu i lome sve ispred sebe i deru se "Ubij zakolji..." ... ako se to desi, zalagacu se za pendrecenje i hapsenje doticnih isto kao i za mirnu decicu zvanu "navijaci" kojima je vrhunac dozivljaja da zapale nesto i olupaju koji izlog :)

Mislim da si nasao pogresno mesto da trazis "pravdu" za likove koji su ruglo ove zemlje - govorim o onima koji su trenutno u zatvoru u Pragu i koji su po N-ti put obrukali Srbiju.

Srbija treba da primeni engleski sistem za tu bandu, znaci obelezavanje i zabranu pristupa stadionima kada preteraju - medjutim svi mi znamo da je ta "ekipica" cuvana ko malo vode na dlanu, jer uvek moze da posluzi politicarima kada treba napraviti neki urnebes, recimo zapaliti ambasadu ili napraviti neku frku. Kada Srbija bude normalna drzava gde vlast ne drzi ekipu huligana kao nezvanicnu brigadu, onda ce ovakvi likovi nestati ili ce zavrsiti tamo gde treba da zavrse.

Citat:

. Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.


Ja uopste ne smatram da drzava treba nekog da vaspitava - vec ovakvi samo treba da se hapse i drze u kavezu. A ako visestruko naprave s***** da im se jednostavno zabrani da prisustvju utakmicama - Engleska je tako resila veliki problem ocas posla.


[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 16:46 ] @
To je bre stoka koja se osilila zato sto ih ovde politicari patriotske provenijencije vec 20 godina koriste da pale ambasade i verske objekte i da izazivaju mrznju, znaci ovde im ta stoka treba da rovare, pa onda udba i policija medju tom stokom vrbuje cinkarose itd, i zato im se ovde gleda kroz prste, a onda stoka umislila kako je ona sad nesto nepobediva, sta li, kako je ona neki red i zakon pa ce ona da odredjuje ovde ko ce sta da radi i da isteruje pravdu na ulici, i umislila stoka kako im je svuda Srbija pa ce i tamo oni da divljaju i niko im nista nece. Nece ljudi da napuste grad, nego tek kad puste ostalu stoku, ej, oni ce drzavnim organima Ceske da daju naredjenja. E neces i nije ti svuda Srbija, nego ima gde se zna neki red, pa cim stoka mrdne odma' udri, udri, udri, udri...
[ Danijel Krmar @ 21.08.2009. 16:59 ] @
Nažalost smo Lesli propustili priliku da udarimo po stoki kako treba... Iskreno se nadam da ćemo ipak dobiti priliku, jer dok je takvih ni ova država neće postati ništa bolja.
[ vlada131 @ 21.08.2009. 17:21 ] @
Iz zvaničnog saopštenja FK Crvena Zvezda:

Citat:
„Dan pre meča iz Češke je proterano, između ostalih i 15 državljana Srbije kojima je češka policija kao jedini prekršaj utvrdila to da nemaju dokaz o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, iako su imali uredne vize koje nije moguće dobiti bez priloženog zdravstvenog osiguranja. Srbija i Češka imaju bileteralni sporazum po kojem građanima dveju zemalja prilikom posete drugoj državi nije potrebno zdravstveno osiguranje, pa to nije mogao da bude osnov ni za privođenje, ni za proterivanje“.


Znači z.o. nije potrebno, ali se bez njega ne može dobiti viza, ali su oni dobili vize iako ga nisu imali! WTF?

Sa sajta ambasade Češke u Srbiji, odeljak o neophodnoj dokumentaciji za dobijanje turističke vize:

Citat:
Uplaćeno putno zdravstveno osiguranje koje mora pokrivati troškove lečenja u iznosu od minimalno 30.000 EUR. Putno zdravstveno osiguranje treba pokrivati celi period boravka u šengenskom prostoru.


Pre ću da verujem ovom drugom, valjda Česi znaju koja dokumentacija je potrebna da bi se dobila viza za njihovu zemlju
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 17:28 ] @
Ja nisam uopste siguran da taj "bilateralni sporazum" moze da vazi od kada je Ceska u Sengen zoni.

To bi znacilo da drzavljanin Srbije moze da dobije Sengen vizu za Cesku bez uverenja o zdravstvenom osiguranju, i da bez ikakvog zdravstvenog osiguranja putuje po Evropi bez ikakvih problema...

Zvuci previse dobro da bi bilo istinito - a to obicno znaci i da nije.

Drugo sve te price o proterivanju i sl... su apsolutna besmislica - svega toga ne bi bilo da su se tzv. "navijaci" ponasali kako dolikuje Homo Sapiensu a ne majmunu... da nisu razbijali izloge i pljackali benzinske pumpe, policija bi mogla samo da ih uhvati "za onu stvar" - a ovako su dali direktan povod da budu uhapseni.

A tek oni izgovori za nemanje pasosa - LOOOOL, hoteli prave fotokopiju pasosa, ne zadrzavaju pasose i svaka osoba koja boravi turisticki je duzna da nosi pasos sa sobom, ili bar njegovu kopiju.

Izjava FK Crvena Zvezda je odlicna stvar - kada ih tako lepo brane, verujem da im nece biti nikakav problem da plate i racun za ukradeno / razbijeno kao i za proterivanje.

Uzgred, ***ote zasto je Srbija uvek vrlo glasna kada treba "braniti" kojekakve huligane, shibadzije, ratne zlocince ?!?!? Znam nekoliko visoko obrazovanih ljudi, ne kriminalaca, ne shibadzija koji su molili konzulate Srbije da im pomognu za razne stvari i sve se razvlacilo, vise puta su od*ebavali ljude... Ali zato ako si shibadzija ili krimos, Srbija odma hita da ti pomogne...
[ Danijel Krmar @ 21.08.2009. 17:46 ] @
Ma to sa osiguranjem je čist bullshit, što se vidi i iz izuzetno kontradiktorne izjave, po kojoj postoji bilateralni sporazum po kome ne treba osiguranje, ali ipak treba osiguranje da bi dobio vizu. To je izjava na nivou one sa onom bebom što je umrla, gde nešto ne valja sa medicinskom dokumentacijom ali je ispoštovana procedura.

A i što Ivan reče, mislim da ti bilateralni sporazumi prestaju da važe sa ulaskom u Šengen zonu, jer jelte, sve šengen zemlje moraju da imaju isti vizni režim koliko mi je poznato.

I opet, ajd' što ti zvaničnici pravdaju te i slične debilčine koji samo štete Srbiji, žalosno je da će se naći sigurno veliki broj građana koji će ih isto braniti. Dokle god ima više ljudi koji podržavaju ovakve imbecile (a setimo se da je Srbija meka za raznorazne kriminalce i kriminalčiće, te mnogi od njih ovde imaju status zvezda), zvaničnicima će jednostavno više odgovarati da ih brane nego da udare po njima.
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 17:47 ] @
Pa nije bas cela Srbija, nego drzava Srbija. A zasto, pa slicni se druze. Sve su to drugari.
[ vlada131 @ 21.08.2009. 17:51 ] @
Da ih brane, ajde, da je se sve završilo na priči 'onaj drugi je počeo', ali ovakve izjave zvaničnika Crvene Zvezde su vrlo zabrinjavajuće:

Citat:
„Češki mediji su danima pred utakmicu sa Crvenom zvezdom do usijanja podizali tenziju, najavljujući „pravu invaziju huligana sa Balkana“. Ova kampanja je imala elemente rasizma i širenja mržnje na nacionalnoj osnovi o čemu mogu da posvedoče brojni žitelji Praga našeg porekla. Ovakva kampanja nikako nije doprinosila smirivanju strasti. Kampanja širenja mržnje je nastavljena i danas brojnim naslovima u češkoj štampi u kojoj se vređaju naše pristalice i u kojoj nas izjednačavaju sa fašistima“.


Ovim se izgleda od celog incidenta pokušava napraviti nešto mnogo gore.
[ cozi @ 21.08.2009. 17:51 ] @
@ ivan

Nije u Srbiji ali su akteri anrifa, levicari, anarhisti i lomili su sve pred sobom, neredi u Grckoj, za lezbejke ne znam a ni grcki ne govorim pa nisam siguran da li su vikali ubij zakolji...
http://www.bbc.co.uk/serbian/n.../12/081207_greece-police.shtml

I ne trazim pravdu za navijace, vec mi samo smetaju ove 4 stavke koje sam nabrojao u prethodnom postu, zbog toga sam se ukljucio u raspravu.
Recimo na navijackom forumima na isti nacin pljuju po levicarima, po homoseksualcima, nvo aktivistima... meni bi smetalo da se uporedjujem sa takvima...

Ta fama oko resavanja problema navijaca u engleskoj, jednostavno nije tacna, engleski navijaci su isti huligani kakvi su i bili, samo sto se ne makljaju pored i na stadionu, vec malo dalje i ne nose dresove vec stonajlend. A kada napuste ostrvo ponasaju se isto kao i ovi 'nasi' i gore.

@anakin14
Gresis nikada nisam glasao za doticnog, niti ga simpatisem, niti bilo koga slicnog njemu.

@lesli
Zamisli da neko proglasi tebe za 'stoku' iz nekog razloga. Etiketiranje je losa stvar, sama po sebi.
Kao sto rekoh sada je u modi pljuvati po odredjenim grupama, nekada bese moderno pljuvati po izdajnicima, stranim placenicima, pre toga po Hrvatima, Muslimanima, pre toga narodnim neprijateljima...

@danijel
Kako je sramota drzave ponasanje pojedinaca? Nisu oni drzavni cinovnici, predstavnici, nije srbija poslala te navijace u Cesku da je reprzentuju, niti im je ona izdejstvovala vizu (dozvolu za boravak). Svako odgovara za svoje postupke. Njih 17 ce odgovarati krivicno u Ceskoj i kakve to veze ima sa Srbijom.

"ljubitelji sporta više ne smeju maltene ni da odu recimo porodično na neku utakmicu zbog tih majmuna."
Kao neko ko je trenirao fudbal 12 godina, igrao rukomet za skolu, ko igra basket cesto, dakle ljubitelj sporta, mogu reci da je ovo velika glupost. Ja ne idem zbog policije, zbog sve losijeg kvaliteta fudbala i zbog prenosa na tv-u mnog kvalitetnijih utakmica.
Stadioni su puni kada se igra neka zanimljivija, kvalitetnija utakmica, recimo protiv Francuske verujem da ce stadion biti pun iako ce doci ne samo Zvezdini huligani vec i Partizanovi, Zemunovi, Radovci, Kragujevcani, Nislije + Bosanci + srpske patriotske organizacije...

I posto je epilog manje vise poznat, 17 navijaca ostalo u zatvoru i odgovarace krivicno, ostali su platili kazne i pusteni, Zvezda ceka kaznu od Uefa, ostaje da se vidi da li ce slicno ponoviti grobari u Slovackoj. Za mene bi to bio vrhunac idiotizma.


[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 18:01 ] @
Citat:
cozi
Nije u Srbiji ali su akteri anrifa, levicari, anarhisti i lomili su sve pred sobom, neredi u Grckoj, za lezbejke ne znam a ni grcki ne govorim pa nisam siguran da li su vikali ubij zakolji...


Ti zaista mislis da ce neko normalan da brani imbecila, sa bilo kakvom agendom (leva/desna/gay/lezbo/sta god) ako izigrava majmuna i lomi tudju imovinu?

Ne bih rekao.

Prema tome, nemoj praviti neke specijalne "zrtve" i traziti nekakve "sablone" - ovde su u pitanju cisti huligani. Upravo normalni ljudi koji bi da odu da navijaju za svoj tim ispastaju zbog ovakvih ludaka.

Pre nekoliko godina su "navijaci" Crvene Zvezde skakali po avionu i napravili stetu od 50 hiljada $ lomeci sedista - o ugrozavanju bezbednosti leta i da ne pricamo.

Sta da kazes za takve likove? Ko normalan moze takve polu-zivotinje da opravdava i brani?

Citat:

Ta fama oko resavanja problema navijaca u engleskoj, jednostavno nije tacna, engleski navijaci su isti huligani kakvi su i bili, samo sto se ne makljaju pored i na stadionu, vec malo dalje i ne nose dresove vec stonajlend. A kada napuste ostrvo ponasaju se isto kao i ovi 'nasi' i gore.


Zanimljivo, nisam skoro cuo da su navijaci iz UK napravili neki veci nered po Evropi... jedino ako odu u Rusiju ili neku drugu zabit, gde su zakoni na nivou srpskih - pa im se moze da se ponasaju kao zivotinje.

[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 18:07 ] @
Citat:

„Češki mediji su danima pred utakmicu sa Crvenom zvezdom do usijanja podizali tenziju, najavljujući „pravu invaziju huligana sa Balkana“. Ova kampanja je imala elemente rasizma i širenja mržnje na nacionalnoj osnovi o čemu mogu da posvedoče brojni žitelji Praga našeg porekla. Ovakva kampanja nikako nije doprinosila smirivanju strasti. Kampanja širenja mržnje je nastavljena i danas brojnim naslovima u češkoj štampi u kojoj se vređaju naše pristalice i u kojoj nas izjednačavaju sa fašistima“.


LOL LOL - mozes misliti mrznja :)

Postoji jedan "sitan" problem sa ovim planom FK Crvena Zvezda da od svoje nesposobnosti da kontrolise rulju napravi politicke "mucenike" i "zrtve"....

Znate koji je to problem?

Problem je sto zitelji Srbije, ciljna grupa ovog "proglasa", i te kako znaju kako se ponasaju doticne "zrtve" i na domacem terenu i kako izgleda njihovo defilovanje gradovima uz lomljenje, demoliranje i maltretiranje ljudi koji imaju nesrecu da zive u mestu gde se takve stvari tolerisu.

Tako da predstavljanje ovih celavaca "zrtvama ceske nacionalne mrznje" slabo moze da uspe - pogotovu ako se uzme u obzir da je Ceska i te kako naklonjena Srbiji diplomatski. Crvena Zvezda ce skupo platiti ovaj ceh.

Uzgred - najjaca slika

"Belgrade Boys, Serbia" - taman su lepo napisali grafit da se zna odmah ko je na slici :(

[ hemarikon @ 21.08.2009. 18:27 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: "navijaci" ponasali kako dolikuje Homo Sapiensu a ne majmunu...

Nemoj da vredjamo majmune. Gde ima da majmun divlja po ulici, razbija izloge i pljacka benzinske pumpe...
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 18:34 ] @
Citat:
cozi: @lesli
Zamisli da neko proglasi tebe za 'stoku' iz nekog razloga. Etiketiranje je losa stvar, sama po sebi.
Kao sto rekoh sada je u modi pljuvati po odredjenim grupama, nekada bese moderno pljuvati po izdajnicima, stranim placenicima, pre toga po Hrvatima, Muslimanima, pre toga narodnim neprijateljima...

Ma pusti bre ti te dvadesetogodisnje "Dragos Kalajic" relativozatorske teorije od kojih mi se da izvinis k****. Sve dok je takvih relativizatora i mahatmi iz fotelje ovde nema da bude bolje. Sve je ovo stoka koja treba da se mlati i tacka. Dok joj se ne zatre seme. Kakve vize i pasosi? Cim se vrate ove dzukele, na granici im oduzeti pasose i spaliti ih, a ovo izmlatiti pa u rudnik, tako rade u ozbiljnim zemljama, a i ako ne rade, treba da rade.
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 18:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Uzgred - najjaca slika

"Belgrade Boys, Serbia" - taman su lepo napisali grafit da se zna odmah ko je na slici :(


Oni se time ponose. Sad kad se vrate ovde razni coza njihovi ima da ih tapsu po ramenima i da prave od njih heroje. Zato se tome zatre seme pa nema ko da se tapse po ramenima. More gde su oni lepi komunisticki čika brke da to nabiju u podrum pa da ih tamo nauce kako se jase nacrtan konj.

Sve su to debili. Skoro sam negde video natpis auto lakom koji su pisali takvi pa jos napisali 1970. Zamislite tog idiota koji ima 40 godina a pise auto lakom po zidovima i lozi se na "navijastvo" . Takvog lisiti muka to je bogougodno delo. U crnorecku banju na mesec dana, a onda u kliniku Laza Lazarevic, tako se to radi.
[ jablan @ 21.08.2009. 18:42 ] @
Citat:
[url=/p2365658]Uzgred - najjaca slika

"Belgrade Boys, Serbia" - taman su lepo napisali grafit da se zna odmah ko je na slici :(

Igrom slučaja, baš u Pragu sam pre par godina video jedan jedini grafit u celom užem centru: "serbian hools, fcv novi sad". :(
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 18:48 ] @
I odakle uopste ovakvima pare da idu tamo da divljaju? Jel im klub placa?

More i tzv roditelje ovih dzukela u crnorecku banju, pa udri tamo lopatama. Zbog takvih postenog coveka treba da bude sramota da kaze odakle je kad ode negde. Vidi ga ovaj u sredini izmedju ovog u roze sorcu i ovog drugog u crvenoj majici, do ovog sa tetoviranom nogom. Nabio u upe preko 30 godina, isao bre covek da navija i da lomi tamo tudj grad. More, more, da je neko drugo vreme...
Citat:
Kampanja širenja mržnje je nastavljena i danas brojnim naslovima u češkoj štampi u kojoj se vređaju naše pristalice i u kojoj nas izjednačavaju sa fašistima“.

Ma idi begaj, sve to sam ultra liberal i pacifista, i niko od njih uopste nije simpatizer raznih fasistickih i slicnih pokreta. A grozzzzna češka policija krenula pijakom na takvu nejač.

E pa nece tamo da mi rovare patriotskim kuririma. Imaju oni tamo svoje kurire. Fasisti i gotovo.
[ Burgos @ 21.08.2009. 18:52 ] @


Jes' da smo stoka, al' imamo dušu :).
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 18:54 ] @
Najkomentar:

Citat:

carevi su !!!!!!!!!!  SRBIJA!!!


Pitam se, jel kada izadje na ulicu i pokenja se po trotoaru - jel usklikne "SRBIJA!!!!"... nije mi jasna motivacija kojekakvih imbecila da svoje prostakluke i divljastva povezuju sa zemljom iz koje dolaze... :)
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 18:59 ] @
Ti sto pisu te komentare su neizivljeni bubuljicari od 14 i 15 godina kojima bi pomoglo sibanje koprivom po debelom mesu. A da je ovde ozbiljna drzava, svim simpatizerima careva bi bile pokupljene IP adrese pa u njivu da okopavaju kukuruz edno pola godine i gotovo, a onda na psihijatriju. Posle kad se istrebe takvi koji su se nakotili u ovih 20 godina, i kad se vrati situacija da u ovoj zemlji uzor omladini bude onaj ko je vise skolovan a ne onaj ko je veci ludak, onda cemo da uvodimo slobodu.
[ Horvat @ 21.08.2009. 19:04 ] @
koja sarenolikost "navijaca",od tu klinaca oko punoletnosti,do nekih ... sa preko 3 banke :S...
[ Danijel Krmar @ 21.08.2009. 19:06 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:nije mi jasna motivacija kojekakvih imbecila da svoje prostakluke i divljastva povezuju sa zemljom iz koje dolaze... :)


Pa kako ti nije jasna, ta ista zemlja na ta divljaštva gleda blagonaklono, čak bih rekao da ih svojim nečinjenjem i podržava. To su naravno sve bajne patriote koji nam šire ugled u svetu, pa mora i jedan uzvik tipa SRBIJA, kako slučajno nekome ne bi promaklo odakle su i u kojoj zemlji je to moguće nekažnjeno činiti.

A i kakav si ti to patriota ako malo malo ne koristiš taj uzvik :). Nikada od tebe Ivane patriote neće biti :P.
[ vlada131 @ 21.08.2009. 19:06 ] @
Citat:
Burgos

Jes' da smo stoka, al' imamo dušu .


Pazi ti kad je njima rečenica 'Ubi Hrvata, da Šiptar nema brata' zezanje, pošalica neka koju će onako iz z****ancije da kažu sa osmehom na licu...
P.S. Da nije bilo toga, i da su malo smanjili 'pipkanje' reportera, možda bi i bilo smešno
[ skocimish @ 21.08.2009. 19:07 ] @
Česi su sa dobrim razlogom podizali tenziju uoči utakmice, videli su oni kako izgleda navijačka bagra iz Srbije.

Svaki snimak na kojem se vidi kako izgleda "divljak", obilazi svet, stoga se policija i priprema u skladu sa

potencijalnim neredima. Mada za naš (žao mi je što je naš) nevaspitani ološ nije palica i suzavac, trebalo

ih je prašiti gumenim mecima i vodenim topovima.

Onaj ko je u stanju da demolira sopstveni grad, spreman je da istu ili goru stvar uradi bilo gde u svetu.

E vala, ako će navijači imbecili da nam kroje reputaciju u svetu, do mojega.

Pozdrav !
[ Burgos @ 21.08.2009. 19:13 ] @
A malopre pročitah izjavu Zvezde koja kuka kako su ih "izjednačili sa fašistima."

"...krivi smo mi..."
[ Burgos @ 21.08.2009. 19:17 ] @
Ali ubedljivo najjači komentar (sa jednog drugog sajta):

Citat:
ma sta bre ovi cesi glume neku evropu, kakav mi je to narod... ko ih je*e
[ cozi @ 21.08.2009. 19:27 ] @
^ podseti me cuvenog telefonskog razgovora Dobrice Cosica i Radovana Karadzica o Cesima, Slovacima i jos nekom zemljama koje da se sve skupe zajedno nemaju materijala za jedan mit dog mi Srbi...

Kao sto rece skocimish: E vala, ako će navijači imbecili da nam kroje reputaciju u svetu, do mojega.

Ako je u Srbiji najveci problem nekoliko hiljada huligana + isto toliko onih koji se loze na njih i ostavljaju poruke na jutjubu, onda je Srbija srecna i ja podrzavam leslijev predlog o organizovanju radnih kampova za njihovo prevaspitavanje.

A da ja se malo nasmejah ovom klipu, izvinite.

[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 19:33 ] @
Pa kroje vam, jer osim ludaka i njihovih ludastava (sa sve raznim mestima za teska opijanja i manijakalna ponasanja npr tzv splavovi) nemate sta da ponudite svetu, a ostale koji bi mogli da kroje bolju sliku, ste uspesno isterali na vreme, i sta sad.
Citat:
cozi: Kako je sramota drzave ponasanje pojedinaca? Nisu oni drzavni cinovnici, predstavnici, nije srbija poslala te navijace u Cesku da je reprzentuju, niti im je ona izdejstvovala vizu (dozvolu za boravak). Svako odgovara za svoje postupke. Njih 17 ce odgovarati krivicno u Ceskoj i kakve to veze ima sa Srbijom.

To su sve neke teorije, a praksa je da kad normalan covek ode negde pa ga neko pita odakle je i on kaze, ovaj ce prvo da pomisli "aha, to je ona zemlja gde pale ambasade i odakle huligani idu po Evropi da lome tudje gradove". Sto nece da skine krunu sa glave ovog naseg normalnog, ali ne postoji ni potreba da zemlja ima takvu reputaciju zbog nekih majmuna, nego majmune u kaveze i za njih nema pasoš nego banana, tako je to normalno da se radi. Kakvi gradjani Srbije i njihova gradjanska prava na putnu ispravu, ovo nisu gradjani Srbije, i trebalo bi da je uvreda za postenog gradjanina da se uopste pominje to sa gradjanstvom i pravima u istoj recenici sa ovakvima, nego ovakvi jedino mogu da budu gradjani zemlje baraba i ološa i takvi nikome ne trebaju, kao sto se vidi. Kad ce bre od ovoga ljudi da budu? Nikad. Verovatno ce u buducnosti u civilizaciji da se nekako uredi da se ovakvi stalno drze pod lekovima kojima ce uspesno da se resava problem koji drustvo ima sa njima, a oni ce da budu belezeni u tefter od malena. To tako i treba da bude.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.08.2009. u 20:48 GMT+1]
[ cozi @ 21.08.2009. 19:44 ] @
Sta ti pomislis kada neko kaze Englez?
Je l' ti prvo padnu na pamet fudbalski huligani, skinsi koji tuku pakistance, pale im prodavnice, "English Defence League"... ili prvo pomislis na Stonse, Bitlse, Adama Smita, Hobsa, Loka, Sekspira, Bajrona...
Ko je nama kriv sto nemamo takve velicine vec u najboljem slucaju neko ce povezati Srbiju sa Djokovicem eventualno Slobom, bolje nego sa ovakvima i to je to.
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 19:55 ] @
Kakvi ste vi Englezi... Kakva arogancija, porediti Srbiju i Englesku. Englezi svoje probleme resavaju, za razliku od nekih, vec 1000 godina, i do skoro su za ovakve stvari besili tamo kod njih. Oni ovakvima ne traze olaksavajuce okolnosti, nego odmah mastan konopac, do skoro je tako bilo. Samo mogu da im nadju otezavajuce okolnosti. Nemaju oni siroku slovensku dusu nego sve to surovo, sta da radis.

Izmenih gore, a evo da ponovim jer mozda neces da vidis, osim ludaka i njihovih ludastava, sa sve raznim mestima za teska opijanja i manijakalna ponasanja npr tzv splavovi i izvesni festivali koji bejahu simpaticni dok ih patriote ne uzese pod svoje, vi nemate sta da ponudite svetu, te vam tako bas ovakvi kroje sliku o vama, a one koji bi mogli da kroje bolju sliku, ste uspesno isterali odavde na vreme, tako sto ste dali svoju zemlju ovakvim ludacima, i ja ih onda potpuno razumem (ove isterane) zasto nece da kroje bolju sliku. Ne bih ni ja reko odakle sam da sam otisao odavde. Sto da vas ja predstavljam u boljem svetlu, kad na primer ne bih bio ovde, kad vi em imate svoje gradjane Srbije za cija se prava brinete. Kao na primer ovi sto su, pa onda onaj Kovacevic, pa imate popove koji se biju lopatama itd. em ste mene oterali odavde dajuci zemlju tim ludacima.
[ morihei ueshiba @ 21.08.2009. 20:18 ] @
Citat:
I odakle uopste ovakvima pare da idu tamo da divljaju? Jel im klub placa?

Mislim da si ubo u centar mete...
Samo,voleo bih da neko definise pojam „navijac”.Do pre,recimo 20 godina,ta rec je bila samo jedna od karakteristika koje odredjuju neku osobu.Zavrsio tu i tu skolu,bavi se tim i tim,skuplja slicice i salvete,navija za Partizan,voli sve sto vole mladi...
Danas rec „navijac” odredjuje kompletan profil osobe i vise nista nije potrebno reci.Uglavnom i nema sta vise da se kaze.Sve je jasno.
A nekadasnji navijaci su isli na utakmice,navijali sasvim iskreno i sasvim iskreno patili ili bili srecni kad klub/pojedinac koji je predmet navijanja pobedjuje/gubi.To emotivno punjenje i praznjenje je bilo sasvim fino uskladjeno sa svakodnevnim zivotom i drustvo je to lepo regulisalo.Extrema i idiota je uvek bilo,ali nikad u organizovanim oblicima.Ako bi i pokusali da se organizuju,drzava bi to sasecala na vreme i slala na margine,gde im je i mesto.
Kada sam pre nekoliko godina,a na zahtev rodjaka koji zivi u Australiji pitao vodju navijaca jednog naseg kluba da mi nabavi cd-ove utakmica da bih ih poslao ovome preko bare,covek me pogledao belo i odvalio:
„brate,odakle to nama,pa mi i kad smo na tribinama ne gledamo utakmicu nego kako cemo da se krljamo sa onima preko ili sa pandurima.Ja se ne secam kad sam zadnji put gledao tekmu.Koga to interesuje...ionako se igra 3 za 3.Nego,evo ti mobilni od predsednika (kluba)**********,mozda on ima”
A pre mesec dana me negde kod Novog Mesta ustopiraju tri navijaca Hajduka koji su isli na neku bzvz tekmu u Domzale.Potpuno ista prica,s tim sto mi jedan rece doslovno:„znas sta,ja sam isao u skolu,imao devojku i sve to...al to me vise nista ne zanima,sada je Hajduk moj zivot!I sibanje sa BBBoysima naravno”.
U normalnom razgovoru,momci su mi bili bas simpaticni
Patologija u svakom drustvu postoji,ali svako pametno organizovano drustvo to kanalise na margine,a one koje su na ivici da skliznu izvlaci za usi i postavlja na noge upotrebljavajuci mnoge proverene instrumente,od preventivnih do represivnih.
U drustvu u kom je haos prevladao uredjenost,desava se bas ovo,da klubovi placaju navijacima odlaske na utakmice,na kojima ovi prave s***a,direktno nanoseci stetu i klubu i samima sebi.
Tu je patologija duboko usla u celo drustvo i bojim se da Crna Reka tu ne bi nista pomogla.A mislim da je i ona produkt ovog drustvenog stanja.....
[ stil @ 21.08.2009. 20:41 ] @
Pa nista, kao sto postoji nagradjivanje onih sto sire dobar glas o Srbiji u svetu tako treba da postoji i odgovarajuca "nagrada" za ove druge u vidu novcane kazne i zabrane imanja pasosa i tacka. Nevezano sa onim sto su popili tamo. Ja videh snimke kako kao u onom crtanom filmu sa Popajem i Ali Babom i 40 razbojnika pustose prodavnice i sve je jasno. A Zvezda bi trebalo da pazi koga brani - " s'kim si takav si " .
[ morihei ueshiba @ 21.08.2009. 20:56 ] @
Citat:
treba da postoji i odgovarajuca "nagrada" za ove druge u vidu novcane kazne i zabrane imanja pasosa i tacka

Da.Samo sto upravo oni koji treba to da sprovedu su pod formalnim i neformalnim uticajem onih drugih koji manipulisu celom situacijom i upropascuju generacije koje treba da budu nosioci razvoja ove drzave u narednih 20-30 godina.
A svoju decu su sklonili napolje ili ih debelo zastitili.I jedni i drugi.
Sve smo dalje od kriticne mase pameti koja ce zaustaviti tu spiralu propadanja.U prevodu-spasavaj se ko moze
[ Horvat @ 21.08.2009. 21:08 ] @
stil ODLICNA TI JE IDEJA!!,cak sto vise,te koji vrse razna sranja okolo,tipa huliganizam,od njih uzeti lovu i staviti u neki "fond",tj na racun [bez 10 clanova komisije sa 10 pomocnika i svaki pomocnik po jos 10 pomocnika...] i taj novac iskljucivo koristiti za nagradjivanje onih koji pozitivno promovisu srbiju!!
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 21:24 ] @
Citat:
A Zvezda bi trebalo da pazi koga brani - " s'kim si takav si " .


A WTF je "Zvezda" uopste - ti sportisti su samo "materijal", klub kao klub je jedna para-politicka korumpirana organizacija bas kao i Partizan.


[ vlada131 @ 21.08.2009. 22:56 ] @
LOOOL

Izvor: B92
Citat:
Češki navijači pravili incidente u Mariboru

U sukobu sa češkim navijačima sinoć su, u Mariboru, povređena tri policajca, pred susretom Sparte iz Praga i slovenačkog Maribora.

Slovenački policajci su juče zbog kršenja javnog reda i mira zadržali osam čeških navijača i uspeli da spreče njihov sukob sa slovenačkim navijačima. Tokom sukoba sa navijačima, koji su na njih bacali flaše i pepeljare, lakše su povređena tri slovenačka policajca. Policajci su morali da upotrebe prisilna sredstva, kojom prilikom je lakše povređen jedan češki navijač, koji nije potražio lekarsku pomoć.

Slovenačka policija je morala da posreduje i pri ulasku na mariborski stadion, kojom prilikom je češkim navijačima oduzela pirotehničke proizvode, ali i drogu, a tom prilikom je zbog kršenja javnog reda i mira zadržan još jedan češki navijač. Tokom same utakmice je takođe došlo do nereda, kojom prilikom je jednom Čehu i jednom Slovencu izrečena globa.


Chain reaction
[ EmilijaV @ 21.08.2009. 23:58 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pitam se, jel kada izadje na ulicu i pok**** se po trotoaru - jel usklikne "SRBIJA!!!!"... nije mi jasna motivacija kojekakvih imbecila da svoje prostakluke i divljastva povezuju sa zemljom iz koje dolaze...

E, to ni meni nije jasno! I sama sebi sam pokusala da objasnim taj fenomen, pa sam dosla do zakljucka da je razlog tome sto su rasli u izolaciji, sto ih je odgojila Grand parada i Pink, a takvi su brend zemlje Srbije... Ma lupam, nemam pojma ni ja kako bih objasnila.

Secam se ranije kad su Englezi pravili slicne gluposti po utakmicama (razbijali, lomili, napijali se) nisu to povezivali sa nacionalnom pripadnoscu. Niti drugi to uopste rade, a svuda ima idiota.

Inace, u pravu si kad si u nekom ranijem postu napisao da ova zemlja takve imbecile podrzava, a ako se neki normalan covek obrati ambasadi za pomoc moze da se slika.

Ali meni je zaista drago da se neko bar nasao da tu stoku izmlati, ako vec kod nas niko nece. Pa nek' se zale sad! Dobro nisu na onom zidu tamo napisali: Pravda za Urosa.

Inace, po pitanju ove teme potpuno podrzavam Leslija! U Crnu reku s njima, kod popa na tretman!
[ hemarikon @ 22.08.2009. 05:23 ] @
U vreme najboljih dana Milošević Slobodana "Delije" su mu zapale za oko. Obratio se svom čarobnjaku Stanišič Jovici, tada glavnom harambaši UDBE, radi angažovanja Ražnatović Željka - Arkan. Crvena Zvezda je stavljena pod kontrolu radi mobilizacije navijačkih masa u političke svrhe. Arkan je rukovodio akcijama od prodaje karata do organizovanja huligana kako na domaćim tako i na inostranim stadionima. Ti huligani su i dan danas pod zaštitom države iako aktuelna vlast efektivno kontroliše tajne službe. Kada se tome još doda kriminogena struktura upravljačkog sistema fudbalskog saveza jasno je zašto sve to ima podršku. Znate li ko je predsednik FSS? Ako ne znate pogledajte ovde http://fss.sw4i.com/sr/savez/predsednik.html. Kakve on ima veze sa onim što mu se sudi za ratne zločine u Hagu?
[ losmipfc @ 22.08.2009. 18:24 ] @
Sjajno.

Vec ste profilisali svakog navijaca, znate da su odrasli u izolaciji, da slusaju Grand i Pink i da nemaju zavrsenu srednju skolu...

Necu se ni truditi da objasnjavam neke stvari, uzivajte u vasem forumu, na kojem se pojavi milion analiticara cim se dogodi neko s***** u nasoj Srbiji, a oni su naravno pobjegli prvom prilikom odavde, pa sad nama seru sa svog kompa od 6000e iz kojekakve Njemacke, Francuske...

Samo jos ovo. Evo, imam 22g, zavrsio sam srednju skolu i fax, zaposlen sam, imam devojku, porodicu, komp, ne drogiram se, nisam odrastao na pinku, ne nosim airmax, a navijac sam Partizana? Sta mi je?

Unapred zahvalan
[ zaraza @ 22.08.2009. 18:30 ] @
Jadni navijaci...
Lepo krenuli da bacaju stolice i da kradu mleko sa pumpe, a ono napade ih policija...iz cista mira.
Uostalom, i da nisu nista uradili, treba ih malo propustiti kroz sake, cisto onako preventivno....

Citat:

..., a navijac sam Partizana?


A tvoji su ono napali autobus kod SC-a pre neki dan?
A u autobusu sve teski navijaci - deca i dede sa zvezdinim salovima :D:D

[ hemarikon @ 22.08.2009. 18:45 ] @
UEFA će veoma izgledno zbog incidenata koji su napravili navijači u Pragu, suspendovati Crvenu zvezdu iz evropskih takmičenja na godinu dana.
http://www.blic.rs/sport.php?id=107352
[ Tyler Durden @ 22.08.2009. 18:48 ] @
Citat:
losmipfc:
Sjajno.

Vec ste profilisali svakog navijaca, znate da su odrasli u izolaciji, da slusaju Grand i Pink i da nemaju zavrsenu srednju skolu...

Necu se ni truditi da objasnjavam neke stvari, uzivajte u vasem forumu, na kojem se pojavi milion analiticara cim se dogodi neko s***** u nasoj Srbiji, a oni su naravno pobjegli prvom prilikom odavde, pa sad nama seru sa svog kompa od 6000e iz kojekakve Njemacke, Francuske...

Samo jos ovo. Evo, imam 22g, zavrsio sam srednju skolu i fax, zaposlen sam, imam devojku, porodicu, komp, ne drogiram se, nisam odrastao na pinku, ne nosim airmax, a navijac sam Partizana? Sta mi je?

Unapred zahvalan


Pa za pocetak rezonovanje ti ne ide bas od ruke. Zasto si se ti osjetio prozvanim?
Jesi si se ti mlatio po Pragu prije 2 dana i krao po benzinskim pumpama?
Jer ako jesi, onda sve ovo sto je do sada receno na ovoj temi vazi i za tebe. Ako nisi, ne znam sta te muci niti kako ovo tebe dotice.

A ova prica o kompovima od 6000e iz njemacke i bjezanju ti je zaista trula i bezobrazna. Ali to se valjda javlja onaj "navijac" iz tebe...
[ losmipfc @ 22.08.2009. 18:53 ] @
Osjetio sam se prozvanim zato sto se evo vec 4 strane generalizuju navijaci kao takvi, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.

Citat:
Tyler Durden:Jesi si se ti mlatio po Pragu prije 2 dana i krao po benzinskim pumpama?


Nisam.

Citat:
Tyler Durden:i bezobrazna.


Slazem se. Ali na ovakve predrasude i osudjivanje svakog navijaca ne mogu drugacije da odgovorim.
[ zaraza @ 22.08.2009. 18:56 ] @
Citat:

Osjetio sam se prozvanim zato sto se evo vec 4 strane generalizuju navijaci kao takvi, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.


Pa valjda se razlikuju navijaci od "navijaca"?
...a kada se prica o ovome uvek se govori o "navijacima"....iako se pise navijaci bez navodnika...
[ bojan_bozovic @ 22.08.2009. 19:00 ] @
Citat:
losmipfc: Osjetio sam se prozvanim zato sto se evo vec 4 strane generalizuju navijaci kao takvi, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.



Slazem se. Ali na ovakve predrasude i osudjivanje svakog navijaca ne mogu drugacije da odgovorim.


A ti si odmah našao da braniš te navijače iz Praga, najobičnije lopove i nasilnike?
[ losmipfc @ 22.08.2009. 19:00 ] @
Moze malo pojasnjenje sta znaci navijac a sta "navijac" ?
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2009. 19:02 ] @
Citat:
losmipfc
Osjetio sam se prozvanim zato sto se evo vec 4 strane generalizuju navijaci kao takvi, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.


Ko generalizuje navijace?

Vidi, postoje:

a) Navijaci: normalni ljudi koji idu na utakmicu kako bi uzivali u istoj i navijali
b) "Navijaci": bandoglave siledzije koji idu na utakmicu da se shibaju, da demoliraju, pale i rasturaju sve sto im se nadje na putu

Ovde pricamo o grupi b) - jerbo ekipica koja je krala robu i koja je razbijala i sarala grafite po centru jednog od najlepsih gradova nisu nikakvi navijaci vec banda shibadzija koja uziva zastitu od drzave i svog fudbalskog kluba.

Uzgred, fakat da FK Crvena Zvezda iz sve snage brani doticnu ekipu samo dokazuje da ti divljaci imaju punu podrsku tog kluba (a nije FK Crvena Zvezda jedini klub sa takvom politikom) - sto samo znaci da doticni klub treba jos zesce kazniti.
[ zaraza @ 22.08.2009. 19:03 ] @
Citat:
losmipfc: Moze malo pojasnjenje sta znaci navijac a sta "navijac" ?


"Navijac" je divljak koji sebe naziva navijac.
[ cozi @ 22.08.2009. 19:26 ] @
@Tyler Durden rasprava se rasplamsa pre nego sto otkuca

Mogu ti reci zasto sam se ja osetio prozvanim, iako sebe ne smatram navijacem, jednostavno kolicina predrasuda, kvalifikacija, zluradovanja, licemerstva i sve to pod kisobranom pomodarstva(promovisanog u medijima) pljuvanja po svemu sto ne prilici omladincu proevropski orjentisanom.

Citat:
hemarikon
UEFA će veoma izgledno zbog incidenata koji su napravili navijači u Pragu, suspendovati Crvenu zvezdu iz evropskih takmičenja na godinu dana.
http://www.blic.rs/sport.php?id=107352

Recimo da nigde osim u nasim medijima ne pise da ce zvezda biti izbacena (na sajtu uefa se ni ne pominje), nigde osim u nasim novinam se i ne pominje da ce partizan biti kaznjen zbog ispada navijaca (koga uzgred nije ni bilo).

Ali lep je povod da se radujemo nekom zlu, da likujemo, da projektujemo nase teorije drustva, povezemo sve to sa Srbijom, ratovima, Pinkom, Slobom.... Cemu, kome Cesi da zahvale na svojim huliganima, istog dana su napravili slican incident u Sloveniji?

Jednostavno postoje ljudi koji uzivaju, vole, imaju nekakvih problema, frustracija, kompleksa, nazovite kako god, ali postoje neki ljudi koji se iz nekih razloga udruzuju u navijacke grupe. Fudbal je tu samo izgovor. Grupa im je iznad kluba, imidz, reputacija u tom svetu im je vaznija nego u svetu obicnih gradjana. Stoga i sukobi sa drugim grupama, baklje, neredi, i sl. Nema to nikakve veze sa drzavom, sa okruzenjem.... takve grupe postoje svuda, u svakoj zemlji Evrope. Cak ovi 'nasi' se i ne kotiraju bas najbolje u tim krugovima. Ovo sto se desilo u cetvrtak desava se svakog vikenda u Italiji, Holandiji, Francuskioj...


Grupa pod b) (huligani) je veoma mala, ali je dosta uticajna, ako se ne varam imaju 1/3 clanova skupstine kluba. Meni smeta sto se preuvelicavaju stvari, 800ljudi, 50ak vraceno zbog kradje i osiguranja, 120 privedeno a 17 odgovara krivicno zbog nereda. To je 187(do 200), nije vecina ni u ovoj grupi od 800, osim ako ne mislita da Ceska policija i drzava ne postuju svoje zakone ili imaju simpatije i petooktobarske dugove prema doticnim.
[ losmipfc @ 22.08.2009. 19:27 ] @
Citat:
bojan_bozovic: A ti si odmah našao da braniš te navijače iz Praga, najobičnije lopove i nasilnike?


Nisam branio nikoga, ne vidim da sam igde spomenuo desavanja iz Praga.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ko generalizuje navijace?


Kroz svaki post na ovoj temi se navijaci spominju u negativnom smislu, a pritom se nigde ne spominje podjela na navijace i "navijace".

Citat:
Ivan Dimkovic:
Vidi, postoje:

a) Navijaci: normalni ljudi koji idu na utakmicu kako bi uzivali u istoj i navijali
b) "Navijaci": bandoglave siledzije koji idu na utakmicu da se shibaju, da demoliraju, pale i rasturaju sve sto im se nadje na putu

Ovde pricamo o grupi b) - jerbo ekipica koja je krala robu i koja je razbijala i sarala grafite po centru jednog od najlepsih gradova nisu nikakvi navijaci vec banda shibadzija koja uziva zastitu od drzave i svog fudbalskog kluba.


Cesto se zadesi da npr budem u autobusu sa ovima iz grupe b. Evo zamislimo i da sam bio u autobusu koji je isao za Prag. Autobus staje na pumpu, izlazimo svi u prodavnicu, ja odem na salter i platim ono sto sam kupio, dok ovih 14 pokrade sta je htjelo i krenemo svi zajedno dalje. Nedaleko odatle, panduri zaustave bus, pohapse sve iz busa i vrate za Srbiju.

I onda ja dodjem na ovaj forum, i procitam da sam lopov, narkoman, da sam odrastao u izolaciji i sta sve ne.
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2009. 19:29 ] @
Sta da ti kazem, kada ti klub podrzava ekipu koja razbija.

Ako padnes u zatvor zbog njih, mozda bi trebao da razmislis u kakvom se drustvu kreces :)
[ losmipfc @ 22.08.2009. 19:29 ] @
Citat:
cozi:Ali lep je povod da se radujemo nekom zlu, da likujemo, da projektujemo nase teorije drustva, povezemo sve to sa Srbijom, ratovima, Pinkom, Slobom.... Cemu, kome Cesi da zahvale na svojim huliganima, istog dana su napravili slican incident u Sloveniji?..


Upravo sam htjeo ovo da napisem. Svi sagovornici su veoma iskusno preskocili post u kojem se prenosi vijest o incidentima Ceskih navijaca u Sloveniji. Jer, zaboga, to je zbog Pinka, izolacije...
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2009. 19:45 ] @
Pa i te majmune treba hapsiti i proterivati... kakve veze ima sto su ceski huligani?

Apsolutno je svejedno odakle huligan dolazi - ono sto je bitno je da se sa istima treba ophoditi na isti nacin, bas onaj koji je primenila ceska murija :)
[ Tyler Durden @ 22.08.2009. 20:17 ] @
^
Upravo tako. I nije mi jasno da to treba posebno napominjati. Ali cisto for the record, da, i te ceske debile treba istim tretmanom kao i ove ovdje. Pendrekom po ledjima.
Samo sto je besmisleno baviti se tudjim budalama, i puno vremena bi se izgubilo kad bi se svako divljanje nekih "stranih" huligana ovdje osudjivalo.
A sto je najbitnije, ti "strani" nisu nas problem. Nas problem su nasi. To je zaista vrlo prosto.
[ cozi @ 22.08.2009. 20:29 ] @
Da prosto je, ali zaboravi da podvuces, da to nema nikakve veze sa drzavom Srbijom i njenim specificnostima, takodje si zaboravio da podvuces da ovo nije sramota drzave Srbije vec tih pojedinaca.
[ stil @ 22.08.2009. 20:39 ] @
Upravo tako svako nek cisti u svojem dvoristu. Ovi koji su odavde i pri hapsenju vicu Srbija ! Zasluzuju osudu i kaznu zbog toga sto smo i mi iz Srbije a ne ponasamo se tako i ne zelimo da nas neko predstavlja na takav nacin. Uzgred budi receno. Kakvo je to zanimanje navijac ?
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2009. 20:39 ] @
Nece biti da je tako.

Razlika izmedju Srbije i, recimo Engleske je:

- U Engleskoj se huligani hapse, obelezavaju i drzava trosi novac i vreme da te pojave minimizuje
- U Engleskoj fudbalski klubovi nisu u vezi sa drzavom, i huligani se ne koriste kao oruzje u ruci politicara

[ Lesli Eldridz @ 22.08.2009. 21:04 ] @
Citat:
losmipfc:Samo jos ovo. Evo, imam 22g, zavrsio sam srednju skolu i fax, zaposlen sam, imam devojku, porodicu, komp, ne drogiram se, nisam odrastao na pinku, ne nosim airmax, a navijac sam Partizana? Sta mi je?

Ocigledno ti jeste nesto ako si isti "navijac" kao i ovi. A sta ti je, to postoje nadlezni organi kojima je posao da utvrde pa se obrati njima.
Citat:
cozi: Da prosto je, ali zaboravi da podvuces, da to nema nikakve veze sa drzavom Srbijom i njenim specificnostima, takodje si zaboravio da podvuces da ovo nije sramota drzave Srbije vec tih pojedinaca.

Ima veze, jer ovakvi "navijaci" su proizvod drzave Srbije i njene udbe. Dok nije udba uzela pod svoje taj šljam i osilila ga, takvi su ovde bili manji od makovog zrna, a kad nisu bili, cika brke su ih u podrumu milicijskih stanica ucili kako se svira klavir, a za najokorelije slucajeve su imali i drugi tretman.
[ ArtCool @ 22.08.2009. 21:36 ] @
Ja bih samo sacekao da se vrate kuci stoka navijacka, desetorostruko naplatio stetu i po 2 godine apsa+dozivotna zabrana posecivanja utakmica.
Nije ih sramota da brukaju drzavu i narod, da me bude sramota da zbog cigana putujem po svetu.
pozz.
[ cozi @ 22.08.2009. 22:02 ] @
@ivan
Engleska ti je los primer sto se tice huligana, a i bilo cega vezanog za fudbal, ali ajde. Izbecu da postavim isto pitanje kao sto su navijaci postavili, kada ce engleski standard stici kod nas.

Ako si ikada bio na utakmici u Srbiji znao bi da maltretiranje, ponizavanje, vrlo cesto i batine koje dobijes, od predstavnika drzave, su efikasnije nego bilo sta sto cini Engleska, stoga u Srbiji na 10 utakmica jednog prvenstvenog kola ima 5000 do 10000 gledalaca, neka su 3/4 huligani (jer samo najludji, uporniji, ekstremniji iznova i iznova idu na takav tretman). To je smesna cifra i u evropskim okvirima.
I u srbiji se hapse huligani, ali se i pustaju kao sto se pustaju i raznorazne ubice, siledzije, kriminalci iz raznoraznih razloga, jednostavno sudstvo nam nije na nivou Engleske, a sumnjam da bi se nesto naslo na tom nivou.

Ovo drugo sto si napisao je preuvelicavanje i fama koju su mediji proizveli, od toga da je rat poceo sukobom navijaca Zvezde i Dinama, preko doprinosa u petooktobarskim desavanjima, pa do sada aktuene borbe protivu istih kao da nemamo drugih problema. Tako da necu o tome, jednostavno se ne moze izmeriti uticaj politike na bilo koju grupu, pa ni navijace, niti na novinare, niti na recimo nvo sektor...

@Lesli
Ti govoris o periodu 80tih kada je najvise bilo sukoba, incidenata, kada su radjene stvari koje nepostoji sansa da se ponove, a te cika brke jesu imale nekakav ugled ali recimo Pampi (jedan od najvecih huligana na ovim prostorima) je bio sin jednog takvog brke, visokog funkcionera beogradske policije sto ni danas nije retkost... Bez ikakvog povoda idealizujes neka prosla vremena.
Ako su nasi proizvod udbe i drzave Srbije, ciji su proizvod ceski, francuski, nemacki, italijanski, holandski...huligani. Ko je bio njihov frizer?
[ hemarikon @ 22.08.2009. 22:10 ] @
Nisu naš problem "ceski, francuski, nemacki, italijanski, holandski...huligani". Naš problem su huligani dizajnirani da prave dimnu zavesu oko osumnjičenih za ratne zločine.
[ EmilijaV @ 22.08.2009. 22:51 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ima veze, jer ovakvi "navijaci" su proizvod drzave Srbije i njene udbe. Dok nije udba uzela pod svoje taj šljam i osilila ga, takvi su ovde bili manji od makovog zrna, a kad nisu bili, cika brke su ih u podrumu milicijskih stanica ucili kako se svira klavir, a za najokorelije slucajeve su imali i drugi tretman.

Da, verovatno je u ovome poenta. Pa se to sve onda nadovezalo na Grand i Pink "kulturu", pa su izrasli u ovo sto su danas. A verovatno je i Pink kulturu isto stvorila UDBA, da se narod malo "zabavi" i ona vremena... Na to dosla izolacija, pa nisu imali sta bolje da vide...

Citat:
cozi: @ivan
Engleska ti je los primer sto se tice huligana, a i bilo cega vezanog za fudbal, ali ajde. Izbecu da postavim isto pitanje kao sto su navijaci postavili, kada ce engleski standard stici kod nas.

Pa stici ce kod nas onda kad budemo imali Margaret Tacer, a ne ove dripce na vlasti. Koliko se secam u njeno vreme su smirili te budale, pa sad idu na utakmicu kao u operu! Jos samo fali smoking da obuku!
[ cozi @ 22.08.2009. 22:58 ] @
Ljudi jos jedanputa cu ponoviti, Englezi nisu smireni, engleski huligani su isti kakvi su bili, samo su sklonjeni sa stadiona u ulicice malo dalje, a u medjuvremenu se pojavise i Rusi, Poljaci i mnogi drugi...

Nas problem su losa ekonomija, standard, nezaposlenost, apatija, demografska katastrofa, los obrazovni sistem, sudstvo, preglomazna admisnistracija, korupcija, nepotizam, partizacija svega, monopoli, spore integracije, odsustvo bilo kakvih reformi, kosovo...
A ne nekoliko stotina ili hiljada gradjana koji su dosli na miting jedne politicke stranke i sukobili se sa policijom a mediji ih predstavili kao navijace, udarnu pesnicu antihaskog lobija. Ako je Pink unistio racionalno i kritiko misljene 90tih godina onda B92 to cini sada.
[ Lesli Eldridz @ 22.08.2009. 22:59 ] @
Citat:
cozi: Bez ikakvog povoda idealizujes neka prosla vremena.

Ne idealizujem nista. Da su ovakvi u to vreme pokusali da ovde lome grad ne bi 10% njih docekali sutra, a da su krenuli da lome tudje zemlje kao ovi, ni jedan ne bi docekao sutra. Onima tad je bilo stalo do reputacije zemlje i taman posla da je ovakav olos bruka. Oni su cak za celokupno osoblje ambasada birali poseban kadar koji je prolazio posebnu obuku, svi, od ambasadora do cistaca, a narocito za one koji ce raditi u vaznim zemljama. To su bili ozbiljni ljudi, a ne kao ova fukara sad.
Citat:
cozi
Ako su nasi proizvod udbe i drzave Srbije, ciji su proizvod ceski, francuski, nemacki, italijanski, holandski...huligani. Ko je bio njihov frizer?

Nije niko, oni su originalni ludaci i pacenici koji se okupljaju u te grupe zato sto su uplaseni mali hrčki, ali to nema veze sa cinjenicom da su ovi ovde proizvodi udbe i drzave Srbije. Hemarikon je lepo opisao u nekom od proslih postova. Arkan im je bio vodja i organizator kad ga je Stanisic po nalogu Slobe vratio iz inostranstva, a svrha im je bila da ruse medjunacionalne odnose u SFRJ izazivajuci tuce na nacionalnoj osnovi, narocito u Hrvatskoj, da bi se lakse srusila zemlja i da bi se onda lakse opljackala. Dok udba nije organizovala te ludake, toga sto oni rade nije ovde bilo nikad, tog huliganizma i to. Ne racunaju se sporadicne ulicne tuce tipa ova ulica protiv one i to, to nije huliganizam. Da neko uzme da lomi centar grada? Sacuvaj boze. Taj ne bi osvanuo. Cak ni veliki zlikovci komunisti kad su pravili demonstracije, ili kad su im svojevremeno zabranili partiju da ne pobede na izborima, nisu rusili grad i nisu lomili sve oko sebe u manifestaciji cistog ludackog napada besa kao ovi majmuni koje treba sve ukloniti iz drustva, u zatvore, u ludnice, u rudnike, bilo gde, ako nista drugo da bi se na dalje sprecila zloupotreba tih ludaka od strane jos ludjih i zlikovackijih politicara i wannabe politicara. Poslednji put su oni upotrebljeni od strane politicara prosle godine da oblepe grad plakatima predsednika i drugih funkcionera sa natpisima "drzavni neprijatelji" , ne znam bas detalje ko je platio, ali moze da se pretpostavi , a pre toga su recimo zapalili americku ambasadu, za novcanu nadoknadu od 300 evra koje je jednom od njihovih vodja, koji su inace saradnici udbe svi do jednog platila cacanska pijandura, po nalogu njegovog gazde seselja u fraku. Sad se spremaju da napadaju ped... homoseksualce, verovatno isto nahuskani od nekih "patriotskih" politicara i nekih uticajnih clanova jedne NVO koja voli da nosi jednu vrstu mantila crne boje i duge sede brade. Kad ce vise da bude kraj tom dvadesetogodisnjem divljastvu i ko su uopste ti frustrirani ludaci da daju sebi za pravo da levo i desno dele neku svoju pravdu bijuci se po ulicama? Ukloniti to i tacka. To ljudi nisu. Niti ce biti. Ja ne zivim tamo gde oni prolaze kad lome grad, ali da zivim, ne bi oni meni prosli mojom ulicom ni jednom da je lome, a da ne dobiju sa balkona vrelo ulje ili kljucalu vodu. Srednjevekovne metode su za takve najbolje. Pa nek me tuze posle.
[ zaraza @ 22.08.2009. 23:00 ] @
Citat:

Cesto se zadesi da npr budem u autobusu sa ovima iz grupe b. Evo zamislimo i da sam bio u autobusu koji je isao za Prag. Autobus staje na pumpu, izlazimo svi u prodavnicu, ja odem na salter i platim ono sto sam kupio, dok ovih 14 pokrade sta je htjelo i krenemo svi zajedno dalje. Nedaleko odatle, panduri zaustave bus, pohapse sve iz busa i vrate za Srbiju.


To je tvoj problem.
Ako policija krene da odvaja kukolj od zita, a ti zapadnes u to - tvoj problem.

Ili idi svojim kolima ili redovnom autobuskom linijom, a ne takvom organizovanom - za koju unapred znas da moze biti problema.
[ Lesli Eldridz @ 22.08.2009. 23:02 ] @
Citat:
cozi: Nas problem su losa ekonomija, standard, nezaposlenost, apatija, demografska katastrofa, los obrazovni sistem, sudstvo, preglomazna admisnistracija, korupcija, nepotizam, partizacija svega, monopoli, spore integracije, odsustvo bilo kakvih reformi, kosovo...

A sve to je palo iz cista mira, a ne kao rezultat delovanja udbe.
[ zaraza @ 22.08.2009. 23:04 ] @
Citat:
cozi:
Engleska ti je los primer sto se tice huligana, a i bilo cega vezanog za fudbal, ali ajde. Izbecu da postavim isto pitanje kao sto su navijaci postavili, kada ce engleski standard stici kod nas.


Zasto los?
Kad si poslednji put vido divljanje njihovih navijaca na utakmici?
Ili mozda ugovaraju tuce negde u pi(zi materini?

Citat:
cozi:
Ako si ikada bio na utakmici u Srbiji znao bi da maltretiranje, ponizavanje, vrlo cesto i batine koje dobijes, od predstavnika drzave, su efikasnije nego bilo sta sto cini Engleska, stoga u Srbiji na 10 utakmica jednog prvenstvenog kola ima 5000 do 10000 gledalaca, neka su 3/4 huligani (jer samo najludji, uporniji, ekstremniji iznova i iznova idu na takav tretman). To je smesna cifra i u evropskim okvirima.


Pa kad se stoka buni zato sto je policajac na tribinama, i na to reaguje nasiljem, normalno je da je takva situacija.


Citat:
cozi:
I u srbiji se hapse huligani, ali se i pustaju kao sto se pustaju i raznorazne ubice, siledzije, kriminalci iz raznoraznih razloga, jednostavno sudstvo nam nije na nivou Engleske, a sumnjam da bi se nesto naslo na tom nivou.


Pa da...to jeste problem.....Al dok god klubovi placaju navijace da rade to sto rade, nema leba...
Mafija, pa to ti je:)
[ cozi @ 23.08.2009. 00:31 ] @
@Lesli lepu i kompaktnu pricu si ispricao, nema sta. Samo sto nema mnogo veze sa realnoscu.
Prvo u vezi sa tvojom kozinstentnoscu, kazes da su takvi u to vreme pokusali da ovde lome grad ne bi 10% njih docekali sutra a zatim kazes da su isti (inspirisani udbovcima, Arkanom) srusili drzavu. Izmedju Srba i hrvata niko nije trebao da stvara mrznju, dovoljan je Jasenovac, ona je uvek bila tu. Jednom propagandom, posle 45, je smirena, drugom, posle 85, ponovo probudjena. Uloga navijaca je tu preuvelicana.
Tuce, vise od ulica protiv ulice, krecu krajem 70tih i najucestalije su sredinom 80tih, to ti je zlatno doba huliganizma, unistavani su vozovi, izlozi, automobili, masovne tuce u centru grada... 68 je rusen centar grada, zauzimana zgrada rektorata u centru i sl. a nije bilo povezano sa navijacima. Desavalo se jos sto sta, sto zbog cenzure nije ispraceno.
Sto se tice tih plakata, ima mnogo vise obicnih ljudi koji nemaju nikakve veza sa navijacima a misle gore i pricaju gore o drzavnim funkcionerima i nisu inspirisani udbom vec sopstvenom mukom, ali opet nisu medijski ispraceni.
Ovo oko paljenja ambasade necu komentarisati, ne znam sta se desavalo tj. nista vise od onoga sto je bilo u medijima, ali taj sto je uzeo 300e mogao je vise pokupiti telefona, laptopova i garderobe kao one dve gospodjice.

Iskreno, licis mi najvise na takve, kojima je za sve nase probleme kriva medjunarodna zajednica, Vatikan, Amerika, masoni; stim sto je tvoja fiksacija udba.
Valjda u necemu ima i nase greske.


@zaza
Prvo engleska liga je najkvalitetnija, ulaznice (vecinom godisnje) najskuplje i vecinom su stadioni rasprodati i postoje liste cekanja, tako da je huliganima tesko da uopste kupe ulaznicu, posto njihovi klubovi mogu da biraju navijace na stadionu...
Drugo engleska navijacka scena postoji od 60tih i dosta je razvijena, prosli su sve stupnjeve, od ubadanja nozevima zbog sala, rusenja gradova, prekida utakmica... do sadasnjeg kada se sukobljavaju daleko od ociju javnosti.
Poslednji icident bas na stadionu koga se ja secam bio je proletos, ne mogu da se setim koja utakmica tacno znam da je bila premijer liga, ali recimo dobro se secam sukoba Mancesterovih i Rominih u Rimu pre finala LS bilo je 10ak izbodenih. A pre toga 2007/2008 na stadionu takodje Mancesterovi i takodje u LS protiv Rome. Pre mesec dana bio je sukob Napolijevih i Vesthemovih u Londonu... odes na youtube ukucas ime bilo koja dva engleska kluba i dodas fans ili hooligans i videces.. evo ti recimo skoti u finalu kupa uefa 2008 http://www.youtube.com/watch?v=28fcZ-szs6Y&feature=fvw

Ne znam da li si bio skoro na utakmici, ali policajaca na tribinama nema godinama, vise i ne upadaju na tribine da 'rastavljaju' medjusobne tuce, vecinom stoje ispred i u stadionu, u holovima. Redari rastavljaju sektore... Dolazak i ulazak na stadion je ponizavajuci i pravo je sikaniranje i to ne samo za huligane, recimo jednom prilikom kada sam sa calom isao na utakmicu, pandur je cuknuo cala(coveka od 65 godina) pendrekom po glavi jer je imao kapu, valjda je pandura mrzelo da mu kaze da skine kapu kako bi video da nema baklju ili sta vec... od tada cale ne ide vise na utakmice.

Navijaci su jedina konstanta u klubovima, uprave se menjaju, biznismeni, finansijeri, politicari u upravama se menjaju od sezone do sezone... Kao sto ne mozes kriviti kriminalce za lose pravosudje, jer njima to i odgovara, tako i huligane ne mozes kriviti za ocajno stanje u fudbalu, a tek u drzavi.
[ losmipfc @ 23.08.2009. 00:38 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:Ne idealizujem nista. Da su ovakvi u to vreme pokusali da ovde lome grad ne bi 10% njih docekali sutra 


Ne znam samo kako si to zakljucio, pa 80-te u ex-yu su poznate po najvecim huliganskim obracunima medju navijacima velike cetvorke. To sto se tada desavalo u Mostaru, Zagrebu, Splitu, Vinkovcima, Beogradu se sada ne moze ponoviti ni u snu...

Citat:
zaraza:Kad si poslednji put vido divljanje njihovih navijaca na utakmici?
Ili mozda ugovaraju tuce negde u pi(zi materini?


Upravo to. Na utakmici ne divljaju, al zato oko stadiona sve prsti. A ovi srecniji, koji navijaju za nekoliko prvih timova premijer lige, samo cekaju Ligu Sampiona da bi divljali po Evropi.

Citat:
zaraza:Ako policija krene da odvaja kukolj od zita, a ti zapadnes u to - tvoj problem.


Policija nikad ne odvaja kukolj od zita, pricam iz iskustva ;)

Citat:
Lesli Eldridz: Arkan im je bio vodja i organizator kad ga je Stanisic po nalogu Slobe vratio iz inostranstva, a svrha im je bila da ruse medjunacionalne odnose u SFRJ izazivajuci tuce na nacionalnoj osnovi, narocito u Hrvatskoj, da bi se lakse srusila zemlja i da bi se onda lakse opljackala. Dok udba nije organizovala te ludake, toga sto oni rade nije ovde bilo nikad, tog huliganizma i to.

Poslednji put su oni upotrebljeni od strane politicara prosle godine da oblepe grad plakatima predsednika i drugih funkcionera sa natpisima "drzavni neprijatelji" , ne znam bas detalje ko je platio, ali moze da se pretpostavi , a pre toga su recimo zapalili americku ambasadu, za novcanu nadoknadu od 300 evra koje je jednom od njihovih vodja, koji su inace saradnici udbe svi do jednog platila cacanska pijandura, po nalogu njegovog gazde seselja u fraku. Sad se spremaju da napadaju ped... homoseksualce, verovatno isto nahuskani od nekih "patriotskih" politicara i nekih uticajnih clanova jedne NVO koja voli da nosi jednu vrstu mantila crne boje i duge sede brade.


Lesli - CIA snajka, CIA ;)
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 00:44 ] @
Najveci trik koji je djavo ikad izveo je to sto je ubedio svet da ne postoji ;-)

Citat:
cozi: ...

Ma idi begaj, svaki ciga svoga konja hvali. Zbog takvih sto lazu ovu omladinu i posto je te bande huligana od kojih treba ocistiti zemlju, a koje je prvo organizovao Arkan za udbu, a pre toga su bile samo grupice najobicnije bagre i lokalnih pijandura.

Evo ga i ovaj Milos isto ne veruje
Citat:
losmipfc: ...


Vi k'o da ste pali sa Marsa. Pa ovde su oduvek razne udbe i crne ruke odredjivale sta ce i kako da bude, i onaj ko misli da ovde ama bas sve nema veze sa politikom, a najvise takva bagra, taj je... pa, izmanipulisana omladina.
[ cozi @ 23.08.2009. 01:00 ] @
Odlicni su ti argumenti, idi begaj i sl. ja niti sam izmanipulisan niti sam vise omladina;
Ono sto ne znam ne komentarisem niti usvajam kao istinu bilo zvanicnu pricu, bilo medijsku, bilo price iz druge ruke, bilo teorije zavere... Ti si se odlucio da verujes u jednu pricu, mozda imas razloga, tvoja stvar. Ali da sa te pozicije gledas na ostale, koji ne veruju u tvoju pricu, kao na izmanipulisane tupane koji zive u svojoj zabludi stvarno ne zasluzuje komentar.
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 01:05 ] @
Omladina je svako ko je nedorastao. Nema to veze sa godinama. Kakve teorije zavere? Jel o udbi? Dobro, to su teorije zavere. U svetu pinkaša i srbomahatmi.
Citat:
losmipfc: ...pa 80-te u ex-yu su poznate po najvecim huliganskim obracunima medju navijacima velike cetvorke. To sto se tada desavalo u Mostaru, Zagrebu, Splitu, Vinkovcima, Beogradu se sada ne moze ponoviti ni u snu...

Normalno da ne moze kad su otuda uspesno isterani sluzbenici srpske udbe i njihove bande huligana koje vole da postavljaju balvane i da izazivaju tuce na nacionalnoj osnovi po nalogu drugova Jovice i Slobe, branilaca vaskolike srpske nejači.
Citat:
cozi: @Lesli lepu i kompaktnu pricu si ispricao, nema sta. Samo sto nema mnogo veze sa realnoscu.

Mislis sa tvojom realnoscu.
Citat:
cozi: Izmedju Srba i hrvata niko nije trebao da stvara mrznju, dovoljan je Jasenovac, ona je uvek bila tu.

Gde tu? U nekim planinama i plemenima? Koga je boleo milokliz za te dziberizme u normalnim sredinama? Ja ne znam nikoga.
Citat:
cozi: ...najucestalije su sredinom 80tih...

Dajte ba bit' malo precizniji, ne mozete tek da lupite tako djuture. Da li je to bilio pre ili posle sto je u tzv kuloarima staljinisticke struje SKS odluceno da se u partiji ima napraviti puc i srusiti Jugoslavija te opljackati ista, da li je bilo pre ili posle setanja mostiju od drugova popova, da li je bilo pre ili posle Usca i Gazimestana... Kad je bre to tacno bilo, ja se toga ne secam, ne dok nije drug Sloba izvrsio puc 1987, sto znaci da nije sredinom nego krajem osamdesetih, posle 1987, kad su te bande olosa organizovali u tzv navijacke grupe drugovi Sloba, Jovica i Arkan a sa kojim ciljem to smo rekli.

Nije lepo da se laze, ko laze porasce mu nos.

[ ArtCool @ 23.08.2009. 01:08 ] @
Prijatelju mi smo gadan narod u genima i gotovo.Nikada nama nece biti bolje jer su politicari lopovi, oni su birani iz naroda pa nije tesko ni zakljuciti kakvaj je narod.Ta saka pojedinaca koja je ok ne cini nista na nivou nacije.
Mladi ljudi su izfrustirani i nezaposleni i imaju vremena da senluce po svetu.
Ove god je svetska, sledece naftna , one tamo klimatska, one posle nje ....
Uvekizgovori iz vrha, sve korumpirano tatini i mamini sinovi usukani i mogu da nas brukaju.
Sta bi sa onom bagrom kojoj mi treba da platimo odstetu od 1.000.000 dolara sto je razbio glavu ameru, zaboravi sam ime...Smeje se i paradira po skupstini.A da Miladin Kovacevic, mastrapina steroidska.
Tako je svuda.
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 01:22 ] @
Citat:
cozi: Sto se tice tih plakata, ima mnogo vise obicnih ljudi koji nemaju nikakve veza sa navijacima a misle gore i pricaju gore o drzavnim funkcionerima i nisu inspirisani udbom vec sopstvenom mukom, ali opet nisu medijski ispraceni.

A jesu li oni lepili plakate i pisali preteca pisma drzavnim funkcionerima?

I da ti pravo kazem, suza mi suzu stize zbog njihove muke. Sad kad si pomenuo tu njihovu takozvanu muku, bas imam prigodan citat nepoznatog autora. Kaze ovako:

Citat:
Ja,krupnih li reci a koristi nikakove. Pre nekih 5X godina bese jedan narod Evrope, vlastitom krivicom oboren na kolena, vojno totalno porazen, radi pocinjenih zlocinstava prezren u celom svetu, vodje mu behu sudjene i delom eksekutirane. Jednom reci, totalna propast nacije i drzave. Granice mu behu ocerupane, perspektive buducnosti nikakve. Narod je reagovao na jedan optimalan nacin. Stegli zube i kaiseve od hlaca, zasukali rukave i latili se posla. Jadikovke behu samo za vlastita cetiri zida (ako ih je bilo). Nisu se mnogo inatili i pozivali na slavnu proslost i kulturu a rezultati su im dali pravo. Ja bi danas pitao svakog, jesu li Srbi stvarno sposobni samo za otrcane "krupne" reci, blesavo inacenje i kukumakanje. Postavite diagnozu i cim pre pocnite sa terapijom, gospodo Narcisi.

I gospodo ostali Mahatme koji imate neogranicene kolicine razumevanja i saosecanja za svaku barabu i skota koji se ovde pojavi, narocito ako ode da ludi u inostranstvo pa ga tamo uhapse i umlate, samo nemate za normalne i pristojne ljude. Sto znaci da ste vi stranu vec odabrali.
Citat:
cozi: Ovo oko paljenja ambasade necu komentarisati, ne znam sta se desavalo tj. nista vise od onoga sto je bilo u medijima, ali taj sto je uzeo 300e mogao je vise pokupiti telefona, laptopova i garderobe kao one dve gospodjice.

E, ali nije tu stvar u isplati tog junaka, nego u patrijotskoj ideji, a tih 300 evra su verovatno upotrebljeni da se kupi vatrena voda, da bi se u kopijama minhenskih pivnica hrabri borci za vasu stvar pripremili za velicanstvenu borbu protiv nadmocnijeg neprijatelja tako sto ce da upadaju u stranu ambasadu i pale je, prvi posle saradnika imama Homeinija, koji je doduse nisu palili, ali su zato posle palili knjige, isto kao drugari iz Minhena i vi. Vazno da se pali.
Citat:
cozi:Iskreno, licis mi najvise na takve, kojima je za sve nase probleme kriva medjunarodna zajednica, Vatikan, Amerika, masoni; stim sto je tvoja fiksacija udba. Valjda u necemu ima i nase greske.

A koji ste to vi? I gde si video da ja trazim krivce? Ja se time ne bavim, to je zanimacija za samozvane patriote, a ja samo nudim resenje problema. Krivci me ne zanimaju. Resenje je ukloniti taj olos. Prvo u ludnice, a onda u rudnike. A kasnije kako se pokaze da je neki junak potencijalno takav, od vrtica pa navise, u tefter pa psihijatrija. I sve ce da bude u redu.
[ hemarikon @ 23.08.2009. 01:23 ] @
Citat:
@cozi: Izmedju Srba i hrvata niko nije trebao da stvara mrznju

Jeste. Sukoba izmedju Srba i Hrvata je pre "istorijskih mitinga" bilo isto toliko kao i medjusobnih sukoba Hrvata i Hrvata ili Srba i Srba.

Citat:
Ovo oko paljenja ambasade necu komentarisat

Ni nema potrebe. @Lesli Eldridz ti je potanko objasnio.

Citat:
@losmipfc: CIA snajka, CIA

Od Triglava do Gevgelije samo UDBA.
[ zaraza @ 23.08.2009. 01:50 ] @
Citat:

Prvo engleska liga je najkvalitetnija, ulaznice (vecinom godisnje) najskuplje i vecinom su stadioni rasprodati i postoje liste cekanja, tako da je huliganima tesko da uopste kupe ulaznicu, posto njihovi klubovi mogu da biraju navijace na stadionu...


Taman tako.
Ali, ovi nasi dobijaju pare od kluba....
I onda se krste i kukaju kada dobijaju kojekakve kazne.......ajoj kuku nama......
Kazne su male, za ovakve ispade klub treba da dobije milionsku kaznu i da grca 3 godine zbog toga, a ne 2-3 hiljade evra i zdravo djaci....
Onda bi valjda skapirali da im huligani i nisu neka reklama...
Oni nek se biju de oce, lepo se dogovore, pomlate se na Avali, 2-3 pogine i gotova stvar...I policija ih lepo pusti da se biju medjusobno i "mirna Bosna" :)
[ burex @ 23.08.2009. 01:54 ] @
Opet se spominju UK huligani? Kako su ljudi odjednom upoznati sa dešavanjem u Velikoj Britaniji, pa to je čudo. Čak iako je istina da se u EU ljudi tuku i kolju međusobno na utakmicama dok policija čačka zube, gde je tu ikakvo opravdanje za naše divljanje? Kažem "naše", pošto se to podrazumeva jer od javnih ličnosti i nadležnih čujem samo reči opravdanja i razumevanja, i to ne prvi put.

Opet se tuđe dvorište pljuje, a na našem stoji već 20tak godina nagomilanih splačina... Kako možete da spominjete ACAB dok polugoli tip leži na zemlji i urla "Cp6uja!" a iza njega išaran zid i srča od stakla?
[ zaraza @ 23.08.2009. 01:56 ] @
Citat:
burex:Čak iako je istina da se u EU ljudi tuku i kolju međusobno na utakmicama dok policija čačka zube


Pa i nije, zato su to super resili :)
TI se lepo pobijes, snime te kamere, i sutradan ti u krevet dodje 20 pandura da te hapsi :)
A kod nas, policija uhapsi navijaca i odma smak sveta....
[ cozi @ 23.08.2009. 02:31 ] @
@lesli
Rekoh "niti usvajam kao istinu bilo zvanicnu pricu, bilo medijsku, bilo price iz druge ruke, bilo teorije zavere" ti sam izabra da je tvoja prica teorija zavere.

"Gde tu? U nekim planinama i plemenima? Koga je boleo milokliz za te dziberizme u normalnim sredinama? Ja ne znam nikoga."
Tamo gde je i bilo zrtava, u porodicama, gradovima, selima. Ne znam kakva je ta normalna sredina, ali u mojoj Jasenovac nije dziberizam, kao sto nije ni Srebrenica ili bilo koji zlocin.

"Normalno da ne moze kad su otuda uspesno isterani sluzbenici srpske udbe i njihove bande huligana koje vole da postavljaju balvane i da izazivaju tuce na nacionalnoj osnovi po nalogu drugova Jovice i Slobe, branilaca vaskolike srpske nejači."
Nisu samo isterani oni vec i Srbi iz bosnjackih sredina (Sarajeva na primer), kao i Bosnjaci iz srpskih sredina; pa i nema ko da se sukobljava, ali recimo u mostaru Hrvati i Bosnjaci se cesto sukobljavaju.

Sto se tice sukoba navijaca, pre Slobinog puca 1987 i svega sto si nabrojao, evo iz 1983-ce, ako nije dovoljno potrazicu jos clanaka ovoga se seti a mrzelo me da jos ceprkam...
http://arhiva.izaberipartizan.com/izvestaj.php?story_id=41

Ne zelim da se raspravljam vise sa tobom, na svaki argument ti ispricas novu pricu, isprojektujes nekakve dogadjaje iza kulisa, povezes to sa udbom i primenis u nekim okolnostima, na zalost masta mi toliko nije razvijena da bih te pratio, bar ne ozbiljno.

@ hemarikon

"Jeste. Sukoba izmedju Srba i Hrvata je pre "istorijskih mitinga" bilo isto toliko kao i medjusobnih sukoba Hrvata i Hrvata ili Srba i Srba."
Samo u 20-om veku Srbi i Hrvati su bili u 3 rata na razlicitim stranama.

@ zaraza

Lepo si izdvojio jednu recenicu i razvio svoju teoriju problema nasih klubova sa navijacima i ponudio elegantno resenje.

zaraza: "TI se lepo pobijes, snime te kamere, i sutradan ti u krevet dodje 20 pandura da te hapsi :)
A kod nas, policija uhapsi navijaca i odma smak sveta.... "

burex: "Opet se tuđe dvorište pljuje, a na našem stoji već 20tak godina nagomilanih splačina..."
Ovde se pljuje nase dvoriste a tudje idealizuje.

Ja samo tvrdim da su huligani, budale, siledzije svuda isti, i da problem nije u njima vec u drzavi i drzavnim organima. Niti tvrdim, kao vecina na ovom forumu da ih drzava neguje i cuva i nista ne radi na njihovom marginalizovanju; niti tvdim da cini koliko bi trebala. Jednostavno imamo i suvise ozbiljnih i velikih problema, ok kojih su dobar deo specificni i svojstveni samo nama, da bi se bavili dogadjajima od cetvrtka, cetvrtka kada su iste ili slicne incidente napravili Cesi i Rumuni.
[ milivoje t @ 23.08.2009. 02:40 ] @
Kod nas policija-sudstvo radi...ne znam sta radi.

Svi znaju ko su manijakalni huligani medju navijacima. Nisu oni huligani samo na utakmicama, a ostatak vremena provode kao fini uzorni gradjani.
Jok. Zna se ko su, od maloletnickih tuca, do sitnih pljacki, nasilnistva, prvih dosijea, navijackih tuca, tuca po nocnim klubovima...
Zna se ko su najokoreliji i najgori. Slobodni se setaju Beogradom.
Koliko jedna navijacka tribina jug i sever ima mesta na nasim stadionima, recimo 7000. Vecina tih 7000 se plasi profesionalnih manijakalnih huligana i zna se ko su oni.

Sta policija radi zbog sacice takvih, na velikim sportskim priredbama organizuju epsku ratnu scenografiju, pa kad izbije neki problem, primenjuje se neselektivna prisila.
Onda niko normalan nece da ide na sprotske utakmice.
Da hoce drzava bi lako potrpala u zatvore i ludnice te izopacene bandite.
[ hemarikon @ 23.08.2009. 03:07 ] @
Citat:
cozi: Samo u 20-om veku Srbi i Hrvati su bili u 3 rata na razlicitim stranama.

Srbima niko nije potreban da bi bili na različitim stranama.
[ stil @ 23.08.2009. 06:47 ] @
Ovde je u pitanju jednostavan pokusaj relativizovanja problema. Uvek kada pravdu dele huligani koji idu po ulicama i lome i tuku unoseci strah medju normalne ljude covek moze da se zapita sta je cilj. To se obicno radi pod izgovorom nekakvog patriotizma ali je uglavnom u pitanju cista ekonomska korist. Arkan je to sto je radio radio zbog sticanja bogatstva - od pljackanja kuca na ratistu do sece suma. Danas se jasno secam " Kosova za patike " . Ako se malo vise vratim nazad u proslost i u Nemacku u doba pre nego sto je A.H. dosao na vlast. I on je organizovao ljude koji su isli ulicama i tukli ljude. Zbog toga normalni ljudi trebaju-moraju da se tome usprotive na samu takvu pojavu jer je kada ojacaju to tesko - ako ne i nemoguce kontrolisati. A kada i ako se to dogodi uvek se desavaju ruzne stvari.
[ hemarikon @ 23.08.2009. 09:21 ] @
Evo i ovima su krivi novinari: http://www.blic.rs/sport.php?id=107439
Citat:
Partizan je u domaćim medijima našao krivca za posrtanja protiv Apoela i Žiline. U zvaničnom saopštenju kluba kaže se da se tokom ovog leta vodila medijska kampanja protiv Partizana, a da je vrhunac dostignut pisanjem o incidentima koji su se desili na susretu sa Žilinom, navodeći to kao želju pojedinaca da prizovu kaznu UEFA.

Citat:
... utrčavanje navijača na teren i pljuvanje domaćih fudbalera samo manji incident. U saopštenju se tvrdi i da je ulazak navijača sa južne tribine sa službenim legitimacijama na atletsku stazu u skladu sa propisima UEFA.

Eto vidite, navijači su "u skladu sa propisima" pljuvali, a po novinama se lažno izveštava o huliganima. Čemu služe navijači nego za pljuvanje?
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 13:25 ] @
Citat:
cozi: Tamo gde je i bilo zrtava, u porodicama, gradovima, selima. Ne znam kakva je ta normalna sredina...

Ona koju bas briga za stvari koje su bile pre milion godina. Zato sto je vas briga, zato ste ostali poslednji divljaci u Evropi a i sire. U civilizaciji van Evrope ta vasa zakukavanja o svijetloj historiji nikad nisu ni uzela maha u narodu, vise kao zabava za u kafanu, u poslednje vreme i Evropa je napustila tu glupost, a samo ste ostali vi da se obavijate mitovima i istorijskim glupostima o pravdama i nepravdama, i zato ste poslednji, a bili ste prvi pre 20 godina, u ovom rewgionu, dok ta sranja o istoriji nije udba i ostala bagra izvukla da vam sludjuje mozak njima dok ona i njeni saradnici pljackaju zemlju. A to sto vi volite da se przite na svijetllu historiju, to je zato sto ste slabi, a i sto nesto nije u redu sa vama, onako generalno, pa volite da se samosazaljevate i da izgravate zrtve. Lepo ja kazem da je psihijatar lek za ovu zemlju. Prvo psihijatar, pa sve ostalo. Bromazepamizacija vode, najnoviji izum.
Citat:
cozi: Sto se tice sukoba navijaca, pre Slobinog puca 1987 i svega sto si nabrojao, evo iz 1983-ce, ako nije dovoljno potrazicu jos clanaka ovoga se seti a mrzelo me da jos ceprkam...

To su bile nevazne tuce nekih degenerika koji su u to vreme na TV videli kako u Engleskoj huligani divljaju pa i oni digli nogu. Nema to veze sa ovim. Posle puca 1987 je te degenerike uzela pod svoje udba, organizovala ih i osilila ih, a da je ostala ona zemlja ja ne sumnjam da bi to bilo zatrto u korenu, na bilo koji nacin.
Citat:
cozi: Ne zelim da se raspravljam vise sa tobom, na svaki argument ti ispricas novu pricu, isprojektujes nekakve dogadjaje iza kulisa, povezes to sa udbom i primenis u nekim okolnostima...

Kakav argument? O cemu? Ja ne videh ni jedan argument, a te moje price, pa za njih ne zna samo onaj ko nece da zna. To su isti oni kao Nemci koji "nisu znali" za Ausvic.
Citat:
cozi: Jednostavno imamo i suvise ozbiljnih i velikih problema, ok kojih su dobar deo specificni i svojstveni samo nama, da bi se bavili dogadjajima od cetvrtka, cetvrtka kada su iste ili slicne incidente napravili Cesi i Rumuni.

Aha, niste samo vi nego i oni su. Izgovori su kao zna se sta, a ovaj je karakteristican za decu do desetak godina. Jedan i jedini probem koji mi imamo i koji smo ikad imali je udba koja salje divljake da haraju ulicama i dele pravdu, pale ambasade, obaraju balvane, rovari po susednim zemljama, ubija premijere, postavlja politicare ucenama... E zato ste zatvoreni u obor gde cete i ostati sve dok se ili ne uljudite ili ne pocrkate.

U stvari imamo dva problema, a taj drugi su relativizatori svega i svacega. Oni to obicno smuckaju u papazjaniju u kojoj povezu dogadjaje koji nemaju nikakave veze jedni sa drugim osim u njihovim sludjenim glavama.
[ cozi @ 23.08.2009. 14:59 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Oni to obicno smuckaju u papazjaniju u kojoj povezu dogadjaje koji nemaju nikakave veze jedni sa drugim osim u njihovim sludjenim glavama.

Mislim da si sam sebe odlicno opisao.

Mogao si citirati recenicu do kraja "Tamo gde je i bilo zrtava, u porodicama, gradovima, selima. Ne znam kakva je ta normalna sredina, ali u mojoj Jasenovac nije dziberizam, kao sto nije ni Srebrenica ili bilo koji zlocin."
Ako si vec za to da se manemo proslosti, tj. historije, onda ostavimo na miru starsu Mladica, neka na slobodi provede polednje dane; zaboravimo i naciste koji se kriju po Americi, zapravo zaboravimo sve i fokusirajmo se na udbu i ono sto nam ona iza ledja radi dok se mi zavaramo efemernim stvarima.
"To su isti oni kao Nemci koji "nisu znali" za Ausvic."
Zasto bi bilo ko znao za Ausvic, zar sam nisi rekao da je historija glupost i da to treba ostaviti po strani. Odluci se.

Posto si sebi dao za pravo da sa visine posmatras i karakterises nas kao divljake i zatucane potrosace kafanskih mitova koje udba vesto plasira. Pitao bih te ko ste vi, koji ste to vi sto ste nas prestigli, ali izgleda nedovoljno da nacinite i taj poslednji (prvi)civilizacijski korak oslobadjanja od zajednickog nam jezika.

"Jedan i jedini probem koji mi imamo i koji smo ikad imali je udba koja salje divljake da haraju ulicama i dele pravdu, pale ambasade, obaraju balvane, rovari po susednim zemljama, ubija premijere, postavlja politicare ucenama... E zato ste zatvoreni u obor gde cete i ostati sve dok se ili ne uljudite ili ne pocrkate."
Prva recenica je u prvom licu mnozine(mi), a druga u drugom licu mnozine(vi), odluci se.

Posumnjao si da je bilo navijackih obracuna pre 87, ja sam ti dao jedan clanak o sukobi iz 1983, ako treba nacicu jos, to je argument; dok tvoje pih pa to je nevazno: "To su bile nevazne tuce nekih degenerika koji su u to vreme na TV videli kako u Engleskoj huligani divljaju pa i oni digli nogu." To nije argument, to je relativizovanje i slobodna procena.
A i proceni si se prevario, u to vreme nije bilo prenosa Engleske lige, postojao je samo jedan kanal, i nije bilo moguce mnogo toga saznati o dekadentom ponasanju na zapadu, a i Englezi nisu imali Hrvate(Srbe), a i kod nas su postojale cika brke.
[ Horvat @ 23.08.2009. 15:00 ] @
sta ti znaci starsu?
[ hemarikon @ 23.08.2009. 15:10 ] @
@cozi
Bilo je tuča navijča uvek. Ali organizovanje "nvijača" u dilje horde je izum koji datira iz vremena "istorijskih miinga" na Ušću i Gazimestanu. Nemoj me pitati za tačan datum kada su se lizali Milošević, Stanišić i Ražnjatović.
[ vlada131 @ 23.08.2009. 15:11 ] @
Citat:
Horvat: sta ti znaci starsu?


Starca? Pošto kaže 'poslednje dane'...
[ vilil1 @ 23.08.2009. 15:39 ] @
Citat:
hemarikon: @cozi
Bilo je tuča navijča uvek. Ali organizovanje "nvijača" u dilje horde je izum koji datira iz vremena "istorijskih miinga" na Ušću i Gazimestanu. Nemoj me pitati za tačan datum kada su se lizali Milošević, Stanišić i Ražnjatović.

Hm, tada su samo zvezdine grupe stavljene pod jednu komandu, i dobili su naziv "delije". Ali su oduvek postojale organizovane grupe, od kojih su "ultras" bili najratoborniji. Bilo kod nas, bilo u evropi.
Isto kao i kod nasih suseda. Nisu torcida i bbb nastali devedesetih.
[ hemarikon @ 23.08.2009. 16:13 ] @
Upravo o tim "delijama" govorimo. Te "delije" su stavljene pod komandu Ražnatovića. Ciljeve im je odrećivao Milošević, zadatke im je dizajnirala UDBA a Ražnjatović rukovodio konkretnim operacijama. Tačne detalje ćemo saznati kad se otvore arhive UDBE.
[ Bartman @ 23.08.2009. 17:09 ] @
Citat:
hemarikon: Upravo o tim "delijama" govorimo. Te "delije" su stavljene pod komandu Ražnatovića. Ciljeve im je odrećivao Milošević, zadatke im je dizajnirala UDBA a Ražnjatović rukovodio konkretnim operacijama. Tačne detalje ćemo saznati kad se otvore arhive UDBE.


Iako navijam za Partizan, ovakvo prozivanje Zvezdinih navijača je sramotno.
Među Delijama ima i OK ljudi, i nisu svi bili na ratištu, pogotovo mlađi. A i oni koji su bili, nisu išli tamo sa šalovima i dresovima nego kao vojnici u uniformama.

Dovoditi u vezu Zvezdu ili bilo koji drugi klub i UDBU je degutantno i krajnje bolesno.
[ stil @ 23.08.2009. 17:41 ] @
http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva/Maj98/2405/2405_8.HTM
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2009. 17:46 ] @
Citat:
Bartman
Dovoditi u vezu Zvezdu ili bilo koji drugi klub i UDBU je degutantno i krajnje bolesno.


Jos da izvesni Zeljko Raznatovic Arkan nije bio vodja navijaca Crvene Zvezde kada su se shibali na Maksimiru - to je sve bila puka slucajnost, ili su ga odabrali zbog sportskih sklonosti... :)


[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 17:54 ] @
Citat:
cozi: To nije argument, to je relativizovanje i slobodna procena.
A i proceni si se prevario, u to vreme nije bilo prenosa Engleske lige, postojao je samo jedan kanal, i nije bilo moguce mnogo toga saznati o dekadentom ponasanju na zapadu, a i Englezi nisu imali Hrvate(Srbe), a i kod nas su postojale cika brke.

Ti ces da mi pricas sta je bilo sedamdesetih i osamdesetih i koliko je kanala bilo. To mozete da pricate bajke ovoj omladini, a ja sam to sve video. Ko nije hteo da zna nije ni znao, u nekim zabitima i brdima, ili medju rurbanom populacijom, a normalnima su vase zrtve i medjunacionalni obracuni bili zadnja rupa na svirali. Imali su precih poslova. Recimo da sakupljaju salvete. Cak i kad su ili ste, koji li ste, poceli da vracate dostojanstvo, cak i tad su za normalne i Usce i Gazimestan bile samo neke tamo budalastine nekih tamo komunista a ovakvi agresivni ludaci bagra. A onda je Sloba pozvao Jovicu i Arkana, sve ponavljajuci ideje tzv srpske intelektualne elite kojih evo ni sad necete da se okanete. Mada treba da se ne zaboravi i vojvoda Seselj, u stvari je on prvi nekako ozvanicio taj primitivizam i agresiju na javnom mestu, isto kao deo plana udbe da se napravi lazna opozicija slobi slobodi i njegovoj bagri, a poznajuci mentalitet ovih ovde krivomozgica. Ta lazna partija pomocu koje udba rovari i vršlja se i danas vuce kao jedna od najuticajnijih partija ovde.

Umesto vojske za koju su stanovnici Krfa govorili da nikad takvu vojsku nisu videli, vojsku koja nikoga nije silovala niti je sta ukrala, sad napolje saljete horde degenerika da vas predstavljaju, za koje steta sto ih dr Jozef ne upotrebi u neke korisnije svrhe, i jos ih branite, umesto da ih pojede demokratski mrak cim se vrate ovde. A ovde pa koliko ima tog korova koji se gaju umesto da se pali sto reko Djindjic, to se ni broja ne zna. Zato vam tako i ide. Evropa be.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 23.08.2009. u 19:06 GMT+1]
[ Bartman @ 23.08.2009. 18:03 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Jos da izvesni Zeljko Raznatovic Arkan nije bio vodja navijaca Crvene Zvezde kada su se shibali na Maksimiru - to je sve bila puka slucajnost, ili su ga odabrali zbog sportskih sklonosti... :)


Pa Arkan nije Crvena Zvezda.
Nisam rekao da nije bilo navijača koji su bili na ratištu sa Arkanom, ali sve navijače izjednačavati sa Arkanom i UDBA-om je stvarno smešno. Po toj logici ako je neko u nekoj firmi kleptoman onda su svi u firmi kleptomani. Please, give me brake !!!
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 18:08 ] @
Nisu vazni svi. Vazni su vodje, i akcije koje organizuje udba, a onda vodje sprovode uz pomoc hitler jugenda iz tzv navijackih organizacija, a ako neko i nije bas za to, ili nije za to mozda ni znao, sa kim si be onaki si. Isclani se be, idi be sam navijaj, zasto moras da budes deo neke marve? Pre nije ni bilo tog organizovanja u bande da se navija, nego ljudi isli spontano na utakmice i tamo u granicama pristojnosti navijali za svoj klub, tuca ako ih je bilo, bile su pojedinacne, a svi zajedno su navijali za zemlju kad igra. To sa tim bandama pocinje tek pre 20-ak godina.

Ko bre hoce iskreno da navija njemu banda ne treba. Eno, svi su culi za slucajeve kad iskreni zaludjenici za to navijanje i za fudbal na TV be gledaju, pa se tako uzive da pocine nezaamisliva dela. Jedan ubio zenu sto mu priomenila kanal. Drugi u zaru radovanja sto su njegovi dali gol bacio bebu kroz prozor. Znaci, za iskreno navijanje banda ti ne treba.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 23.08.2009. u 19:21 GMT+1]
[ Bartman @ 23.08.2009. 18:22 ] @
Ako mene prozivaš, odmah znaj ja nisam deo nikakve navijačke grupe, ali za razliku od velikih demokrata poput ONE televizije, smatram da svako ima pravo da bude član navijačke grupe, a da pritom nije istovremeno huligan, varvar, član UDBE ili koje god svinjarije se oni sete.
To znam jer imam više drugara koji idu na jug i sever, naviju fanatično, ali posle utakmice ne idu da se šibaju sa murijom niti su ikada bili na bilo kom ratištu. Naprotiv to su primerni odgovorni momci koji su sportisti i primerni studenti.
Slažem se da su vođe navijača instrumentalizovane, ali to ne znači samim tim da su svi navijači instrumentalizovani !!!
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2009. 18:23 ] @
Pa to niko nije ni rekao. Oni cak to ne moraju ni da znaju, nego mogu da misle da iskreno rade iz ideje to sto rade, ne samo lomljenje, nego eto, recimo lepljenje nekih plakata ili nesto sto vec rade a ima veze sa politikom. U tome se i sastoji manipulacija masama, da mase pocnu da misle kako je to sto rade ili zastupaju njihova ideja, a ne da im je neko naturio.
Citat:
Bartman: Dovoditi u vezu Zvezdu ili bilo koji drugi klub i UDBU je degutantno i krajnje bolesno.

A ko je danas glavni i u Zvezdi i u Partizanu, ako ne udbin kadar? I to bas spsovci, nisu cak ni ovi drugi, mada su sad sve parlamentarne stranke udbaske tvorevine.
[ Bartman @ 23.08.2009. 19:05 ] @
Ma šta ste se uvatili za UDBU ko pijan za plot?

Ja samo tražim da mi objasnite kakve veze imaju UDBA i normalni navijači koji dolaze na stadion da bi bodrili svoj tim?

Te priče o zaluđivanju masa stoje, ali to je sasvim druga priča !!!
[ vilil1 @ 23.08.2009. 19:10 ] @
Citat:
hemarikon: Upravo o tim "delijama" govorimo. Te "delije" su stavljene pod komandu Ražnatovića. Ciljeve im je odrećivao Milošević, zadatke im je dizajnirala UDBA a Ražnjatović rukovodio konkretnim operacijama. Tačne detalje ćemo saznati kad se otvore arhive UDBE.

Slazem se. Moj komentar je bio samo radi neke price da organizovanih "grupa" nije bilo '70ih, '80ih godina. Naravno da je bilo, i naravno da, kada je neki derbi bio, bilo u srbiji, bilo u hrvatskoj, uvek je bilo razbijenih glava, polupane imovine. Nozevi su tada radili...Pa i macete, kao recimo na finalu kupa dinamo-hajduk u Beogradu...
Onaj ko tvrdi da su "huligani" u srbiji izum novijeg doba, jednostavno ne zna o cemu prica.
[ stil @ 23.08.2009. 19:36 ] @
@ Bartman Pa sto se ne organizujete i jasno ogradite od huligana. Ili vise volite da uzivate u reputaciji kad vam odgovara. Dozvolili ste da neki ljudi to zaprljaju. Sve dok, ako vam je stalo do toga ne uradite nesto tim povodom ljudi ce generalizovati stvari. Naravno, ja sam svestan da postoje i oni koji zele da odu na utakmicu i malo se zabave navijajuci. Mozda bih i ja otisao ponekad ali ne zelim da gledam kako policajcu guraju baklju u usta ili kako pale i lome stolice na stadionu.

[Ovu poruku je menjao stil dana 24.08.2009. u 11:14 GMT+1]
[ DaliborP @ 23.08.2009. 19:51 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Jos da izvesni Zeljko Raznatovic Arkan nije bio vodja navijaca Crvene Zvezde kada su se shibali na Maksimiru - to je sve bila puka slucajnost, ili su ga odabrali zbog sportskih sklonosti... :)

A sta je radio to Arkan tad na Maksimiru? Koliko ja znam nije ni bio tu.
Evo ja se dobro secam te utakmice, znam i neke ljude koji su bili na njoj, sta su to Zvezdini navijaci i Arkan tad uradili?
[ hemarikon @ 23.08.2009. 20:12 ] @
Nisu problem navijači. Nisu problem Delije. Nisu problem Grobari. Problem su "navijači", "Delije" i "Grobari". Tajne službe Srbije ih masovno koriste i lilaju za obavljanje prljavih poslova. Najgori period je bio naravno u vreme rata u Hrvatskoj i Bosni. Medjutim, ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju. Ni Zvezda ni Partisan ne mogu da se oslobode tog šljama niti imaju volje za to. Razloga ima puno, ne samo medju navijačima već i u rukovodstvima oba kluba. Najistaknutiji predstavnici ovih klubova se kao pacovi skrivaju negde u inostranstvu bežeći od zakona. Slično je sa vrhom fudbalskog saveza Srbije. Pogledajte njihova imena. Raspitajte se o njihovoj prošlosti, vezama i skandalima u kojima su učestvovali. Mnogo štošta će vam biti jasnije. A paljenje ambasada, pa to je sitnica.

Citat:
A sta je radio to Arkan tad na Maksimiru?

Hrvatska sredstva informisanja navode da je Ražnjatović 13. maja 1990 predvodio "delije", da su rušili po Zagrebu itd.
http://www.javno.com/en-sports...adium-went-up-in-flames_257791
[ Lesli Eldridz @ 24.08.2009. 00:40 ] @
Citat:
vilil1: Slazem se. Moj komentar je bio samo radi neke price da organizovanih "grupa" nije bilo '70ih, '80ih godina. Naravno da je bilo, i naravno da, kada je neki derbi bio, bilo u srbiji, bilo u hrvatskoj, uvek je bilo razbijenih glava, polupane imovine. Nozevi su tada radili... Pa i macete, kao recimo na finalu kupa dinamo-hajduk u Beogradu...

To nije bilo isto kao sad, nego su to bile bande budala koje je drzava mlatila do koske i sklanjala na marginu, kako i treba, a tek posle je drzava pocela da blagonaklono gleda na takve zato sto su joj bili potrebni, da ih velica u medijima (zestoki momci sa asfalta bla bla bla bljuv bljuv bljuv) i oni su se sad osilili i umislili kako su mnogo vazni, pa oni daju sebi za pravo da dele neku pravdu i da govore u ime cele zemlje, i jos ih fudbalski klubovi placaju da to rade. Jesu li isli takvi tada u neku drugu zemlju da se tamo deru "Jugoslavija" i "ziveo Tito" dok lome i kradu? Jesu li dolazili tada Ljube Zemunci da na mitinzima drze govore kao Kristijani Golubovici i Arkani posle?

Cak i da je bilo isto, a nije, ali neka bude da jeste, proslo je cetvrt veka i do sad je to trebalo da bude iskorenjeno. Bas me briga sto "ima toga i tamo i amo". Jak argument. Neka ima, mozda su tamo budale pa to tolerisu, ovde treba da nema i tacka. Tolerisanje takvih je sprdanje sa slobodom. Sloboda nije smisljena da je potencijalni ubice i manijaci zloupotrebljavaju, nego da posteni i pristojni ljudi zive kvalitetnije i bez straha od aga i begova, a potencijalne ubice treba istrebiti iz drustva, ne mora obavezno konacno da budu istrebljeni, eto, mogu na silu da budu leceni. Kako kad uhvate nekoga da vozi pijan pa ga osude da mora da bude na silu lecen? Tako isto i za ovo. Jos bolje ako ih je nekoliko stotina i ako su ubelezeni. Od kuce do kuce, od stana do stana, hvataj, mlati, gazi, satri, leci. Njihova ljudska prava? Fool's gold. Oni su sami sebe iskljucili iz drustva ljudi kad su izabrali da se ponasaju kao manijakalni ludaci u toku napada ludila, i zasto bi onda drustvo ljudi trebalo da brine o njihovim pravima? Oni su bolesni i treba ih leciti, a koji ne mogu da budu izleceni treba ih dozivotno negde zakljucati i to je to.

A za ove sto samo znaju da ponavljaju kako "ima toga i tu i tu" , je li, jel ima toga u JuEsOfEj? Ono, huliganizma uopste? Ima sipak. To je zato sto oni imaju cojones da to satru u korenu cim mrdne, nema tamo labavo, nego sacmare pa žeži, ako drugacije ne moze da se uklone oni koji hoce da remete slobodu pristojnim ljudima, tako se tamo radi sa takvima i tako i treba svuda da se radi. Ko bi bre tamo od pristojnih "middle class" gradjana naplakivao za takvom bagrom da se ona pojavi, pa ih sad policija premlati i satre, kao ovde sto se odmah nadju mahatme? Ma i medju fukarom i rajom je tamo takve tesko naci, te sto zale ološ. Sto se bre neko u toj vasoj Evropi za takve stvari ne ugleda na USA, kako se tretiraju razni ludaci, nego samo znaju k'o stoka da se ugledaju na njihov potrosacki tip ekonomije? Evropa je postala skup seka Persi zanesenih mastiljarenjem koje samo balave o nekom humanizmu i ljudskim pravima, a ne umeju da iskorene ludake koji se neminovno pojavljuju u svakom drustvu, i ne umeju nista da urade kad se pojavi nesto sto mastiljare nisu mogle da zamisle, sto se moze videti i u onom tekstu iz Nase borbe, o Arkanu, sta je on radio tamo, i sta je mislio o Evropi i o tretmanu koji je imao tamo, ili kad su se pojavljivali oni kanibali pa nemaju clan po kojem da im sude. Zalosno. Ako uzmemo francusku revoluciju kao pocetak nove Evrope, cika Maksimilijan i kompanija se sigurno u grobu prevrcu.
[ milivoje t @ 24.08.2009. 02:42 ] @
Evo je prica sa druge strane :

Citat:
Izvor: www.delije.net

Praške smicalice



Moglo je sve da bude fino i normalno na utakmici. I hteli smo da tako i bude. Nažalost, nismo bili jedini koji se pitaju, a kad se pita onaj koji ima mogućnost prinude, onda obično bude po njegovom.

Ovde ne mislimo samo na policiju već i na upravu Slavije koja je, izgleda, učinila mnogo toga da što manje Zvezdaša prisustvuje utakmici. Počevši od propagande na čekim medijima, preko proterivanja ljudi za koje nije bilo nikakvog zakonskog osnova do maltretiranja sa obavezom da je na stadion neophodno poneti i pasoš, a koji zahtevaju i hotelijeri.

Prilikom polaska Delija na sam stadion, došlo je do incidenta upravo dok je preko megafona ljudima saopšteno da mirno uđu u stanicu metroa odakle bi nakon dve stanice izašli kod stadiona i došli ispred tribine koje je bila rezervisana za nas. Policija nije dozvolila da se uđe u stanicu metroa, a nakon pitanja "Kuda da idemo?" počelo je batinanje. Čisto radi informacije, od mesta gde su navijači u tom trenutku nalazili do stadiona ima oko 6-7 kilometara. Takođe, izjava portparola češke policije da su navijači napali turiste je čista laž.

Slike koje ste imali prilike da vidite na kojima ljudi leže na betonu ispred "demoliranog restorana" zapravo predstavljaju ljude koji su ili stajali sa strane ili nisu imali gde da se sklone, tako da ih je policija okružila i pendrecima i šok bombama uterala u restoran i odatle potom izvlačila.

Sama činjenica da je velika većina njih kažnjena sa čak 8 evra govori i o učinjenim prekršajima.

Na samom stadionu, koji je veoma akustičan i bez atletske staze, ovako desetkovana ekspedicija nije mogla da se nadglašava sa celom severnom tribinom, kojoj su s vremena na vreme pomagale i ostale. To naravno ne znači da nismo navijali sve vreme, ali nismo bili galsni koliko smo mogli biti da nas nisu sprečili raznim igrama...

Doći će Slavija u Beograd, a onda će čuti kako grmi sever.




Jel ovo na ovoj zastavi preko tribine stilizovani navijac drzi stanglu ? :)
[ Lesli Eldridz @ 24.08.2009. 08:36 ] @
Svaka qrva ima svoju pricu.

Jasta nego da drzi motku, i nosi onu glupu jaknu kao da je... kako se zvahu oni iz Hari Potera....dementori. Dementan jeste, to je tacno. A i stav je vrlo, ono cuveno "ša je bre, sto me gledas" sto vole ti maloumnici. Samo more gazi. A u vezi teksta, em te svete kad je i ulicni olos poceo da se poziva na "zakonske osnove". To je ranije bilo rezervisano za glavne gangstere, a sad i kokosari poceli. Sloboda be, napredak be.
[ X Files @ 24.08.2009. 10:09 ] @
Citat:
Izvor: www.delije.net Praške smicalice [...]

Jeste. Do sada su "navijači" Zvezde (i Partizana) bili prava nevinašca, pa ovo što se desilo u Pragu niko ne ume da racionalno da objasni, sve je nameštaljka. Ispaljivanje raketa na utakmicama, baklja u dušniku, izbodeni i pretučeni na prilazima stadionu, stalno uništavanje inventara, upadanje u svlačionice, licenca za šamaranja, to je ranije sve bilo slučajno.

Odrastao sam u manjem gradiću koji je imao prvoligaša u košarci i rukometu. Nisu bile potrebne nikakve "vođe" da bi ljudi došli i navijali. Otuda mi ni taj pojam "vođa" nikad nije bio jasan.

Rado bih odvojio vikend i došao u BG da odgledam neku utakmicu s klincem, ali priznajem plašim se. Psihologija mase je čudo, još kad su "ovce" zvanično umrežene s "ovnom predvodnikom", ko zna na šta su sve spremni, taj rizik ne želim da prihvatim. Bolje da i dalje gledam na TV-u.
[ hemarikon @ 24.08.2009. 10:15 ] @
@milivoje t

Na tom snimku se vidi broj 1989. Šta to znači? Da li neko može da odgovori?
[ vlada131 @ 24.08.2009. 10:21 ] @
Citat:
hemarikon
@milivoje t

Na tom snimku se vidi broj 1989. Šta to znači? Da li neko može da odgovori?


Evo šta kaže Wikipedia:

Citat:
The name Delije first began to be used by hardcore Red Star supporters during late 1980s, with official inauguration taking place on7 January 1989.


Izgleda da su tada zvanično počeli da koriste ime 'Delije'
[ Lesli Eldridz @ 24.08.2009. 12:12 ] @
Tad su i organizovani kao banda, od Arkana tj udbe, a pre toga su bili nasumicne grupice kojima je jedino zajednicko bilo to sto navijaju za Zvezdu.
[ fanfon @ 24.08.2009. 12:16 ] @
Meni nisu jasni oni koji se pravdaju na razlog da im nesto nije bilo dozvoljeno pa su zbog toga unistavali imovinu i izazivali nerede. Znaci meni sad policajac ne dozvoli da prodjem automobilom gde inace smem i u trenucima nemoci sto mu ne mogu nista, a necu da ga tuzim, ja mu razbijem auto. Ta logika vodi u anarhiju...
[ vilil1 @ 24.08.2009. 13:45 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Tad su i organizovani kao banda, od Arkana tj udbe, a pre toga su bili nasumicne grupice kojima je jedino zajednicko bilo to sto navijaju za Zvezdu.

Nasumicne grupice!? LOL Ti definitivno nisi nikada ni isao na neku utakmicu, a kamoli bio navijac.
[ hemarikon @ 24.08.2009. 15:14 ] @
Evo ovde je film sa lica mesta u Pragu (http://www.youtube.com/watch?v=jqZuEn6Wjgg). Medjutim ništa manje nisu zanimljivi komentari po svemu sudeći učesnika dogadjanja. Ima ih preko 200. Zakazuje se "revanš" 27. avgusta, ocenjuje se "hrabrost" itd. Komentari ne potiču samo od delija već izgleda i od Čeha i bivših Jugoslovena. Evo jednog:

Citat:
ti ces nesto da pricas majku ti j.e.b.e.m?


Videćemo kako će se pripremiti BG policija pod vodjsvom patka Dače. Da li će se postupati "po naredjenju"?
[ cozi @ 24.08.2009. 16:49 ] @
Citat:
hemarikon: Upravo o tim "delijama" govorimo. Te "delije" su stavljene pod komandu Ražnatovića. Ciljeve im je odrećivao Milošević, zadatke im je dizajnirala UDBA a Ražnjatović rukovodio konkretnim operacijama. Tačne detalje ćemo saznati kad se otvore arhive UDBE.
Posle ove izjave nisam hteo vise da ucestvujem u diskusji, jer nema svrhe, posto je sve poznato (lesliju i hemarikonu) a neku pikanteriju cemo saznati kada se otvore arhive. Ali strasno sta pricate.

Citat:
X Files
Odrastao sam u manjem gradiću koji je imao prvoligaša u košarci i rukometu. Nisu bile potrebne nikakve "vođe" da bi ljudi došli i navijali. Otuda mi ni taj pojam "vođa" nikad nije bio jasan.

Rado bih odvojio vikend i došao u BG da odgledam neku utakmicu s klincem, ali priznajem plašim se. Psihologija mase je čudo, još kad su "ovce" zvanično umrežene s "ovnom predvodnikom", ko zna na šta su sve spremni, taj rizik ne želim da prihvatim. Bolje da i dalje gledam na TV-u.


Prvo(mali gradic je pleonazam) u tvom gradu, bar u onom iz profila, igra fudbalski superligas Mladi radnik, prosli vikend igrao je kod kuce protiv Spartaka iz Suboticce.
A sledeci put kada izrazis zelju da odgledas utakmicu u Beogradu, mozes mi se javiti, garantujem ti da neces imati nikakvih neprijatnosti sa navijacima. Do pre godinu dana isao sam na bar 2 utakmice nedeljno, nisam gledao da li igra klub za koji navijam vec najzanimljivije utakmice, tako da znam bezbedan nacin da pogledas utakmicu ne samo na Autokomandi nego i u Zemunu, na Banjici ili na Karaburmi. Mogu ti napisati i tutorijal.

@lesli
Pre nekoliko godina (2-3) u US of Amerika huligani divljali na fudbalskoj utakmici, naravno Srbi, deca ovih sto ih udba protera posle rata, skupili se njih nekoliko stotina a redara desetina, zvali policiju ali iz nekog razloga, ne secam se tacno, policija nije htela(mogla) da udje na stadion, zvali vatrogasce... veliki sou, kao i sve u USA... Tako da se varas i tamo ima toga.

Citat:
hemarikon

Videćemo kako će se pripremiti BG policija pod vodjsvom patka Dače. Da li će se postupati "po naredjenju"?

Ostaje ti da se nadas, cekas, pa nasladjujes, a posto grobari idu u Slovacku, ko zna mozda se dogode dva incidenta. Zavisi kakve budu instrukcije udbe, da li treba podgrejati malo atmosferu pred Paradu ponosa, da li ima 300 evra u budzetu da se da vodjama.
[ milanche @ 24.08.2009. 17:17 ] @
Citat:
@lesli
Pre nekoliko godina (2-3) u US of Amerika huligani divljali na fudbalskoj utakmici, naravno Srbi, deca ovih sto ih udba protera posle rata, skupili se njih nekoliko stotina a redara desetina, zvali policiju ali iz nekog razloga, ne secam se tacno, policija nije htela(mogla) da udje na stadion, zvali vatrogasce... veliki sou, kao i sve u USA... Tako da se varas i tamo ima toga.


Slabo do umereno nikako.

Cak ni u dinamicnim sportovima (am.fudbal, basket) samo u playoff-u se u pojedinim utakmicama
moze videti publika da skandira i sve vreme stoji na nogama.

Publika na tribinama na baseball utakmicama je isto aktivna kao i izletnici na prvomajskom uranku
negde oko 3 popodne kad se odmara jagnjetina i pivo negde u hladu.

Tuce i divljanja se obavljaju vrlo profesionalno i organizovano, u okviru bandi i ulicnih obracuna, i
obicno sa dobrim business razlogom (prevaga na trzistu kriminala i slicno), daleko od budnih ociju
surveillance kamera i mogucih sudskih procesa posle toga.

Ima naravno incidenata, recimo onaj kad su Ron Artest i Stephen Jackson odmerili pesnice sa publikom,
ali su izuzetno retki.
[ cozi @ 24.08.2009. 17:21 ] @
Znam, vise sam se salio, ironisao i provocirao leslia. A ovo sto sam napisao se zaista dogodilo.
[ hemarikon @ 24.08.2009. 18:11 ] @
Citat:
cozi

Prebaci na EuroSport. Prenos utakmice evropskog preventsva u fudbalu za žene. Devojke igraju fantastičan fudbal. Na terenu se ponašaju kao ljudi. Jako malo je faulova i devojke odmah ustaju, za razliku od razmaženih derišta na koje su navikli oni koji redovno obilaze kladionice. Publika je kulturna, nema baklji i petardi, niti se tuku ko besne životinje. Sve u svemu, možda se navikneš na kulturan fudbal i prijatnu atmosferu. Posle toga, možda će i tebi biti neobično da gledaš kako pijana stoka lomi sve pred sobom.
[ stil @ 24.08.2009. 18:52 ] @
@ cozi A kakvu pravdu to hoce ti "navijaci" ?
[ cozi @ 24.08.2009. 19:43 ] @
Ne bih znao. Tako da ces morati da procitas na nekom navijackom sajtu.
Ili da pitas nekog "navijaca". Posto cenim da ne poznajes ni jednog, jer ne druzis se ti sa takvima, tako su te roditelji vaspitali i savetovali a i ne bi pitao mene, ti lepo ugasis komp i izadjes napolje.
Ako te odmah na izlazu iz zgrade ili kuce neko ne startuje da ti proda drogu, ti nastavi dalje, sresces neku bleju u kraju ili u parku koja pije pivo, lupa flase i urinira po javnim povrsinama i koja ce da ti otme pare. Ako nemas srece, nastavis dalje, udjes u prevoz sresces pijanu/drogiranu grupicu koja trese autobus, lomi sipke, sedista i ne ustaje starijim gospodjama. Ako nemas srece, izadjes iz autobusa u centru, videces rulju koja lomi grad, lupa izloge i pali ambasade. Ako i dalje nemas srece, uzvikni nesto protiv Kosova ili u korist nacionalnih, verskih, seksualnih manjina i stvorice se horde sa sipkama i bakljama u rukama da dele pravdu. Pa pitas nekoga od njih.

@hemarikon
Kada zelim da gledam nesto u finom, kulturnom i mirnom ambijentu odem u pozoriste i pogledam predstavu.
Fudbal je nesto drugo, bez buke, psovanja, savetovanja trenera, ljudi koji se ponasaju kao deca, penzionera koji 50 godina sede na istom mestu i uvek nose kisobran, dobacivanja sudiji, prozivki i sala na racun protivnika, prodavaca semenki (sporta za zube) i jos mnogo toga sto mozes osetiti samo ako si bio na stadionu (terenu) jednostavno to nije to. Zenski fudbal, daj molim te. I da, kada budes uplacivao po 1000 dinara protiv tvog tima/reprzentacije kao meru predustroznosti ako tvoj tim izgubi, znaces.
[ hemarikon @ 24.08.2009. 20:24 ] @
Ma ja samo hoću mirno da prodjem ulicom a ne da bežim pred navijačima kao od čopora besnih pasa.
[ stil @ 24.08.2009. 21:05 ] @
@ cozi Zasto izbegavas odgovor ? Tebe sam pitao jer pominjes da ides i da je sve uredu. Tuzno je sto se to desava kad neko pokusa da nekog ubije a onda trazi nekakvu pravdu. Za takve ljude nemam razumevanja niti cu ikada imati. Ne kazem da si ti takav ali ja moje misljenje o nekome formiram na osnovu onoga sto on dela ili ne/dela. Bez ikakvih predrasuda. A sve to iz jednog veoma sebicnog razloga . Da bi mogao jednog lepog dana ako mi se cefne sa svojim klincem pogledam neku utakmicu.
[ cozi @ 24.08.2009. 22:29 ] @
Ne izbegavam, mislio sam sam da si od ovih sto sve znaju i imaju resenje. Izvini za prethodni post.
U prvim postovima sam rekao da nisam navijac, niti da ih branim, osudio sam to sto su uradili, nazvao kriminalcima i sl. i naveo razloge zbog kojih sam se ukljucio u diskusiju...

Mogu ti reci sta samo ja zakljucio u razgovoru(cirkali i pricali) sa drugarom koji je navijac i njegova 2 ortaka (huligana po ps-u, nozevi, videli malo zatvora...). Znaci ovo je moj utisak, misljenje i nista vise.

Cini mi se da je najvise u pitanju esnafska solidarnost i strah da ce se njima desiti slicno i da niko nece biti uz njih. Zatim, osecaj drustvene marginovalizovanosti i poistovecivanje sa lopovima, dilerima, pedofilima, silovateljima, vrstama kriminalaca koji su i njima odvratni koliko i obicnim ljudima. Dok imaju simpatije za kriminal nasilnog tipa, tuce, napadi...
Zatim mediji, izgleda da je trust mozgova (vodje) zakljucio da moraju nekako preokrenuti i umanjiti medijsku kampanju protiv navijaca, kako bi opstali na pozicijama i na slobodi, pa su uz pomoc poznatih advokata, nekih drugih novinara i medija i klubova pokrenuli celu tu kampanju. Posle toga sve je inercija, za i protiv, pisi brisi grafite, tekst u novinama protiv pa tekst za...
Eto kakvu pravdu traze, kao i svi kriminalci, manju kaznu ili oslobadjajucu presudu.
I sve bi ovo bilo nevazno, da je policija uradila svoj posao, istrazni sudija svoj, da su vestaci svoj, sud svoj i da presuda nije pala pred vrhovnim sudom i slucaj vracen na ponovno sudjenje.
[ Au197/79 @ 24.08.2009. 23:22 ] @
Ko je bio vođa navijača Zvezde? Arkan, Slovenac po majci, otac oficir (što znači u 90% budaletina koja se i u poridici ponaša ko međ' trupama) s Kosova, rođen u Sloveniji, ko zna gde sve se nije selio (i gde god da je iz Slovenije otiša to je bilo s konja na magarca jer je vojska primala platu po republičkom proseku). I takav frustrirani ološ, belosvetska baraba, agent za prljave poslove SDB-a je bio vođa navijača Zvezde. Alo bre, kluba kojim bi ova zemlja trebala da se diči...

Najgore je što su sad i navijači drugih klubova krenuli njihovim stopama...
[ burex @ 24.08.2009. 23:32 ] @
Citat:
Spartaka iz Suboticce

Prošli put kada su išli po Radijalcu do hale sportova, svi su se iz sredine šetališta morali sklanjati na obronke dok su ovi urlali k'o gamad uz pratnju policije. Prvi put kad sam ih video kako ulaze u halu, prevrnuo mi se stomak... Oterali su 30-tak ljudi i dece sa "njihovog dela" tribina sa blagom izjavom "ajde pi*ke, ko nosi tange neka ide kući"... postavili su plakate, izbacili 2 kese iscepkanih novina na teren, zapalili 2 baklje i naknadno ih bacili na parket. Mladi perspektivni momci.
[ Lesli Eldridz @ 25.08.2009. 08:35 ] @
Citat:
cozi: Ako te odmah na izlazu iz zgrade ili kuce neko ne startuje da ti proda drogu, ti nastavi dalje, sresces neku bleju u kraju ili u parku koja pije pivo, lupa flase i urinira po javnim povrsinama i koja ce da ti otme pare. Ako nemas srece, nastavis dalje, udjes u prevoz sresces pijanu/drogiranu grupicu koja trese autobus, lomi sipke, sedista i ne ustaje starijim gospodjama. Ako nemas srece, izadjes iz autobusa u centru, videces rulju koja lomi grad, lupa izloge i pali ambasade. Ako i dalje nemas srece, uzvikni nesto protiv Kosova ili u korist nacionalnih, verskih, seksualnih manjina i stvorice se horde sa sipkama i bakljama u rukama da dele pravdu. Pa pitas nekoga od njih.

I sta ova velicanstvena misao sad treba da znaci? Verovatno da se relativizuje manijakalnost tzv navijaca. Sve to treba likvidirati na licu mesta bez sudjenja, kao besne pse, i kao sto je jedino prirodno. Humanizam, kako mu i ime kaze, vazi samo za ljude, ne za besna pseta. Tako je bar u normalnim sredinama, gde zive psihicki zdravi ljudi.
Citat:
cozi: Tako da se varas i tamo ima toga.

Ama nema, evo kaze ti milance iz prve ruke. Je li, sto jednom za promenu ne kopirate od njih kako se gaze gona, nego sve kopirate te zaumnosti iz filmova koje si nabrojao gore + potrosacku ekonomiju i slicne degenerisanosti? Jel vam to od rodjenja? Oce to, oce. Nije dzabe tek ova dugogodisnja kriza otkrila koliko ovde ima onih koji su skloni psihickim poremecajima. Izes ljude koji ne umeju na strasnoj muci postojati, nego odmah beze u ludilo, pa jedni rade to sto gore sto si nabrojao, a drugi valjda zele isto to ali ne smeju, pa zato opravdavaju ove ludake, ta oni su njihovi, i pod brk se smejulje + hvataju veze, podmicuju itd, a za normalne smatraju da su budale ako i oni ne rade sve te stvari. Evo kratak primer o tome ko je na kojoj strani, kome od branilaca tzv navijaca nije srce bar malo zaigralo kad su navijaci bili pedere? Genetski otpad Evrope, reko Cercil. Takvi su oni.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.08.2009. u 09:47 GMT+1]
[ Nonex @ 26.08.2009. 10:13 ] @
Kako ono bese? U Engleskoj ne postoje incidenti, svi sede i gledaju utakmicu, porodice sa gomilom dece radosno proslavaljaju golove svoji ljubimaca.....

http://www.youtube.com/watch?v=SdJNu_KtA-4
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2009. 10:32 ] @
http://www.mirror.co.uk/news/t...ll-fans-clash-115875-21623972/

Citat:

A man was fighting for his life last nigh after being stabbed in the chest as violence erupted at the Carling Cup clash between West Ham and bitter rivals Millwall.

The 44-year-old was knifed as hundreds wreaked havoc in the streets surrounding West Ham's Upton Park ground.

One shocked fan described the scene as a "war zone". Another said it was the worst football violence he had seen in 30 years.

Inside the East London stadium there was a pitch invasion when the home side equalised. Fans also broke through the barriers to taunt rival Millwall supporters when West Ham scored in extra time.

The referee then took the players off for their own safety and the match - which West Ham won 3-1 - was held up for half an hour. But as thousands left the ground, fighting also broke out on the Tube.

The stab victim's condition was later described as "stable".

The two clubs, who have not played each other since April 2005, have a history of fierce rivalry. One fan said: "There were a lot of lunatics around. The thing is, between these two sets of fans, it's hatred. The teams haven't played each other for so long so I suppose it was always going to kick off."

An FA spokesman said: "We expect all culprits to be banned from football for life."


Inace, Lesli je u pravu - Evropljani su postali pizde. Treba lepo ko USA murija da nose sacmare i taser-e - i da ih upotrebljavaju nad ovakvim polu-ljudima.
[ jericho1405 @ 26.08.2009. 11:13 ] @
Sve poslati na drustveno-koristan rad il' poceti sa stvaranjem nove Australije negdje na Pacifiku. Svasta se okotilo u posljednje vrijeme.
[ Nonex @ 26.08.2009. 13:11 ] @
Navijaci nikad nisu bili cvecke i tu nema diskusije.
Medju navijacima ima lopova, narkomana, huligana, mentola ali isto tako ima i normalnih ljudi koji se normalno ponasaju.
Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima pokaze slucaj kada su navijaci nekog od Bg klubova "isli ulicama i tukli obicne gradjane"
Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima pokaze jednu utakmicu CZ gde nema male dece, zena, devojaka, majki i oceva sa decom.
Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima dokaze da je u Pragu bilo onako kako se ovde moglo videti i cuti u medijima a ne onako kako tvrde ucesnici.
Malo je verovatno da preko 200 ljudi moze da laze i da prica identicnu pricu. Ako jedan porodican, normalan covek koji izbegava incidente kaze jasno i glasno : "Nismo pravili nikakve incidente, non stop se izricito trazilo od ljudi da se ponasaju normalno i da ne prave niti da izazivaju incidente bilo kog tipa, bilo smo tu i tu, zezali smo se, krenuli smo na utakmicu, zandari su nas zaustavili i nisu nam dali da prodjemo a kad smo pitali kuda moze, poceli su da nas biju, pohapsili su nas, maltretirali, sudili nam i svakom osudjenom su tvrdili da imaju njegove snimke kako napada sluzbeno lice a kad je trazeno da se ti snimci vide, oni nisu hteli ni da cuju a na kraju naplacivali kazne od 8 evra" a onda cujes na drugoj strani istu pricu od obicnog studenta koji je otisao sam na tekmu ali isto tako i od "huligana uvek spremnog za akciju" onda tu nesto ne stima.
Interesantno je da su nasi novinari brze bolje izvestili o dogadjajima sa lica mesta a zna se da su SVI novinari napustili sporno mesto cak sat vremena pre nego sto se desio incident. Kako neko moze da bude na 2 mesta u isto vreme? Naravno da ne moze a senzacionalne vesti o divljanju nasih navijaca su prepisali od Ceha koji podignu citavu drzavnu aparaturu zbog 2 grafita i idiotske, glupe, imbecilne i primitivne kradje glupog piva i zajebancija sa pumpe. Pa mediji sigurno nece izvestavati kako je policija napala navijace vec ce izvestavati da su navijaci napali policiju.
Uostalom postoje snimci dogadjaja, oni snimci koji nikad nece osvanuti u medijima:
Na jednom od snimaka se lepo, jasno i glasno cuje sta?
http://www.youtube.com/watch?v=6V8TM686I3E&feature=related
I? Sta cemo sad?

Strasno je sto ljudi veruju medijima. Ovde ima ljudi koji bi istog momenta promenili misljenje kada bi sutra u novinama izasla vest da je planeta u stvari trouglasta a ne okrugla.
Moze da veruje ko sta hoce, da postoji vremenska masina i da se vratimo na dan spornig dogadjaja i da te iste neverne tome vide svojim ocima sta se desavalo, opet bi rekli : NE, to nije tacno, nije se tako desilo!
Ali bitno je da ima ljudi koji znaju pravu istinu koja se ne moze pobiti zato sto nema dokaza za to, dokazi idu u prilog istini.
Ja idem skoro 20 godina na utakmice, nikad mi nije dlaka falila sa glave, nikad se nisam tukao zato sto me ta vrsta navijacke zabave nikad nije interesovala, cak me psihicki zamara, vidjao sam sve i svasta i kad navijaci izazovu incident, nikad nisam tvrdio suprotno ali kad ne naprave sami incident, uvek sam bio prvi da opovrgnem laz kao sto je i slucaj sa Pragom.
[ jericho1405 @ 26.08.2009. 13:54 ] @
Andjeli, gdje bi oni pravili nered. Vjerovatno su nudili Plazma keks policiji, samo su oni to pogresno interpretirali.

Ceska policija, ocigledno, ima nesto "licno" protiv navijaca Crvene zvezde cim je samo njih nasibala iz "cista mira", a u Pragu su gostovali mnogi klubovi do sada, sto iz same Ceske, sto iz drugih drzava Evrope i svijeta. Al' eto, jedino delije dobise batine bez razloga... Kako da ne. Grow up.
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2009. 14:03 ] @
Citat:

Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima dokaze da je u Pragu bilo onako kako se ovde moglo videti i cuti u medijima a ne onako kako tvrde ucesnici.


Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima dokaze da mesec nije napravljen od sira...

:)
[ stil @ 26.08.2009. 14:06 ] @
@ Nonex Da li si ti zadovoljan sadasnjom situacijom na tribinama ? Da li si zadovoljan situacijom na ulicama oko stadiona posle utakmica ? Da li se slazes da trebaju da postoje nekakve grupe koje ce po necijoj potrebi ici gradom i razbijati na sve na sta naidju. O kradji da ne pricam. Da li trebaju da postoje oni koji ce da pokusaju da ubiju nekog a da posle traze nekakvu pravdu ? Ili ti tu nista ne bi dirao ?
[ vlada131 @ 26.08.2009. 14:06 ] @
Citat:
Nonex
Uostalom postoje snimci dogadjaja, oni snimci koji nikad nece osvanuti u medijima:
Na jednom od snimaka se lepo, jasno i glasno cuje sta?
http://www.youtube.com/watch?v=6V8TM686I3E&feature=related
I? Sta cemo sad?


Snimak sam po sebi ne dokazuje ništa, nijednu od dve verzije priče; čuju se neki od navijača kako viču 'We don't need this' i 'We don't wanna fight you', i to je to. Ako malo načuljiš uši čućeš zvuk kako neki gaze po slomljenom staklu, što znači da je se 'nešto' sigurno dešavalo pre nego što je snimak napravljen.

[ hemarikon @ 26.08.2009. 14:14 ] @
Citat:
@Nonex: U Engleskoj

U Engleskoj UDBA ne može da postavi Ražnjatovića za vodju navijača. U celom svetu ima huligana, ali ih klubovi ne štite ko što to radi Crvena Zvezda. U onom snimku Sky News-a reporteri ni jednog momenta nisu ni pomenuli nešto da opravdaju nerede huligana. S druge strane predstavnik Crvene Zvezde je imao same reči hvale o "delijama". To ni malo ne čudi. Ovdašnji političari stalno poručuju da su to samo "nestašluci" omladine, pa eto malo sebi daju oduška, lome, pale ambasade (američku), ponekad preskaču plot da kradu jabuke, malo prebiju profesore posebno profesorice itd što su i oni sami radili i zato imaju razumevanja. Onaj ko ništa od toga nije radio neće ni da pravda takvo ponašanje.

Citat:
Voleo bi da mi neko argumentovano i sa dokazima pokaze slucaj...

Ne diskutujemo o onome što se nije desilo i to ne pripisujemo nikome. Ovde se diskutuje o onome što se desilo.
[ Nonex @ 26.08.2009. 18:09 ] @
O cemu ti hemarikon pricas? Alo covece, Arkan je davna proslost. Tacka.

Citat:
stil: @ Nonex Da li si ti zadovoljan sadasnjom situacijom na tribinama ? Da li si zadovoljan situacijom na ulicama oko stadiona posle utakmica ? Da li se slazes da trebaju da postoje nekakve grupe koje ce po necijoj potrebi ici gradom i razbijati na sve na sta naidju. O kradji da ne pricam. Da li trebaju da postoje oni koji ce da pokusaju da ubiju nekog a da posle traze nekakvu pravdu ? Ili ti tu nista ne bi dirao ?

Odlicno pitanje si postavio. Sto se tice severa, vrlo sam zadovoljan situacijim na severnoj tribini i to iz nekoliko razloga:
Sama tribina sve vise raste iz sezone u sezonu, sve je vise pozitivnih i normalnih ljudi koji se okupljaju na jednom mestu pod okriljem jedne odlicne ideje. Ti danas na severu imas standardnih 5-6-7 000 ljudi na malim utakmicama a do pre 7-8 godina si imao tek 2-3 000 a u periodu pre tog, tek par stotina. Kop se povecava, sve je vise i vise pozitivnih ljudi koji navijaju i ucestvuju u radu tribine praveci dobru atmosferu i dajuci podrsku svom klubu svih 90 minuta bez obzira na rezultat.
Danas ces vrlo, vrlo retko imati medjusobne incidente na samoj tribini ( sto pobija teoriju da je na svakoj utamici rat ) i oni se desavaju u 99% slucajeva na velikim utakmicama, kad na taj sever dodje i kurta i murta koja ne ume da se ponasa normalno pa jos ako na to dodas alkohol, eto belaja. Ali i ti medjusobni incidenti koji izbiju vrlo krtako traju i iz sitnih carki i tuca izmedju par ljudi ne nastaje krs, lom i opsta bezanija. Ne, ti danas imas situaciju da kad dodje do medjusobne tuce, ostatak tribine najnormalnije stoji, navija kao da se nista ne desava ili negoduje i proziva tih par mamlaza koji se mlate sto je do pre par godina bio pojam. Potuku se dvoje ljudi, cela tribina krene da bezi. I na tribini vlada neka hijerarhija ali i pravila civilizovanog ponasanja kao sto je npr u autobusu, bioskopu, koncertu. Ti ako dodjes na tekmu, smestis se negde na tribini, navijas i zezas se, drugim recima ako se ponasas normalno, tebi nece dlaka sa glave faliti ali ako dodjes i krenes da se ponasas kao divljak, da izigravas nekog baju, da malerises ljude a bio si na stadionu 2 puta u zivotu, ti se neces provesti dobro. Isto kao kada bi usao u bioskop i poceo da glumis neko ludilo, neko ce ustati i nalupati te zato sto si primitivac.
Ta famozna prica o "porodicama koje ne mogu da dodju na stadion" je suplja do zla boga i to pisu "strucnjaci" koji su stadion videli samo na tv-u. Ti na zapadu i istoku imas dosta dece, klinaca, roditelja ali isto tako i na severu. Na severu oni naravno ne stoje u kopu vec su na vrhu tribine ili sede sa strane, blize istoku i zapadu. Ko ne veruje neka dodje na neku malu tekmu, na II poluvreme pa neka proseta vrhom tribine i neka se sam uveri.
Nema policije na samoj tribini ! Krucijalna stvar ! To je krucijalna stvar u citavoj prici! Dok je bilo zandara na tribinama, non stop su izbijali incidenti ( izazvani od samih navijaca ali i samih zandara ), kako su zandari nestali, incidenti su se smanjili. Tu ne mislim na incidente sa protivnickim navijacima vec na samoj tribini.
A sto se tice incidenata sa protivnickim navijacima na stadionu, ja sam ekstremni protivnik toga. Tome nije mesto tu i tacka. Ko hoce da akcija, neka akcija van stadiona i kraj price. Ako bi napravili presek i izvukli podatke videli bi da je u poslednjih par godina bilo vrlo, vrlo, vrlo malo takvih incidenata i taj procenat bi bio jako mali ukoliko bi ga uporedili sa procentom utakmica na kojima nije bilo ni jednog incidenta. Najsveziji primer incidenta je CZ-Rad kada su Forsi bacili 2 baklje na istok ( vrlo primitivno i glupo ) a sever ih je iskulirao maksimalno, niko nije krenuo da preskace ogradu da bi se obracunao sa njima, cak im nije ni zvizdano. lol A kad je izbio predhodni incident? Zvezda-Hajduk, 2007 godine. Kad je izbio incident pre toga ? Mislim da je 2005 ( mozda i 6 ) kada je gostovala Vojvodina i kad je Firma gadjala istok bakljama, tada je jedna grupa prekocila ogradu i krenula ka kaFezu.

Sto se tice pitanja o situaciji na ulici posle tekme, postoje samo 2 odgovora. Ukoliko je neka mala tekma domaceg prvenstva ili velika, situacija je ok i tu nema incidenata. Dese se neka sitna koskanja sa zandarima ali vrlo retko i nista ekstremno. Medjutim, kada dodje na red derbi, to je vec druga prica i razvoj situacije zavisi od samih zandara. Ukoliko zandari ne puste ljude sa juga ka autokomandi dok se masa sa severa ne skloni na dovoljnu udaljenost, onda je sve ok ali ako zandari ispadnu pametni ( a istorija je pokazala da su vrlo cesto ispadali pametni ) pa puste jug dok se sve nije razislo, eto dzumbusa. Tu ti je glavni krivac policija i postavlja se pitanje zasto npr 2 puta drze zatvoren put a 4 puta ne drze zatvoren put ka auto-komandi? Zasto ? Isto vazi i za tekme koje se igraju na JNA. Zandari drze zatvorenu ulicu koja vodi ka blagajni dok obican sve ceka da ih puste a kad ih puste, ispostavi se da se masa sa juga jos nije razisla i onda dzumbus. Opet pitanje zasto tako postupati? Zasto je nekom u interesu da se masa spoji na nekog tacki i da se izazove incident ?
Isto vazi i za same zandare. Mnogo puta su incidenti pripisani navijacima i ako su ih zandari izazvali. Ne, ne kazem da su zandari uvek krivi ali jedan deo krivice je i na njima i to su cinjenice. Koji je zandar faktor da zamahne pendrekom ka meni koji sam samo skrenuo 2 metra sa puta da bacim praznu flasu od vode u kantu za djubre ? ( mene je majka vaspitala da za djubre sluzi kanta ) Po kom osnovu zandar moze da se izvuce do pola kroz prozor iz kombija i mlatne starijeg coveka po glavi pri tome urlajuci na njega se skloni sa puta da bi oni prosli ? Zasto zandar mog prijatelja bode pendrekom u stomak i trazi od njega da se pomeri od ogradje ispred JNA kada je to fizicki nemoguce zato sto masa ceka da udje ? Kako da se skloni? Da odleti? Zasto da se skloni od ograde?
Mnogo ima takvih primera i takve gluposti prave incidente. Ja jos jednom ponavljam, nisu zandari jedini krivci, daleko od toga i mnogo puta su navijaci napali policiju i tu nema diskusije.
Vrlo cesto se incidenti desavaju "daleko od ociju javnosti" posle tekmi, po raznim krajevima i naseljima ali to su male, lokalne grupe. Ako je bila tekma Zvezda-OFK-a i ako nije bilo ni jednog incidenta na i oko stadiona a desio se incident na Karaburmi par sati posle tekme, onda se ne moze reci da su utakmicu pratili neredi kad nisu.
Bodenja, ubistva, tuce, to je van svake pameti. Vrlo cesto su povezana sa navijacima ali isto tako vrlo cesto nemaju veze sa njima. U ovoj drzavi vecina populacije navija za neki klub i ako se desi da osoba A ubije osobu B iz nekog razloga tipa dug, ljubomora itd dovoljno je da neki novinar napise da je taj i taj navijao za npr CZ na osnovu toga sto je mozda taj nosio ranac sa obelezjima kluba ili kapu ili cuo od komsija i odmah se stice slika o "navijackom obracunu" i ako je ta osoba mozda 3 puta u zivotu bila na stadionu a navija za neki klub kao u vecina populacije. Od toga se pravi senzacionalizam a zasto se ne pravi od epiloga citave price? Kad je ubijen Dejan Lonac ( navijac Vojvodine kojeg je ubio navijac Partizana) na svim medijima danima je to bila udarna vest, trubilo se o navijacima, psiholozi, analiticari i ostali mlatioci prazne slame su zauzimali medijski prostor, sve je vremenom utihnulo i zaboravilo se a kad je konacno pocionic osudjen, to je bilo objavljeno u novinama u vidu nekog malo clanka, u uglu stranice kao vest da je u toj i toj ulici pukla vodovodna cev. Zasto? Zasto mediji nisu tada trubili o tome, zasto to nije istaknuto u prvi plan? I to je trebalo istaci u prvi plan i pricati danima o tome pa bi nekom klincu proradio kliker i video da mu se ne isplati da nosi noz i izgrava mangupa i da mu to nista dobro nece doneti. Ali tu i drzava treba da reaguje. Klinac ( navijac ili ne, nije bitno ) izbode nekog i ubije ga, 20 godina robija. Tacka! Koje crno 1-2-3 godine? Pa to je van svake pameti! On ce izaci za godinu dva dana i opet ce uraditi istu stvar.
A onda procitas u novinama kako je pronadjen les muskarca izbacen na ulicu a nigde senzacionalizma, rasprave po forumima, pljuvanja itd.
Uros Misic - Pa...lol...citava ta prica je smesna i to zalosno smesna.
Da se razumemo, niko nije nikad rekao da decko nije kriv. Da li je napao zandara? Jeste! Molim lepo, napravio je decko s*****, postoji zakon koji predvidja takvu i takvu kaznu i molim lepo. Kakvu pravdu? Mnogi misle "vidi njih, traze slobodu" NE, niko nikad nije rekao SLOBODU i nikad niko nije to trazio, trazi se pravda, da mu se sudi za ono sto je uradio a ne za ono sto nije uradio! Tacka! Guranje baklje u usta? Pa to je smesno! Pa kad bi pokusao nekom da stavis baklju u usta ubio bi ga momentalno ili u krajnjem slucaju bi mu izmenio fizicki izgled zato sto bi mu sprzio celo lice. A kako je izgledao doticni gospodin? Imao je par modrica, podliva i ogrebotina po licu. Gde su opekotine? Nemoguce je da je neko pokusao da mu stavio baklju u usta a da to nije ostavilo vidljive tragove? Uostalom, zasto je taj slucaj toliko razvucen i toliko traje a pedofili, dileri i ostala banda se procesuira jako brzo sa "blagim" kaznama.
Suma sumarum-citava ova prica je obimna i moglo bi se pricati danima. Navijaca je uvek bilo i bice ih, nisu svi cvecke i nikad nece ni biti, da se iskorene ne mogu niti ce se ikad iskoreniti, incidenata je bilo i bice ih ali nikako ne bi smeli da dostignu stupanj npr Argentine gde svake nedelje neko zavrsi u bolnici ili 2 metra pod zemljom.

Kao sto sam vec naglasio, ja nisam incidentan kao i masa drugih ljudi ali kad citam optuzbe i gluposti koje pisu ljudi koji apsolutno nemaju nikakve veze sa tribinama i navijacima niti su bili vise od 2 puta na stadionu a pri tome sve svoje "argumente" zasnivaju na medijskim pricama, kosa mi se digne na glavi.

Eto "stil" ja malo "ukratko" da ti odgovorim :))))))))
[ Srđan Pavlović @ 26.08.2009. 18:26 ] @
Da si odvojio pasuse bar, pa da neko i procita :)
[ hemarikon @ 26.08.2009. 18:34 ] @
Ja sam samo skrolovao. Stvarno ljudi pišite sažeto.
[ Nonex @ 26.08.2009. 20:03 ] @
Ja sam mogao da napisem sazet odgovor ali sam hteo lepo i jasno da objasnim neke stvari. Ko hoce da procita, da cuje i drugu stranu medalje on ce to i uraditi a ko nece, njegova stvar.
[ stil @ 26.08.2009. 20:25 ] @
@ Nonex Sta imas da kazes na burex ov komentar na vrhu strane ?
[ milivoje t @ 26.08.2009. 21:40 ] @
Da napisem i ja koju otvoreno...

Dovoljno je da odete na neki od foruma navijaca, udubite se u raspravu, ubrzo cete poceti da vizuelizujete gomilu zajapurene dece iza nikova tekstopisaca, druzina Pere Kvrzice i njihovo decije udruzenje, sa hijerarhijom, legendama, podelama, pravilima izrazavanja, prepricavanjem dozivljaja, podmladku koji razrogacenih ociju slusa price matorih i sladi se pripadnoscu :).

Mnogi jesu nezrela deca, ali ima tu i starijih ljudi.

Sve bi to bilo OK i benigno da je to zaista udrzenje Pere Kvrzice. Huligani su najopasniji po same sebe i blisko okruznje, navijacke grupe redom privlace nesrecne zivotne price, lose porodicno okruzenje, slucajeve za psihijatre ili problematicna detinjstva. Tribina je zamena za ono cega nema u porodici i nudi neko vaspitanje i laznu perspektivu. Osecaj pripadnosti grupi, rad u grupi.
Imate i profesionalne nesrecne slucajeve, poznate navijace koji su menjali klubove i to najvece, dakle nije bitan klub...
Mahom najvece gluposti cine maloletnici ili teski matori pacijenti. Vodje navijaca, mozda vam je neocekivano, jesu normalnije, inteligentnije i umerenije od najhuliganskijih grupa navijaca, deo toga ide i sa godinama, porodicom, otkrivanjem pojam novac.

Ovo sto je napisao Nonex je iz jedne perspektive tacno, ali je i toliko smesno da nije vredno objasnjavanja :) bez da se uvredis Nonex.

Ne idem vise na utakmice, ali imam vise placenih karata klubu od vecine onih sto su sad idoli osnovcima i srednjoskolcima na tribinama, iz onog vremena kao sto je napisano kad je na utakmicama bilo po 50-200 navijaca. Video sam skoro sve.

Necu da duzim i da ulazim i teme politke, strancarenja, para, namestanja utakmica, bizmismena na tribinama ...

Nonex ja ti zelim da se jednog dana sa osmehom setis navijacke karijere kao neozbiljne maldalacke epizode u zivotu :).
[ hemarikon @ 26.08.2009. 22:09 ] @
Da ne pričamo u rukavicama, već jasno i knkretno: huliganstvo i bezobrazluci se podstiču i veličaju od strane države i to od kolevke pa do groba. Računajući i djačko doba. Organizovanje je počelo krajem 80-tih a kasnije je huliganstvo inkorporirano i u druge segmente društva, na primer školstvo samo što se u proseku radi o mladjima nego prosečan "navijač".

Da bi se stalo na kraj organizovanom huliganstvu na stadionima i oko stadiona, država će prvo morati da se obračuna sa veprovima u svojim redovima. Ti veprovi s vremena na vreme blagosiljaju divljanje po ulicama. S druge strane tajne službe sigurno dobro motre šta rade formalne i neformalne vodje navijačkih grupa. Tačan uvid u njihovu komunikaciju mi nemamo već ćemo saznati kad se rasformira postojeća ekipa i zadatak prebaci na sledeću ekipu. Isto kao što sad niko "ne zna" gde se skrivaju haški begunci ali se tačno zna gde su kakili pre par godina.
[ budjavlebac @ 26.08.2009. 22:52 ] @
Kada su Delije počele da skandiraju ,,Spasi Srbiju i ubi se...”, verovatno su, bili plaćeni od Udbe, a pare u koverti je uručivala lično drugarica Mira.
Mislim da su svi shvatili tvoju poentu. Ne moraš se ponavljati...
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2009. 22:55 ] @
Tja... kada su Delije krenule sa "Spasi Srbiju i ubi seee..." UDBA je vec imala novog Kuma :)
[ hemarikon @ 26.08.2009. 23:47 ] @
Ajd opet da se podsetimo:

Citat:
Demokratija je i kada se razbije neki prozor na ambasadi

Detalji: http://www.naslovi.net/2008-02...neki-prozor-na-ambasadi/578709


A ovo je "fudbal":

Citat:
"Međutim, moramo da kažemo da je uzrok nemilih događaja u Pragu grubost i prekomerna upotreba sile od strane češke policije i očigledna želja naših domaćina da Zvezda nema podršku na utakmici u Pragu", zaključuje FK Crvena zvezda.

http://www.pressonline.rs/page...p;sectionId=44&seriesId=45

Fudbalski klub igra fudbal a ne meša se u posao policije i sudskih organa ili slično. Ako je Crvena Zvezda smatrala da je došlo do prekomerne primene sile tada je mogla diskretno da pomogne onima za koje se smatra da su oštećeni. Ovo je tipičan primer minimiziranja i prikrivanja huliganskih ispada. Ovakvom izjavom se štiti sve i svašta pa i huligansko ponašanje. Rezultat zna se, još više huligana.
[ Challenger @ 27.08.2009. 23:54 ] @
^ Potpuno je normalno da klub "stane" iza svojih navijaca, kao sto svaka organizacija/kompanija/drzava staje iza svojih clanova/zaposlenih/gradjana, sta god oni uradili. Mislili to ili ne, podrzavali ili ne, duznost im je da izdaju takva saopstenja.
Btw. sto se tice Arkana & Co, i uloge Delija (i ostalih navijaca) u raspadu SFRJ -> 10+ godina pre "pojave" Delija je pocela (intenzivnije) da se siri mrznja u republikama ex SFRJ i da se radi na rasparcavanju iste, 5 godina pre toga je svima (ko nije "zabijao glavu u pesak") bilo savrseno jasno da ce doci do raspada i sranja, samo se nije znao tacan datum. Maksimir i ostalo je samo predstava za naivcine.

Sto se tice konkretnog slucaja u Pragu, nikako ne podrzavam pljacku pumpi i ostalo seljacenje, a sto se tice tuce s policijom, jednostavno - ko se tukao treba da snosi posledice i to je to. Bio navijac-divljak ili policajac koji prekoracuje ovlascenja. Nikakav ugled navijaca nije ukaljan time, uvek je bilo tih koji pljackaju i tuku se (s policijom ili drugom grupom) i uvek ce ih biti. Ono sto je dobro je da su takvi u manjini i - sto je najbitnije - cak ni oni ne mesaju civile u sve to. Vrlo je verovatno da je ceska policija postupila "preventivno" posto su ih, ne tako davno, navijaci s ovih prostora posteno nalupali. Ovaj put (verovatno) nisu hteli da rizikuju da opet ispadnu smesni i nesposobni, krenuli dok jos nije bilo potrebe i tako samo izazvali reakciju i pogorsali situaciju, ali sta sad.
O nasoj tzv. policiji i kalkulisanim provociranjem/izazivanjem nereda neki drugi put...
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2009. 00:03 ] @
Citat:

^ Potpuno je normalno da klub "stane" iza svojih navijaca, kao sto svaka organizacija/kompanija/drzava staje iza svojih clanova/zaposlenih/gradjana, sta god oni uradili. Mislili to ili ne, podrzavali ili ne, duznost im je da izdaju takva saopstenja.


Tebi je potpuno normalno da klub stane iza vandala koje je pohapsila policija jer su krali i razbijali?

Ja vidis ne mislim da je to normalno - stavise, nisam bas siguran da je to uobicajena praksa van Srbije.

Citat:

Btw. sto se tice Arkana & Co, i uloge Delija (i ostalih navijaca) u raspadu SFRJ -> 10+ godina pre "pojave" Delija je pocela (intenzivnije) da se siri mrznja u republikama ex SFRJ i da se radi na rasparcavanju iste, 5 godina pre toga je svima (ko nije "zabijao glavu u pesak") bilo savrseno jasno da ce doci do raspada i s****a, samo se nije znao tacan datum. Maksimir i ostalo je samo predstava za naivcine.


Bilo kako bilo te Arkanove "Delije" su bile i te kako deo te price. Inace ne bi izabrali medjunarodnog kriminalca da im bude "vodja" - govori puno toga o njima a i o sredini u kojoj se to desavalo :(
[ Challenger @ 28.08.2009. 00:11 ] @
Jbg, moras bar da kazes da branis "svoje", tj. da su oni u pravu. Ne moras to i da mislis. Pogotovo ovde, gde navijaci jako puno znace klubu. Mala zemlja, malo trziste, 2 kluba, ...
Sto se tice pokojnog, ne bih ulazio u taj "medjunarodni kriminal"...
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2009. 00:16 ] @
Nema potrebe da ulazis ili izlazis - Arkan je bio osudjivani medjunarodni kriminalac i postao je "vodja" tim navijacima - nema tu sta da se prica, sve je jasno iz prve.

Sto se zastite kluba tice - eto prenesena vest iz UK oko one tuce:

http://www.mirror.co.uk/news/t...ll-fans-clash-115875-21623972/

Evo ti izjava kluba - pa ti to uporedi sa Zvezdom i kurvinskom demagogijom gde se baca nekakva krivica na cesku policiju i brane huligani:

http://www.whufc.com/page/News/0,,12562~1769488,00.html

Citat:

West Ham United continue to investigate the appalling events seen at the Boleyn Ground during Tuesday night's Carling Cup tie against Millwall.

Senior club officials are meeting today to ensure the appropriate action is taken as swiftly as possible, with life bans for anyone responsible for the disturbances.

Video footage, photographic evidence and witness statements are being collated to identify those responsible, while there is ongoing close liaison with all relevant parties including the Metropolitan Police and the Football Association.

We will also assist the authorities in their investigation of the mindless violence that took place in the area surrounding the stadium.

Chief Executive Scott Duxbury said: "This is a family club and the Boleyn Ground has always been a safe place in which all supporters can enjoy football. We are determined to ensure this remains the case.

"Everyone at the club is shocked and appalled at what happened and we will leave no stone unturned in identifying the perpetrators, rooting them out and then taking the proper action from both the police point of view and the club's.

"The vast majority of people at the game last night were law-abiding, loyal football fans and a small minority spoiled it for everyone. They will not be allowed to succeed."


Mozda ima to veze sa kaznama.. kada bi neko odvalio te srpske klubove od kazni i unutar Srbije - cenim da ne bi bili tako brzi na odbrani huligana.
[ Challenger @ 28.08.2009. 00:28 ] @
^ Jbg, ne mozes porediti West Ham i CZ. Kao ni njihove navijace. Oni tamo mogu da ban-uju ceo stadion, sve navijace i sledecu utakmicu ce opet imati par desetina hiljada na tribinama, a CZ kad bi sutnula ovih par hiljada (jedva nekako skupljenih i organizovanih), proslo bi par meseci (a verovatno i godina) dok se ta "masa" obnovi. A klub propade. A i kazne su paprene, sto od UK sto od UEFA-e.
Tako ne mozes da poredis ni navijace, u UK je do pre par godina bilo izrazeno divljanje i to je pocelo da poprima ogromne razmere (kod nekih klubova su cak vecinu navijaca cinili huligani), dok je kod nas to manjina, saka-jada. Oni su svoje sredili (bar za sada) - sto ban-ovima, sto zatvorskim kaznama, sto precutnim odobravanjem sukoba grupa van stadiona, u drugim gradovima, izmedju 2 grada itd, na nama je tek da sredimo. Mada, sto rece neko, otkad ima manje pandura na tribinama (sto ovih pod punom ratnom opremom, sto ovih "infiltriranih" koji izigravaju neke tajne agente) - mnogo manje ima i incidenata.

Evo npr. ovi - sami sebe povredili, niko im nije trebao: http://www.b92.net/info/vesti/...08&dd=28&nav_id=378492

A ovo je jedno od "resenja" (izmestanje nasilja sa stadiona na neutralnu teritoriju, u UK veoma popularno a izgleda stize i u ove krajeve):
http://www.ezadar.hr/clanak/no...cide-i-bbb-na-odmoristu-brinje
http://www.slobodnadalmacija.h...w/articleId/67004/Default.aspx
http://www.hrt.hr/index.php?id=37&tx_ttnews[tt_news]=46337&cHash=ea412a3207

[Ovu poruku je menjao Challenger dana 28.08.2009. u 01:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Challenger dana 28.08.2009. u 01:44 GMT+1]
[ hemarikon @ 28.08.2009. 07:14 ] @
Ako je fudbalski klub povlašćen da im huligani budu sredstvo namicanja prihoda onda je pitanje dana kad će svima huliganstvo postati sredstvo namicanja prihoda. Upravo si bacio svetlo na izopačeni um političara koji sede u upravama klubova i podstiču huligane. Da dobro si primetio, to je njima način povećanja profita. Zato dripci zaštićeni foteljama brane "svoje". Neki u tome vide razlog za sažaljevanja onih koji "jako puno znace klubu".

"kazne su paprene, sto od UK sto od UEFA-e". To se traži, dobar "papar". Ne može biti normalno ono što je nenormalno.