[ dulle2009 @ 20.08.2009. 12:49 ] @
Hteo bih da povežem kompjuter sa CRT televizorom, pa mi treba kabl koji na jednom kraju ima VGA (D-sub), a na drugom S-Video, kompozitni RCA ili SCART priključak.

Nešto slično ovome:




Gde ima da se kupi u Novom Sadu ili Beogradu?

Usput, da li nVidia GeForce 9300 integrisana grafička uopšte podržava TV out kroz VGA? Nisam uspeo da nađem taj podatak, ali očekujem da podržava, pošto je to jedini način da se poveže s analognim uređajem bez kupovine dodatnog video procesora/scalera.

P.S.
Ne mora obavezno da bude kabl, može i neki adapter na koji se kasnije prikači S-Video ili kompozitni kabl.




[Ovu poruku je menjao dulle2009 dana 20.08.2009. u 14:40 GMT+1]
[ miko.s @ 24.08.2009. 15:29 ] @
imam taj adapter, isprobao sam ga na 4 laptopa i 3 kompjutera, vrhunac je bio da sam dobio nekakve crte po tv-u. to neće šljakat, kupi si low end grafiku sa tv outom.
navodno možeš napravi vga to component, ali nisam se nikad trudio tor adit jer mi tv ne podržava komponentni ulaz.
[ dulle2009 @ 24.08.2009. 17:15 ] @
Eh... kad sam kupovao matičnu, ideja je bila da kasnije ne kupujem grafičku. Pogotovo kad mi ploča ima čak 4 različita video izlaza. :)

Ma, verovatno ni ova moja integruša ne podržava TV out kroz VGA, ali hteo sam da probam. Samo, izgleda da je TV kroz VGA tolika retkost da se nikome u ovoj zemlji ne isplati da pravi ili uvozi te adaptere.
[ Mirko BGD @ 30.08.2009. 19:22 ] @
meni treba apsolutno ista stvar

ja na lap topu imam HDMI i VGA izlaze, a na TVu Scart, chinch i Svideo ulaze.

nesto sam malo googlao, i nisam nigde nasao da je nekome ovo proradilo, [ukljucujuci i strane forume]
[ miko.s @ 31.08.2009. 16:14 ] @
ja sam problem rješio tako šta sam kupio dodatnu grafičku karticu.
[ Leruman @ 31.08.2009. 21:20 ] @
JA imam graficku koja ima HDMI i S Video izlaz (to treab da imas na kartici). Povezao sam ga sa TV-om preko kabla koji ima sa jedne strane muski S-Video prikljucak a sa druge muski Scart priklucak.

kabal sam kupio u lokalnoj eelktro radnji, sigurno mora da ima u BG-u.

Ako imas S-video ilzlaz mozes da povezes karticu na tv i sve radi. Kod mene je problem sto je slika crno bela, ali to zavisi od modle kartice koju imas, od mene je na staroj bilo boje, na novoj je crno bela slika.
[ subzero88 @ 31.08.2009. 21:45 ] @
A da prebaciš sa ntsc na pal, možda bi dobio i boju ;)
[ DaySleeper @ 18.02.2012. 08:32 ] @
Pozdrav svima!

Da li bi sa ovim kablom mogli bez problema da se povezu laptop koji ima VGA (nema DVI/HDMI) i LCD TV Panasonic TX-L32U3E (koji nema DVI/VGA port ali ima RCA kompozitni i komponentni) ?
Na osnovu onoga sto do sada pise u ovoj i slicnim temama, verovatno bi bilo problema..?

Zna li neko pouzdano?
Kabl nije preskup, al nije ni dzabe.

http://www.tehnomanija.rs/kata...bl-svga-102-hd15-3xrca-2m.html