[ fanfon @ 20.08.2009. 21:53 ] @
http://www.pressonline.rs/page...&id=76975&sectionId=33

Sta reci...
[ germanchc @ 20.08.2009. 22:02 ] @
bas.... meni uvek deluje da kada su potrebne pare za budzet neka dileja dodje na ideju da pveca cenu goriva..
[ barakuda111 @ 20.08.2009. 22:41 ] @
hmm... bar da nemoras da ga koristis pa ajde, nego nekad bas moras da prevezes, naprimer neku robu. Sto nepovecaju akcize na cigare koje nemaju apsolutno nikakvu korist. Uvek ce biti narkomana koji misle da nemogu bez cigara taka da mogu da cerupaju njih, a ako ti neodgovara cena mozes komotno da prestanes, apsolutno nemas nikakve koristi da nastavis da pusis.

Blah... nevredi se nervirati. Jos mi nismo ni svesni koliko duboko mogu da nam ga zavuku. Samo mi je cudno da jos nije propala dovoljna kolicina obicnih smrtnika da otkine jaja bandi.

Svi kompletno bi trebali u strajk da drzava propadne.

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 20.08.2009. u 23:53 GMT+1]
[ zmau @ 21.08.2009. 01:12 ] @
Kad nema kiše, dobar je i grad.
[ vladd @ 21.08.2009. 01:33 ] @
Sto cigare, kako nisu korisne, pa razvijaju poljoprivredu i preradu duvana.

A benzin ionako komplet uvozimo, cista steta. Sta ima da se prevozimo, zapalis cigaru i uzivaj

Poz
[ Darko Nedeljković @ 21.08.2009. 07:46 ] @
ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 07:59 ] @
Cuti jos je dobro kada se promena cene benzina obznanjuje u novinama :)

Ovde u DE cene benzina skacu i padaju svaki dan i u poslednjih 3 meseca su isle od 1.17 do 1.4 EUR :)

Citat:
Darko Nedeljković
ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.


Takodje ne treba zaboraviti i da je vecina cene bezina zapravo drzavni namet. Tako da su drzave generalno u savrsenom stanju da koriguju cenu benzina ukoliko za tako necim postoji potreba - posto su im usta puna briznosti o oporavku ekonomije :-)
[ jericho1405 @ 21.08.2009. 08:15 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.

Al' su i cijene cigareta, takodje, mnogo manje. Ako vec gledaju da oglobe narod na akcizama, sto kaze barakuda, neka onda povecavaju i akcize na cigarete. Ne treba sve da ide preko ledja naftnih potrosaca.
[ germanchc @ 21.08.2009. 09:12 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.


pa i iraku je cena benzina 20usd/200litara mada ne vidim kakve to veze ima sa nama , da li smo mi u EU ili clanica iste ? Da li su nam slicna primanja ? Da li nam je pak i gorivo istog kvaliteta ?
[ Darko Nedeljković @ 21.08.2009. 10:12 ] @
Citat:
jericho1405: Al' su i cijene cigareta, takodje, mnogo manje. Ako vec gledaju da oglobe narod na akcizama, sto kaze barakuda, neka onda povecavaju i akcize na cigarete.

Salazem se u potpunosti. Mnogi strastveni pusaci iz moje grupe su odustali od pusenja kada su videli da najjeftinija paklica tamo kosta 5.5 EUR-a, a oni drugi su jednu paklicu razvlacili po 3 dana. Mislim da niko nije bio u fazonu "ima da pusim, pa nek kosta sta kosta". Povecanjem akciza na cigarete doprinelo bi se se smanjenju budzetskog deficita a popravilo bi se i zdravstveno stanje nacije.

@germanchc
Ako sam dobro primetio SVE politicke opcije u Srbiji teze izjednacavanju sa EU, prihvatanju tamosnjih standarda, zakona i obicaja poslovanja. nasuprot tome, sa Irakom nemamo dodirnih tacaka, oni funkcionisu po nekim dijametralno suprotnim principima.
Sto se kvaliteta tice, evrodizel je isti onaj otuda, a cena mu je tamo bila 1.15 EUR-a kad sam ja tocio.
[ bakara @ 21.08.2009. 12:38 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.

Samo sto mi nismo u EU

btw...nije tacno ni za tih 20-30%, pogledaj cene u makedoniji, grckoj, bugarskoj, bosni, rumuniji.
[ pantic68 @ 21.08.2009. 12:52 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ne treba zaboraviti da je gorivo kod nas najjeftinije u Evropi (izuzimajuci Bosnu i Kosovo). U EU su cene 20%-30% vise.

Ne treba ni pričati gluposti.

Citat:
barakuda111: hmm... bar da nemoras da ga koristis pa ajde, nego nekad bas moras da prevezes, naprimer neku robu. Sto nepovecaju akcize na cigare koje nemaju apsolutno nikakvu korist. Uvek ce biti narkomana koji misle da nemogu bez cigara taka da mogu da cerupaju njih, a ako ti neodgovara cena mozes komotno da prestanes, apsolutno nemas nikakve koristi da nastavis da pusis.

Citat:
vladd: Sto cigare, kako nisu korisne, pa razvijaju poljoprivredu i preradu duvana.

Pa i ja mislim da treba uvesti porez na piće, na neženje, plavokose i šta god samo da mene omaši
[ germanchc @ 21.08.2009. 14:45 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:

@germanchc
Ako sam dobro primetio SVE politicke opcije u Srbiji teze izjednacavanju sa EU, prihvatanju tamosnjih standarda, zakona i obicaja poslovanja. nasuprot tome, sa Irakom nemamo dodirnih tacaka, oni funkcionisu po nekim dijametralno suprotnim principima.
Sto se kvaliteta tice, evrodizel je isti onaj otuda, a cena mu je tamo bila 1.15 EUR-a kad sam ja tocio.


Pa i ja tezim (ali neradim nista po tom pitanju) da moj golf 2 ima sve karakteristike golfa 6 pa opet to nije i ni po cemu nije slican. Teziti i biti nije isto , gradjanin eu ima privilegije toga sto je u EU sa druge strane mi imamo evropske cene i nista od privilegija... pa je poredjenje totalno bez osnova ..zivotni standardi i zakoni nisu stigli ali cene jesu i to unapred nekoliko desetina godina...

Evrodizel je isti samo sto se krsti pre toga kod nas.

[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 14:51 ] @
Citat:

Ako sam dobro primetio SVE politicke opcije u Srbiji teze izjednacavanju sa EU, prihvatanju tamosnjih standarda, zakona i obicaja poslovanja. nasuprot tome, sa Irakom nemamo dodirnih tacaka, oni funkcionisu po nekim dijametralno suprotnim principima.


Kakve veze ima cena goriva sa EU?

U samoj EU postoje drasticne varijacije cene goriva koje proizilaze iz razlicitih stopa oporezivanja/taksi u svakoj EU drzavi ponaosob - i svaki izgovor za "skupo gorivo" u vidu "EU integracija" je najobicnije zamazivanje ociju javnosti i besmisleno opravdanje.

Da ne pricamo o tome da Srbija naplacuje putarine, i to po vrlo visokim cenama - pa je to jedno opravdanje manje za skup benzin. Recimo benzin u DE je skup (1.35 EUR/l sam danas tocio) ali zato nema putarine na auto putu... sto je OK kompromis.

U Srbiji mi se cini da je "EU integracija" zapravo izgovor za sto vece dranje ljudi, bez ikakvih kvalitativnih rezultata koji bi bili priblizni EU.

[ Horvat @ 21.08.2009. 15:49 ] @
tabela koju je pantic postavio i tabela koju je ivan postavio se ne poklapaju...
jos jedna primedba na panticevu ,di je madjarska na spisku? i kako je to ceska "u okruzenju"?
[ fanfon @ 21.08.2009. 16:28 ] @
Jedna od tabela mozda nije azurirana jer je gorivo pre par dana poskupelo u nekoliko zemalja regiona.
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 16:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: U Srbiji mi se cini da je "EU integracija" zapravo izgovor za sto vece dranje ljudi, bez ikakvih kvalitativnih rezultata koji bi bili priblizni EU.

Narocito to zastupaju ovi sto su se preko veze nabili u banke pa tamo primaju basnoslovne plate (za srpske uslove) ni za sta i sve znaju dok piskaraju olovkama neke gluposti. Al' iskopace i njih Bili...
[ germanchc @ 21.08.2009. 18:08 ] @
a ne, to zastupaju ovih 50.000 zaposlenih u ministarstvu odbrane sa prosecnom platom od 550 evra, radna mesta koja nemaju svrhu nego onako.... treba imati vojsku iz doba JNA za.. pa ne znam zasta , ali treba imati jer gde ce ti ljudi da dobijaju platu pa nece valjda na ulicu , jes da nemaju sta da rade, pa i ne znaju da rade ista drugo do nicega ali... wtf. Sledeca je srpska NASA , necemo raditi nista sto radi NASA ali cemo zato zaposliti 50k gmazova po partijskoj osnovi da dobijaju plate i teoretisu sta bi mogli da urade da dobijaju vece plate i imaju bolju opremu....

hebes drzavu gde 70% zaposlenih "rade" u javnom sektoru i gde ima 1.5mil penzionera, i to je najvernije glasacko telo....osudjena na sporo ali bolno umiranje.
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2009. 18:18 ] @
Citat:
Horvat
tabela koju je pantic postavio i tabela koju je ivan postavio se ne poklapaju...
jos jedna primedba na panticevu ,di je madjarska na spisku? i kako je to ceska "u okruzenju"?


Tabela koju sam ja postavio se nalazi ovde:

http://www.avd.de/startseite/s...preise/benzinpreise-in-europa/

I "apdejtuje" se svake nedelje - tako da je prilicno azurna, koliko to moze biti... doduse cene benzina se menjaju iz dana u dan, tako da nekad moze biti dnevne razlike.
[ Horvat @ 21.08.2009. 19:22 ] @
da znam odakle ti je izvor
ali pogledaj onu drugu tabelu,sve navedene cene su manje od cena u srbiji,medjutim kada se uporedi sa tvojom tabelom,i nije bas tako

a i cene nisu samo vislje u odnosu na tvoju,nego i nize,tj u zavisnosti od drzave do drzave
pa tako npr navedena cena benzina u ceskoj u onoj drugoj tabeli 1,11 a u nemackoj tabeli je 1,14
isto i za dizel,u domacoj je 1,03 a u drugoj je 1,05

jedino sto nema smisla u vezi samog poskupljnja,je sto je cena sirove nafte sada izrazito niska,tj cena sirove se smanjila,dok su gotove proizvode povecali...
[ Lesli Eldridz @ 21.08.2009. 20:07 ] @
Citat:
germanchc: a ne, to zastupaju ovih 50.000 zaposlenih u ministarstvu odbrane sa prosecnom platom od 550 evra, radna mesta koja nemaju svrhu nego onako.... treba imati vojsku iz doba JNA za.. pa ne znam zasta , ali treba imati jer gde ce ti ljudi da dobijaju platu pa nece valjda na ulicu , jes da nemaju sta da rade, pa i ne znaju da rade ista drugo do nicega ali... wtf. Sledeca je srpska NASA , necemo raditi nista sto radi NASA ali cemo zato zaposliti 50k gmazova po partijskoj osnovi da dobijaju plate i teoretisu sta bi mogli da urade da dobijaju vece plate i imaju bolju opremu....

hebes drzavu gde 70% zaposlenih "rade" u javnom sektoru i gde ima 1.5mil penzionera, i to je najvernije glasacko telo....osudjena na sporo ali bolno umiranje.

Sve je to ista bagra, i ovi iz banki i ovi sa drzavnog vimeta. Na iste nacine su dosli do radnih mesta, iste su im price, sve je to isto. Jednih bez drugih ne bi bilo.
[ reject @ 22.08.2009. 01:18 ] @
Vidim ja da cemo opet kod Rumuna po benzin.