[ master987 @ 21.08.2009. 14:50 ] @
Naime, posle update-a Nokia-e 6303 izgubio se srpski menu. Sada u izboru ne postoji srpski jezik. Da li postoji mogucnost da ubacim ponovo srpski i kako?

Hvala
[ Aca83 @ 21.08.2009. 17:17 ] @
Ti nikako.
U servisu ... pitanje je - neko će moći, ali u ovom trenutku dosta njih ne.

Ne znam samo šta vi ljudi očekujete da ćete dobiti UpDateom softvera ?
Bolje performanse, dodatne opcije ? Teško.

Novije verzije softvera u telefonima u odnosu na starije donose ispravke minornih bagova koje korisnici obično nikada i ne primete. Neka drastična poboljšanja su veoma retka, tako da podizanje softvera na najnoviju verziju teško da ima nekog smisla.
[ master987 @ 21.08.2009. 19:04 ] @
Hvala na odgovoru, ali cu morati da te demantujem. Uspeo sam da vratim firmware sa srpskim jezikom ( doduse sa mnogo muke dok sam nasao kako, ali se isplatilo ).

Najpre da objasnim sta je bilo u pitanju. Moja nokia 6303c ima product code za Rumuniju tj. nije namenjena za nase trziste.NSU update-uje firmware na osnovu product coda, pa kako moj telefon nije namenjen za nase trziste nisam ni dobio update sa srpskim jezikom :). Negde na ovom forumu sam nasao kako se menja product code uz pomoc programa Nemesis Service Suite, ali to za ovaj model ne funkcionise ( ne znam zasto ). Posle visecasovnog pretrazivanja uspeo sam da nadjem uputstvo na jednom forumu, probao i uspeo :):):)


Evo uputstva:

Get latest Phoenix software from here and get it installed on your computer (XP or Vista, 32bit only). You have to remove any Nokia software such as PC Suite, NSU etc, from this machine before install Phoenix.
Get latest (8.90) firmware from here and run the installer. This will copy all necessary files in Phoenix firmware database.

Follow the next steps to update firmware.

1. Open Phoenix Service Software.
2. Connect your phone in PC Suite Mode.
3. In Phoenix, click File>Manage Connections.
4. Now click New and select USB.
5. Click Next. It will find your product and say FOUND. If it doesn’t find any, you can try changing your cable type by clicking Back.
6. Click Next and then Finish.
7. Now your cable type [USB] appears in the connection list. Select it. Click APPLY and then CLOSE.
8. Now select File>Open Product.
9. A list of RM code will open. Select your phone’s RM code, RM-443 for Nokia 6303 and click OK.
10. Now select File>Scan Product.
11. Your phone’s firmware info will appear at the extreme bottom of the Phoenix window.
12. Now go to Flashing>Firmware Update.
13. A window will open On that window click Browse button [the one with three dots].
14. A window will open with various products and various regions. Choose the region or country of your choice according to the language pack you want to install.
15. Click Ok.
16. Click Refurbish.
17. Now your actual flashing has started. Don’t touch your phone or press any button until the flashing has finished. Also don’t touch your data cable and your computer system.
18. At the end Phoenix will tell you to remove your phone as the flashing has finished.
19. Now wait for your phone to reboot into latest firmware.
20. The flashing procedure takes 8-9 minutes, a lot faster than Nokia Software Updater.



Product code za Srbiju je:

0569024 RM-443 EURO-D BA-ME-RS, Latin, STEEL - za Silver verziju :)
0568430 RM-443 EURO-D BA-ME-RS, Latin, MATT BLACK - za Black verziju :)


Nadam se da ce ovo pomoci nekom :)

[ bbrankov @ 31.12.2009. 13:46 ] @
Pozdrav svima.

Uradio sam sve kao sto si napisao,ali telefon nije hteo da prihvati
novi firmware.Telefon je Nokia 6303 vodafone (mozda to ima neke veze)
ili je razlog prethodno ubacivanje firmware 9.10,sto je novije od 8.90,pa
je to razlog odbijanja.Samo da naglasim da je Product code telefona
0587471C koga uopste nema u Phoenix-u.Prelazak na srpski jezik mi
inace treba zbog glasovnog pozivanja preko slusalica,a kada je ukljucen
engleski ne snalazi se bas najbolje.
[ DrBrMr @ 02.02.2010. 20:01 ] @
Izvinjavam se unapred ako sam promasio temu, ali kako je i moj problem vezan za gubitak nekih f-cija novim update-om, nisam hteo da otvaram novu temu.
Molio bih ljude koji se bave ovim poslom, tj popravkom mobilnih telefona, da me posavetuju i kazu da li je moguce i koja bi bila cena za ovo sto meni treba. Naime imam nokiju e75 i kada sam radio prebacivanje podataka sa starog tel na e75 preko PC suite-a, pitao me je da li zelim da uradim update sa sw 100.xx na 202.xx i ja, ne razmisljajuci, odradim isti i izgubim dva meni jako bitna opciona podesavanja u "sensoru"(nokia ih izbacila jer su bagovale kada je ukljucena vibracija i VoIP, ako sam dobro razmeo). Da bude jos gore ne postoji ni aplikacija koja bi mogla da ih nadomesti, tj da radi na e75. Moja pitanja su: Da li je moguc(verujem da jeste), koliko je bezbedan downgrade sw tj na prvobitnu verziju sw 100.xx? I naravno koliko bi me otprilie kostalo to zadovoljstvo? :) Hvala unapred!