[ tox!e @ 21.08.2009. 17:22 ] @
Kao sto vec naslov kaze, hteo bih da idem u Rumuniju za docek nove godine, pa me interesuje sta je sve potrebno od dokumentacije.Sto se tice boravka, bio bih tamo nekoliko dana pre ng i posle jos par dana, hajde da zaokruzimo na 2 nedelje max.
Po ovom sajtu http://romania.visahq.com/embassy/Serbia/ pise da nije potrebna turisticka viza.Isao bih preko Madjarske a koliko sam upucen oni su u Schengen-u, tako da kao prvo treba mi njihova viza, a da li ce posle toga trebati i Rumunska ili cu moci samo da presetam, iako kako sam cuo jos uvek ima granicnog prelaza izmedju Rumunije i Madjarske.
[ koska @ 21.08.2009. 18:37 ] @
Skoro sam i ja nesto jurio (ali sam odustao od puta)... Uglavnom, ovo sam nasao da treba

NEOPHODNA DOKUMENTA ZA DOBIJANJE TURISTICKE VIZE (jedan ulaz) SU:

1.Vazeci pasos i fotokopija prve stranice pasosa

2.Jedna fotografija velicine kao za pasos

3.Zdravstveno osiguranje

4.Vaucer ili potvrda rezervacije hotela (za individualna putovanja) odnosno dokument koji dokazuje da ste uplatili aranzman za putovanje u Rumuniju preko turisticke agencije (organizovana grupna putovanja)

5.Formular koji mozete popuniti u konzulatu (4 stranice) ili ga mozete skinuti sa www.mae.ro (sajt Ministarstva inostranih poslova Rumunije).



izvor: http://www.rumunija.info/vize.htm
[ tox!e @ 21.08.2009. 18:56 ] @
Planiram da odsednem kod prijatelja.Kako sam procitao potrebno je samo overeno garantno pismo od drzavljanina kod koga ostajem.Predpostavljam da je pozeljno prvo uraditi novu pasos pa onda ici jel tako ? Posto kako kazu od 1.januara ovi stari pasosi vise nece biti vazeci.Jel se zna koliko otprilike treba platiti za vizu i koliko se ceka?
[ guliver64 @ 15.12.2009. 20:20 ] @
da li neko pouzdano zna, da li se ukida rumunska viza posle 19. decembra?
telefon ambasade-konzulata je non stop zauzet ili se niko ne javlja?!
[ tox!e @ 15.12.2009. 21:54 ] @
jos nemaju pouzdanu informaciju.ja sam zvao i ambasadu u Vrscu i u BGD i na oba mesta su mi rekli da se nezna nista do 19og dec.stim da su mi u BGD rekli da 99% da nece trebati viza, ali ko zna.mada svuda po netu pise da nece trebati, e sada postoje 2 varijante, ili otici pa odraditi vizu, ili cekati 19.dec pa videti sta ce reci.
[ guliver64 @ 19.12.2009. 19:54 ] @
Da li neko mozda ima informacije friske (od danas)?
[ waikiki @ 19.12.2009. 23:51 ] @
Citat:
guliver64: Da li neko mozda ima informacije friske (od danas)?

I mene zanima.. jel su ukinute vize za RO ili jos nisu..
Ja bih da zapalim tamo sledece nedelje na kafu...
[ Beltrammi @ 19.12.2009. 23:53 ] @
jesu i Bugari takodje.