[ biske86 @ 21.08.2009. 21:43 ] @
Interesuje me dali je moguće da napišem ćirilično recimo "operativni sistem" na ćirilici i u nastavku na latinici "windows"?
[ djoka_l @ 24.08.2009. 12:21 ] @
Može.
[ biske86 @ 25.08.2009. 08:44 ] @
Hvala na objašnjenju. U međuvremenu sam instalirao OracleXE i isprobao sam. Dobra je ovo igračka..
Interesuje me da li je ovih 4GB ostavljeno samo za bazu korisnika ili u tih 4GB ulaze i sistemske tabele? Da li može neko da odradi jedan jednostavan postupak prenosa baze. Na primer odradim testiranje baze na svom računaru i hoću da odnesem na drugi računar i da tamo nastavim rad. Čitao sam o tome, potrebno je napraviti novi tablespace ali postoje tu još neke stvari. Ukoliko nije komplikovano, da li je neko voljan da odradi neko kraće uputstvo?
[ djoka_l @ 25.08.2009. 10:19 ] @
U 4GB ne ulazi sistemski prostor - to je ograničenje za korisničke podatke.

Za "prenos" sa jedne na drugu mašinu koristi exp/imp. Pogledaj u manualu upotrebu ovih komandi.
[ biske86 @ 25.08.2009. 17:55 ] @
Zar samo export/import? Ja sam nešto češljao po literaturi, kaže se da je potrebno da se pravi tablespace novi, da ne budu tabele i ostali objekti u system ili user tablespace već da se pravi sopstveni tablespace. Pa da se onda taj tablespace prenese na drugi računar, naravno uz dodatne radnje.
[ djoka_l @ 26.08.2009. 10:19 ] @
Po tvojim postovima vidim da si početnik, zato ti i preporučujem exp/imp. Transportable tablesapce zahteva više DBA znanja, nemoj na to da gubiš vreme...