[ cobragangsta @ 22.08.2009. 22:07 ] @
Pretrazivao sam domene na godaddy.com-u i dobio sam da je "already taken", takodje browser pokazuje da stranica nepostoji (postojala je pre mesec dana).
Medjutim u detaljima stoji da je taj domen istekao pre par dana. Koliko treba da prodje vremena da bi taj domen bio dostupan ( ako se nevaram vlasniku se daje npr 30 dana da ga ponovo reegistruje) . Dali da uplatim Backorder now, mislim da onda ako vlasnik neuplati u predvidjenom roku sigurno dobijam domen (osim ako jos neko ne ceka "backorder" ).

Molim za odgovor samo one kojipouzdano i precizno znaju podatke, nagadjanja mi nista neznace.
Mislim da nije ni potrebno reci da mi je veoma hitno (ili jeste)

veliko hvala za svaki trud unapred!!!

ps. pregledao sam slicne teme na forumu
[ Mister Big Time @ 23.08.2009. 02:12 ] @
Bice da ipak nisi uradio search ovde..

http://www.elitesecurity.org/t...tion-Period-koliko-tacno-traje

ili

http://www.elitesecurity.org/t...eotimanje-domena-jedno-pitanje

[ lasvegas @ 26.08.2009. 01:14 ] @
Od datuma kad je domen istekao, treba da se ceka 75 dana (nekad i par dana duze) da bi bio ponovo slobodan za registraciju. U medjuvremenu (oko 40 dana nakon isteka) ce ga najverovatnije registar staviti na aukciju, pa ako se proda onda je gotovo, a ako se ne proda onda posle 75 dana mozes da ga ocekujes slobodnog...
Ako je bio registrovan na godaddy-ju, onda prati aukciju i tako ces najlakse doci do njega...

Sretno,
Micko
[ Fagot @ 26.08.2009. 21:18 ] @
Kada se stavi na backorder jel ti odmah skida pare ili ako ga preuzmes tek onda.
[ lasvegas @ 27.08.2009. 09:20 ] @
Citat:
Fagot: Kada se stavi na backorder jel ti odmah skida pare ili ako ga preuzmes tek onda.


Zavisi gde ga stavis. Ja sam do sada koristio usluge godaddy-ja i pool-a. Godaddy uzima odmah, ali ako ne dobijes taj domen, imas godinu dana kredit pa mozes da koristis za backorder nekog drugog domena. A pool koji je bolji i $40 skuplji od godaddy-ja ne uzima odmah pare, vec samo kad dobijes domen.

Pozdrav,
Micko
[ Fagot @ 27.08.2009. 14:14 ] @
Hvala Ckomi!
[ cobragangsta @ 27.08.2009. 22:36 ] @
Hvala vam svima koji ste se potrudili da pomognete...
Al neki detalji su mi nejasni ( verovatno jer ne znam kako funkcionise dns )
Npr Micko je spomenuo aukciju nakon 75 dana redemption perioda.
Ako ja "narucim" backorder domena, mislim da nakon isteka redemption perioda domen pripada meni a neide ninakakvu aukciju?????
i zar na goddady-u nije taj period 30 dana?
[ lasvegas @ 28.08.2009. 01:21 ] @
Citat:
cobragangsta: Hvala vam svima koji ste se potrudili da pomognete...
Al neki detalji su mi nejasni ( verovatno jer ne znam kako funkcionise dns )
Npr Micko je spomenuo aukciju nakon 75 dana redemption perioda
i zar na goddady-u nije taj period 30 dana?


cobragangsta - Nisi pazljivo procitao moj citav post :)
Citat:
U medjuvremenu (oko 40 dana nakon isteka) ce ga najverovatnije registar staviti na aukciju, pa ako se proda onda je gotovo, a ako se ne proda onda posle 75 dana mozes da ga ocekujes slobodnog...


Citat:
cobragangsta:
Ako ja "narucim" backorder domena, mislim da nakon isteka redemption perioda domen pripada meni a neide ninakakvu aukciju?????


Ako je godaddy registar domena koji je istekao, a ti si uradio backorder preko godaddy-ja, domen ce svejedno da ide na njihovu aukciju, pa ako ga neko kupi tamo tvoj backorder propada, tako da u tom slucaju nema smisla ni da stavis backorder. Nego fino pratis aukciju i cekas ga... ;)

Pozdrav,
Micko
[ cobragangsta @ 14.10.2009. 15:38 ] @
Napravio sam previd. Domen nije registrovan kod godaddy.com vec kod joker.com.
Sada je problem to sto nemogu da nadjem stranu za aukciju na njihovom sajtu. Moze li ko pomoci?

Da li je moguce da oni nemaju stranu za aukciju ili ja konstantno pravim previde :>)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.10.2009. 20:36 ] @
uradi BO na Snapnames i Namejet. Imaš top temu o domenima i backorderu pročitaj, guglaj malo