[ Sergio Mrav @ 23.08.2009. 09:44 ] @
Program je radjen u Accessu 2003 koji nije legalan. Sta bih trebao da uradim da bih se zakonski "pokrio"?
Voleo bih da me neko bar uputi u sta da gledam i gde da trazim informacije posto uopste ne poznajem pravo niti sam se sretao sa slicnim stvarima. Inace, prodavao bih ga kao fizicko lice.
[ Take 5 @ 23.08.2009. 14:43 ] @
^ Access 2007 Runtime se sada nudi kao beplatan na MS sajtu i možeš potpuno legalno da ga instaliraš na računare koji nemaju Access.
Jedino bi morao svoju aplikaciju da prekompajliraš u Access 2007 (ne mora biti u formatu 2007, može da ostane u 2003 formatu)
[ Sergio Mrav @ 24.08.2009. 15:20 ] @
I to mi je znacilo, ali mene vise zanima pravna strana.

Da li Access u kome sam ja pravio program mora da bude legalan?
Sta ja kao fizicko lice treba da napravim da legalno prodajem taj program, posto bi kupci bili pravna lica?
I tako te stvari...
[ Catch 22 @ 24.08.2009. 23:12 ] @
^ Nekada je bilo obavezno da kupiš Developer Edition, da bi bio potpuno legalan kao autor aplikacije.
Da li se nešto u međuvremenu promenilo (pošto je sada Access 2007 Runtime besplatan) ne bih znao, ali je najpouzdanije mesto za informacije te vrste Microsoft Srbija

[ Sergio Mrav @ 25.08.2009. 06:40 ] @
Ok. Taj deo sam shvatio.
Ali i dalje me zanima kako ja kao fizicko lice mogu da prodam program pravnom licu?
Previse mi je da otvaram firmu i da se zezam oko takvih stvari, ipak nije bas tako ozbiljna stvar.
Najbolja stvar bi mi bila da mogu ja njima program a oni meni pare, ali da li oni hoce tako? :)
Program nije veliki...
[ component @ 25.08.2009. 07:13 ] @
Citat:
Sergio Mrav: Najbolja stvar bi mi bila da mogu ja njima program a oni meni pare, ali da li oni hoce tako? :)


Da li oni hoće tako zavisi od tih koji ti daju pare. U svakom slučaju moguće je da prodaš svoj program nekoj firmi iako si fizičko lice. Nebitno je u čemu si program pravio i kako. Važno je samo da firma ne koristi nelegalan softver a sa Access 2007 Runtime i taj problem je rešen.
[ Sergio Mrav @ 30.08.2009. 17:03 ] @
Pa to mene i zanima... Kako ja mogu legalno da prodam program? Da li ja tim pravnim licima moram da dam neki papir, da sam im prodao program, ili oni meni pare ja njima program i to je to?
[ maliradoznalac @ 05.10.2009. 20:35 ] @
Uf, posle mesec dana da ti probam pomoci.
Koliko sam ja upoznat, ti kao fizicko lice mozes sa nekom firmom napraviti ugovor o delu. Znaci, ne prodajes im program nego uslugu pravljenja programa. Ovo znaci da ce ceo posao proci kroz posloven knjige i da na to treba platiti porez.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao