[ joggurt @ 24.08.2009. 21:13 ] @
Imam jedan problem koji ne mogu da shvatim da tako sofisticirani programi kao veggas ili premmiere nemogu da ga izvrse.
Elem gledam ja seriju koja do sredine ima vrlo slab zvuk a zatim se zvuk naprasno pojaca i sve ide kako treba,
pogledam zvuk iz serije (.avi) u audio editoru i vidim da 'volume' treba pojacati; pojacam ali kada dodje do 'save' program on hoce da ga renderuje a kako je poznato tako samo gubim kvalitet slike i vreme.
probao sam sa demux programom (zove se:SUPER 2009) ali ga on posle muxa ne slepi dobro pa onda sve nesto zapinje - nije za gledanje
Dali neko zna kako mogu da pojacam deo zvuka u .avi fajlu sto bezbolnije tj. da nediram video track.

Hvala svima na savetu Pozz!

[Promenjen naslov teme]

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 27.08.2009. u 14:14 GMT+1]
[ joggurt @ 24.08.2009. 23:21 ] @
Eto resio sam!!!

Posle dva sata proucavanja foruma i programa nasao sam sam jedno resenje, a to je:

1. izvukao sam zvuk iz fajla .avi sa AVI-Mux-Gui programom, jednostavan program, a ranije sam to radio sa SUPER 2009 koji mi ne mux-uje dobro(treba kliknuti na importovan fajl i ispod kliknuti na 'generate data source from files', zatim dole naci audio i exportovati )
2. obradio sam zvuk u audio editoru i bez rendovanja samo snimio sa 'save'
3. opet ukljucio AVI-Mux-Gui imprtovao stari .avi fajl zvuk+slika,
4. importovao novi zvuk
5. iskljucio stari zvuk i iskljucio 'all audio streams'
6. snimio novi fajl .avi
7. zadovoljan odgledao jos jednu epizodu
8. bice mi drago ako sam nekome pomogao!!!

pozz
[ Stranger2 @ 25.08.2009. 09:40 ] @
Citat:
Dali neko zna kako mogu da pojacam deo zvuka u .avi fajlu sto bezbolnije tj. da nediram video track

Ako ti ubuduce zatreba. Laksi nacin je u MediaaCoder-uu:
na kartici video podesis Copy Video (da se video zapisne dira)
na kartici container izaberi AVI
na kartici Sound pojacaj zvuk ili ukljuci normalize
na kartici audio izaberi MP3
na kartici MP3 podesi opcija za MP3 kako hoces
klikni na Start i gotovo
[ joggurt @ 25.08.2009. 12:22 ] @
Hvala na pomoci ali ponavljam tacku 1. da je snimak zvuka do polovine stisan a da od polovine ima normalan zvuk,
ako sve pojacam onda ce druga polovina biti previse glasna! zar ne...
[ Stranger2 @ 26.08.2009. 02:47 ] @
mislim da Normalize izjednacuje sve na ujednacenu glasnocu. nisam 100% siguran ali tako zvuci kada ukljucis normalize u ffdshow-u na primer.
[ Cileinteractiv @ 27.08.2009. 13:13 ] @
Nemojte se odmah hvatati Premiere-a ili Vegasa ako imate problem sa nekim video fajlom, pogotovo sa nekim kompresovanim videom. Vidite da kombinacijom malih specijalizovanih programa možete rešiti sve teškoće. Premiere, Vegas i Edius su namenjeni radu sa sirovim videom i profesionalnoj obradi videa, video produkciji.