[ Bibi88 @ 25.08.2009. 14:46 ] @
Imam temu za seminarski "Uniform probing hashing" (kod i objasnjenje koda u C-u). Pretrazivalla sam net i raznorazne e-knjige (uglavnom na engleskom) i nisam uspela nista da nadjem. Ako moze neko da mi pomogne ili da mi preporuci sta da pogledam/procitam, zahvalna sam...ne mora to biti C, moze i neki drugi programski jezik, ali cisto da imam odakle da pocnem...
[ karas @ 26.08.2009. 09:01 ] @
Da li si pogledala Introduction to Algorithms, poglavlje o hash tabelama? Razmatra metode kao sto division i multiplication method. Na http://www.algolist.net/Data_structures/Hash_table imas i primere koda u Javi i C++. Takodje, pogledaj linkove na wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Hash_table
[ Bibi88 @ 26.08.2009. 23:07 ] @
vec sam pogledala to ali mi nije mnogo pomoglo...ovo je sve sto sam nasla o tome:

Uniform probing hashing is an open-addressing scheme whichresolves collisions by probing the table
according to a permutation of inegers [1,m]. The permutation used depends only on the key of the
record in question. Thus for each key, the order in which the table is probed is a random permutation
of all tale locations. This metod will equally likly use any of the m! possible paths.

Uniform probing is a theoretical hashing model which has the advantage of being relativly simple to
analyze.
[ Mihajlo Cvetanović @ 27.08.2009. 09:53 ] @
Pored "uniform probing hashing" probaj da tražiš i pod "open addressing". Postoje neki članci, ali da bi došla do njih treba ti članstvo u ACM. Možda profesor može da ti obezbedi to članstvo. A opet, mošda i ne može, pa zato i traži od tebe da mu to iskopaš. Tešak je život studentski.
[ Bibi88 @ 28.08.2009. 13:26 ] @
Trazila sam i to, ali bez mnogo uspeha...hvala vam u svakom slucaju...
[ Bibi88 @ 11.09.2009. 20:51 ] @
Sta bi, niko vise nema ideju kako bih mogla da resim problem tj. da uradim seminarski?!
Svaka pomoc mi je dobrodosla :)
[ Mihajlo Cvetanović @ 12.09.2009. 01:07 ] @
Ja ne znam više od onog što je na internetu, što je praktično ništa. Što ne pitaš profesora ili asistenta da ti malo pomognu? Mislim, to je samo seminarski, nije diplomski.
[ Bibi88 @ 12.09.2009. 20:18 ] @
Pa fora je u tome sto sam ih pitala, ali nema nista od toga...a jos nekoliko njih ima problem sa hash algoritmima, tako da nisam jedina...
[ Mihajlo Cvetanović @ 12.09.2009. 20:39 ] @
Nema vam pomoći, ziher svi padate godinu :-)
[ Bibi88 @ 15.09.2009. 18:51 ] @
hehe hvala za utehu :P