[ InfHeat @ 18.12.2003. 12:43 ] @
Kroz lokalnu mrezu imam izlaz na internet ali su na serveru banovani neki domeni i protokoli i fajlovi tipa *.exe. Ponekad koristim i Dial-up ali tu se javlja problem. Dakle cim uspostavim vezu sa modemom internet explorer pocne da koristi dial-up konekciju . Kako da podesim da mi IE ne koristi dial-up nego lan kada su obe konekcije aktivne?
[ Maverick kid @ 05.02.2004. 17:13 ] @
START - SETINGS - CONTROL PANEL - INTERNET OPTIONS tu podesi da ti taj dial-up nije DEFAULT, mislim da je to to.
[ jc denton @ 05.02.2004. 18:33 ] @
Rute rutave :)

1. Udji u shell (command prompt) i kucaj route print. Pronadji gde pise "default gateway" i zapamti tu adresu. Tu adresu cemo nazvati gw-lan.

2. Konektuj dial-up. Udji u shell i kucaj route print. Pronadji gde pise "default gateway" i zapamti tu adresu. Tu adresu cemo nazvati gw-dialup.

Udji u shell i kucaj :
route change 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 gw-lan metric 1

Ovo gw-lan zameni sa onom adresom koju si zapamtio, tj. onu koju zovemo gw-lan.

Ako posle ovoga ipak zelis da saobracaj ide kroz dial-up, kucas :
route change 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 gw-dialup metric 1

gw-dialup je ona druga dresa koju si zapamtio, ali vazi samo dok je dial-up konekcija aktivna. Cim prekines vezu, moras da ponovis korak 2.

Nadam se da nije previse komplikovano.
[ r3ct0r @ 05.02.2004. 18:33 ] @
Citat:
Maverick kid:
START - SETINGS - CONTROL PANEL - INTERNET OPTIONS tu podesi da ti taj dial-up nije DEFAULT, mislim da je to to.


Sve ovo ovako samo umesto DEFAULT stavi: Never Dial A Connection
I naravno kada ides preko dile-up-a idi na standarno win povezivanje...

(kod mene je namesten komp da ide preko lan-a ali posto nekad nisam u mogucnosti preko njega onda uzmem i preko dile-up-a (gprs-a) samo se povezem i win sam prepozna odakle ide net, mada imam prob. sa nekim programima, uzaludno traze preko lan-a da rade ako sam na dile-up-u.... onda samo disemblujem mrezu)