[ draganea @ 26.08.2009. 22:44 ] @
Pozdrav svima na forumu,imam jedno pitanje u vezi mog prvog sajta koji jos nije online.Trenutno pokusavam da uradim on page optimizaciju,o tome znam jako malo,samo neke osnovne stvari koje sam procitao ovde na forumu u poslednjih nekoliko dana.Tema sajta ce biti foto manipulacija i prodaja digitalnih foto pozadina,uglavnom neki fantasy fazon kao sto ste verovatno vec vidjali na sajtovima poput deviantart i sl.Trenutno problem mi predstavlja to sto ne znam koliko keyworda smem da stavim u meta keywords i da li smem neke reci da ponavljam ovako kako sam uradio na ovom primeru...i da li neko ima predlog kako to da uradim pravilno da ne bih ceo sajt zatrpao nepotrebnim ponavljanjem reci a mozda i popio ban od googla kad sajt bude zaziveo.Evo i primera:



<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-1">
<title>magical fairy forest digital backgrounds</title>
<meta name="author" content="draganea">
<meta name="keywords" content="magical fantasy,fairy fantasy pictures,fantasy forest,fairy magical,fairy enchanted,enchanted digital backgrounds">
<meta name="categories" content="digital backgrounds">
<meta name="description" content="Beautiful magical fantasy backgrounds,high resolution files perfect for the seasoned professional photographer or the budding amateur.Create your own enchanted fairy portraits with these magical forest backgrounds.">
<style type="text/css">



Svi saveti dobrodosli....
[ Vukan Karadžić @ 26.08.2009. 23:20 ] @
^^ Nema problema, mada nema ni vajde ;)
[ draganea @ 27.08.2009. 09:45 ] @
Ok naravno da nema vajde samo od meta keyworda i opisa ali bitno mi je da znam da ne gresim ako ovako koristim meta keyword tagove.Mozda mi ovo malo pomogne na yahoo pretrazivacu jer koliko sam shvatio iz dosta postova google mnogo i ne pridaje znacaja keyword meta tagu dok na yahoo ima neke veze,ako ne gresim.Uradicu i H1-H6 tagove za svaku stranicu pored title tagova i optimizacije slika pa se nadam da ce onda biti neke vajde :) Hvala u svakom slucaju.
[ ||NeX|| @ 30.08.2009. 11:40 ] @
Odlično, ni blizu stuffinga.
[ Elektronn @ 29.09.2009. 19:00 ] @
Što se tiče meta "keywords" taga, tu možes staviti šta hoces, ali Google njega u potpunosti zanemaruje. Što se tiče meta "description" taga, tu moraš biti malo obazriviji, jer ako njega zezneš, može da ti se desi da stranica ne bude indeksirana. Znači nikakav stuffing u meta description. Usput, Blogger (Blogspot) koji je Google-ova blog platforma, uopšte nema opciju za dodavanje meta description taga. I to nešto govori.
[ plcb83 @ 05.10.2009. 02:12 ] @
Blogger nema jos mnogo sto sta i to ne znaci da "meta description" nije potreban.
[ Sasha21 @ 04.11.2009. 23:49 ] @
da, moraš da vidiš kolika ti je relativna podudarnost sadržaja sa ključnim rečima na sajtu, kao i sam title. Potrudi se da sve skockaš na vrednost od 80-95% da bi bio ok pripremljen sajt