[ Dzungla1 @ 27.08.2009. 17:32 ] @
Snimao sam neke priloge DVD kamerom i sad mi je to VOB file kad prebacim na komp, pa me zanima kako bih to konvertovao u neki najbolji kvalitet, da bude POTPUNO ISTI kao i na kameri, tj. kvalitet slike, zvuka i da mi nista ne koci?

Hvala!
[ Sofrontije @ 27.08.2009. 23:47 ] @
Probaj da ga samo preimenujs u avi
[ Mister_rap @ 28.08.2009. 01:54 ] @
A sta ce time da postigne, jel mozes da nam kazes?

@Dzungla
Na kakvom kompu pustas materijal kada ti koci, jel sve ok sa kodecima?
[ Dzungla1 @ 28.08.2009. 09:30 ] @
Sa kodecima je sve OK!
[ daniel38 @ 28.08.2009. 13:48 ] @
Najverovatnije ti je fajl po nekoliko gigabajta velik pa se rasparcao po particiji(fragmentovao) pa se teze reprodukuje....moj aparat snima u avi ali nokompresovani pa mi fajlovi budi u po 5-6gb kad takav fajl roknem na hard disk zapinje, tacnije u nekim trenucima malo uspori pa se naglo ubrza...sve to traje sekund dva ali se vidi kao da secka....ja fajlove obicno kompresujem u avi(Xvid ili Divx) naravno tada nema tih problema sa zapinjanjem......kada kompresujem gledam da ulozim malo veci kvalitet pri kompresovanju nego sto to cinim u slucajevima kad film sa DVD-a prebacujem u avi...apak su ovo licne stvari...mada ako zelis sacuvati maksimum, onda nemoras ni kompresovati samo nerezes na dvd
[ Mister_rap @ 28.08.2009. 14:11 ] @
@Dzungla1

U koliko radis na nekom relativno pristojnom racunaru, ne bi trebao da imas ove probleme ako je sve ok sa materijalom.
Koje plejere koristis za reprodukciju ?
[ Dzungla1 @ 28.08.2009. 18:40 ] @
To mi je VOB file, a ja necu da ga odmah narezem na DVD vec ga hocu prvo montirati, a Premiera ne cita VOB file. A sad sam ga pokusao expotovati u WIN DVD Creator, jer mi on jedino cita VOB file. I kad sam to uradio, malo mi koci. :(

Ali imam jedan malo veci problem. Ovo sam postavio, ali mi niko ne odgovara. :)

Montiram u Premieri CS4 i primijetio sad kad exportujem taj file u bilo koji format od ponudjenih, slika nije 100% cista. Da se razumijemo, ja exportujem spice koje radim u Premieri, tako da ne mislite da exportujem neki snimak i da mislite da je do njega. Kakva su vasa iskustva, tj. koji file mi je najbolje odabrati?
[ Stranger2 @ 29.08.2009. 15:12 ] @
Citat:
To mi je VOB file, a ja necu da ga odmah narezem na DVD vec ga hocu prvo montirati, a Premiera ne cita VOB file

Sa programom MPEG Streamclip ga mozes lako prepakovati u .MPG fajl koji bi morao raditi u premieru. Takodje MPEG STreamclip moze raditi seckanje i spajanje MPG fajlova bez rekompresije pa neku jednostavniju montazu mozes napraviti i u njemu (i to bez gubitka kvaliteta).
[ Dzungla1 @ 29.08.2009. 16:57 ] @
Ej, skinuo sam ovaj program, ali nema slike. Linija ide, tj. pokazuje da snimak ide ali nema ni slike ni zvuka.
[ StudioIbro @ 29.08.2009. 17:46 ] @
Nemoj očekivati neki kvalitet čim je snimak napravljen u vob formatu, da je u avi ili AVCHD to je već druga stvar. Edius5 dobro radi sa tim vob formatom.