[ lumyy010 @ 27.08.2009. 18:15 ] @
Jeli neko mozda upoznat da li je diploma pomenutog fakulteta priznata negde u svetu (izvan EU) naravno uz polaganje nekih dodatnih ispita? Navodno sam nacuo da je u 49 Americkih drzava priznata ali mi to deluje kao SiFi.
[ Zeljko17 @ 05.09.2009. 21:10 ] @
Ti i jeste SiFi. Pa, mi ne znamo sta cemo sa pravnicima, a tek su oni k'o ludi, bez pravnika. Ono sto sam nacuo je da mozes da se uvalis sa tom diplomom u Dominikansku Republiku, ali nisam se nesto mnogo interesovao.
[ burex @ 06.09.2009. 15:45 ] @
Ako se ne varam, u USA se koristi common law, tako da... teško.

Pogledaj ovu mapu, sve će ti se samo kazati:
http://upload.wikimedia.org/wi.../LegalSystemsOfTheWorldMap.png
[ Sarah Kay @ 06.05.2010. 16:56 ] @
Dragi kolega,

moze na Novom Zelandu,priznaju se neki ispiti,ostalo moras sam.Njihov obrazovni sistem je pojednostavljen i nemoj da se uplasis ako ti kazu jos 20-30 ispita :),nisu to ispiti kao nase Upravno pravo i slicni ;) .No,ono sto je poteskoca stvarno je sto je put do advokature mnogo,mnogo duzi nego kod nas,pa ti ja predlazem da posetis sajt Mladih pravnika srbije imas i grupu na Fb-u pa preko nje dodji do sajta.Javljaju se na forumu pravnici koji su trenutno u inostranstvu i prenose svoja iskustva,a mozes i da stupis sa nekim od njih u kontakt,veoma su pristupacni.Eto,toliko od mene.Pozzzic.