[ Zoran Rodic @ 27.08.2009. 22:10 ] @
Pa ne mogu da verujem da Vam je promakao ovaj detalj

Citat:
Prema odluci Vlade Srbije, građani će dobiti po pet akcija NIS-a, čija je nominalna vrednost po 500 dinara.



Citat:
Državni sekretar za privredu i privatizaciju Nebojša Ćirić izjavio je da ta odluka predstavlja prvi korak u ispunjenju obećanja i zakonske obaveze kojom je predviđeno da besplatne akcije dobiju svi građani Srbije koji ih nisu dobili ranije, od početka privatizacije i tranzicije.



I evo, obećano - ispunjeno ... da se napokon zapuše usta svim onim trolovima koji su sumnjali u realizaciju obećanog.
Još nešto, moliću?

Besplatne Akcije NIS-a
[ Horvat @ 27.08.2009. 22:54 ] @
Citat:
Pravo na akcije NIS-a ima 4.798.615 građana i 21.737 zaposlenih i bivših zaposlenih u toj kompaniji. Građani će dobiti ukupno 23.993.075 akcija, a zaposleni i bivši zaposleni 6.548.892.


sto izadje nekih 5 akcija po glavi nezaposlenih u nis-u ,dakle citavih 2 500 dinara...opasna lova... na putu do,koliko bejase ...1000 eura?

[inace,kako tako puno gradjana?? zar nije bilo da pravo na "besplatne" akcije imaju samo oni koji ne podizu od drugih preduzeca?]

i sta mu ovo znaci da najkasnije do kraja godine gradjani imaju mogucnost da prodaju akcije? ako ne prodas propasce?
[ hemarikon @ 28.08.2009. 07:57 ] @
Šta sad sledi?

Fekalna motka.
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 08:21 ] @
Ok, ali mene zanima šta sledi posle te fekalne motke?
[ hemarikon @ 28.08.2009. 08:54 ] @
Opet fekalna motka, sve dok se vazduh ne dezodoriše od smradova u foteljama.

Jesu se trćili da samo oni znaju? Jesu.
Jel ih neko terao da zinu na fotelje? Nije.
Jesu imali priliku? Jesu.
Jesu ulitali motku? Jesu.

Sledi dezodoracija.
[ pri3rak @ 28.08.2009. 09:02 ] @
Yep, Mladja je uvek bio covek od reci,reklo bi se impoznantnog integriteta, narocito oko izbora, nije on kriv sto je "inflacija" pojela lovu :D

Citat:
hemarikon: Opet fekalna motka, sve dok se vazduh ne dezodoriše od smradova u foteljama.

Jesu se trćili da samo oni znaju? Jesu.
Jel ih neko terao da zinu na fotelje? Nije.
Jesu imali priliku? Jesu.
Jesu ulitali motku? Jesu.

Sledi dezodoracija.


Fekalna motka, u Srbiji? To sluzi samo za kaznjavanje ukucana, i eventualno komsija.
[ ventura @ 28.08.2009. 09:02 ] @
Da li je moguće da je neko od vas stvarno verovao da će te akcije vredeti više od par sati vašeg vremena koliko ste izgubili potucajući se po tim redovima za upis? Ne bih da uvredim nikoga, ali članovi ovog foruma spadaju u obrazovanij deo stanovništva, i verujem da su svi u stanju da saberu i podele nekoliko brojeva, pa opet me iznenađuju komentari...

Kao što i rekoh pre više od godinu dana:

Citat:
ventura:
Te akcije ne vrede, niti će vredeti ni vremena kolko izgubiš u pošti prijavljivajući se za iste...
[ hemarikon @ 28.08.2009. 09:11 ] @
Naravno da niko normalan nije očekivo ni 100 evra od tih njihovih akcija.

Ali, oni koji su zinuli na fekalne fotelje su obećali. Red je da sada poližu ono u čemu su se valjali.

Onaj ko je obećao 1000 evra ima da isprsi svoj pendrek na panj ili da stvori tih 1000 evra.
[ vladd @ 28.08.2009. 09:15 ] @
Normalno da ne vrede, to je bilo jasno.

Meni je, tada, vise bilo stalo da drzava konacno odradi taj posao, obavi podelu akcija, krene u neku interakciju sa gradjanstvom, da se pokrenemo iz ucmale i misticne birokratije.

A onda se papan dosetio da se izbori za poslednji mandat teskim lagarijama. I uz tolike lazi, nedovoljne, morao je pride da guta *ovnjive zabe i da pravi nakazu od koalicije zbog par odbornika, digla se svetska kuka i motika...

Fekalna motka, pa mlatiti dok ne otpadnu ruzni mirisi sa motke..

Poz.
[ ventura @ 28.08.2009. 09:22 ] @
Citat:
hemarikon: Naravno da niko normalan nije očekivo ni 100 evra od tih njihovih akcija.


Hmm.. Ton diskusije baš i ne sugeriše da je neko ovde pretpostavljao da će te akcije vredeti par desetina evra... Ako ste znali da akcije od 1000 evra nemaju veze s'mozgom (a uz običan kalkulator je to bilo veoma lako utvrditi), i da ste znali da je to samo jeftin marketing određene stranke/osobe, pa zašto ste onda glasali za tu stranku/osobu?

To je onaj primalni nagon pohlepe na kome se temelji svaka prevara na ovom svetu... Ko na onoj temi gde je srećni dobitnik 'dobio' nekog besnog džipa u Keniji na lutriji u kojoj nije učestvovao, za koji treba 'samo' da plati troškove transporta i njegov je... I pored svih naših postova da mu objasnimo da je prevara izjava je bila "ma nema veze iako je prevara, ja ću poslati pare pa šta bude"... E to je pohlepa... Isto ko i za ove akcije "ma nema veze što je prevara, ja ću glasati za njega, pa možda i bude nešto od tih akcija"... I naravno kada se to ne obistini, onda se spominju kojekakve govnjive motke i sl... Malo zdravog razuma nikad nije bilo na odmet.
[ Savoy @ 28.08.2009. 09:40 ] @
Citat:
sto izadje nekih 5 akcija po glavi nezaposlenih u nis-u ,dakle citavih 2 500 dinara...opasna lova... na putu do,koliko bejase ...1000 eura?

[inace,kako tako puno gradjana?? zar nije bilo da pravo na "besplatne" akcije imaju samo oni koji ne podizu od drugih preduzeca?]

i sta mu ovo znaci da najkasnije do kraja godine gradjani imaju mogucnost da prodaju akcije? ako ne prodas propasce?


racunaj sad jos da za prodate akcije placas i porez na kapitalnu dobit u iznosu od 20% :)

sto znaci da ce gradjani na ruke kad plate porez dobiti ne 2500 vec 2000 dinara.
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 09:40 ] @
@ventura
Da, ali ta fora i dalje pali ... i paliće.

Bez ljutnje, ali oni koji misle da će dinkić mlađan snositi posledice nisu daleko od onih koji i dalje očekuju 1000 ojra.
Srbija, brale ....
[ Savoy @ 28.08.2009. 09:41 ] @
Citat:
Ok, ali mene zanima šta sledi posle te fekalne motke?


prdekana za aktuelnu ekipu na vlasti.

bajbok. corka. mardelj.

to im sledi
[ Horvat @ 28.08.2009. 09:47 ] @
@ventura,a ko tu ocekuje da ce "dobiti" 1000 e?

[ Savoy @ 28.08.2009. 09:51 ] @
mnogi su ocekivali :)

tacnije vecina - zato su i glasali za aktuelne jer su im obecali 1000 evra od prodatih akcija.
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 09:52 ] @
Citat:
Savoy: prdekana za aktuelnu ekipu na vlasti.

bajbok. corka. mardelj.

to im sledi


Pitanje ti postavljam sa rukama u džepovima, potpuno ravnodušno ... pa bih te zamolio da izbegneš neko etiketiranje mene kao pisca ovih redova.
Dakle:

1. Ko će da ih smesti u bajbok, corku, mardelj, prdekanu ... zatvor ... šta li?
2. Ko će doći na vlast a da već sad ne zaslužuje bajbok, corku, mardelj, prdekanu ... zatvor , na osnovu minulog rada?
[ pri3rak @ 28.08.2009. 09:58 ] @
Citat:
Savoy: mnogi su ocekivali :)

tacnije vecina - zato su i glasali za aktuelne jer su im obecali 1000 evra od prodatih akcija.


Jbg, sad se ja nesto premisljam da osnujem stranku, obecam 15000e po glavi ukucana, i bem mu sve treblo bi da pobedim.Sto je najgore to u ovoj mocvari nije ni nemoguce :D
[ Isak666 @ 28.08.2009. 09:59 ] @
Citat:
Zoran rodic:
2. Ko će doći na vlast a da već sad ne zaslužuje bajbok, corku, mardelj, prdekanu ... zatvor , na osnovu minulog rada?





;)
[ Savoy @ 28.08.2009. 09:59 ] @
Citat:
Pitanje ti postavljam sa rukama u džepovima, potpuno ravnodušno ... pa bih te zamolio da izbegneš neko etiketiranje mene kao pisca ovih redova.
Dakle:

1. Ko će da ih smesti u bajbok, corku, mardelj, prdekanu ... zatvor ... šta li?
2. Ko će doći na vlast a da već sad ne zaslužuje bajbok, corku, mardelj, prdekanu ... zatvor , na osnovu minulog rada?


odgovor se nalazi u pitanju koje je postavljeno ranije - zasto nije za ovih 9 godina sproveden nijedan zavrsni racun budzeta.

bez obzira sto do sada nije, morace da se sprovedu onda kad ove zameni neka nova vlast

I novoj vlasti ce to biti u interesu jer ce morati da podvuce crtu i vidi u kakvom je stanju i polozaju aktuelna drzava.

100% je sigurno da ce u tim revizijama trosenja budzetskih sredstava i izvodjenja zavrsnih racuna za fiskalne godine, biti nadjene teske zloupotrebe novca i naravno sluzbenog polozaja. za sve te stvari morace neko da odgovara, i samim tim - da napipa corku , pogotovo onaj u vrhu vlasti ko sprecava sprovodjenje zakona i ne izvodi zavrsne racune trosenja buedzetskih sredstava kao i svi oni koji su te pare neovlasceno trosili i zloupotrebljavali - citaj pljackali.

Mardelj je samim tim jedino mesto gde se cela prica zavrsava.

Obicnoj firmi se smesi kazna i do 500.000 dinara ako ne preda zavrsni racun na vreme, dok nasu vlast isti ti zakoni ne obavezuju i mogu da rade sta hoce.
[ Savoy @ 28.08.2009. 10:02 ] @
Citat:

Jbg, sad se ja nesto premisljam da osnujem stranku, obecam 15000e po glavi ukucana, i bem mu sve treblo bi da pobedim.Sto je najgore to u ovoj mocvari nije ni nemoguce :D


znam par penzionera iz mog komsiluka, koji su do ovih proslih izbora redovno glasali za opoziciju, ali su na prethodnim promenili misljenje , i glasali za vlast uvereni da ce samo tako moci da dobiju 1000 evra od akcija, i da u slucaju pobede opozicije od toga ne bi bilo nista :)

jedine dve stvari koje su bezgranicne su svemir i ljudska glupost. za svemir nisam siguran da je bezgranican dok sam za ljudsku glupost 100% siguran da jeste.
[ hemarikon @ 28.08.2009. 10:03 ] @
Osim fekalnih motki ima i drugih muzičkih instrumenata. Na primer fekalna



Oni koji su na vlasti ne odgovaraju za naivnost gradjana. Gradjanima se sopstvena glupost već lupa o glavu. Oni koji su na vlasti odgovaraju za svoje lopovluke. Svi proračuni su pokazivali da je moguće dobiti 1000 evra. Gde je to sada nestalo? Dakle novac na sunce ili lopata da radi prekovremeno.
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 10:06 ] @
Citat:
Savoy: odgovor se nalazi u pitanju koje je postavljeno ranije ...

:)

Pusti me tih spirali magli ... nismo politički protivnici u TV studiju ... da se foliramo pa posle da idemo na večeru

Kaži mi konkretno ... Ime i prezime ... Mitar Mirić, Pižon, Čeda, Toma, Dimković ....

Naravno, voleo bih da čujem koji to mehanizam treba da podnese najveći teret realizacije tvog predloga

[ Horvat @ 28.08.2009. 10:14 ] @
Citat:
Savoy: mnogi su ocekivali :)

tacnije vecina - zato su i glasali za aktuelne jer su im obecali 1000 evra od prodatih akcija.


ovde u ovoj temi
ko je izrazio ocekivanje tih 1000 e?


nego,daj mi jedan zavrsni obracun iz 90ih godina :)

[ Savoy @ 28.08.2009. 10:16 ] @
Citat:
:)

Pusti me tih spirali magli ... nismo politički protivnici u TV studiju ... da se foliramo pa posle da idemo na večeru

Kaži mi konkretno ... Ime i prezime ... Mitar Mirić, Pižon, Čeda, Toma, Dimković ....

Naravno, voleo bih da čujem koji to mehanizam treba da podnese najveći teret realizacije tvog predloga


tako nesto ne mozemo znati sa ovog mesta . sve dok istrazni organi ne krenu da pretresaju i vrse reviziju. tada ce klupko krenuti da se odmotava, i uhvaceni sa prstima u slatku ce krenuti da cinkaju jedni druge i teret krivice prebacuju sa svojih ledja na tudja.
[ Savoy @ 28.08.2009. 10:18 ] @
Citat:
ovde u ovoj temi
ko je izrazio ocekivanje tih 1000 e?


nego,daj mi jedan zavrsni obracun iz 90ih godina :)


pa u ovom trenutku niko, jer je jasno da od toga nema nista

prosle godine - su ta ocekivanja izrazavali mnogi... tacnije vecina ovih sa birackim pravom u srbiji...
[ Isak666 @ 28.08.2009. 10:25 ] @
Citat:
Savoy: tako nesto ne mozemo znati sa ovog mesta . sve dok istrazni organi ne krenu da pretresaju i vrse reviziju. tada ce klupko krenuti da se odmotava, i uhvaceni sa prstima u slatku ce krenuti da cinkaju jedni druge i teret krivice prebacuju sa svojih ledja na tudja.


Da, samo mislim da Srbija nije ni formirala Revizorsku Komisiju jos ili je formirana pro forme.

A da unajme nezavisnu Komisiju - ne verujem bas.


Tako da ne znam ko ce to da istrazi.
[ vladd @ 28.08.2009. 12:48 ] @
@ventura
Pa nisam "glasao" za doticnu osobu...nikada. Kada je bilo velikih promena, malisa je bio samo "ekspert", a sada vidimo kakav.
I objektivno, "politika" doticnih samozvanih experata nije prosla na izborima, ni sa tim lagarijama.... ali znamo kako je bilo...

Ali, postoji interes 600000 ljudi direktno zavisnih od drzavnog vimena, pa im odgovara establisment. Ili direktno cuclaju, ili im je dozvoljeno da "poseku drzavnu sumu", koji daju odredjenu biracku tezinu expertima...

Nusic nije verovao da ce biti vecno aktuelan..

Poz
[ srdjan_m @ 28.08.2009. 12:58 ] @
Citat:
vladd
racunaj sad jos da za prodate akcije placas i porez na kapitalnu dobit u iznosu od 20% :)

sto znaci da ce gradjani na ruke kad plate porez dobiti ne 2500 vec 2000 dinara.

Poz


pa dodamo procenat banci, pa procenat brokeru pa procenat za Miladina pa...neće biti ni 2000
[ hemarikon @ 28.08.2009. 12:58 ] @
Deset godina nakon što je NATO pakt oslobodio Srbiju od Miloševića, gradjani Srbije tumaraju u tamnim vilajetima političkih nameštaljki. Niko ni zašta nije odgovoran. Ni jedan zakon se ne primenjuje već se izmišljaju novi zakoni koji će "popraviti" postojeće a onda ispočetka. To su fore još iz vremena Edvarda Kardelja.

Nikakve "revizorske komisije" neće rešiti problem jer brdo tih komisija skupština hokus-pokusom izmišlja svaki dan. Ni jedna komisija nije ništa rešila ali je vlast "oprala ruke".

Jedina prava komisija koja može da reši ovakve problema je javno mnenje koje treba stalno da poziva političare na odgovornost. Kako dembelani Srbije ne reaguju na glas razuma, vreme je za 25000 po turu jer toliko poslanik pokriva birača.
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2009. 13:02 ] @
@hemarikon,

Bojim se da polazis od vrlo pogresne premise da mozes naci masu normalnih ljudi - da bi imao zdravu vlast moras imati i zdrav narod... Meni se ipak cini da Srbija generalno ima vlast kakvu zasluzuje - kao narod ukupno. Imas, sta znam, 10-20% hajd da kazemo i 30% normalnih i inteligentnih ljudi sa odredjenim normama i sa normalnim ponasanjem - a ostalo... boze pomozi - kuka i motika kojoj je zapravo krivo sto oni nisu bili "pobednici tranzicije" i koji bi vrlo rado da dobiju svojih 5 minuta da to promene u svoju korist.

Tako da - to sa "po turu" moze biti jos jedna u nizu "tzv. revolucija" - trenutna ekipa je zamenila proslu tako sto su obukli odelca i kupili laptope, a sledeca ce isto tako da kupi novi kostim...

Jedan Srbin je izjavio "Moramo kao narod da odrastemo i kao ljudi da prihvatimo cenu tog odrastanja." - i to je sustina toga. Svi bi da nesto menjaju, ali >nikako< da se pocne od njihovog dvorista...
[ hemarikon @ 28.08.2009. 14:35 ] @
Ne treba očekivati od prosečnog gradjana da je nadprosečno inteligentan. Dovoljno je da ga nešto "čvoka u glavu" pa da uzvrati istom merom. To je zdrav razum. Ovde je oko stotinak prevarenih akcionara:

http://www.novosti.rs/code/nav...=kragujevac%2C%2022%20decembar

Njima nije potreban doktorat da bi ukapirali da imaju posla sa mafijašima. Zdrav razum mora da proradi u društvu, ako nikako drukčije a ono preko stražnjice ili čvokanjem macola u glavu.

⌡e.b.i ili budi ⌡e.b.e.n.
[ Isak666 @ 28.08.2009. 15:36 ] @
Citat:
Hemarikon:

Nikakve "revizorske komisije" neće rešiti problem jer brdo tih komisija skupština hokus-pokusom izmišlja svaki dan. Ni jedna komisija nije ništa rešila ali je vlast "oprala ruke".

Jedina prava komisija koja može da reši ovakve problema je javno mnenje koje treba stalno da poziva političare na odgovornost. Kako dembelani Srbije ne reaguju na glas razuma, vreme je za 25000 po turu jer toliko poslanik pokriva birača.


Slazem se da je javno mnjenje najvazniji mehanizam sa satiranje neodgovornih ludaka poput srpskih politicara. Steta sto ne postoji.


Revizorska Komisija nije ad hok telo koje skupstina formira ili rasformira, nego je jedno od kljucnih institucija poput NBS ili sl bez koje se ne moze zamisliti normalna drzava.
To je valjada bio i jedan od uslova za lovu iz IPA fondova, nisam siguran.

Samo verovatno i da se formira takva komisija ne bi nista uradili, jer bi tu sedeli Danica Draskovic, Bajatovic, Basara i tako...
[ dejanet @ 28.08.2009. 16:24 ] @
20 evrića, mislio sam da neće biti ništa, pa se nisam ni prijavio.

Nije loše 20 evra/sat čekanje kod šalteruše, pa brzo nazad.

[ rdragan79 @ 28.08.2009. 16:43 ] @
* da li mogu da im kazem da cu ja (mada ne znam sta ce mi) prodati akcije kasnije kada (ako) naraste cena?

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 28.08.2009. u 22:04 GMT+1]
[ hemarikon @ 28.08.2009. 19:22 ] @
Možeš, slobodno kaži.
[ D.H.Lorens @ 28.08.2009. 20:51 ] @
Ahhhh...
Kako je lepooo biti (bar na jedan mandat! ) :

[ gleb @ 28.08.2009. 22:16 ] @
Znaci, ponavljana recenica – srbi imaju vlast kakvu zasluzuju – je blago receno ruzna.
Pre koju god kad je bila pomama oko loto-a poznati profa sa ekonomskog fakulteta je dao izjavu – da ja dobijem 3milke eur ne bih znao sta sa njima. Jer da ih ulozim u posao ovde neko uvece moze da odluci da me zatvori i mene ujutru nema.
Jezivo i istinito.
Nije slucajno da je crvena banda kad se docepala vlasti prvo likvidirala sve obrazovane i one sa kapitalom. Jer kad nemas nista i nemas pravnu sigurnost – to je moje bre – bilo sta, onda si nista. I mogu da rade sa tobom sta hoce.
Nije slucajno prva donacija bila za sredjivanje katastarskih knjiga sto jos nije zavrseno. Potomcima bandita to ne odgovara jer jos ima da se mazne.
A obican narod je ziveo u drustvenom stanu, znaci nije njegov, sad u neuknjizenom, znaci opet je samo u vazduhu njegov, ima vikendicu koju nije mogao i me moze da legalizuje itd.
Pa danas moze vecini da se desi da odu na godisnji, neka budala se useli unutra i cik ga izbaci. Dok dokazes... a dogadja se.
Kao sto ima naravno ne pada na pamet da konacno rese pitanje vracanja imovine.
Znaci obican cova sto zivi u takvom okruzenju moze samo da se slika. Za sliku.
Sve dok jednog dana ne bude imao svoje, pa znao koliko to kosta, da je on to zaradio, pa ce se tek onda boriti za to a i protiv lopova. I onda ce biti ’normalan’.
Ovako... tesko.
[ barakuda111 @ 29.08.2009. 04:23 ] @
Evo ova pesmica bi mozda ovde odgovarala. Jedna smesna... ili tuzna kompozicija. Zavisi kako se uzme.

http://www.youtube.com/watch?v=0ifQrVjqc9E
[ milivoje t @ 29.08.2009. 15:08 ] @
25 evra za 3 minuta skretanja sa puta za probavnicu, nije lose.
[ etjen @ 30.08.2009. 21:40 ] @
pa dobro, biće valjda još od nekog preduzeća, pa malko sačekaš-možda skoči vrednost i eto ti 200 E. A ako sačekaš 10-20 godina, možda i izađe na 1000...
Nije da branim Dinkića, ali ja nisam čuo da je rekao kad će to biti 1000 već da je očekivana vrednost hiljadu Eura, a kad, e pa to...
[ hemarikon @ 30.08.2009. 22:28 ] @
A šta fali da ta preduzeća propadnu pa da gradjani nemaju ništa?

Drugo, da li će postojati rok za prodaju tih deonica, nakon čega neće vredeti ništa?

Treće, da li NIS ima pravo da malim akcionarima ponudi otkup akcija pa kad ovi odbiju onda ih NIS proglasi za "nelojalne" akcionare i silom im isplati akcije? Naravno po svojim cenama.
[ etjen @ 30.08.2009. 23:19 ] @
Citat:
hemarikon: A šta fali da ta preduzeća propadnu pa da gradjani nemaju ništa?

Drugo, da li će postojati rok za prodaju tih deonica, nakon čega neće vredeti ništa?

Treće, da li NIS ima pravo da malim akcionarima ponudi otkup akcija pa kad ovi odbiju onda ih NIS proglasi za "nelojalne" akcionare i silom im isplati akcije? Naravno po svojim cenama.


Moguće, mada ne verujem u to, verovatnije je da će biti isplaćene neke besmislene cifre, kao ovo.

Ne razumem, kakav rok? One će vredeti onoliko koliko budu vredele na tržištu u datom trenutku (ukoliko bude tržišta, a dosad ga je bilo, ne vidim što ne bi i odsad :) )
Moguće je da ne vrede ništa ali to će odrediti tržšte.

Ne znam, nisam upućen u sve to, samo izlažem svoje mišljenje, ali sve je moguće.

Poenta je da će ljudi dobiti akcije koje su obećane, ali koliko će one vredeti to zavisi od tržišta. Naravno da su nikakve šanse da vrede približno 1000 Eura, ali mislim da nikad nije ni rečeno da će one vredeti toliko nego da je predviđena vrednost tolika, što praktično ne znači ništa jer se u međuvremenu svašta dogodilo... A i da se nije dogodilo to je bio klasičan predizborni marketing ali ipak ne i potpuna laž. Barem sam ja tako razumeo.

Još jednom, ne branim Dinkića uopšte, samo kažem, da ja nisam čuo da je on rekao da će akcije vredeti 1000 već da je predviđena vrednost 1000, (zgodno zar ne?)
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu i ako je rečeno da će akcije vredeti 1000 Eura.
[ vladd @ 31.08.2009. 00:36 ] @
Obmana je ocigledna, ne znam zasto se pokusava zazmuriti na sva tri oka.

Receno je da ce akcije "javnih preduzeca" koje se daju svakom gradjaninu koji ima uslov da ih dobije, zbirno, u trenutku dodele, vredeti oko 1000 evra.

U medjuvremenu je ceo posao razvucen, fingirana dobit a realni jezivi gubici preduzeca, a to su detalji koji su u tom trenutku bili nepoznati javnosti( formirana je lazna slika sa laznim izvestajima), ali su dobro bili poznati ministru za novac.

Jeste bila kampanja, ali i jeziva laz zloupotrebljena, i iz tolike lazi izvucena maksimalna korist, i politicka(koja se ubrzano topi) i materijalna, koja ce se tek istopiti.

Poz
[ a1200 @ 31.08.2009. 07:15 ] @
Ali kako? Pa kako? Pa gde je mojih 1000 Eura?!?!!!!
Pa necete da me prvarite, ja hocu da znam koji je moj deo! :)))))

Da'l je iko sumnj'o da ce "drzava" isplatiti ono sto je rekla, i da su to realne cifre :)
buahhhhhhahahahahahaha

Mene (bre) ovde vishe nista ne iznenadjuje... samo razocarava cinjenica da jos uvek postoje ljudi koji se loze na price ove klike koja je zasela, evo vec 8+ godina...

I da, krivi su Marsovci, SEKA, Pera lozac... ali ne nikako neko opipljiv, ili boze moj na nekoj ("odgovornoj") funkciji...
Drugovi, da vam kazem, sve je to "veeeeeeeeeliki nesporazum"...
puj pike, ne vazi...




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 31.08.2009. u 08:47 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 31.08.2009. 08:38 ] @
Krivo je globalno zagrevanje!
[ hemarikon @ 31.08.2009. 13:56 ] @
Citat:
DINKIĆ: BAR PO 1000 EVRA BESPLATNIH AKCIJA
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije kaže da će građani Srbije dobiti najmanje po 1.000 evra podelom besplatnih akcija javnih preduzeća

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=13610
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=15913
http://www.capital.ba/gradanima-po-1000-evra-u-akcijama/

Citat:
Dinkić odgovara:

“Oni koji govore da će vrednost ovog paketa, koji će se besplatno podeliti građanima, iznositi 80 eura po čoveku ne znaju ništa o ekonomiji. To uopšte ne bi trebalo da se pojavljuje više u javnosti. Pođite od procene vrednosti tri najveća preduzeća, Telekom, EPS i NIS, pa ćete doći do nekih realnih vrednosti. Dakle, moje je ubeđenje je da će u ovom procesu punoletni građani dobiti oko 1000 eura pojedinačno, dok je moja procena da će zaposleni u javnim preduzećima dobiti na ovaj način, u proseku, 4000-5000 eura pojedinačno.”

http://www.danas.org/content/article/752331.html

U emisji "Intervju" u utorak, 09. sep 2008, 21:05 na prvom programu RTS gost je potvrdio da je obećao 1000 evra za svakog gradjana od akcija EPS-a, Telekoma i NIS-a (blok od 16-21 minuta emisije).

http://www.rts.rs/media/multim...mp;itemType=tv&storyTitle=

Tu je samo napomenuo da je potrebna korekcija jer se umesto 4 miliona gradjana prijavilo 4,8 miliona za besplatne akcije. Zaključak 1000*4/4.8 = 833 evra. Medjutim, niko ga ne oslobadja od odgovornost za lošu procenu broja potencijalnih akcionara. Sa druge strane u besplatne akcije ulaze još neka državna preduzeća, dakle hoću bar 1000 evra.
[ etjen @ 31.08.2009. 17:30 ] @
he, sad kad sam ovo pročitao, hoću i ja... :)
Nisam ja to pratio i stvarno ga nisam shvatio tako da je on rekao da će svi da dobiju kad se podele akcije cifru od 1000 Eura, već da je moguće da bude nekad dostignuta ta vrednost, to mi je i imalo neke logike...

ništa onda, klasična prevara. Ali stvarno je bilo bezveze u to verovati, da ne kažem glupo...
[ Savoy @ 31.08.2009. 17:54 ] @
jeste klasicna prevara jedna u nizu mnogih . al opet ce narod kad dodju izbori ovo da zaboravi i opet ce da im da glasove da ga opet prevare....

[ Horvat @ 31.08.2009. 18:28 ] @
savoy,prosvetli nas,ko nas nece prevariti,ja bih to jako da znam :)

sta bi bilo kada bi se gradjani udruzili i tuzili dinkica zbog laznih informacija oko ovoga?:P
[ Savoy @ 31.08.2009. 18:44 ] @
broj ti svoje hiljade evra akcija i ne sekiraj se :)
[ Horvat @ 31.08.2009. 18:46 ] @
e sopocanac opet po svom,ccc ;)

ja nemam milione trilione zilione akcija,tako da,zjbo si se malko
[ New Village DC @ 31.08.2009. 22:23 ] @
Citat:

Dok oko četiri miliona građana očekuje da im državni Deda Mraz donese akcije preduzeća u kojima je država jedini ili dominantni vlasnik, u vrednosti od 1.000 evra, pojedine brokerske kuće im uveliko nude otkup obećanih akcija za 800 evra!



http://www.politika.rs/rubrike...aket-besplatnih-akcija.sr.html
[ Horvat @ 31.08.2009. 22:26 ] @
opet ta fama oko otkupa za 800-900 e,"prijateljev prijatelj je cuo od strica kako je njegov necak prodao akcije za 800 e"...a niko ne zna kome ;)
[ hemarikon @ 01.09.2009. 00:13 ] @
Šta im znače ove frljoke?
Citat:
Akcije će moći da se prodaju najkasnije do kraja godine.

http://www.politika.rs/rubrike...esplatnih-akcija-NIS-a.sr.html

Da li to znači da gradjani neće kasnije moći da prodaju svoje akcije? Šta ako vas NIS, EPS i Telekom proglase za nelojalnog akcionara i isplati vam akcije po ceni koju oni odrede? Na primer za 6 dinara.

No izgleda da je igra majstora igre jednostavnija i prozaičnija nego što to izgleda na prvi mah. Država je gladna novaca a nema odakle da ga uzme. Pa lepo, podeliće narodu akcije od 2500 dinara a onda će im za par meseci ispostaviti račun da plate porez od 500 dinara puta 4 miliona i osamsto hiljada gradjana i u državnu kasu se slije 2400000000 dinara, to jest skoro 2 i po milijarde.

Citat:
Nije zgoreg podsetiti na primer iz Crne Gore gde su investitori, koji su u poslednjem tromesečju 2004. godine uložili oko 5.000 evra u kupovinu akcija tog emitenta, krajem 2005. godine posedovali kapital vredan od oko 77.000 evra!

http://www.politika.rs/rubrike...aket-besplatnih-akcija.lt.html

Dakle, po ovome ćemo kroz godinu dana imati po 15000 evra.
[ hemarikon @ 02.09.2009. 11:43 ] @
Dok akcije ne stignu prekratimo vreme muzikom: http://www.youtube.com/watch?v=0ifQrVjqc9E
[ Horvat @ 02.09.2009. 12:01 ] @
hahahah,kako je extra :D
[mogao si staviti tu snimak]

[ hemarikon @ 02.09.2009. 12:41 ] @
Šta je povod za uparivanje teksta i portreta na slici?
[ Savoy @ 02.09.2009. 14:03 ] @
odgledaj youtube klip to je obrada pesme la bamba sa sledecim stihovima

Vladala Tadica Banda

obrati paznju na stihove tj reci ekstra je stvar z:D
[ etjen @ 02.09.2009. 21:53 ] @
Citat:
hemarikon: Šta im znače ove frljoke?

http://www.politika.rs/rubrike...aket-besplatnih-akcija.lt.html

Dakle, po ovome ćemo kroz godinu dana imati po 15000 evra.


to je notorna glupost. Politiku bi trebalo zatvoriti bre zbog ovakvih idiotizama-ko to, kao, nudi 800 Eura!!???
Što reče Horvat, već smo pričali o tome pre nekih pola godine, godinu...
[ a1200 @ 02.09.2009. 22:03 ] @
Pa nemoj tako, ja na tih 800 evra (opet) ozbiljno racunam.... :)
[ hemarikon @ 02.09.2009. 22:14 ] @
Na evre ne treba previše računati već na motku.
[ Majstor_Pućko @ 02.09.2009. 22:59 ] @
Nije mi jasno sto se ljudi nerviraju oko ovoga. Ja cu biti zadovoljan i da dobijem 50din. jbg, dovoljno za pivo. Koliko sam (ne)"radio" za njih, dobro je. I da ne bude nista, opet dobro, sto sam izgubio 5min u posti, potrosio bi ih negde drugde.

A sto su neki drugi dozvolili sebi da budu veverice-zalim slucaj... Pa sada vataju toljage, i p*zde ko da im je to dedovina.
[ hemarikon @ 02.09.2009. 23:20 ] @
Pa dobro, ti nisi radio pa nisi ni zainteresovan. Ne znam šta si se uopšte potucao po šalterima da se prijaviš. Ali ima ljudi koji su radili i zaradili su i treba da dobiju mnogo više nego ovaj cinizam od hiljadu evra. A partijski poslušnici hoće i to da im otmu.
[ Marko_L @ 02.09.2009. 23:31 ] @
Pa je ne znam ko je normalan još očekivao da će ova država da mu pokloni 1000 evra. Ja odavno pričam ljudima da se ne lože previše i da će te akcije kada zaista i dođu u ruke građana vredeti možda 20 evra po glavi stanovnika sve skupa, ako i toliko, a i tu će biti kojekakvih uslova za one koji žele da unovče te akcije. Mislim, koliko treba da vredi neka firma da bi svaki građanin mogao da dobije akciju u vrednosti od 1000 evra ? Mi takvih firmi nemamo. Sad da sastavimo 4 najjače firme u Srbiji, opet ne može toliko, jer ne mogu sigurno građani dobiti većinski udeo u nekoj firmi, što znači da se prvo odvaja određeni procenat vrednosti firme, pa se od tog procenta mogu podeliti akcije građanima. Znači, nema šanse, jedino da dele akcije od Google-a :) Ne umeju ljudi da računaju pa to ti je. A što je najsmešnije, znam gomilu likova u mojoj bližoj i daljoj okolini koji su već sastavili spisak stvari koje će uraditi sa tih 1.000 evra... jedan isplanirao da obnovi belu tehniku (valjda neće da spiska sve na jednom mestu), drugi plazma TV (da gleda dok se ne rastope boje), treći će kupiti Yuga (kako patriotski, ne ?), četvrti letovanje u Egiptu (šteta samo što mu prošla sezona :)), itd. Al dobro, lepo je to :)
[ Majstor_Pućko @ 02.09.2009. 23:47 ] @
Citat:
hemarikon: ... Ne znam šta si se uopšte potucao po šalterima da se prijaviš...

Pa i nisam se nesto potucao, cak sam bio zaprepascen brzinom, 2 potpisa i kraj. Doduse ima pacenika koji su navalili prvi dan, cuo sam da su se u Bataji potukli penzosi ko navijaci na stadionu Eeee, Srbijo medju shljivama...
[ žutokljunac @ 06.09.2009. 10:38 ] @
Vredeće to i više od 1000€. Videćete! Ja svoje ne dam. Čekaću dok Rusi ne ulete pa berza krene gore. Bar 1500€, pa još i keva toliko. Ekstrica.
[ hemarikon @ 06.09.2009. 10:49 ] @
Nije pitanje koliko će vredeti jednog dana. Kampanja je bila da če gradjani odmah dobiti po 1000 evra. Inače dok su tu Ruje, nema leba.
[ budjavlebac @ 08.09.2009. 22:23 ] @
Ne razumem. Da li je tebi neko rekao da ćeš dobiti 1000 evra u kešu ili je procena političara bila da će akcije vredeti 1000 evra?
Dakle ne znam ko te je slago da ćeš odmah imati 1000 evra. Daj meni neki link, da me prosvetliš!

Ovo jeste marketinški trik, na koji si se ti lako upecao, ali to nije za ovu temu nego za ovu:
http://www.elitemadzone.org/t375017

Moja procena može biti da će akcije vredeti i milion evra, ali to ne može da dokaže da lažem, već samo da sam loš ekonomista. To što si se ti lako upecao je samo tvoj problem. Sledeći put knjigu u ruke...
[ hemarikon @ 08.09.2009. 22:55 ] @
Citat:
@budjavlebac: procena političara

Ministar ekonomije je državna funkcija i kad daje izjave te izjave nisu političke već izjave državnog funkcionera.
http://www.merr.sr.gov.yu/banner/min_lat.php

Citat:
ko te je slago da ćeš odmah imati 1000 evra.

Niko me nije slag'o. Kako državni funkcioner može da laže? To je nemoguće!

Citat:
marketinški trik, na koji si se ti lako upecao

Zato si ti tu da me odpecaš.

Citat:
Moja procena

Samo ti procenjuj do mile volje, niko ti ne brani.

Citat:
Sledeći put knjigu u ruke...

Koju knjigu?
[ Aleksandar Đokić @ 09.09.2009. 00:22 ] @
mene zanima moram li ja da dam/prodam te akcije? pretpostavljam da su stavili da moraju da se daju do tamo nekog datuma i kad svi navale vredece pa tacno 50din.
[ makljava @ 29.09.2009. 06:38 ] @
Priča o ceni akcija nepouzdana, sve dok ne izađu na berzu
Država najavljuje izmene Zakona o pravu na besplatnu podelu akcija, građani ne veruju obećanjima, a ekonomisti upozoravaju da greška NIS-a ne sme da se ponovi.

http://www.borba.rs/content/view/9497/123/