[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2009. 11:10 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=378494

Citat:

Poginuli biciklista i pešak

Beograd -- Mladić star oko 25 godina koji je vozio bicikl poginuo je noćas u saobraćajnoj nesreći u beogradskom naselju Ugrinovci, dok je kod pumpe u Rušnju poginuo pešak.

Mladić je poginuo oko 23 sata kada je na njega dok je vozio bicikl naleteo automobil marke ford. Prema tragovima koji su na putu ostali posle nesreće, vozač automobila vukao je biciklistu oko 30 metara, da bi posle njegovog pada sa vozila pobegao sa lica mesta.

Na biciklistu je pod dejstvom alkohola naleteo vozač automobila. Policija pretpostavlja da vozač zbog teškog pijanstva nije ni video biciklistu na putu, i zbog toga je naleteo na njega.


Vozač se policiji javio posle pola sata i priznao da je usmrtio mladića, posle čega je vraćen na mesto nesreće, gde je utvrđeno da je bio pijan.



Jebote strasno... znaci ovu budalu koja je vozila u alkoholisanom stanju i ubila coveka treba na dugu robiju.@)#(*&#@

[ pri3rak @ 28.08.2009. 11:27 ] @
Ali samo pod uslovom da je ubio dete nekog m00d0nye.U suprotnom sud mora uzeti u obzir humanu stranu kazne i osuditi ga najvise na 2 meseca uslovno uz zakletvu nad pionirskom maramom da se to vise nece da ponovi...

Jbg godisnje prelazim 5000km+ na biciklu uglavnom po gradu i magistralnim putevima, ponekad se i sam sebi cudim kako me niko nije ubio do sada :(
[ NoneVi @ 28.08.2009. 11:28 ] @
Pa i dobiće.
Ako lik nema leđa čeka ga jedno 8 godina. stim što će biti u nekom zatvoru sa min. obezbeđenjem, i provodiće više vremena van zatvora nego u njemu. Jeb'ga, tako ti funkcioniše sistem u Srbiji.
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 11:39 ] @
A jel može neko stručno da mi pojasni onaj fascinantni nagon, koji majke vuče da guraju kolica po biciklističkoj stazi?

Kakav je to nagon?

I ono, gospode bože ...yebote ... pa jel vidite da imam dete u kolicima ... zašto tako jurcate .... idite negde drugde ...
[ Kovacevic Vladimir @ 28.08.2009. 12:37 ] @
@Zoran

To što majke rade, je uzurpacija i nametanje nekih novih normi, gde je njima (zbog opasnosti od bele kuge), dat suviše veliki značaj.

A glede bezbednosti u vožnji, Ti si van opasnosti, jer Te sa 2,04 metra visine + kaciga, svi primete

Pozdrav
[ vlada131 @ 28.08.2009. 12:56 ] @
Citat:
Zoran Rodic: A jel može neko stručno da mi pojasni onaj fascinantni nagon, koji majke vuče da guraju kolica po biciklističkoj stazi?

Kakav je to nagon?

I ono, gospode bože ...yebote ... pa jel vidite da imam dete u kolicima ... zašto tako jurcate .... idite negde drugde ...


Ja sam pre neku godinu video majku koja vozi kolica sa bebom po ulici, iako pored postoji trotoar dovoljno širok da mogu dve osobe 'ladno da se mimoiđu; znači, žena piči desnom stranom kolovoza, umislila je da je auto, ili šta već, vozači joj sviraju, obilaze, prolaznici gledaju u čudu, ali ona mrtva 'ladna nastavlja....

Ima svakakvih
[ vilil1 @ 28.08.2009. 12:56 ] @
Citat:
Zoran Rodic: A jel može neko stručno da mi pojasni onaj fascinantni nagon, koji majke vuče da guraju kolica po biciklističkoj stazi?

Kakav je to nagon?

I ono, gospode bože ...yebote ... pa jel vidite da imam dete u kolicima ... zašto tako jurcate .... idite negde drugde ...

Hahaha, jeste, bas tako...Ili kada je dete tek prohodalo, pa pokusava da trckara po stazi, a mama, ili baba, kao pokusava da ga zadrzi da ne padne, i u cudu gleda biciklistu koji se usudio tuda da vozi...
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2009. 12:57 ] @
Nek idu da se igraju na auto putu :)
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 14:15 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: A glede bezbednosti u vožnji, Ti si van opasnosti, jer Te sa 2,04 metra visine + kaciga, svi primete :)


Na toj visini, naročito vole da me primete nepotkresane grane :)

Novi Beograd jeste ceo išpartan biciklističkim stazama, i da nema frižidera za sladoled, instaliranih klupa i parkiranih vozila na samoj stazi ... mislio bih da sam u Holandiji.
Naravno, idilu razbijaju i nervozne mame :D

Inače, skoro sam špartao drumovima Vojvodine ... tamo traktoristi i biciklisti skraćuju život vozačima sličnim meni.
Jedva sam čekao da se vratim u režim prva/druga + akademski razgovor sa taksistima :)
[ pri3rak @ 28.08.2009. 15:06 ] @
Biciklisticke staze na NBg su potpuna idiotarija.Eklatantan primer pronevere novca dobijenog spolja, kao i domace neorganizovanosti, loseg planiranja, javasluka tj. Srbije u svim svojim obelezjima... Iskren da budem kada bi postojala mogucnost da sve vrate na staro bio bih presretan :) Po zobs-u sada moram da vozim po njima, a tamo me sacekaju rupcage, korenje drveca koje je diglo stazu,neporavnati spustovi, "rukohvati" za rolere (zadnjih par dana neki cak sveze ofarbani bez ikakvog upozorenja) frizideri za sladolede, trafike, mame sa bebama, tate koje uce klince od 5 godina da voze bez pomocnih tockova,parkirana kola, bulumenta pesaka koji mi psuju sve sto idem po "njihovoj" stazi (cak su mi neke babe dovikivale da sam nekuluran jer vozim po pesackoj stazi, a da su pri tome cak stajale iznad nacranog bicikla koji oznacava biciklisticku stazu) ...
[ jablan @ 28.08.2009. 17:05 ] @
Citat:
vlada131: Ja sam pre neku godinu video majku koja vozi kolica sa bebom po ulici, iako pored postoji trotoar dovoljno širok da mogu dve osobe 'ladno da se mimoiđu; znači, žena piči desnom stranom kolovoza, umislila je da je auto, ili šta već, vozači joj sviraju, obilaze, prolaznici gledaju u čudu, ali ona mrtva 'ladna nastavlja....

Nemam nameru da branim konkretnu mamu, ali mogu ti reći da je dovoljno da jedan mamlaz kolima najaše na trotoar više nego što treba, pa da se ne može proći sa dečijim kolicima.
[ pri3rak @ 28.08.2009. 18:27 ] @
Sto se mame tice, njoj je biciklisticka staza cesto logican izbor.Posto su genijalno uradili stazu a odmah do nje ostavili torotar sa svim falinkama koje je imao i pre.
[ Bata @ 28.08.2009. 19:12 ] @
na lokaciji gde se ukrštaju ulica Tošin bunar i auto-put (ko ne zna, to vam je u Beogradu, opština Novi Beograd)
po sred biciklističke staze je vodovodni ventil za kamion-cisternu (ili vatrogasna kola, ne znam...)


slažem se da se puno toga radi u održavanju ulica u Beogradu, bolje reći puno se troši na ime održavanja ulica,
biciklističke staze su samo jedna komponenta, tu su svi drugi elementi horizontalne signalizacije pomoću kojekakvih
boja/smola/masa koje se habaju neviđeno brzo, pa se moraju obnavljati svakih par meseci, a to obnavljanje znači
struganje površine asfalta sa posebnom mehanizacijom, pa ponovno nanošenje mase/smese/smole posebnom mehanizacijom...

jeste li videli skoro su počeli da pešačke prelaze (klasične zebre) "crtaju" sa nekom crvenom podlogom koja je počela da se
satire i bledi posle nedelju dana, tamo gde ja imam prilike da često prelazim ulicu.


Sasvim je logično da su sve te očigledno suvišne stvari koje osim uobičajenih farbi, četki i daščanih šablona, zahtevaju
i posebnu mašineriju, smese, komplikovanije zahvate i skuplje sirovine, samo način da se negde nekome isplaćuju
neke provizije, i "provizije".

usput, da li vas one oznake za lokacije od turističkog značaja, podsećaju na vešala ?


a vezano za vest o stradanju bicikliste od pijanca, gde su bre ti Ugrinovci ? Mislim, znam gde su, ali to nije deo Beograda
niti tako izgleda, to je selo na prilazima Beogradu, sa svojim seoskim uslovima saobraćaja, što znači slabo ili nikakvo osvetljenje, put sa dve trake ili trakom i po, sa jarkom odmah pored puta...
[ Zoran Rodic @ 28.08.2009. 22:37 ] @
Citat:
pri3rak: Biciklisticke staze na NBg su potpuna idiotarija.....


Ih, bre al ga nagrdi ...

Meni su ove staze mnooogo dobre i mnoooogo korisne i potpuno sam zadovoljan što su tamo gde jesu.
Ima bisera, ali kako sam prošpartao svaki milimetar tih staza, rekao bih da se radi o problemima izraženim u promilima.

Drugo, mirniji sam kad pustim decu da sama odu bilo rolerima bilo bajsom bilo gde na novom Beogradu.

Od mene 5.
[ pri3rak @ 28.08.2009. 22:39 ] @
Znas kako, mene usporavajau i to bas mnogo, i normalno svako gleda prema svom arsinu.
[ zaraza @ 28.08.2009. 22:43 ] @
Citat:
Zoran Rodic:
Inače, skoro sam špartao drumovima Vojvodine ... tamo traktoristi i biciklisti skraćuju život vozačima sličnim meni.
Jedva sam čekao da se vratim u režim prva/druga + akademski razgovor sa taksistima :)


Vala i meni...svaki put kad ih vidim, srce mi stane...em put pun rupa, em ti neko ide u susret, em biciklista....a jos ako je mrak....daleko im lepa kuca...
[ Predrag Supurovic @ 29.08.2009. 01:37 ] @
U 90% slucajeva saobracajki u kojima je ucestvovao biciklista, biciklista se ponasao nepropisno.
[ Marenović Slaviša @ 29.08.2009. 12:54 ] @

Brokeru, je li to proizvoljna procena ili ima nekog osnova u nekim statistickim podacima, odakle si je izvukao, ako moze izvor...

A ako je proizvoljna, dobro.
Onda svako moze da da svoju proizvoljnu procenu.

Ja vozim bajs dugo godina, vozio sam i na dugim relacijama (po 70 km, sto je za neke sitno) pa sam ziv. Ali kako vreme odmice, sve sam nesigurniji. Ne zbog godina, vec zbog sve agresivnijih, tupljih i glupljih vozaca. Svake godine dobijemo generaciju novopecenih vozaca. Pola od njih su tempirane bombe.

[ Predrag Supurovic @ 29.08.2009. 21:59 ] @
To su rezultati zvanicne statistike. Davno sam to citao. Nisam siguran da li je britanska ili autralijska vlada vrsila analizu za potrebe dorade saobracajnih propisa.

Ne snose oni u svim slucajevima svu krivicu, naravno, ali je njihovo ponasanje dovodilo do nesreca.

I ja vozim bajs dugo godina, i moj utisak je da se biciklisti uopste vrlo nezrelo ponasaju u saobracaju. I ja umem da napravim gafove, ali uvek korsitim svetla kada je to potrebno i nosim kacigu.

Svojevremeno sam na Freebiking-u pisao o losim navikama i postupcima biciklista koji uopste i nisu svesni koliko sebe dovode u opasnost zato sto cine stvari koje vozaci motornih vozila ne ocekuju i cak ne mogu ni da primete.
[ pri3rak @ 29.08.2009. 22:26 ] @
Citat:
Marenović Slaviša: Brokeru, je li to proizvoljna procena ili ima nekog osnova u nekim statistickim podacima, odakle si je izvukao, ako moze izvor...

A ako je proizvoljna, dobro.
Onda svako moze da da svoju proizvoljnu procenu.

Ja vozim bajs dugo godina, vozio sam i na dugim relacijama (po 70 km, sto je za neke sitno) pa sam ziv. Ali kako vreme odmice, sve sam nesigurniji. Ne zbog godina, vec zbog sve agresivnijih, tupljih i glupljih vozaca. Svake godine dobijemo generaciju novopecenih vozaca. Pola od njih su tempirane bombe.


Ma jok na zalost covek je skroz u pravu.Ja danas prelazim cesto vece razdaljine, znam i dosta ljudi koji su iz tog sveta, i od njih retko ko je nekad posteno naj....Opet istina je da su ljudi sa stazom od nekoliko decenija aktivnog bavljenja biciklizom po pravilu imali kontakt sa automobilom, verovatno je i neizbezno makar statisticki gledano... Najveci broj biciklista koji je stradao jesu uglavnom pijani (kod nas jako cesta pojava u ruralnim delovima), mladi i neiskusni do te mere da samim biciklom lose upravljaju (nemaju osecaj za masinu, a cak ni elementarno znanje o upravljanju istima), i opet mladji "nalozeni" Sto se vozaca tice, oni su takvi kakvi jesu, i u proteklih recimo jedno 15 godina nisam neke drasticne razlike u odnosu prema biciklistima primetio ....