[ Rade_mne @ 31.08.2009. 07:23 ] @
Imam hosting kod uniweba i na njemu su mi 2 sajta, jedan je www.popenji.me a drugi foto.popenji.me. Sad sam uzeo domen www.srdanovic.me da bi mi on bio za ovaj drugi sajt.
Sredio sam nameservere kod godaddyja i dodao ADDON DOMAIN kod uniweba, ali kad ukucam www.srdanovic.me on me samo redirektuje, pa mi i dalje stoji kao što stoji gore u adresi http://foto.popenji.me/main.php

Može li se ovo sredit da ne bude tako?

Probao sam da obrišem foto.popenji.me kao poddomen ali onda ne radi...
[ Dusan Filiferovic @ 31.08.2009. 16:07 ] @
A sta ti kaze podrska hostinga? :)
[ Rade_mne @ 31.08.2009. 16:23 ] @
Rekli su mi da bi i trebalo da bude ovako kako sam ja mislio osim "ako je uključena redirekcija u profilu"...
[ Dusan Filiferovic @ 01.09.2009. 00:12 ] @
U sustini, kada bi se radilo ovako nesto od nule princip bi bio:

Hostujem google.com na serveru i hocu da dodam kao addon domen yahoo.com, uradim to i u public_html na google.com ftp-u se pojavi folder yahoo.com, tu ubacim sajt za yahoo.com, uperim oba domena naravno na iste nameservere i to je to.
[ Rade_mne @ 01.09.2009. 08:44 ] @
Meni je sajt sa fotografijama u /foto/ ne u /public_html/, ne znam ima li to kakve veze.

Prvi sajt i forum su na NS1 i NS2 a ovaj sa fotografijama problematicni na NS3 i NS4, tako mi je podrška rekla da stavim
[ miroslavL @ 01.09.2009. 12:04 ] @
Kod hosting provajdera kad preko FTP clienta udješ u svoj nalog imaš public_html (folder) gde ubacuješ svoj sajt, u tom folderu možeš imati i cgi-bin folder koji koristiš ako imaš cgi skripte koje tu ubacuješ i ako host provajder to podržava... znači da treba imati taj folder (public_html) gde ubacuješ sajt ili je kod tog host provajdera drugačije nazvan taj folder.

Na to je dečko mislio kad je napisao public_html a kod tebe se taj folder verovatno drugačije zove (gde ubacuješ sajt), znači samo u tom folderu gde je tvoj sajt staviš novi folder sa imenom tog tvog drugog sajta i u taj drugi (novi) folder ubaciš taj drugi sajt.
[ Dusan Filiferovic @ 01.09.2009. 13:13 ] @
Dodaj domen preko addon domain opcije u cpanelu, kada to uradis napravice se u public_html folder sa imenom tog domena, tu uploaduj fajlove za taj sajt i oba domena uperi na ns1 i ns2 ili koji su vec nameserveri tog hosting servera.
[ Rade_mne @ 01.09.2009. 14:10 ] @
Sve sam to probao. Evo sad kao što ste mi rekli opet i kad ukucam www.srdanovic.me on kaže da nema strane foto.popenji.me :?
Sad ga vratih kao prije. Znači stavim u /public_html/srdanovic.me/ sajt, nakon što dodam addondomain, kod goddady ja su podešeni nameserveri i sve
ok, ali neće...
[ miroslavL @ 01.09.2009. 14:30 ] @
Možda moraš samo sačekati koji dan da se registruju ti ns serveri za taj domen!
[ Dusan Filiferovic @ 01.09.2009. 16:03 ] @
Mene srdanovic.me redirektuje na http://foto.popenji.me/main.php
[ Rade_mne @ 02.09.2009. 10:08 ] @
Evo sam riješio problem, bilo je do konfiguracije galerije, izmijenio sam php konfiguracioni fajl ;)

hvala svima puno!