[ [M4rk0] @ 31.08.2009. 12:07 ] @
Pozdrav,

Zanima me kako napraviti nesto kao referentni tekst u Wordu, tako kada u jednom dijelu texta unesem neki podatak da se on duplicira na jos nekoliko lokacija u tekstu... Na primjer:

Citat:
Postovani IME i PREZIME,

text text [IME i PREZIME]...
text ... text [IME i PREZIME]....


Sto znaci kada ja upise nakon "Postovani" IME i PREZIME da se on automatski duplicira na polja [IME i PREZIME]...

Zahvaljujem unaprijed!

[ Ivek33 @ 13.09.2009. 09:19 ] @
Hi
Na pamet mi pade nešto što bi moglo pomoći. Nisam siguran koliko će ti pomoći ali ti možda da ideju.

1. Kreiraj jednu datoteku pod nazivom "primatelj.doc" i u nju upiši kompletan tekst koji je stalan unos u predložak
2. Kreiraj template ( predložak ) tvog pisma koje stalno koristiš
3. Na mjesto gdje ćeš trebati upisivati primatelja pisma, adresu itd.. ( računa, i slično ) Insert => Field => IncludeText i za link datoteke stavi naziv "primatelj.doc"
4. Kada pišeš pismo jednostavno u datoteci primatelj.doc upišeš sve podatke dotične osobe i snimiš dokument,
5. kada otvoriš predložak pozicioniraš se na polje i pritisneš F9 da ti refreša podatke.
[ 3okc @ 13.09.2009. 10:17 ] @
Tvoje pitanje se tiče upotrebe polja (Field) i obeleživača iliti bukmarka.

Polje kojim ubacuješ "oblast" (a koju si prethodno označio bukmarkom) se zove Ref. Dakle, prvo moraš imati definisani bukmark, npr IME, pa kucaš:

1) CTRL+F9 (Insert > Field...)
2) ref ime
3) F9 (osvežava polje, inicijalno će prikazati vrednost unetog polja)
[ Ivek33 @ 13.09.2009. 15:51 ] @
Citat:
3okc: Polje kojim ubacuješ "oblast" (a koju si prethodno označio bukmarkom) se zove Ref.
Ovo je još bolje riješenje, našao sam jedan primjer za Word2007
http://en.allexperts.com/q/Mic...09/5/Duplicating-text-Word.htm

jedini problem po meni je što se moraš pozicionirati u polje i tada F9 refresh, kada bi se moglo nekako jednim potezom refreshati sve to bi bilo super ;-)

[edit] probao sam malo i može se jednim potezom sve refreshati. Sellect All => F9 ;)

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 13.09.2009. u 17:08 GMT+1]