[ miroslavL @ 31.08.2009. 17:17 ] @
Pošto se u hosting uopšte ne razumem molio bih vas da mi pomognete jer listam i nigde da nađem rešenje za moj problem.

Imam zakupljen domen kod jednog provajdera na par godina i kod kog sam platio hosting samo godinu dana, host je istekao a i dalje imam moj domen koji bi da hostujem kod drugog host provajdera a nebi da menjam domen provajdera tj. da kod njih i dalje ostane moj domen... moje pitanje je pošto mogu da udjem u cPanel svog sajta moj-sajt.com/cpanel/ a nigde ne mogu da nadjem gde se ubacuju ns1 i ns2 serveri tog drugog host provajdera... gde to upisati?

Evo slika cPanela


I sad kod drugog provajdera gde upisati taj moj-sajt.com u addon ili u parked?


Ovde pretpostavljam da se ne stavlja jer se tu u jedan domen upisuju drugi?


Jel mi neko može reći kako da dodjem do tog u cPanelu ili gde da upišem name servere tog provajdera gde hoću da hostujem?

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 31.08.2009. u 18:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 31.08.2009. u 19:15 GMT+1]
[ miroslavL @ 31.08.2009. 19:07 ] @
Ajde molim vas, nebi da zajebem nešto pa da mi ode domen gde ne treba ili nedaj bože u pogrešne ruke! Pregledao sam ceo cPanel i nigde nemam gde da upišem ns1 i ns2, možda zato što mi hosting istekao kod tih gde mi domen?

Nebi pitao da znam sa tim da radim. Hvala unapred na odgovoru!
[ NenadS @ 31.08.2009. 19:25 ] @
DNS servere za domen menjas tamo gde je domen registrovan...
[ miroslavL @ 31.08.2009. 19:51 ] @
Citat:
DNS servere za domen menjas tamo gde je domen registrovan...


Baš za moje rešenje ti je poruka broj 666... verovatno ću nešto zajebati :)

Znam da treba da se promeni kod provajdera gde je domen zakupljen a ne znam gde u cPanelu to promeniti - ako se tu menja? Jel moguće da nema jer mi kod njih istekao host... mada ja i dalje mogu ući u cPanel, proverio sam na whois i domen je na mom imenu... ima još dosta dok ne istekne?!

Ako to rešimo sa promenom ns servera jel treba kod tog drugog (host) provajdera moj-sajt.com staviti u addon ili gde?
[ NenadS @ 31.08.2009. 20:04 ] @
DNS se ne menja u cPanel-u vec tamo gde je domen registrovan (www.godaddy.com recimo ili na nekom drugom mestu). Preko cPanel-a bi trebalo da imas pristup DNS zoni tvog domena ali ne znam da li to mozes da menjas...

Poz
[ miroslavL @ 31.08.2009. 22:21 ] @
Nije ni cudo sto ne mogu da nadjem kad ovi na njihovom sajtu nemaju tu opciju... kako da prebacim na drugog provajdera moj domen, npr. na godaddy i jel se to placa sta... jel oni imaju tu opciju za promenu ns ako hocu kod drugih da hostujem... a kod njih (godaddy) da drzim domen!?
[ NenadS @ 31.08.2009. 22:44 ] @
Mozes da pokrenes transfer domena (placa se obicno koliko i registracija domena za godinu dana i trajanje domena se automatski za toliko produzi).

Najbolje je da kontaktiras tvog starog provajdera i da vidis sa njim sta moze da se uradi.

Poz
[ miroslavL @ 31.08.2009. 23:07 ] @
E druze hvala puno na odgovorima!!!

Sad sam se u medjuvremenu registrovao na godaddy i video da ima transfer domena i placa se kao sto si rekao... verovatno da cu tamo prebaciti ali mi bezveze kad vec imam placeno... nema veze bar imaju sve zive opcije!

Hvala jos jednom!
[ SpLaSh89 @ 31.08.2009. 23:56 ] @
Kupio si domen i hosting kod provajdera A, a sada zelis da predjes kod provajdera B. Imas dve opcije:

1. Zakupis hosting kod provajdera B a u prijavi navedes da zelis da koristis vec registrovan domen i da samo zelis da promenis name servere. Provajder B ce ti dati svoje name servere (primer: ns1.provajderb.com i ns2.provajderb.com). Onda odes kod provajdera A, kod koga ti je registrovan domen, i zatrazis da kao name servere na domenu unesu one koje ti je provajder B dao. Kada se to sve odradi hosting ce ti raditi sa domenom. Ovo je potpuno besplatno ukoliko provajder A ne naplacuje taksu za promenu name servere (veoma retko).

2. Odes kod provajdera B i trazis transfer domena kod tog provajdera. Tada placas odredjenu cenu ali ti se domen produzava za jos godinu dana. Time domen prelazi kod provajdera B i onda oni mogu da vrse izmene name servere tako da ce oni podesiti name servere.

Takodje mozes i da otvoris nalog na Godaddy-u ili negde drugde, pa da transferujes domen na svoj nalog. Tako ces imati potpunu kontrolu na domenu.
[ miroslavL @ 01.09.2009. 11:42 ] @
Hvala druže... videću da tražim od A provajdera da promeni servere a ako traži da se plati taksa onda ću preći na godaddy jer sve imaju.

Ajde mi samo odgovori kod hosting provajdera jel se ime mog domena ubacuje u addon ili parked jer čitam po forumu i neki kažu u parked a neki u addon pa ako možeš da mi ta dva pojma objasniš ako nije problem... to me malo zbunjuje?

Hvala.

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 01.09.2009. u 12:55 GMT+1]
[ Dusan Filiferovic @ 01.09.2009. 13:11 ] @
Parked domen je DomenA=DomenB (otvara isti sajt)
Addon domen je DomenA=SajtA; DomenB=SajtB; a sve to na istom hosting nalogu.
[ miroslavL @ 01.09.2009. 13:38 ] @
Hvala svima na odgovorima... rešeno je sada sve što me zanimalo i zbunjivalo!

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 01.09.2009. u 14:48 GMT+1]