[ Fastah @ 31.08.2009. 17:47 ] @
Pozdrav

Vidim da na ovom forumu ima vrsnih strucnjaka pa se nadam da ce mi pomoci oko programiranja centrale

U centralu su utaknute kartica sa 8 ulaznih analognih linija, kartica za 4 ISDN-a, 16 analognih internih linija, opcijska kartica sa utaknutim OGM modulom...

Trenutno je prikljucena jedna analogna ulazna linija i jedna ISDN sa 3 broja...

Kad netko zove izvana bilo koji od 4 broja poziv ide na jedan lokalni telefon 101... e sad sta ako je taj zauzet, trebalo bi taj ili sljedeci poziv preusmjeriti na neki drugi lokal...

kako srediti da se svaka ulazna linija preusmjerava na drugi interni broj... ako je pak taj zauzet da ide na sljedeci i tako redom...
primjetio sam da kad je zauzeta vanjska analogna linija i netko hoce van centrala mu ne daje slijedecu slobodnu liniju sa ISDN-a... premda mi se ne svida to sam privremeno premostio tako da sam sa NT-a uzeo analogne ab1 i ab2 i spojio ih na analogne ulaze na kartici... znaci uskladiti analogne i ISDN linije...

gdje i kako snimiti i postaviti govornu poruku koja ce uputiti na biranje broja 1, 2, 3 itd i tako automatski preusmjeriti poziv na zeljeni lokal ili ako nista ne bira preusmjeriti na recimo 101... ako se opet tamo nitko ne javlja 15sec ili 4 zvonjave ili je broj zauzet preusmjeriti na neki drugi lokalni... ako se pak opet nitko ne javi ili je zauzet da kaze novu poruku tipa svi su trenutno zauzeti molim vas nazovite kasnije... bilo bi dobro da se izvan radnog vremena i vikendom javlja poruka koja bi upucivala na radno vrijeme i omogucila da nakon odslusane poruke ili pritiskom na broj za fax posalje fax

eto puno pitanja i nepoznanica... nadam se da ce mi netko pomoci u rjesavanju ove zagonetke :-)

Hvala