[ vlada131 @ 01.09.2009. 10:27 ] @
LOL LOL LOL

B92

Citat:
Sukob dve grupe policajaca

Beograd -- Pri pokušaju iseljavanja policajaca iz stanova u Ulici Sime Igumanova u Beogradu, došlo je do sukoba sa policajcima koji su imali zadatak da da ih isele.

U opštem komešanju, razvaljena su ulazna vrata zgrade kod broja 1. Policajci koji su već u stanovima odbijaju da ih napuste, a na licu mesta pojavila se su i kola hitne pomoći.

Za sada nemamo informacije o povređenima i zašto su pristigla ambulantna kola.

Podsetimo, grupa policajaca već dve i po godine ne uspeva da se useli u stanove koje su dobili na konkursu MUP-a, jer u njima, kako tvrde, bespravno žive njihove kolege.




[ Kovacevic Vladimir @ 01.09.2009. 12:12 ] @
I razišli se neobavljenog posla.
Nerešeno...

Pozdrav
[ musicmaster @ 01.09.2009. 12:17 ] @
Hoćemo još!... Hoćemo još!.... Hoćemo još!....
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 12:22 ] @
Cika Lesli, sta cemo sad - pobio se Cika Brka sa Cika Brkom... ko je tu u pravu? Uniforma protiv uniforme.. ovo treba cenzurisati :)
[ Challenger @ 01.09.2009. 12:25 ] @
Meni samo nije jasno kako niko nije zvao policiju da intervenise, da ih razdvoji?!
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 12:58 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Cika Lesli, sta cemo sad - pobio se Cika Brka sa Cika Brkom... ko je tu u pravu? Uniforma protiv uniforme.. ovo treba cenzurisati :)

Lupetas bezveze. Nije bilo reci o postovanju uniformi nego o dripcima koji izlaze na ulicu obuceni kao dripci a ocekuju da ne budu tretirani kao dripci. Ili vi u vasim "corporate" trla bab lan besmislicama nemate kodeks odevanja? A sto se ovih budala tice ove budale treba sve najuriti iz sluzbe. I ne znam sto se meni nesto obracas kad su oni tvoj produkt, svi takvi. Dali ste im slobodu, a oni nisu bili spremni za nju. To je kao da das detetu napunjen pistolj. I sta se sad cudite?
[ hemarikon @ 01.09.2009. 13:52 ] @
A ovde su se policajci pomagali.
Citat:
31.08.2009. Pretukli policajce!
Devetorica momaka napala patrolu policije u piceriji „Karavađo" u Mladenovcu i sprečili je da uhapsi begunca.
...
Bombonica, za kojim je raspisana potraga zbog nedozvoljenog posedovanja droge i oružja, uspeo je da pobegne policiji nakon masovne tuče u piceriji „Karavađo" u Mladenovcu.
...
kako bi ga privela. On je, međutim, rekao da će doći sutra u stanicu iako je u bekstvu više od nedelju dana. Kao garancije za to naveo je da je prijatelj sa oficirom mladenovačkog odeljenja kriminalističke policije. Naravno da policajci nisu odustali od svoje namere, ali su tada mladići koji su bili sa Bombonicom u društvu skočili na njih i počela je tuča i guranje - kaže Pressov izvor iz mladenovačke policije.
...
Bombonica je uspeo da se otrgne policajcima i potrči prema automobilu „pežo" teget boje, u kojem ga je čekao M. T.
...
nakon ovog okršaja na mesto događaja nije izašla ekipa za uviđaje, a još je nelogičnije da je samo jedna osoba privedena, dok ostali učesnici incidenta nisu čak ni legitimisani, iako su sprečili pripadnike policije da izvrše svoju dužnost.

http://www.pressonline.co.rs/p...&id=78055&sectionId=39
[ Milos911 @ 01.09.2009. 14:00 ] @
Pa? Za to i primaju platu, a ne da se izivljavaju na nekome ko obuce bermude na 40c...
Citat:
musicmaster: Hoćemo još!... Hoćemo još!.... Hoćemo još!.... :D :D

:D
[ Marko_L @ 01.09.2009. 14:17 ] @
Citat:
Lupetas bezveze. Nije bilo reci o postovanju uniformi nego o dripcima koji izlaze na ulicu obuceni kao dripci a ocekuju da ne budu tretirani kao dripci. Ili vi u vasim "corporate" trla bab lan besmislicama nemate kodeks odevanja?

Jel može link ka nekom zvaničnom dokumentu u kome piše šta je tačno kodeks oblačenja i ko ga je propisao, kao i šta spada u dozvoljene odevne predmete, a šta ne ? Paušalnce procene pojedinačnih persona koje smatraju da bi trebao nositi sintetičko odelu i kravatu ili džemper na 40+ stepeni i znojiti se k'o svinja me ne interesuju. Hvala.
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 14:55 ] @
Zao mi je, ali velikim ljubiteljima slobode nadlezni autoriteti o tome nista nisu rekli. Moracete sami da se snalazite. Uz to, ima i pamucnih odela, ako nije sire poznato.

Ja sam imao jednog profesora koji je na skoro svakom casu svog predmeta odvajao bar deset minuta da prica o bon tonu. Covek je biio poreklom sa sela. Evo ga i danas, sigurno je oko 20 godina u penziji i vidim da je vec na izmaku snaga, ali kad god ga vidim, belo odelo, leptir masna, uredno obrijan, ocesljan, ljubazan prema svima... To je dokaz da se gospodin radja, a dripac svako moze da bude i da se posle vadi na slobodu. Ima jedna epizoda Sajnfelda, ne znam o cemu se radi, ali onaj Dzordz Konstanca izasao na ulicu u trenerci, pa ga Sajnfeld nesto zeza zbog toga, a ovaj ce "meni ovako udobno" a ovaj mu kaze kako nije poenta u tome da ti bude udobno nego da licis na coveka, tako nesto.

Sta da radis, postalo je moderno u poslednje vreme da je sloboda izgovor za svakojako dripastvo, ali to vidis ne prolazi kod svakoga. U stvari ne prolazi kod nikoga. Mozete vi da pricate teorije koliko hocete, ali cak i u biznis skolama ili kako vec to zovete uce ljude u delu iz psihologije da je jedan od najvaznijih faktora za odnos dvoje nepoznatih prvi utisak koji se donosi na osnovu spoljasnjeg izgleda. Znaci, ko izgleda kao dripac, nema da se ljuti ako bude i tretiran kao dripac i to je to.
[ Milos911 @ 01.09.2009. 15:38 ] @
Da mi je znati ko je tolika budala(BUDALA) da sorc i majicu smatra nepristojnim odevanjem? Stvarno mislim debilizam kakvog nigde nema... Naglasio sam budala posto izvesni ovde sepi previse dopusta. Ako neko misli da 99.999999999% populacije ima neku problem, trebao bi dobro da razmisli ko stvarno ima problem.
Btw zasto bezveza kvarimo ovako dobru temu?
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 15:45 ] @
Koje populacije? Jel u smrdiji? Koga briga za te luzere.
[ Marko_L @ 01.09.2009. 15:47 ] @
Citat:
Btw zasto bezveza kvarimo ovako dobru temu?

Pa očigledno zato što je prethodna tema o napadu na policajca na Banjici zaključana taman kad su ljudi počeli da diskutuju o tom nekom nepostojećem kodeksu oblačenja koji odvaja "normalne ljude" od "dripaca", a ljudi ostali nedorečeni, pa preneli diskusiju na ovu temu. Ništa neobično.
Citat:
Koje populacije? Jel u smrdiji? Koga briga za te luzere.

Ne, nego u celom svetu. Gotovo nigde, osim možda u Avganistanu i sličnim društvima, se šorts i majica ne smatra dripačkim oblačenjem, pogotovo u zemljama gde je klima slična kao u Srbiji, što znači temperature od 30-40+ stepeni leti.
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 16:06 ] @
Ama sve je to u redu, ali svemu se zna mesto i vreme. Ko drzi do sebe ne ide u sorcu i u majici tamo gde nije pristojno tako ici i to je to. Ne znam cemu tolika prica oko toga. To ovi koji idu u sorcevima i majicama gde ne treba da se ide tako obucen u stvari hoce da dokazu kako je to normalno ici tako obucen na odredjena mesta, a njih u stvari zlikovci (ili kakvi su vec, SFRJ brke, odakle znam) sikaniraju kad ih ne puste unutra (ili da rade to zbog cega su dosli) zbog odece, ali to je njihova privatna stvar. Ostali ljudi to pitanje ne postavljaju. A ovi isto nece kad porastu pa kad im se kaze samo. Možda.

Bre da nema ovih foruma, ne bih ni znao o kakve sve zaumne stvari pojedini mogu da zastupaju samo da bi kao ispali nekakvi fensi pomodari. Ja se ovako sa takvima ne druzim, pa zato i ne znam.

Nego dobro, radite sta hocete, idite u sorcevima gde hocete a onda placite kad vas ne puste tamo, vasa stvar.
[ Dush0ica @ 01.09.2009. 16:17 ] @
Ako je u Seinfeldu rečeno, onda mora da je tako.
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 16:18 ] @
To se u narodu kaze ja ga krsim a on prdi.

Je li, a jesu li do jaja i ovi sto se krecu gradom goli do pola? Sloboda covece. U USA (a i sire) getima.

Ali dobro, ako se uzme u obzir da ova zemlja i jeste postala jedan veliki geto, onda nije ni cudno sto se ovde nemanje samopostovanja velica kao vrlina i sto se desava sve ovo, sa sve tim tucama policajaca, mlacenjima stanglama, razjapljenim vulvama u izlozima kioska itd. Te stvari su i normalne u getima.
[ Marko_L @ 01.09.2009. 17:06 ] @
Citat:
Ama sve je to u redu, ali svemu se zna mesto i vreme. Ko drzi do sebe ne ide u sorcu i u majici tamo gde nije pristojno tako ici i to je to.

Ama ne zna se, jer nigde nije propisano. Postoje neke norme koje svi manje više poštuju, recimo da se ne ide u gaćama i bez majice... ja tako ne šetam ni u svojoj kući, pogotovo kad nisam sam, ali šorts (osim ako baš nije onaj k'o kupaće gaće, nego je do kolena recimo) ne vidim kako može biti nepristojno ili još gore "dripačko" oblačenje, pogotovo na javnim mestima kao što su ulica, opština i šta ti ja znam.

A što se tiče vozačkog ispita, pošto je od toga počela cela priča, jedan policajac nema prava da određuje način oblačenja na istom, već to može samo onaj čiji je automobil na kome se polaže, a to je obično auto škola, a policajac će takve stvari moći da određuje onda kada se bude polagalo na policijskom automobilu. Međutim, i tada ako postoje neki uslovi koji se tiču oblačenja (ili bilo kakvi drugi), kandidat sa tim mora biti upoznat na vreme. Znači, ne možeš ti uzeti čoveku 20.000 za časove vožnje, a onda odbiti da mu daješ časove ako ne dođe u odelu i leptir mašni, a pare nećeš da vratiš. Isto tako i vozački ispit košta i to ne malo i ne možeš ti uzeti pare (obično se ispit plaća dan ranije), a onda kad kandidat dođe na polaganje praviti mu problem jer nije obučen kako policajac želi ili nije obrijan i potšišan. To se može i treba smatrati smatrati finansijskom prevarom i za to bi trebalo da se odgovara. To bi bilo isto kao da kupiš TV i kad ga doneseš kući vidiš da ne radi, a u kutiji nađeš papir na kome piše da garancija, kao i money back guarantee važi samo u slučaju da si TV dovezao kući helikopterom. Dakle, nešto što tebi zvuči nebulozno, a sa tim nisi upoznat pre kupovine.

Recimo, kada sam ja išao na vozački, meni je instruktor rekao da uplatim ispit dan ranije i da na polaganje obavezno ponesem ličnu kartu, ništa više, ništa manje od toga. E sad, druga je stvar što sam ja otišao u pantalonama, jer sam ja lično tako hteo, ali stvarno ne znam kako bih reagovao da su mi uzeli 50 evra, a onda mi rekli da ne mogu da polažem jer nisam pravilno obučen. Uostalom, valjda će uskoro i to polaganje preći u civilne ruke, jer nigde u svetu nema da policajac procenjuje da li neko ume ili ne ume da vozi, niti mu je to posao, već to treba da radi instruktor koji je sa tobom proveo 40+ sati, isto kao što u školi neće doći policajac da ti da zaključnu ocenu iz geografije, nego će to učiniti nastavnik koji ti je i predavao. Prosto i logično.
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 17:17 ] @
Citat:
Lesli
Ili vi u vasim "corporate" trla bab lan besmislicama nemate kodeks odevanja?


Ne seri - naravno da nemamo kodeks oblacenja - eno ga jedan developer pici bos po kancelariji niko mu nista ne kaze. Drugi sedi u sorcu, naravno da ima pravo da sedi u sorcu, da necu mozda da ga teram da nosi pantalone ili da mu gledam u licnu?

Ja kada idem da prodajem sw. ili kada primam goste, naravno da se oblacim "poslovno" ali nisam negde video da pise kodeks kako treba da izgledam - mogu da imam kosu, bradu - sta god hocu...

Samo u represivnim tiranijama drzava izigrava modnog kreatora i maltretira svoje drzavljane - ti panduri sto maltretiraju ljude i teraju ih da idu da se osisaju zato sto imaju previse dugu kosu su nista drugo nego bolesni iskompleksirani moroni sa debelim lobanjama - meni niko na vozackom ispitu ovde nije nista u zivotu rekao, iako sam u pasosu prilicno drugaciji nego kako trenutno izgledam... niti su me obarali, niti je na vozackom uopste bio pandur - kakva je bre to drzava gde PANDURACIJA ispituje decu na vozackom - pandurska, nego sta drugo. Pandurska posla su da hvataju kriminalce a ne da treniraju strogocu tj. silje onu stvar nad decom.



[ vilil1 @ 01.09.2009. 18:10 ] @
Hajdete molim vas...Pa neki red mora da postoji.

@Lesli Eldridz
Svaka ti je na mestu.
[ vladd @ 01.09.2009. 18:33 ] @
Pobedio drugi klan u policiji, i proizveli resenja za stanove.

Sada ovi prvi, cekaju svoje vreme, pa ponovo

Poz
[ Daniel011 @ 01.09.2009. 18:43 ] @
Citat:
vilil1: Hajdete molim vas...Pa neki red mora da postoji.

Da postoji red, dabome. Postojanje reda podrazumeva da bude tačno propisano, crno na belo, koje uslove (odevne, frizerske i ostale) mora da zadovolji kandidat koji izlazi na polaganje. I da mu ti uslovi budu unapred saopšteni i to dovoljno vremena pre izlaska na ispit, kako bi te uslove mogao blagovremeno i da ispuni.
[ llux @ 01.09.2009. 19:03 ] @
Ja u onoj temi ne vidim da je oboren zbog odece. A to da pustaju devojke je klasican izgovor onih koji ne mogu da poloze. Ko vam je kriv sto ne mozete da se opustite dok vozite. Treba vam vise prakse da se koliko-toliko opustite. Ako nemate para za polaganje, nemojte polagati, nemate para za to i kraj. Kao sto govorite onima sa starim krsevima
[ musicmaster @ 01.09.2009. 19:22 ] @
@vlada131

Odakle ti info baj d vej?
Daj da kliknemo i mi.
[ miroslavL @ 01.09.2009. 19:31 ] @
Ma dajte bre pa to je čisto podjebavanje naroda jer možeš misliti on ima uniformu pa može raditi šta god mu se prohte... "e pa ne može"... a što pričaju po tv-u da je kao prošao kroz stop je čisto s***** i laž jer se zna da odkad je ovaj novi ministar došao na tu poziciju oni samo pričaju kako su policajci žrtve naroda... čisto Miloševićevo vreme jer se taj teror ponovo vraća i dozvoljava policajcima da rade šta hoće!!!
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 19:31 ] @
Citat:
llux
Ja u onoj temi ne vidim da je oboren zbog odece. A to da pustaju devojke je klasican izgovor onih koji ne mogu da poloze. Ko vam je kriv sto ne mozete da se opustite dok vozite. Treba vam vise prakse da se koliko-toliko opustite. Ako nemate para za polaganje, nemojte polagati, nemate para za to i kraj. Kao sto govorite onima sa starim krsevima


Pise da je pandur krenuo da mu zamera zbog sorca...

Izvini a odakle bre >policajac< pravo da se bavi pitanjem odece - sta je ovo Fashion Police? Koji zakon, gde to pise da ne sme da se nosi sorc? Da zanemarimo za trenutak idiotluk da policajac uopste treba da bude ukljucen u ovaj posao; kako nekom uopste moze da bude normalno ponasanje da se policajac bavi bilo cime drugim osim njegovog posla za koji je poslat tu gde jeste?

Ista prica i za frizuru ili licnu kartu - to su bre bolesna real-socijalisticka proseravanja - poznata iz vremena kada je ljudima trebala da se dize patka na uniformu, ista ona koja su radili Bugari nama dok su jos bili u svojoj "commie" fazi - ono "ne valja ti slika u pasosu"... alo bre, ono 2009-ta je godina... cak su i Bugari ukapirali :)

Taj sto je ostemao pandura sipkom u glavu jeste bolesnik, jer normala osoba ne bi trebalo da ima takvu impulsivnu reakciju - ali, znas sta, kakva je ta policija i cime se ocigledno bavi, moze se slobodno reci "nasla krpa zakrpu"

[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 19:37 ] @
Sve te gluposti o drzavama i ideologijama i propisima koji odredjuju kako ce ko da se oblaci i sta ti ja znam sta sve niste ovde nadrobili uopste nemaju veze sa onim o cemu sam ja pisao. To se nosi iz porodice.
[ miroslavL @ 01.09.2009. 19:44 ] @
Samo me zanima jel bi poslao kući da se presvuče neku dobru ribicu u miniću... ja verujem da ne, još i da je ubila neku babu na biciklu taj pandur to nebi ni primetio i sigurno bi položila vozački ispit :)
[ Marko_L @ 01.09.2009. 19:45 ] @
@llux
Pa i nije oboren zbog odeće, nego mu nije ni dozvoljeno da polaže zbog odeće. Barem tako piše u većini medija. Evo i citata iz blica
Citat:
Kako nezvanično saznajemo u policiji, Radisav F. napadnut je desetak minuta nakon što je saopštio Predragu V. kanditatu autoškole „Gold signal“ da ne može da polaže vožnju jer mu garderoba nije po propisima.
- Došlo je do kraće svađe, a kad mu je Radisav ponovio da po zakonu kanditat na polaganje mora da dođe u pantalonama, mladić je otišao. Posle desetak minuta vratio se sa metalnom šipkom u ruci, prišao policajcu sa leđa, a zatim povikao „Kome ti ne daš da polaže“ i udario ga u glavu - priča za „Blic“ izvor iz policije.

http://www.blic.rs/beograd.php?id=108736

Znači, izgleda da postoji neki zakon koji brani polaganje ispita u bermudama. E sad, koji je to zakon, nemam pojma, u ZOBS-u nema ništa o tome kako se obući za ispit, ali ako postoji, ma kako glupav bio, onda je policajac samo radio svoj posao i treba mu odati priznanje za to, a mladiću treba uraditi psihološku procenu pa ako se ispostavi da je psihički nestabilan, onda treba prvo pozvati na odgovornost ustanovu koja mu je izdala lekarsko uverenje, jer bez toga nije mogao doći na ispit, a njega smestiti na lečenje. Ako se ispostavi da je normalan, u smislu psihički zdrav, onda ga treba osuditi na višegodišnju zatvorsku kaznu, jer je svesno i pri zdravoj pameti izvršio krivično delo i to je to.

Međutim, ukoliko takav zakon ne postoji, onda pored već navedene psihološke procene mladića i pozivanja na odgovornost lekarske ustanove (ovo treba uraditi u svakom slučaju, jer napad šipkom svakako ne može da prođe nekažnjeno, bez obzira šta je razlog za isto), treba i policajac da odgovara za zloupotrebu službenog položaja i maltretiranje građana. A pored toga, ukoliko se ispostavi da je to neka interna politika auto škole, onda i nju treba pozvati na odgovornost, jer to očigledno nije saopštenu kandidatu. Mislim, najlakše je naći žrtveno jagnje i reći da je pojedinac kriv za sve, ali to ne rešava problem na duže staze. Jedini ispravan način je udvrditi odgovornost SVIH koji su doprineli ovakvom događaju i adekvatno ih kazniti.

A što se tiče, izgovora, nisu to izgovori, već se na tim vozačkim ispitima zaista dešava svašta... čuo sam od gomile ljudi razne priče... od toga kako su ih vraćali kući da se obriju pa da onda dođu da polažu ispit, pa do toga da su ih obarali pod izgovorom da voze nesigurno (ne, ovo nije razlog za obaranje, osim ako ta nesigurnost nije doprinela i nebezbednosti u saobraćaju, jer nesigurnost može značiti više stvari... na primer, malo mu se tresle ruke pre početka vožnje, to može da bude i do treme npr.) ili čak previše sigurno, a čuo sam i za te primedbe za oblačenje (mada da budem iskren, sve do sada, nisam čuo da je neko vraćem sa ispita ili oboren zbog toga), međutim, ja kada sam bio na ispitu, video sam par devojčica koje su polagale u suknjici ili poluprovidnim pantalonicama (sa sve vidljivim tangama) i golog stomaka, a nisam čuo nikakve primedbe... no nebitno... kako god okreneš, neki red mora da postoji, ali kao što Danijel reče, to onda podrazumeva i da kandidat bude blagovremeno obavešten o tome i daj taj red važi za sve (muško, žensko, crnce, belce, kosooke...). Ako uzmeš pare, a ne obavestiš kandidata da će mu bez dugih nogavica biti zabranjeno da polaže, onda je to prevara. Mislim, taj vozački traje najviše 15-20 minuta i siguran sam da nikome ne bi bio problem da ponese donji deo trenerke ili pantalone na polaganje u rancu ili kesi, navuče ih pre nego što uđe u auto i posle polaganja skine i nazad u kesu. Ali je probelm ako to ne postoji u zakonu, niti je iko kandidatu saopštio kako treba da se obuče pre nego što je dao pare.

Uostalom, ako već pričate o redu i zakonu, ne znam da li ste primetili, ali barem 50% vozača koji su svakodnevno u saobraćaju pojma nemaju o vožnji... nit umeju da se parkiraju, nit vide znakove, nit poštuju saobraćajne propise... ko je njima dao vozačku ?
[ llux @ 01.09.2009. 19:48 ] @
Ah, to ne bi smelo da utice na rezultat. Pa nece on losije voziti kada je u sorcu. Mozda su se potkacili, bio bezobrazan, pa je pandur krenuo da mu drzi predavanje
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 19:48 ] @
Citat:
Lesli Eldridz
Sve te gluposti o drzavama i ideologijama i propisima koji odredjuju kako ce ko da se oblaci i sta ti ja znam sta sve niste ovde nadrobili uopste nemaju veze sa onim o cemu sam ja pisao. To se nosi iz porodice.


Sta se bre "nosi iz porodice" da na +40 treba da dodjes u pantalonama pred "uniformu" da te udostoji posto si prvo platio globu??? Jel treba da mu se poklonis pride i da paradiras i odrecitujes himnu?

Ili da trebas da imas drzavno-propisanu frizuru - ako imas dugu kosu to znaci da si disident i osoba koju treba pratiti?

Ajde lepo se raspitaj i uradi domaci zadatak u kakvim se to drzavama "propisuju" takve stvari - i gde neko silji k**** nad tobom sto imas bradu a nemas je u licnoj karti... to je bre ludilo, trijumf birokratije nad zdravim razumom i klasican drzavni teror.

Ne, neces naci ni jednu jedinu zemlju koju smatras civilizovanom i normalnom.

Samo bolesni kancerogeni nivo birokratije i drzavnog bahatluka moze da dozvoli nekom kao sto je ulicni drot da maltretira ljude na taj nacin. Samo u takvom sistemu neko kome je posao izvrsavanje duznosti i cuvanje reda i mira moze da umisli da ima pravo da nekome uskracuje svoj servis zato sto mu se ne svidja frizura ili odelo.
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 19:55 ] @
Ja uopste ne znam o cemu govoris i ko je i gde napisao da se treba pristojno obuci zbog nekakve uniforme, ko je govorio da drzava treba da propisuje kako ce ko da se odeva i kakav ti se socrealizam ceo dan prividja. Mozda si nesto si pio danas, ko zna.

Kad zavrsite sa tim lepim zeljama, objasnite sve to o cemu pricate onima koji su prosli lose, bilo gde, ne samo na vozackom, zato sto su dosli nedolicno odeveni, pa su ljudi zbog toga kao prvi utisak o njima zakljucili da su to dripci koji ne zasluzuju da budu ozbiljno shvaceni, jer ni oni sami sebe ne shvataju ozbiljno cim tako izlaze u javnost. Nije vam be svuda Kalifornija, i nisu svi ekscentricni geniji pa da to sa odevanjem nema veze.
[ miroslavL @ 01.09.2009. 20:02 ] @
Ja verujem da se taj pandur pokajao sto je "pandur" i što "mora" da nosi smrdljivu uniformu (komplet) na plus 40 pa zato što se on znoji i smrdi izmislio sebi svojstven zakon da i svi drugi moraju da se znoje :))
[ llux @ 01.09.2009. 20:03 ] @
Mogu da te shvatim samo u jednom smislu, oblacis se da bi u tebi videli ozbiljnu osobu, da te ne bi omalovazavali, kada si u sorcu ne delujes dovoljno zrelo
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 20:06 ] @
Citat:

kada si u sorcu ne delujes dovoljno zrelo


!?!?!?!??!?!?!?!?!!!!!!!!!!

Znaci ako je vruce, obuces sorc i majicu sa kratkim rukavima ti nisi zreo????

Po kojoj to psiholoskoj studiji? MUP-a Srbije (tu verovatno isto pise da su visoki ljudi potencijalni vodici bande)??? Meni se ipak cini da time odajes poruku da si normalan i da ne zelis da dozivis toplotni udar ako je +40.

Pa onda je najbolje da obuces smoking i uglancane cipele... mada ako pokusas da pustis bradu da delujes jos "zrelije" nece da valja, ako se razlikuje od licne.

Citat:
Lesli
Kad zavrsite sa tim lepim zeljama, objasnite sve to o cemu pricate onima koji su prosli lose, bilo gde, ne samo na vozackom, zato sto su dosli nedolicno odeveni, pa su ljudi zbog toga kao prvi utisak o njima zakljucili da su to dripci koji ne zasluzuju da budu ozbiljno shvaceni, jer ni oni sami sebe ne shvataju ozbiljno cim tako izlaze u javnost. Nije vam be svuda Kalifornija, i nisu svi ekscentricni geniji pa da to sa odevanjem nema veze.


Tebi nosenje prikladne odece za tropske klimatske uslove znaci da izgledas kao dripac? Leti, pogotovu na visokoj temperaturi kakva se desava u Srbiji se nosi sorc i majica sa kratkim rukavima - verovao ili ne, i NIGDE ali NIGDE to nije "neprikladna odeca" za dnevnu aktivnost kao sto je polaganje vozackog ispita - nigde gde su temparature iznad 30, mozda na Islandu nije prikladno ko zna.

Sasvim je razumljivo tj. objasnjivo (mizerijom) sto se kojekakvi birokrati koji su metastazirali u Zemlji Srbiji(TM) ponasaju kao imbecili i prave "pravila" samo da bi maltretirali druge - ali ne vidim zasto bi normalan covek mislio isto.

[ hemarikon @ 01.09.2009. 20:14 ] @
Kome nije jasno šta će policajac na vozačkom ispitu evo razloga:

Citat:
ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA

Član 237.
Troškove polaganja vozačkog ispita snosi kandidat za vozača.
Cena polaganja vozačkog ispita se sastoji iz dela koji kandidat plaća pravnom
licu i dela koji kandidat plaća Ministarstvu unutrašnjih poslova radi podmirenja
troškova učešća ispitivača
u ispitnoj komisiji.
[ llux @ 01.09.2009. 20:15 ] @
Jesi zreo i razuman ali ne delujes isto u sorcu, to je vise mladalacki. Dajes povod takvim likovima
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 20:18 ] @
To nije razlog sta ce policajac na ispitu - to je zakon koji regulise ko to placa.

Sta ce policajac na ispitu? Ispitivac treba da bude sertifikovani saobracajni ekspert - ne postoji ni jedan sustinski razlog zasto to lice mora da bude radnik MUP-a i to jos uniformisani.

To je neadekvatno koriscenje drzavnih resursa - ta osoba bi bila daleko korisnija na svom pravom poslu, ono.. hvatanje prestupnika i regulisanje saobracaja i tako to.

Citat:
ilux
Jesi zreo i razuman ali ne delujes isto u sorcu, to je vise mladalacki. Dajes povod takvim likovima


Vidis problem je ona druga recenica - te likove ne bi ni trebalo da zanima moj sorc. Niti je to normalno ponasanje. Pogotovu ne u zemlji gde leti nije neobicno imati +40... jednostavno prekoracenje ovlascenja radi cistog maltretiranja gradjana - a sasvim je jasno da oni koji maltretiraju zapravo sami imaju komplekse.
[ Challenger @ 01.09.2009. 20:18 ] @
Citat:
hemarikon: Kome nije jasno šta će policajac na vozačkom ispitu evo razloga:


Znaci, klasican reket.

@ llux: Ne bih rekao da 80-ogodisnjaci polazu vozacki, mada ko zna. Ako su takvi likovi, onda ne treba da rade u policiji
[ llux @ 01.09.2009. 20:30 ] @
Pa mozda kao neko nezavisno lice, sa ovim koji te uce mozda se sprijateljis, progledaju ti kroz prste
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 20:33 ] @
Pa obicno i jeste nezavisno lice.... moze biti i sluzbeno lice koje radi za opstinu/drzavu (kao u UK, DSA) ili radnici drzavno-akreditovanog tela za sertifikacije (kao u DE - TUV)

Uniformisani pandur je jednostavno preterivanje - jer taj pandur pre svega moze da obavlja daleko bitnije poslove - akreditovano lice za polaganje ispita ne moze da bude saobracajac, ne moze da hvata prestupnike, nema pravo pretresa imovine - a pandur moze.

Zasto onda bacati vreme tog coveka na polaganje ispita kada moze da radi korisniji rad za drzavu?

Da ne pricamo o samoj slici gde ljudi stalno moraju da imaju neka posla sa >policijom<
[ miroslavL @ 01.09.2009. 20:39 ] @
Citat:
Pa mozda kao neko nezavisno lice, sa ovim koji te uce mozda se sprijateljis, progledaju ti kroz prste


A kao sa policajcem ne možeš?

Ovde kod mene u gradu koji je mali poznaješ sve pa i policajce... kod mene je drugačija situacija, ja sam čak sa policajcem i intruktorom išao na pivo pre polaganja i prošao iz prve :) i naravno bio u šorcu... verovatno da se ovaj pandur iznervirao jer neka kandidatkinja koja je polagala pre ovog dečka nije htela da da policajcu svoj broj mobilnog :)
[ pantic68 @ 01.09.2009. 20:44 ] @
Mislim da ne postoji zakon o oblacenju na vozackom ispitu ali da postoji interno pravilo u MUP-u koje je po nasem demokratskom poretku tajno, dakle ostavljeno organima na tumacenje i sprovodjenje i pritom starije od zakona. Da potvrdim da me nisu pustali da lagano obucen pridjem salteru za registracije. Cure inace mogu. A imao sam i slucaj da potvrdu od suda ne priznaju, kao u redu je sto ti je sud odobrio ali mi imamo drugi stav.
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2009. 20:47 ] @
Takvo "pravilo" sutra moze da se prosiri i na druge stvari, kovrdzavu kosu, crvene cipele, braon boju koze.

Do toga dolazi kada neka ekipica ukapira da imaju privilegiju da izigravaju "vlast" bez ikakvih problema.

Citat:

A imao sam i slucaj da potvrdu od suda ne priznaju, kao u redu je sto ti je sud odobrio ali mi imamo drugi stav.


E bas zbog toga mnogima nije zao sto je pandur dobio stanglu u glavu - kako si posejao, tako i zanjes.
[ Challenger @ 01.09.2009. 21:05 ] @
Sto se tice oblacenja, licno iskustvo - SUP u NS-u pre par godina, jun/jul mesec: Ulazim u zgradu u sorcu, majici (dosao da "podignem" pasos), prilazi mi neki cipelic (da li portir ili neki dezurni dzabalebaros - nemam pojma), staje ispred mene i kaze:
"Di si ti posao takav?" i pokazuje na sorc i papuce.
Ja odgovaram: "Do saltera po pasos, sto?"
Kaze lik: "Znas ti da je ovo SUP, idi kuci upristoji se pa se vrati".
Ja: "Ne smatram da sam nepristojno obucen, 30+ stepeni je, pusti me samo da odem do saltera da pokupim sta treba i idem, 10s posla, zasto da pravimo problem?".
Lik opet: "Upristoji se pa se vrati, nece pasos nigde". E tu polako pocne da mi skace pritisak, kazem: "Skloni se da prodjem, pokupim to i gotovo, nisam dosao u SUP go nego u sorcu, cemu ovakvo maltretiranje. Ajde reci mi ime, prezime, cin, donesi formular za predstavke na ponasanje i zovi staresinu."
Kaze lik : "Necu ja tebi nista da donosim, izadji napolje i vrati se kad se upristojis ili cu sad da te privedem."
Ma ja se ziv usr*o, kazem: "E, ne idem nigde sad iz inata, ili ces da me pustis do saltera ili cu da se skinem go pa me onda hapsi, bar ces imati razlog!" I krenem da otkopcavam i spustam sorc/bermude... U roku od 1s, ma pola sekunde doticnog cipelica nije bilo u celom holu SUP-a. Da li se negde sakrio ili zbrisao napolje, nemam pojma
[ miroslavL @ 01.09.2009. 21:16 ] @
Imaju neki zakoni da nesmeš tokom vožnje nositi papuče ajd i što je logično - može ispasti i zaglaviti se kod kvačila ili gasa pa da ode sve dođavola a što se tiče šorca je smešna stvar jer ne može "ono" ispasti i zaglaviti volan :))

jujuju...
[ Marko_L @ 01.09.2009. 21:19 ] @
Citat:
Jesi zreo i razuman ali ne delujes isto u sorcu, to je vise mladalacki. Dajes povod takvim likovima

Aha, a na vozački ispit dolaze isključivo dede i poneki omladinac. Kako da ne. Vozački se najčešće polaže negde između 18-25 godina, a oni koji polažu kasnije su praktično statistička greška. Ili hoćeš da kažeš da je mladost do 18-te godine, a posle toga si već matorac :)

Mada, sve to na stranu, ja zaista ne vidim kako to normalna letnja odeća kao što su šorts ili majica može biti mladalački način oblačenja... šta, samo mladi ljudi se znoje i samo mladim ljudima smeta vrućina :) Vidiš, letnja odeća nije samo modni detalj, već ima i praktičnu upotrebnu vrednost, dozvoljava lakše otpuštanje toplote koje telo akumulira, inače doživljava kolaps i toplotni udar... a tome su podložni i mladi i stari, čak šta više, stariji ljudi su još podložniji tome. To bi bilo isto kao da si rekao da je računar mladalačka stvar, a kad vidiš nekog sa 30 za računarom, bež od njega, taj je nezreo i neozbiljan.

A što se tiče davanja povoda likovima, to je sjajan izgovor za sve... znači sutra možemo očekivati da ne puste crnca u opštinu zato što nije izbeleo kožu k'o pokojni Majkl Džekson ili da mi policajac zabrani da šetam ulicom dok ne odem kući da se presvučem u pantalone i vunene čarape, jer ipak je i pešak učesnik u saobraćaju jel.
Citat:
Pa mozda kao neko nezavisno lice, sa ovim koji te uce mozda se sprijateljis, progledaju ti kroz prste

Jel, a šta ako se sprijateljiš sa nastavnikom, pa ti on da peticu iako nisi zaslužio. Znači, ajmo od sutra da angažujemo policajce da idu po školama i dele ocene, jer ipak nastavnici nisu dovoljno objektivni :) Ili šta ako poznaješ nekoga u opštini, pa te primi preko reda... ništa, policiju na šaltere pa da vidiš kako će neko da dobije papir ako nije pristojno obučen i ako ne čeka svoj red... ma šta uopšte ima da postoje druga zanimanja, ukineš sva zanimanja i ostaviš samo zanimanje policajac, a oni neka rade sve poslove, od čišćenja ulica do prodaje nekretnina.

Vidiš, to o čemu pričaš je problem korupcije (da, korupcija je i kada se sprijateljiš sa nekim iz neke državne službe, pa ti on na osnovu tog prijateljstva napravi neki ustupak), a ona postoji i na mnogim drugim mestima, a rešenje nije poslati policiju da radi na tim mestima gde vlada korupcija, nego jednostavno dobar anti-korupcijski zakon koji će se sprovoditi. Pa tako lepo, može tebi instruktor da da prelaznu ocenu na osnovu prijateljstva, ali ako ti zaista ne znaš da voziš, napravićeš gomilu prekršaja, pa ćeš onda lepo vrlo brzo i ostati bez te prijateljski stečene dozvole. Može i nezavisno lice, ali samo kao kontrola, dok instruktor ipak mora da bude malo više uključen u odluku o dobijanju dozvole, jer je nakompetentniji za ocenu kandidata kojeg je i obučavao.

[ hemarikon @ 01.09.2009. 22:37 ] @
Citat:
@miroslavL: Imaju neki zakoni da nesmeš tokom vožnje nositi papuče

Koji su to "zakoni"?
[ Marko_L @ 01.09.2009. 22:43 ] @
Pa isti oni prema kojima ne smeš da nosiš bermude, bradu, brkove, dugu kosu... dakle, nepostojeći :)
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 22:46 ] @
Ajde? Evo ja i dalje nosim dugu kosu vezanu u rep, mindjusu, bradu i brkove, ali ne ne idem unaokolo kao dripac, ako se ne bavim aktivnostima tipa mesanje maltera. Pa sta onda?
Citat:
Challenger: Sto se tice oblacenja, licno iskustvo - SUP u NS-u pre par godina, jun/jul mesec: Ulazim u zgradu u sorcu, majici (dosao da "podignem" pasos), prilazi mi neki cipelic (da li portir ili neki dezurni dzabalebaros - nemam pojma), staje ispred mene i kaze:
"Di si ti posao takav?" i pokazuje na sorc i papuce.
Ja odgovaram: "Do saltera po pasos, sto?"
Kaze lik: "Znas ti da je ovo SUP, idi kuci upristoji se pa se vrati".
Ja: "Ne smatram da sam nepristojno obucen, 30+ stepeni je, pusti me samo da odem do saltera da pokupim sta treba i idem, 10s posla, zasto da pravimo problem?".
Lik opet: "Upristoji se pa se vrati, nece pasos nigde". E tu polako pocne da mi skace pritisak, kazem: "Skloni se da prodjem, pokupim to i gotovo, nisam dosao u SUP go nego u sorcu, cemu ovakvo maltretiranje. Ajde reci mi ime, prezime, cin, donesi formular za predstavke na ponasanje i zovi staresinu."
Kaze lik : "Necu ja tebi nista da donosim, izadji napolje i vrati se kad se upristojis ili cu sad da te privedem."
Ma ja se ziv usr*o, kazem: "E, ne idem nigde sad iz inata, ili ces da me pustis do saltera ili cu da se skinem go :D pa me onda hapsi, bar ces imati razlog!" I krenem da otkopcavam i spustam sorc/bermude... U roku od 1s, ma pola sekunde doticnog cipelica nije bilo u celom holu SUP-a. Da li se negde sakrio ili zbrisao napolje, nemam pojma :D

E ovo je vidis lep primer tvog primitivizma, nemoj da se ljutis, nije to uvreda, nego je to tako, i njegove nedoslednosti. Nije stvar u ovome sto Ivan Dimkovic pokusava da na silu naturi, nesto socrealizam, trte mrte, ne to su gluposti, nego je stvar u tome da neki red mora da se zna. Mozes ti tako da ides, kazem, ali ocekuj da budes tretiran kao dripac.

Ovde je tako kako je zato sto niko nece "da se zamera" i svi popustaju nasilnicima kao sto si ti bio u tom trenutku. Najobicniji buli. A deca i slabici se igraju drzave, i eto. Evo, ja da sam bio taj, ja bih te uhapsio zbog ometanja sluzbenog lica u vrsenju duznosti, a ti se posle skidaj koliko hoces i objasnjavaj na sudu sta hoces. Tako se to radi.

Sta da radis, mogu neki i sto diploma da dobiju i sto zvanja takodjer i da budu najvece glave na svetu u svojoj struci, ama diplomirani primitivac ipak ostaje samo primitivac.
[ Horvat @ 01.09.2009. 22:53 ] @
ja sad pokusavam da se setim vozackog,i koliko se secam,nije bilo uniformisano lice sa mnom u vozilu,bio je moj instruktor i jos neki lik,ako se dobro secam,isto neki instruktor iz druge auto skole koji je vodio zapisnik ,tj bio "sef"
[a ako se dobro secam,i moj instruktor mi je ranije rekao da i on ide ,kada ga pozovu,valjda iz supa ili odakle,da vrsi "nadgledanje polaganja",odnosno da bude instruktor,za druge autoskole ,logicno,ne mozes za svoju,pristrasnost,ovo ono]

kako je kod vas na polaganju bilo? bilo je uniformisano lice ili "obican covek"?
@lesli,a kako je on bio bully? bully je bio taj plavac jer mu nije dozvolio da udje u zgradu,tj ode za salter,iako nije bio go [za to sledi hapsenje],a niti je bio prljav i smrdljiv [valjda]


nego,bas me zanima kako bi neko u full odelu [pantalone,kosulja,sako,kravata/leptir masna] prezivio voznju u gradskom autobusu po letnjem danu...mislim da bih video jos jedno onesvescavanje usled pregrijavanja zbog neadekvatnog oblacenja u odnosu na vreme
[ Marko_L @ 01.09.2009. 23:13 ] @
Citat:
E ovo je vidis lep primer tvog primitivizma, nemoj da se ljutis, nije to uvreda, nego je to tako, i njegove nedoslednosti. Nije stvar u ovome sto Ivan Dimkovic pokusava da na silu naturi, nesto socrealizam, trte mrte, ne to su gluposti, nego je stvar u tome da neki red mora da se zna. Mozes ti tako da ides, kazem, ali ocekuj da budes tretiran kao dripac.

Apsolutni dripac, nego šta, čim nosi bermude... a ovi što su u odelima, sve same poštenjačine i gospodin čoveci. Po tebi onda ispade da su političari još najpoštenija sorta, eno nikad ih ne vidiš bez odela :)
Citat:
kako je kod vas na polaganju bilo? bilo je uniformisano lice ili "obican covek"?

Ja još nisam ni video, ni čuo za polaganje bez uniformisanog lica, bilo u Beogradu, bilo negde drugde. Kod mene na polaganju (a bogme i kod svih ostalih koje znam) bilo je obavezno jedno uniformisano lice i komisija sastavljena od jednog instruktora iz tvoje auto škole i jednog predstavnika (verovatno instruktor) neke druge auto škole, mada su oni tu više kao manekeni, jer nemaju pravo glasa, tj. uniformisano lice daje konačnu presudu da li si položio ili ne.
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 23:18 ] @
Citat:
Horvat: @lesli,a kako je on bio bully? bully je bio taj plavac jer mu nije dozvolio da udje u zgradu,tj ode za salter,iako nije bio go [za to sledi hapsenje],a niti je bio prljav i smrdljiv [valjda]

Ja to ne mogu da tebi objasnim ako ti sam ne znas. To sto neki imaju pik na policiju zbog devedesetih nije razlog da se ponasaju kao barabe. Ako neka zgrada, bilo koja, evo na primer moja kuca, ima kodeks oblacenja, ti covece ne mozes tu da udjes ako ga ne postujes i tacka. Kapiš sto kazu u filmovima. Ne moze bre. Ne moze. E sad ti mozes da se ponasas kao on pa da probas da se skidas i to da bi na silu usao, i to nege prolazi vidis, ali kod mene bi dobio motku a eventualno i Dzekija. Umeo sam ja brajko moj i najblizu rodbinu da isteram odavde, ili da ih ne pustim unutra, ako narusavaju kodeks ponasanja itd koji vazi u mojoj kuci, pa da vidis posle kako klepan kamen bolje melje. Nisam ja kriv sto mi pojedina rodbina nije bas normalna, svi takve imaju u porodici.

Eto, vezano za taj slucaj, da sam ja bio na mestu tog cuvara, taj koji se qrci bio bi uhapsen na licu mesta zbog onoga sto sam rekao - ometanje sluzbenog lica u vrsenju duznosti, jer je to bio skolski primer. Njemu je tu duznost odredio sef, da ne pusta u zgradu ljude u gacama, naisao buli a ovaj pobegao. Je li to drzava? Ja bih toga otpustio odmah da sam njegov sef. Nema milosti ni za koga. A bre, ako se nekome ne svidja sto negde ne moze da udje u gacama, nek se zali bre pismeno, neka napise bre zalbu (pozeljno na okrugli papir sa rupom na sredini) pa cemo da razmotrimo. Vrsenje duznosti samo u bolesnim umovima moze da bude bulizam i stvarno pocinjem da budem umioran od vas, ne danas, nego uopste. Mislim da cu uskoro da prestanem da se druzim sa vama, ne mislm na ovaj forum, nego na sve forume otvorenog tipa, a i sire, pa eto vam, valjajte se u sopstvenim g*vnima, a sto se mene tice , ja cu moju decu da vaspitam da budu fini i pristojni ljudi i da sa vama nemaju nikakve veze, ako prihvate, a ako ne prihvate nego predjui na vasu stranu, ko ih ebe i njih, to moji nisu i ja sa takvima nemam nikakve veze, osim bioloski. A mozda i napravim neki forum zatvorenog tipa, ne za istomisljenike, jer to sto vi pisete sa misljenjem veze nikakve nema, nego za pristojne ljude gde ce oni moci da se druze bez pomodnih "mislislaca" koji su od kad je dosla ova sloboda uspesno zagadili sve pore zivota.
Citat:
Marko_L: Apsolutni dripac, nego šta, čim nosi bermude...

Ja to nisam rekao da je onaj ko nosi bermude dripac, nego da ako ides na odredjena mesta u bermudama, to se od onih kod kojih si dosao shvata kao da si neozbiljni salabajzer i dripac. To je tako i tako ce i ostati, a ti se zali upravi vodovoda zato sto je to tako.
[ zaraza @ 01.09.2009. 23:30 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:
To sto neki imaju pik na policiju zbog devedesetih nije razlog da se ponasaju kao barabe


Vish, ja nemam pik na policiju, stavise, trudim se da ih postujem....
Al sta da mislim o magaradi koja mi dolazi u 21:30 uvece da se raspituje ko je vlasnik stana? Nije da ja spavam u to vreme, al nikako ne volim da mi dolazi uniforma, taman kad sam otvorio pivo i poceo da se odmaram od uspesnog radnog dana.
A da ne govorim o tome da se plasim da nosim Brufen sa sobom i jos jedan lek, posto im Brufen izgleda krajnje sumnjivo...
[ zaraza @ 01.09.2009. 23:32 ] @
Citat:

A bre, ako se nekome ne svidja sto negde ne moze da udje u gacama, nek se zali bre pismeno, neka napise bre zalbu


A ovo funkcionise gde?
Mislim, bajke koje sam ja cito uglavnom govore o princevima i princezama, a onu u kojoj se zalbe uvazavaju, a desava se u Srbiji, jos nisam video...
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 23:38 ] @
E vidis, o tome se bas i radi. To je ono sa okruglim papirom i rupom na sredini, koja sluzi za to da se tvoja zalba vezana za ovakve stvari nabije na... stalak za takve zalbe. Nema neko druga posla nego ce sad da razmatra takve zalbe zbog jednog procenta onih kojima se ne svidja sto u civilizaciji postoje odredjena pravila. Taj procenat je ovde doduse dosta veci, ali zato im tako i ide kako im ide, ja pricam uopsteno, o normalnim ljudima, ne o ovima ovde, i ne o balavurdiji i odvratnim adolescentima.
Citat:
zaraza: Vish, ja nemam pik na policiju, stavise, trudim se da ih postujem....
Al sta da mislim o magaradi koja mi dolazi u 21:30 uvece da se raspituje ko je vlasnik stana? Nije da ja spavam u to vreme, al nikako ne volim da mi dolazi uniforma, taman kad sam otvorio pivo i poceo da se odmaram od uspesnog radnog dana.
A da ne govorim o tome da se plasim da nosim Brufen sa sobom i jos jedan lek, posto im Brufen izgleda krajnje sumnjivo...

Pa ti nemoj da otvars, sta sad. Stavi kameru na vrata, to je sad jeftino, i cim vidis da je neko ko ti se ne svidja pravi se da te nema, a telefon i zvono iskljuci kad odmaras i gotovo.
[ zaraza @ 01.09.2009. 23:42 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: E vidis, o tome se bas i radi. To je ono sa okruglim papirom i rupom na sredini, koja sluzi za to da se tvoja zalba vezana za ovakve stvari nabije na... stalak za takve zalbe. Nema neko druga posla nego ce sad da razmatra takve zalbe zbog jednog procenta onih kojima se ne svidja sto u civilizaciji postoje odredjena pravila. Taj procenat je ovde doduse dosta veci, ali zato im tako i ide kako im ide, ja pricam uopsteno, o normalnim ljudima, ne o ovima ovde, i ne o balavurdiji i odvratnim adolescentima.


Znaci tebi je normalno da na 35 stepeni tebi neko trazi da obuces odelo i kravatu i ulazis u prostoriju u kojoj je 50 stepeni (normalno, nije klimatizovana)?
Ili, to nije normalno, al zakon je zakon?
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 23:47 ] @
Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.
[ Challenger @ 01.09.2009. 23:48 ] @
^ Ja hteo da se zalim pismeno (mada cisto fore radi), trazio i staresinu da zove a on "tera svoje" pa to ti je. Valjda naucio text napamet pa ne zna sta i kako u slucaju primedbe, ocekivao da pokorno izadjem i vratim se u fraku valjda, uz ponizno izvinjenje "uniformi". Xexe, al' se za*ebao. Postovanje se zasluzuje nekim drugim stvarima a ne uniformom. Btw. malo je neuobicajena metoda (raskopcavanje i delimicno spustanje sorca ) ali bilo je ili to, ili da ga nabodem u glavu i dodjem do saltera. Pa nek' me i hapse posle...
Btw. ne vredjam se, ali njegov primitivizam je izazvao ovakvu reakciju. Sto se tice kodeksa oblacenja, to moze da vazi (ukoliko hoces da prihvatis) u operi, skupstini, na nekom prijemu, a ne u smrdljivom SUP-u. Sto se tice toga, mogu zaposlene da drka*u kako hoce (ako im ovi dozvole), stranke/klijente nikako.

Citat:
Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.


E, bas tu je problem - ti neces da udjes tu, vec moras. Za razl. od opere i ostalih.
[ zaraza @ 01.09.2009. 23:55 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.


Dobro, znaci ipak je ono "Zakon je zakon" :)
Nije to isto kao kad dodjes nekom na gajbu, pa ne smes da pusis...tu mozes i da ne dodjes....a po pasos ili licnu - MORAS...
Znaci, klimatizuj prostoriju, pa cu dodjem u pantalonama...Ovako, najbolje resenje je da ih drkas za zalbe, da zoves komandira ili ko vec od te policije i vojske kontrolise uobicajena gradjanska posla...
Sta ce biti sledece? Ne smes vodu da uneses, osim ako je ne kupis iz njihovog automata? Ili ne smes da uplatis harac od 2000 dinara za neki papir u bilo kojoj drugoj posti osim te lokalne?
E nece moci...znaci svi u gacama u opstine....I rostilj da se raspali, a ovi nek cekaju komandira...i nek privode :):)
[ Lesli Eldridz @ 01.09.2009. 23:58 ] @
To su decje i smesne stvari sto predlazes. Najobicnije gubljenje vremena za adolescente koje nema nikakvu svrhu osim da se posle pred drugarima qrcis kako si im ga ti rek'o.
Citat:
Challenger: ^ Ja hteo da se zalim pismeno (mada cisto fore radi), trazio i staresinu da zove a on "tera svoje" pa to ti je. Valjda naucio text napamet pa ne zna sta i kako u slucaju primedbe, ocekivao da pokorno izadjem i vratim se u fraku valjda, uz ponizno izvinjenje "uniformi". Xexe, al' se za*ebao. Postovanje se zasluzuje nekim drugim stvarima a ne uniformom. Btw. malo je neuobicajena metoda (raskopcavanje i delimicno spustanje sorca :D ) ali bilo je ili to, ili da ga nabodem u glavu i dodjem do saltera. Pa nek' me i hapse posle...
Btw. ne vredjam se, ali njegov primitivizam je izazvao ovakvu reakciju. Sto se tice kodeksa oblacenja, to moze da vazi (ukoliko hoces da prihvatis) u operi, skupstini, na nekom prijemu, a ne u smrdljivom SUP-u. Sto se tice toga, mogu zaposlene da drka*u kako hoce (ako im ovi dozvole), stranke/klijente nikako.

Eh, pa to je njihova stvar kako ce da odrede da se ulazi u njihovu zgradu. Strankama moze da se to ne svidja, i mogu da se zale, ali poslednja rec je ipak na "vlasniku" objekta. Ja ne kazem da je to sad neko pravilo do jaja, juhu, juhu, vrhunac civilizovanosti, nosenje dugackih pantalona u miliciji kad se ide za dokumenta, ali za sad je tako, oni su odredili da ne pustaju stranke u gacama i sta sad. Stranke treba to da znaju, obicno pise na vratima. Jesi gledao film Pad sa Majklom Daglasom? Jesi sigurno. E to vase prepucavanje tamo je bilo isto kao ono sa doruckom i pucanjem u onom fast fud restoranu. I jel to normalno i civilizovano ponasanje? Mislim meni je Majkl do jaja antiheroj u tom filmu, ali ipak nije to pos'o tako se ponasati zbog besmislenih stvari. Ako si bas hteo da teras sprdnju, veca bi fora bila da si izasao pa se vratio u suknji, ovako ja mislim da je sve to bilo samo zbog vrucine koja povecava nervozu kod ljudi.
[ zaraza @ 02.09.2009. 00:00 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: oni su odredili da ne pustaju stranke u gacama i sta sad.


Nista, da ih drndas kako god mozes.
Da zivimo u nekoj Norveskoj u kojoj je leti 20 stepeni ok....
Ali zivimo na mestu gde je sasvim normalno da je leti preko 30 i da nema klimatizacije u takvim objektima...dakle nije sta sad, nego "poseri se po pravilu"....
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 00:03 ] @
Detinjarije, rekoh ti. Da li ti hoces pasos ili da se zahebavas tamo? Mnogo ce oni da se potresu zbog tebe i tvojih pantalona. Ako hoces da s**** po pravilima nadji neko pravilo po kome kad se poseres to ima neku visu svrhu, a ovo su obicne gluposti. To je s***** po pravilima tipa pozvao lift pa pobegao. Izem ti takve anarhiste.
[ Challenger @ 02.09.2009. 00:05 ] @
^ Nisam imao suknju pri ruci a i nije mi palo na pamet. Sto se tice ostalog, nisu oni vlasnici nicega vec smo mi - gradjani vlasnici i zgrade i njihovih gaca (i dugih i kratkih) pa bi samo mi njima mogli da propisujemo kodekse oblacenja, nikako oni nama. Za privatnu kucu/zgradu/lokal/kompaniju/sta vec vazi to tvoje rezonovanje, za servis gradjana ne.
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 00:07 ] @
To bi tako trebalo da bude u teoriji, ali nije. Sta da radis, nepravda :-)
[ miroslavL @ 02.09.2009. 00:08 ] @
Citat:
Koji su to "zakoni"?


Na tvoje pitanje odgovor je odma stigao...

Citat:
Pa isti oni prema kojima ne smeš da nosiš bermude, bradu, brkove, dugu kosu... dakle, nepostojeći :)




Citat:
To sto neki imaju pik na policiju zbog devedesetih nije razlog da se ponasaju kao barabe.


ja koliko sam upućen taj dečko je 91 godište... pa on nije znao devedesetih ni nos da obriše.

Imam ja par drugova koji su policajci i mogu vam reći da su im isprali mozak 100% ma to je sve popucalo i to sam im i u lice rekao... znači kraj priče što se tiče njihovog razmišljanja i gledanja u realnost, to mogu da tvrdim jer ih znam još od kad smo bili klinci i išli u grad da vatamo curice a sad tj. od kad su završili tu školu (ili kurs) ni rodjena majka da ih prepozna...
[ vlada131 @ 02.09.2009. 00:09 ] @
Citat:
musicmaster @vlada131

Odakle ti info baj d vej?
Daj da kliknemo i mi.


http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=379124

Sad je malo opširnija vest, jutros kad sam je video bila je kratka i citirao sam je celu...
[ zaraza @ 02.09.2009. 00:10 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Detinjarije, rekoh ti. Da li ti hoces pasos ili da se zahebavas tamo? Mnogo ce oni da se potresu zbog tebe i tvojih pantalona.



Da, hocu pasos, alii hocu da me tamo tretiraju ko coveka, a ne ko stoku.
I ocu pasos za 20 minuta, a ne za 2 meseca.

Citat:
Lesli Eldridz:
Ako hoces da s**** po pravilima nadji neko pravilo po kome kad se poseres to ima neku visu svrhu, a ovo su obicne gluposti. To je s***** po pravilima tipa pozvao lift pa pobegao. Izem ti takve anarhiste.


Jebga, ja slucajno ocu da disem u takvim ustanovama....ali to je valjda smisljeno tako napravljeno da se skuvas ko noga, pa da nemas volje da se raspravljas sa salterusama u uniformama....
[ dejanet @ 02.09.2009. 00:28 ] @
Ljudi, zezate se, kao da živite (sem par izuzetaka) u Nemačkoj, živimo u zemlji gde je ozbiljna gudra jeftinija od flaše piva u kafiću.

Drugo te klime od 200 evra su mnogo jeftine, šta je nabavka 4-5 klima uređaja pa da ih plate i po 1000 evra, sića lova za poslić i džepić, zato se i kuvamo u redu.

[ Milos911 @ 02.09.2009. 00:41 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:
Ako hoces da s**** po pravilima nadji neko pravilo po kome kad se pos**** to ima neku visu svrhu, a ovo su obicne gluposti. To je s***** po pravilima tipa pozvao lift pa pobegao. Izem ti takve anarhiste.

Jel moze neko da mi prevede zvezdice posto nista nisam razumeo?
Citat:
Lesli Eldridz: Detinjarije, rekoh ti. Da li ti hoces pasos ili da se zahebavas tamo? Mnogo ce oni da se potresu zbog tebe i tvojih pantalona.

Auuu ko je isao u sorcu neka ne ide. Nemojte da zajebavate cika policajce tako, nece moci nocu da spavaju zbog pogleda na gole noge do kolena... Kad vec pricam o golim nogama nisam primetio da pandurima smeta kad neka devojka obuce dopicnj*k.
[ miroslavL @ 02.09.2009. 00:47 ] @
Citat:
Jel moze neko da mi prevede zvezdice posto nista nisam razumeo?


Pa kako bi ti preveo njegove reči kad su zabranjene ovde na forumu... evo da probamo ove izraze: kakiš i pokakiš :))

tooo uspelo je... :D

Znači ovako bi glasilo
Citat:
Lesli Eldridz:
Ako hoces da kakiš po pravilima nadji neko pravilo po kome kad se pokakiš to ima neku visu svrhu, a ovo su obicne gluposti. To je kenjanje po pravilima tipa pozvao lift pa pobegao. Izem ti takve anarhiste.
:)))))
[ musicmaster @ 02.09.2009. 00:49 ] @
Citat:
vlada131:
Sad je malo opširnija vest, jutros kad sam je video bila je kratka i citirao sam je celu... :)

Hvala. :)
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 00:51 ] @
Citat:
Milos911: Auuu ko je isao u sorcu neka ne ide. Nemojte da zajebavate cika policajce tako, nece moci nocu da spavaju zbog pogleda na gole noge do kolena... Kad vec pricam o golim nogama nisam primetio da pandurima smeta kad neka devojka obuce dopicnj*k.

A be, tako je to kad si bubuljicar, sve si u pravu. A kad porastes, saznaces da je ono najvaznije sto te cini odraslim to sto stalno radis stvari koje ne zelis da radis, kao sto je na primer ta gologota idenja po pasos u dugackim pantalonama. Da ti nisam u kozi.
[ Marko_L @ 02.09.2009. 05:50 ] @
Pa vidiš Lesli, ako si ti naučio da neko službeno lice može da radi šta hoće, a da ti to bespogovorno prihvataš. to je tvoj problem... ali ima ljudi koji žele da budu tretirani kako dolikuje čoveku u 21. veku i da ne bude bespotrebno maltretiran, a ove stvari kao što su "nepristojno" oblačenje na vozačkom ispitu zaista spadaju u to. Da postoji zakon koji brani te bermude, onda u redu, takav je zakon i šta da mu radiš, možeš samo da skupiš istomišljenike i da lobirate da se taj zakon promeni ili da ćutiš i trpiš, ali dok je zakon na snazi moraš da ga poštuješ. Međutim u ZOBS-u u delu o polaganju vozačkog ispita (kao ni u drugim delovima) nigde nema niti izričitog zahteva ili barem preporuke kako se treba obući za vozački ispit. Mislim, neće sigurno niko doći u kupaćim gaćama i bez majice, pa da to predstavlja neki problem, ali zaista ne vidim problem u bermudama, pogotovo što gotovo sve bermude koje se danas mogu naći na tržištu izgledaju sasvim pristojno, poput mini pantalona. Isto tako i za opštinu, ako je u celom razvijenom svetu normalno ići u kratkim pantalonama, zašto bi samo kod nas to bilo nepristojno. A inače smo pristojan narod do mojega, ali dobro, nije o tome tema (u stvari, više se i ne sećam o čemu je tema) :)
[ hemarikon @ 02.09.2009. 06:14 ] @
Citat:
ometanje sluzbenog lica u vrsenju duznost

ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU nigde ne predvidja način oblačenja kao prekršajno ili krivično delo.
Citat:
Član 2.
Javni red i mir, u smislu ovog zakona, jeste usklađeno stanje međusobnih odnosa građana nastalo njihovim ponašanjem na javnom mestu i delovanjem organa i organizacija u javnom životu radi obezbeđivanja jednakih uslova za ostvarivanje prava građana na ličnu i imovinsku sigurnost, mir i spokojstvo, privatni život, slobodu kretanja, očuvanje javnog morala i ljudskog dostojanstva i prava maloletnika na zaštitu.


Prekršaj ometanja službenog lica se ne može izvršiti verbalnim putem. Da bi postojao prekršaj ometanja službenog lica u vršenju javnog ovlašćenja, potrebno je da bude učinjena neka konkretna radnja kojom se to lice neposredno ometa u obavljanju svog posla.

Heh, u pravnoj državi ne postoji "verbalni delikt". Ako "službeni organ" traži od nekoga da se obuče ovako ili onako i ovaj odgovori da neće, tada službeni organ može samo da se "službeno" češe gde ga "službeno" i "neslužbeno" svrbi.
[ Ivan Dimkovic @ 02.09.2009. 08:18 ] @
Vidi vidi, Lesli postao sistemlija :)

I to kakav sistemlija - braneci ponasanje svojstveno africkim diktaturama i komunistickim birokratijama... to to Lesli, reci im :)
[ vilil1 @ 02.09.2009. 08:35 ] @
Neke civilizacijske norme postoje. Neki red postoji. To sto se nesto takvo ne svidja decurliji...pa koga briga!? Postovacete takav red, i tacka. Kome se ne svidja nek se zali vodovodu.
Jbt. tamo 90ih, ciganin Dzej je isao kod gradonacelnika Covica, i ovaj nije hteo da ga primi, jer je dosao u kratkim pantalonama. I mandov je shvatio, javno se izvinuo. A ovi ovde...Pa gori od cigana!
[ Rumpletstilskin @ 02.09.2009. 08:55 ] @
Citat:
vilil1: Neke civilizacijske norme postoje. Neki red postoji.
Bas tako, i to znaci da ne moras da radis kako ti uniforma kaze samo zato sto je uniforma. Kome se ne svidja ocigledno rizikuje pokusaj lobotomije cevkom od skele.

Citat:
To sto se nesto takvo ne svidja decurliji...pa koga briga!? Postovacete takav red, i tacka. Kome se ne svidja nek se zali vodovodu.

Ziveo drug J.V.S! Sloboda je ropstvo! Neznanje je snaga!

Izgleda da sam propustio trenutak kada ste ti i lesli postali Despoti od Serbije...
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 08:59 ] @
Vi morate prvo da sklonite tu crvenu maramu koja vam vijori ispred lica, pa tek onda nesto da pisete ako hocete da budete shvaceni ozbiljno. Niko nije pisao da treba da radis nesto samo zato sto ti kaze nekakva "uniforma" nego zato sto je tako pristojno. O tome ne postoje zakoni i uniforme, nego se to ponese od kuce kad krenes na put.

Eto, to sto vi radite dok pisete sve ove gluposti je isto kao to idenje u gacama tamo gde se ne ide u gacama. I zato niste shvaceni ozbiljno, nego se na vas gleda kao na najobicniju balavurdiju, prilicno sazaljivo.
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi vidi, Lesli postao sistemlija :)

Ne, sistemlije su oni slobodari koji hoce da im nekakavi nadlezni aiutoriteti pokazu zakon po kome treba da se tako i tako oblace kad idu tu i tu, inace ce oni ovo i ono. To je pravo slobodarstvo do yaya. Lesli samo nije vise odvratni adolescent pa da gubi vreme na te gluposti. Inace bi kad je bio to (odvrani adolescent) mozda isto pricao i radio sto i ovi pojedinci, pa i gore, ali hvala bogu taj period glupavosti je sad iza njega.
Citat:
hemarikon: Prekršaj ometanja službenog lica se ne može izvršiti verbalnim putem. Da bi postojao prekršaj ometanja službenog lica u vršenju javnog ovlašćenja, potrebno je da bude učinjena neka konkretna radnja kojom se to lice neposredno ometa u obavljanju svog posla.

Heh, u pravnoj državi ne postoji "verbalni delikt". Ako "službeni organ" traži od nekoga da se obuče ovako ili onako i ovaj odgovori da neće, tada službeni organ može samo da se "službeno" češe gde ga "službeno" i "neslužbeno" svrbi.

Tacno, moze taj i da laje, i da peva, i da recituje Gorski vijenac, da drzi Drazinu sliku u ruci na sred trga bana Jelacica, recituje bibliju pored spomenika knezu Mihajlu itd, pa onda moze da bude uhapsen zbog remecenja javnog reda, ali u ovom slucaju ako pokusa da na silu da ipak prodje pored sluzbenog lica odma apsa zbog ometanja sluzbenog lica u vrsenju duznosti. Znas, to oni mogu ovde da se sprdaju sa tim stvarima gde se slabici, deca u telu odraslih ljudi i lopovi igraju drzave, pa je zato tako kako je u ovoj zemlji, a tamo gde stvarno postoji ozbiljna drzava, i gde ozbiljni ljudi cine drzavu, takve stvari se ne dovode u pitanje, nego je bitna volja da se elemanat ukloni a za zakon cemo lako. Evo na primer, zato ste bombardovani. Sto ste otkopcavali bermude (qrcili se) , samo sto sa druge strane nije bio neko ko ce da pobegne kad to radite "da se ne talasa" nego ozbiljna drzava koja narocito voli te sto se kurce. I dobiste po p****. Tako se to radi.
[ Rumpletstilskin @ 02.09.2009. 09:10 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Vi morate prvo da sklonite tu crvenu maramu koja vam vijori ispred lica, pa tek onda nesto da pisete ako hocete da budete shvaceni ozbiljno. Niko nije pisao da treba da radis nesto samo zato sto ti kaze nekakva "uniforma" nego zato sto je tako pristojno. O tome ne postoje zakoni i uniforme, nego se to ponese od kuce kad krenes na put.
Teoretski, recimo da ovo sto pises nije 100% proseravanje.

Recimo, ako na ulazu u opstinu/sud/kafanu/stagod lepo napisu kako nije dozvoljen ulaz sa sladoledom i u sorcevima i papucama - molim lepo, postujem, ako mi se ne svidja zalicu se press-u.

Medjutim... sta kad neko na svoju ruku krene da se izivljava, kao ovaj pandur ili onaj iz challengerove price?

I drugo, ono sto je nepristojno u mom selu mozda je u tvom sasvim normalna pojava. Zasto bi tvoj osecaj za moral i pristojnost imao prednost nad mojim? Osim sto si DoS?
[ a1200 @ 02.09.2009. 09:11 ] @
Da zakljucimo:

1) Odelo cini coveka

2) Sluzbeno lice, a posebno policija, moze prema licnom nahodjenju od tebe da trazi da izgledas onako kako su to oni zamislili, odnosno kako je njima dunulo taj dan - iako tako nesto ne postoji nigde u opisu njihovog posla, niti je navedeno u zakonu, koji jel'te oni brane i sprovode.

3) Red i uredjeno drustvo podrazumeva da je policija bog i batina, moralni etalon, koji se bez pogovora i prigovora slusa cak i kad je ocigledno da su prevrsili svaku zakonom predvidjenu nadleznost. U protivnom, mogu da te privode, batinaju i maltretiraju, a ti se onda - k'o sto neko rece - zali vodovodu.

4) Ako se kojim slucajem neki novinar odluci da objavi tvoju pricu o takvom maltretiranju i zloupotrebi ovlascenja, tada taj list rizikuje, da po novom "zakonu" o informisanju, bude kaznjen "po kratkom postupku" (i verovatno zatvoren) - jer zna se, to je podrivanje vlasti... a to ne vodi pobedi na novim izborima.

[ flylord @ 02.09.2009. 09:12 ] @
Lesli jedno pitanje za tebe. Da li su oni jadni crnci u Africi dripci jer idu u bermudama u drzavne instituciije :)
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 09:40 ] @
Ovo nije Afrika, plus u odnosu na tradicionalu garderobu stanovnika Afrike, majica i bermude su ono sto je u evropskom odevanju trodelno odelo.
Citat:
Rumpletstilskin: Medjutim... sta kad neko na svoju ruku krene da se izivljava, kao ovaj pandur ili onaj iz challengerove price?

Nije na svoju ruku, nego su bili uveli propis da se u zgradu ne ulazi u bermudama. Nisi ti to lepo video zbog crvene marame. I to ne vazi zamo za miliciju nego i za sudove isto i opstine i druge drzavne ustanove, imas natpise na vratima, prosetaj se pa procitaj.
Citat:
Rumpletstilskin: I drugo, ono sto je nepristojno u mom selu mozda je u tvom sasvim normalna pojava. Zasto bi tvoj osecaj za moral i pristojnost imao prednost nad mojim? Osim sto si DoS?

Ne znam stati je DoS u ovom kontekstu, a ovo pitanje je isto adolescentska besmislica. Nisi bitan ti, kapiras, nego vlasnik kuce / objekta u koji ulazis i kako on trazi od tebe da budes odeven da bi tu usao. I ako hoces da udjes moras tako da se obuces, a obicaje iz svog sela slobodno upraznjavaj u svojoj kuci, jel ti brani neko?

Sad ste me podsetili, isti ste bre kao jedan sto je otisao u emigraciju (prizetio se tamo) pa mu ne valja, a zasto mu ne valja, kaze moras na ulici i na javnom mestu da postujes odredjena pravila ponasanja i samo u privatnosti svoje kuce mozes da se ponasas kako ti hoces, a on tvdi da je kod "njih pravih Srba" (ne znam koji su to) obrnut slucaj, u kuci se znaju pravila ponasanja, ono, glavni je domacin, zna se kad se jede, kad se radi ovo i on, a na ulici mozes dase ponasas kako hoces, recimo da pljujes, da bacas djubre, da ides u sud u gacama itd. Civilizacijo, eve me.

A bre, evo, ako vam je za utehu, sto se mene tice ja bih sve to ukinuo, sve te pasose, licne karte, zdravstvene knjizice, kreditne kartice, vozackd dozvole, kao i sve ostalo, u ovom obliku u kome su sad, pa bih uveo neku jedinstvenu karticu, to jest čip na koji ce da se upisuju svi podaci o svemu, pa da ti taj cip bude ugradjen negde da ne mozes da ga izgubis, ili nekakvu centralnu bazu podataka o svemu, a da se pojedinac identifikuje na osnovu skena mreznjace, ali to jos uvek nije praksa, i sve dok je ovako, ima da idete za te knjizice na neka mesta gde ih izdaju i da postujete kodeks odevanja koji vazi u tim mestima i tacka. Zalite se upravi vododvoda ako vam se koncept ne svidja, ili postanite pravi anarhisti pa budite van sistema, sta god, samo prestanite vise da kukate.
[ Rumpletstilskin @ 02.09.2009. 10:03 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ne znam stati je DoS u ovom kontekstu, a ovo pitanje je isto adolescentska besmislica. Nisi bitan ti, kapiras, nego vlasnik kuce / objekta u koji ulazis i kako on trazi od tebe da budes odeven da bi tu usao.


Ko sto rekoh, ako na ulazu u opstinu/sud/kafanu/stagod lepo napisu kako nije dozvoljen ulaz sa sladoledom i u sorcevima i papucama - molim lepo, postujem, ako mi se ne svidja zalicu se press-u.

Ali opet nisam dobio odgovor - ko u nedostatku pisanih smernica odredjuje sta je moral i vaspitanje?

Izgleda da sam zaista spavao na casovima i propustio trenutak kada su vili i lesli postali Despoti od Serbije...

[ hemarikon @ 02.09.2009. 10:11 ] @
Ovde je počelo sa vanzemaljcima (http://www.roswell-usa.com/city/court/dress_code.htm):

Citat:
GENERAL PUBLIC

The following items are not allowed in the courtroom:

No shorts, tank or halter-tops
Muscle shirts
T-shirts with indecent words or graphics

Obratite pažnju, nije dozvoljeno u sudnici.

I ovde je takodje reč o sudnici, Melissa, Tx, (http://www.cityofmelissa.com/COURT_DRESS_CODE.pdf):
Citat:
Sve osobe koje ulaze u sud moraju biti prikladno odevene. Svakoj osobi koja nosi majice bez rukava, kratke hlače, preterano široke hlače, šešire bilo koje vrste i cipele sa otvorenim vrhom neće biti dozvoljeno ući u sudnicu. Osobi sa odećom, sa uvredljivim, vulgaranim, rasističkim, seksističkim, opscenim, ili sugestivnim rečim, sloganima, prikazima, ili slikama neće biti dozvoljen ulaz u sudnicu.


Medjutim, za administrativne službe su predvidjena pravila oblačenja samo za službenike. To se po pravilu uredjuje nekim unutrašnjim aktom koji donosi šef odseka (deprtmenta). Tim pravilnicima se od službenika, koji dolaze u direktan kontakt sa gradjanima, zahteva uredno i kulturno oblačenje, ali se nigde ne pominje kako gradjani treba da se oblače.

http://www.juneau.org/personnel/documents/97-03CBJDressCode.pdf
http://www.elpasotexas.gov/emp...ce%20Standards-%20Jan%2007.pdf
[ Rumpletstilskin @ 02.09.2009. 10:31 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:  Evo na primer, zato ste bombardovani. Sto ste otkopcavali bermude (qrcili se) , samo sto sa druge strane nije bio neko ko ce da pobegne kad to radite "da se ne talasa" nego ozbiljna drzava koja narocito voli te sto se kurce. I dobiste po p****. Tako se to radi.

A koliko vidim Lesli je od onih sto tesko razlikuju glasove "L" i "LJ"! Sad su neke stvari mnogo jasnije...
[ Horvat @ 02.09.2009. 10:42 ] @
lesli,a ovaj...a je l pise barem na vratima supa da se ne sme u bermudama?

cuo sam da na sudu pise da ne sme,ali za sup bas i nisam


Citat:
sugestivnim rečim

svaka rec moze biti sugestivna,svasta...

sta im dodje "opscenim"??
[ hemarikon @ 02.09.2009. 11:01 ] @
Šta znači "opscenim"? Javiću vam iz Teksasa.

Inače, na nekim policijskim stanicama stoji da se gradjani moraju prikladno obući. To može dovesti gradjane u neravnopravan položaj. Šta ako neko dotrči neposredno nakon što mu razbojnici demoliraju auto. Treba li mu zabraniti i poslati ga kući 300 km dalje da otputuje autobusom u koji ga neće pustiti a sve jer "nije prikladno odeven".

Ah, da, uredno sam, pre par nedelja, prošao pored takvih natpisa u bermudama i majici sa kratkim rukavima. Niko me nije zaustavio iako sam obišao nekoliko kancelarija jer mi je trebalo uverenja koje se dobija u policiji. Neposredno pre toga sam u istoj opremi pokupio neka dokumenta iz opštinske zgrade i opet kroz nekoliko kancelarija i nekoliko šaltera (drukčije nemože, ovde se zna red, moraš prvo dobiti sto potvrda da bi ti nešto potvrdili).
[ flylord @ 02.09.2009. 11:07 ] @
Lesli Eldridz
Citat:
Lesli Eldridz : Ovo nije Afrika, plus u odnosu na tradicionalu garderobu stanovnika Afrike, majica i bermude su ono sto je u evropskom odevanju trodelno odelo.


Ako sam ja Afrikanac da li imam pravo na svoju nacionalnu odecu, i obicaje? (Dok oni ne ugrozavaju druge). Ako imam, onda ja kao Bur imam pravo da udjem u SUP u bermudama. Jel tako, bata Lesli?
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 12:00 ] @
Nemas, ako je vlasnik objekta drugacije odredio. Smarate. Hiljadu puta vam je to ponovljeno.
Citat:
Rumpletstilskin: Ko sto rekoh, ako na ulazu u opstinu/sud/kafanu/stagod lepo napisu kako nije dozvoljen ulaz sa sladoledom i u sorcevima i papucama - molim lepo, postujem, ako mi se ne svidja zalicu se press-u.

Pa pise lepo na vratima.
Citat:
Rumpletstilskin:Ali opet nisam dobio odgovor - ko u nedostatku pisanih smernica odredjuje sta je moral i vaspitanje?

A ovo su najobicnije budalastine.
Citat:
Rumpletstilskin: A koliko vidim Lesli je od onih sto tesko razlikuju glasove "L" i "LJ"! Sad su neke stvari mnogo jasnije...

Nisam, ali ni sa "vama" nemam nikakve veze, po sopstvenom izboru. Pravo da ti kazem, ni te stvari sa prebrojavanjem krvnih zrnaca me uopste ne zanimaju, meni je to primitivizam. Ja nisam mogao da biram gene kad sam se radjao, ni okruzenje, ni porodicu ni nista. To sto sam slucajno rodjen ovde meni nista ne znaci. Ja sebe ne dozivljavam kao deo vaseg naciona, etnicke grupacije ili zovi to kako hoces, zato je to "vi" i "vas". Ja sam ti be gradjanin sveta :-)
Citat:
Horvat: sta im dodje "opscenim"??

Opsceno znaci "ono sto izaziva pozudu" , recimo porno slike, ili moze da znaci i "uvredljivo" i tako to.
Citat:
hemarikon:

Inače, na nekim policijskim stanicama stoji da se gradjani moraju prikladno obući. To može dovesti gradjane u neravnopravan položaj. Šta ako neko dotrči neposredno nakon što mu razbojnici demoliraju auto. Treba li mu zabraniti i poslati ga kući 300 km dalje da otputuje autobusom u koji ga neće pustiti a sve jer "nije prikladno odeven".

Ah, da, uredno sam, pre par nedelja, prošao pored takvih natpisa u bermudama i majici sa kratkim rukavima. Niko me nije zaustavio iako sam obišao nekoliko kancelarija jer mi je trebalo uverenja koje se dobija u policiji. Neposredno pre toga sam u istoj opremi pokupio neka dokumenta iz opštinske zgrade i opet kroz nekoliko kancelarija i nekoliko šaltera (drukčije nemože, ovde se zna red, moraš prvo dobiti sto potvrda da bi ti nešto potvrdili).

Ovo prvo su pitanja na nivou dece od sest godina i kao takva nisu vredna ozbiljog odgovora, a ovo drugo je zato sto se ovde slabici i deca igraju drzave, sto je vec objasnjeno. Ozbiljni ljudi tako ne bi postupali, nego kad ozbiljni ljudi smisle neko pravilo, onda se njega pridrzavaju. U tome je sustina pravila. To sto pises je isto kao kad bi sad poceo da raspredas o tome zasto ovde prodaju maloletnicima pice i cigare, a imaju one natpise da ne prodaju i ima zakon protiv toga. Evo, sta znam, mozda su sizofrenicari. Ja licno mislim da od nekog psihickog poremecaja sigurno pate, svi ovi "vi" sto Rumpletstilskin pita koji su, svako od njih, sve dok ne dokazu da su zdravi. Nema sanse da psihicki zdravi ljudi rade to sto "vi" rade, sa posebnim akcentom na poslednje dve decenije.
[ Milos911 @ 02.09.2009. 12:21 ] @
Citat:
A be, tako je to kad si bubuljicar, sve si u pravu. A kad porastes, saznaces da je ono najvaznije sto te cini odraslim to sto stalno radis stvari koje ne zelis da radis, kao sto je na primer ta gologota idenja po pasos u dugackim pantalonama. Da ti nisam u kozi.

Da te pitam nesto. Sto tebe zabole da li sam ja bubuljicar ili ne. Hoces da ti presiram od sada?
Citat:

A bre, evo, ako vam je za utehu, sto se mene tice ja bih sve to ukinuo, sve te pasose, licne karte, zdravstvene knjizice, kreditne kartice, vozackd dozvole, kao i sve ostalo, u ovom obliku u kome su sad, pa bih uveo neku jedinstvenu karticu, to jest čip na koji ce da se upisuju svi podaci o svemu, pa da ti taj cip bude ugradjen negde da ne mozes da ga izgubis, ili nekakvu centralnu bazu podataka o svemu, a da se pojedinac identifikuje na osnovu skena mreznjace, ali to jos uvek nije praksa

San svakog diktatora...
Citat:
Nemas, ako je vlasnik objekta drugacije odredio.

Kakvo zakonsko pravo ima vlasnik objekta da nam nesto zabrani? Cek da napisem nesto u duhu moje bubuljicavosti: Zamisli otvorim ja restoran i napisem na vratima: Svako ko udje mora na moj zahtev da mi prepise kucu i uradi sve sto ja zelim. Svaku ribu koja udje mogu da kresnem. Ako se neko pobuni samo kazem:"eeee, zakon je propisao, ovo je civilizacija, a ne divlja srbija".
[ hemarikon @ 02.09.2009. 12:32 ] @
A ako neko dete od tli-cetili godine udje u klatkm pantalonama sa mamom i tatom u opštinu, koga izbaciti?
[ Horvat @ 02.09.2009. 12:47 ] @
milose,sad ti preterujes

postoji jedna bitna razlika izmedju restorana i prodavnica koje npr zabranjuju unos dzukela,sladoleda,kokica i tako dalje,od opstine ili supa...to sto u 1. mozes a i ne moras da ides,dok u drugo moras [kad tad]
[ovo ne znaci da smatram da je u redu da se dzukele sladoled kokice i ostalo unosi u opstinu ili sud ili sup ili nesto levo,nego je vezano za oblacenje bermuda i "dripcovanje"]
[ Milos911 @ 02.09.2009. 14:08 ] @
Ok priznajem da sam malo preterao u tome.:)
[ flylord @ 02.09.2009. 14:15 ] @
aj @Lesli Eldridz objasni ti nama neukima, sta je to nepristojno u golim ljudskim nogama. Znaci, mogu da odem u majici i pantalonama i sandalama, ali ne mogu u majici pantalonama i papucama, a ne mogu ni u dukserici i 3/4 pantalonama ili duxerici i bermudama.
Zasto gole ruke jesu pristojne, gola ramena kod muskaraca nisu ali kod zena jesu. Gole muske potkolenice nisu pristojne ali zenske i decije jesu. I da li bi ti nam mogao da ovo razjasnis...
[ vilil1 @ 02.09.2009. 14:24 ] @
Citat:
Rumpletstilskin:Ali opet nisam dobio odgovor - ko u nedostatku pisanih smernica odredjuje sta je moral i vaspitanje?

Hahaha, pa da li je moguce da neko nema nimalo vaspitanja i kucnoga reda, pa treba napismeno da mu se odredi? Pa sada zaista shvatam zasto uvode taj kodeks oblacenja, zasto mora neko da vraca nepristojno odevene osobe...
Ljudi, samo malo vaspitanja, kucnoga, ukoliko ga ima u vasim porodicama, i naucicete...
Ili setajte goli po gradu, jbg. napolju je +40C...Mozda vas tada i prime na Guberevac.
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 14:26 ] @
Citat:
Horvat: milose,sad ti preterujes

postoji jedna bitna razlika izmedju restorana i prodavnica koje npr zabranjuju unos dzukela,sladoleda,kokica i tako dalje,od opstine ili supa...to sto u 1. mozes a i ne moras da ides,dok u drugo moras [kad tad]
[ovo ne znaci da smatram da je u redu da se dzukele sladoled kokice i ostalo unosi u opstinu ili sud ili sup ili nesto levo,nego je vezano za oblacenje bermuda i "dripcovanje"]

Bas zato sto moras, razumes. Ivan je ranije negde pomenuo kako on kad ide na poslovni sastanak obuce se pristojno, ovo ono. E to sto ti ides za licnu kartu ili pasos, to je posao izmedju tebe i njih. A na posao se ne ide kao dripac. I to ti je to. Sto ti to ne shvatas kao posao tvoja stvar.
Citat:
Milos911: Kakvo zakonsko pravo ima vlasnik objekta da nam nesto zabrani? Cek da napisem nesto u duhu moje bubuljicavosti: Zamisli otvorim ja restoran i napisem na vratima: Svako ko udje mora na moj zahtev da mi prepise kucu i uradi sve sto ja zelim. Svaku ribu koja udje mogu da kresnem. Ako se neko pobuni samo kazem:"eeee, zakon je propisao, ovo je civilizacija, a ne divlja srbija".

Sta je to sa vama i sa tim zakonskim pravima? Da li ste vi normalni? Eto tu se vidi da si bubuljicar, sto pises ove gluposti koje uopste nemaju veze sa mozgom. I zato tvoja bubuljicavost ima veze, a evo ga jos jedan kandidat za istu titulu:
Citat:
hemarikon: A ako neko dete od tli-cetili godine udje u klatkm pantalonama sa mamom i tatom u opštinu, koga izbaciti?


Citat:
Milos911: San svakog diktatora...

Ne, san svakog pravog slobodara kome za sve te stvari puca prsluk i ne zeli da se smara njima vise nego jednom u zivotu i ne zele da nose sa sobom kofer za sve te knjizice i kartice. Ja nemam sta da krijem i bas me briga da li ce neki smesni i pateticni coveculjak wannabe Hajnkel, Hejnkel, ili kako se zove, diktator Tomanije (evo ga dole na slici) da ima uvid u te veoma znacajne podatke o meni.


Citat:
flylord: aj @Lesli Eldridz objasni ti nama neukima, sta je to nepristojno u golim ljudskim nogama...

Nije nista, ali to sto ti ides za pasos, u distribuciju da ugovoris za prikljucak, u opstinu za gradj. dozvolu ili neki izvod itd je u stvari poslovni sastanak, vec sam napisao gore, a na poslovni sastanak se ne ide obucen kao za plazu.
[ flylord @ 02.09.2009. 14:28 ] @
Ma objasni ti sta znaci biti dripac? Ko to definise? Ti ?
[ Lesli Eldridz @ 02.09.2009. 14:31 ] @
Sveti Udje.

Kakvo pitanje takav odgovor.
[ vlada131 @ 03.09.2009. 14:28 ] @
Vidim otključana je tema, pa rekoh da stavim epilog priče iz naslova

Citat:
Odloženo iseljavanje policajaca
3. septembar 2009. | 11:38 | Izvor: B92
Beograd -- Najavljeno iseljenje nelegalno useljenih policajaca iz stanova u zgradi u Ulici Sime Igumanova 3 odloženo je, posle bezuspešnog dvočasovnog čekanja.

Policajci kojima su dodeljeni stanovi u toj zgradi otišli su da protestuju ispred Palate Srbija.

Između policajca koji su došli da isele svoje nelegalno useljene kolege i onih koji se nalaze u tim stanovima došlo je do verbalnih sukoba, iz stanova su bacane dečje igračke na ulicu, a jedan od nelegalno useljenih stanara je pretio da će se zapaliti držaći flašu benzina.


Link: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=379494
[ miroslavL @ 03.09.2009. 16:27 ] @
Eto... nikad nisu zadovoljni :))
[ Horvat @ 03.09.2009. 18:32 ] @
kako su se uopste nelegalno uselili?
ne vidim sta ovi ima da protestuju,pol. akcija da ih izbace napolje iz stana [posto poziv na izlaz nije bio efikasan],promena brava i novi stanari [legalni?] da zive tamo...

Citat:

Jedan od bespravno useljenih je sa terase pretio da će se zapaliti, a u ruci je držao, kako je sam rekao, flašu s benzinom

ko drzi [kao] u stanu benzin?


[off:koji ce im krajiska zastava na balkonu :S]