[ srpsko gradjevinarstvo @ 01.09.2009. 16:30 ] @
Evo koristim ovaj deo foruma da našim dragim RNIDS-ovcima tj. skupštini RNIDS-a poželim uspešan rad na sednici u subotu od 05.09.2009.

Npr, mi građani bi voleli da kada pozovemo RNIDS i tražimo neku informaciju da nam se blagovremeno dostavi,a ne da se na telefon javlja šokirana persona, koja samo što ne pita odakle nam pravo da zovemo. Ne možete tako da se ponašate i mi vam nećemo dopustiti, jer mi vas plaćamo.Mislite malo u subotu o tome.

Pokušajte naći mehanizam, kojim bi se birao efikasan upravni odbor, koji nije do guše u sukobu interesa. Ne punite ga vlasnicima firmi koji trebaju od istog rnidsa kojim upravljaju da dobiju licencu..

Objasnite nam ko štiti interes nacionalnog .RS u ime Srbije da ne padne u ruke privatnih lica ili OR

Objavite spisak zaposlenih u RNIDS, ali pravi

Obavežite novi UO da izveštaje, ali komletno sve postavlja na sajt www.rnids.rs jer nema razloga da ih krijete od stručne javnosti.

Glasajte po savesti, a ne u strahu od gubitka licence ( Kako mi se žalio jedan OR).

Možda ćete već u subotu imati neke bitne zaključke ovde. Bar tako mi je obećao insajder - kandidat za novi UO. Mora da postoji neka transparentnost, kamo mi čovek danas reče.

Srećan vam rad i glavu gore i samo čvrst stav.

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 01.09.2009. u 17:48 GMT+1]
[ twiddle @ 01.09.2009. 17:59 ] @
Ma to su sve sitni igrači. Pogledaj ovde kako to rade prave Tate za Telekomunikacije :)

http://www.ratel.rs/index.php?...amp;get_treerot=8&lang=srp

- Nacrt Pravilnika o visini troškova izdavanja dozvola za radio stanice
- Nacrt Pravilnika o visini troškova izdavanja tehničkih dozvola-sertifikata i tehničkih pregleda radio stanica i telekomunikacionih mreža, sistema i sredstava
- Nacrt Pravilnika o visini naknada za licencu i odobrenje i troškovima izdavanja

[ srpsko gradjevinarstvo @ 01.09.2009. 19:20 ] @
Slobo,

pisao sam prošle godine u vezi ovog druga Radunovića, koga smo filovali zbog onih DB-aktivnosti. Ako se sećaš rekao sam da će otići u mišju rupu i da se više javno neće oglasiti.Tako je i bilo. Nestao čovek i troši platu i moli Boga da ga niko ne traži. Godinu dana se nije nigde pojavio i samo se stidljivo oglasi putem sajta.

Treba ga ukinuti i raspustiti RATEL jer nema potrebe za istim. Bolje formirati neki tim od ljudi iz MTID-a ispašće jeftinije. Šta radi taj Jova i slični da prima platu 100000? I koliko znam pravi neku zgradu za svoje sedište ili je iznajmio neki skup prostor?

Nisam promenio svoje mišljenje. Profesorski ugled i doktorat stavio je u službu DB u junu 2008.


[ dankoj @ 04.09.2009. 16:43 ] @
Citat:


I el dolaziš na kraju sutra na RNIDS da se lepo upoznamo i ispričamo?

Danko
[ srpsko gradjevinarstvo @ 04.09.2009. 22:11 ] @
Ja lično ne,

bar dok se RNIDS zakonski ne definiše kao fondacija koja vodi brigu o RS domenu, kao nacionalnom domenu republike Srbije. Tada možemo da razgovaramo.

Ovo sutra nema veći značaj. To je sasvim isto kao kada se ja subotom nađem u kafani sa dva političara, doktorom, i advokatom.

Kada ga zakonski legitimišete, ja ću iskreno pristupiti poslu kao član skupštine i pomoći u svakom pogledu. Eto čak imam ljude koji mogu 100 % da obezbede i prostor za fondaciju daleko povoljnije u centru Beograda nego da se potucate po NBG. Ja nisam bogat i nemam puno, ali imam ljude i mogu da se založim.

I najvažnije: Članstvo u UO ne treba ništa da se plaća. Zatim da vlasnici OR ne mogu nikako biti u UO i da se ukinu one idiotske cene arbitraže. Nisu ovi stručnjaci za kablove toliko stručni da u jednoj arbitraži skinu 1500 e. Za to mora da se malo više potegne od obične papirologije da bi se zaradilo.
[ m257 @ 06.09.2009. 19:33 ] @
I? Šta bi na sednici juče? Razumem da je vikend ali je ipak loše da se ne da nekakvo saopštenje za javnost...
[ twiddle @ 07.09.2009. 21:05 ] @
Novi UO RNIDS

http://www.jevtovic.rs/galerija/main.php?g2_itemId=15915

Branislav Dobrosavljević, Agencija za privredne registre
Jelena Opačić, EUnet
Nenad Orlić, Madnet
Nataša Radović, Beogradska otvorena škola
Vladimir Aleksić, Centar za razvoj Interneta
Boško Radivojević, Radijus Vektor
Zoran Buhavac, Gama Electronics

Sve čestitke na izboru i želim im puno uspeha u radu! :)

Pozdrav,
Sloba

[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.09.2009. 21:12 ] @
Ovog puta vam opraštam izbor UO koji je ponovo u sukobu interesa, jer ko bio odoleo ovim dvema damama. Ja sam ipak građevinac i veliki poštovalac ženske lepote.

U prevodu u subotu nije urađeno ništa vredno pomena. RNIDS je zadovoljio formu postojanja.
[ Predrag Supurovic @ 07.09.2009. 22:41 ] @
Vladimir Aleksić, Centar za razvoj Interneta

Samo da se covek nasmeje. Prvo, taj covek je ne jednom pokazao nedostatak osnovne kulture, znanja i a bogami i vaspitanja, a da ne pricamo o tome da je ovo isto kao da je u UO opet Slobo Markovic licno.
[ twiddle @ 07.09.2009. 23:48 ] @
@Pedja
Znajući te tolike godine, i lično, moram da priznam da sam veoma zbunjen i pomalo razočaran ovakvim nastupom "na prvu loptu" :(

Ako si "refleksno" hteo da "napenališ" mene, ja sam i dalje tu i mogu direktno da primim svaku kritiku koji serviraš. Nema potrebe da u neki naš odnos uvlačiš ljude koji nemaju veze niti sa mojim dosadašnjim angažmanom u RNIDS, niti sa našim odnosima i diskusijama na ovom forumu tokom godina.

Što se mene tiče, ja sam uradio šta sam uradio za RNIDS tokom poslednjih 10 godina. Sve se zna -- dobro ili loše -- u vezi s tim, i to je to. Da sam hteo da se kandidujem ili da se dalje aktivno bavim RNIDS, ne bih podnosio ostavku i ponovo bih se kandidovao za UO (na šta sam imao pravo po Pravilima usvojenim februara ove godine). Dakle, vreme je da se drugi pokažu.

Zato mislim da je red pokazati neki ljudski minimum poštovanja prema Vladi i drugima koji nemaju nikakvu prethodnu istoriju u RNIDS. Biće prilike da se vrlo brzo odredimo prema svakome od njih po onome što budu, ili ne budu, radili i pričali.

Pozdrav,
Sloba

[ m257 @ 08.09.2009. 00:42 ] @
Bio sam u pravu kada sam rekao da će bar 51% novog UO činiti članovi prethodnog UO. :-) U svakom slučaju, neka im je sa srećom pa da im se po delima sudi! I da smanje sebi naknade za rad na razumnu (simboličnu) meru, a i nama cene domena (nešto nisam optimista ali morao sam da kažem)! :D
[ Predrag Supurovic @ 08.09.2009. 21:26 ] @
Nisam uopšte imao nameru da tebe napenalim, samo sam reagovao na to da u stvari nije ni došlo do promene. Vlada je čovek koji je do sada vatrenije branio pogrešne stvari u RNIDS'u nego svi ljudi iz RNIDS-a zajedno. Samo je dodatak to da je on u stvari tvoja zamena te da i nema neke promene - osim što eto ti nisi lično u UO.