[ Iznogud @ 19.12.2003. 06:40 ] @
U firmi ima mreza sa 30-tak racunara gde je definisan domen firma.co.yu i domain controler sa win 2000 os (nema izlaz na internet). U toku dana nekoliko puta se desava da pojedini racunari jednostavno ne vide ostatak mreze-u my network place ikonici nalazi se samo ime domena a pod njim ni jedan racunari. Ono sto je cudno to je da komandom ping mogu da dosegnem svaki racunar pa i domain controler. Dakle, nije u pitanju neki prekid mreze ka serveru, proverene su i mrezne kartice na racunarima. Na win2000 je sp3.
Mucim se duze vreme sa ovim i nikako da resim problem. Jel ima neko ideju??
[ someone_bl @ 19.12.2003. 07:47 ] @
Hm da to mi je poznat problem i vuce je jos od 95, u jednom momentu se nista ne vidi a kasniej opet sve.... Davno sam trazio rijesenje i nisam naisao da je iko ista pametno uradio po tom pitanju, i sobzirom da to ne stvara neke velike probleme nisam se ni trudio dalje.
Problem sam rijesio tako sto sam na racunarima mapirao ono sto je sharovano tako da korisnici to koriste a ne network places.... radi i niko se ne zali :)
[ Iznogud @ 19.12.2003. 09:32 ] @
Citat:
someone_bl:
Problem sam rijesio tako sto sam na racunarima mapirao ono sto je sharovano tako da korisnici to koriste a ne network places.... radi i niko se ne zali :)

O, da. To sam zaboravio da napomenem. Tacno tako, kod nekih korisnika sam mapirao pojedine mrezne resurse, pa cak i ako ne vide mrezu kroz network neighborhood (tj. vide samo domen firma.co.yu a pod njim mi jedan PC) mogu da pristupe mreznim resursima. Ali nazalost, imam korisnike koji treba da pristupaju svima pa mi je nezgodno da im mapiram 30 ili 40 mreznih resursa.
Meni to lici da nesto nije dobro podeseno na samom PDC-u ali ne znam sta!!??
[ bachi @ 19.12.2003. 15:16 ] @
Bojan VUJIC (someone_bl) napisa:
> Hm da to mi je poznat problem i vuce je jos od 95, u jednom momentu se nista ne vidi a kasniej opet sve.... Davno sam trazio rijesenje i nisam naisao da je iko ista pametno uradio po tom pitanju, i sobzirom da to ne stvara neke velike probleme nisam se ni trudio dalje.
> Problem sam rijesio tako sto sam na racunarima mapirao ono sto je sharovano tako da korisnici to koriste a ne network

A Wins servis? Ionako je samo 30 korisnika u pitanju?

--
.... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ It's nice to be important, but it's more important to be nice...
>>> www.bachi.cjb.net <<<<>>>> [email protected]
[ atommrav @ 19.12.2003. 15:17 ] @
Meni ovo lici da ti ne radi browsing service (computer browser) kako treba.

Evo par stvari koje mozes da uradis,...skini sve druge protokole sa network kartica sem TCP/IP, proveri da ti je browsing service na W2K AD (predpostavljam da njega zoves PDC - emulator) stavljen na automatic, cekiraj na TCP/IP NetBios over TCP/IP, takodje instaliraj W2K SP4 sa opcijom archive da ga mozes backout.

Sta koristis za name resolution, MS DNS, WINS...? Da li imas personal firewall na lokalnim machinama?

Pozdrav,
atommrav;-)
[ iguman @ 19.12.2003. 15:32 ] @
Browser service i NetBIOS su Microsoft servisi koji koji omogucavaju prikaz racunara u Network Places. Pogledaj detaljnije na linku
www.microsoft.com/technet/prod...reskit/tcpip/part4/tcpappi.asp
[ Iznogud @ 19.12.2003. 21:36 ] @
Citat:
atommrav:
Sta koristis za name resolution, MS DNS, WINS...? Da li imas personal firewall na lokalnim machinama?

Koristim DNS podignut na istij masini. U stvari, pri podizanju PDC (Run->dcpromo) podignut je i DNS(definisan zona) kao i Active directory.
Na lokalnim masinama nema nikakav firewall.
[ boki @ 21.12.2003. 15:55 ] @
Prvo kod windowsa 2000 nemas PDC nego su svi DC-ovi ravnopravni

Probaj da instaliras WINS, mozda to pomogne

Ako nista neuspes mozes da napravis neki folder na desktopu u koji ces smestiti shortcut-ove ka resursima ili jos bilje na serveru napravi jedan DFS i sve potrpaj u njega
[ atommrav @ 22.12.2003. 15:56 ] @
Preporucio bih ti da instaliras WINS ali se dvoumim posto imas samo jednu machinu i na njoj vec instaliran DNS. To teoretski sve moze da radi zajedno na istoj machini ali vrlo cesto moze da ti se desi da uletis u sasvim druge probleme. Neznam sta ti jos trci na toj machini ali sigurno nemoj stavaljati RAS jer to nece raditi kako treba, zajedno sa WINS i DNS.

Da ponovim, dve stvari su koje mozes da uradis a to je da proveris browsing service da li radi ok kao sto sam rekako gore i da instaliras WINS stim da budes jako oprezan i da posmatras da li ce to da ti se odrazi na stabilnost tvog DC. Svakako ti preporucujem da pre ili kasnije instaliras W2K SP4.

Pozdrav,
atommrav;-)
[ atommrav @ 22.12.2003. 16:00 ] @
Zaboravih da ti kazem....ako cekiras NetBios over TCP/IP to bi trebalo da radi i bez WINS-a probaj prvo to.

Pozdrav,
atommrav;-)
[ bachi @ 26.12.2003. 16:16 ] @
Atom Mrav (atommrav) napisa:
> Preporucio bih ti da instaliras WINS ali se dvoumim posto imas samo jednu machinu i na njoj vec instaliran DNS. To
> teoretski sve moze da radi zajedno na istoj machini ali vrlo cesto moze da ti se desi da uletis u sasvim druge probleme.
> Neznam sta ti jos trci na toj machini ali sigurno nemoj stavaljati RAS jer to nece raditi kako treba, zajedno sa WINS i
> DNS.

Kod mene na poslu sam spičio i Wins i DNS i ftp i IIS i ko zna
šta sve još i sve lepo radi... Jedna mašina je u pitanju, w2k kao PDC...
Doduše, nema više od 40 korisnika... Možda zato i radi? :> BTW, negde
sam pročitao da se podizanje DNSa i Winsa ne preporučuje kada se ima
mnoogo korisnika...

--
.... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ It's nice to be important, but it's more important to be nice...
>>> www.bachi.cjb.net <<<<>>>> [email protected]