[ Neznalica_sa_ugla @ 02.09.2009. 11:20 ] @
Hocu da napravim SP iz coda C# ( c# -> stored procedira ) < - ovo prilikom instalacije programa ==>( pozivanji i izvršavanje sp ) prilikom izvršavanja programa.Idemo malo jasnije :: prilikom instalacije napravim bazu , tablice , i SP "kopija" , sa dva parametra @baza i @file ,
kada mi se program izvrsava , na gašenje program hocu napraviti backup , gdje moram prosljediti ime baze i file u koju hocu beckup .
koristim ovaj kod :
Code:

set ANSI_NULLS ON
set QUOTED_IDENTIFIER ON
go


Create  PROCEDURE [dbo].[kopija] 
   @baza nvarchar(30),
   @file nvarchar(255)
 AS
 BEGIN  
  BACKUP DATABASE [@baza] TO  DISK = N'@file' 
  WITH NOFORMAT, NOINIT,      
  NAME = N'Full Database Backup', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD,  STATS = 10
 END



kao to nisam uspio iz C# , probao sam 'ručno' izvrsiti proceduru kopija al nikako uvijek prametri zapnu .. ...
Ako neko ima ideju , kao bi trebalo ove parametre napisat???? puno zahvalan... i
[ Fedya @ 02.09.2009. 12:02 ] @
Imas dve sintaksne greske u kodu. Prvo napisao si

BACKUP DATABASE [@baza]

sto je neispravno. Uglaste zagrade koristis kad hoces da iskoristis neku kljucnu rec kao ime nekog objekta (npr ako bi imao bazu koja se zove Select morao bi pisati [Select] da bi se razlikovalo od kljucne reci). Ako imas takvu bazu popuni parametar sa [baza] a storovana mora da izvrsi

BACKUP DATABASE @baza

drugo

rekao si

TO DISK = N'@file'

zbog navodnika si rekao da je to string, znaci on pokusava da file snimi u, bukvalno, @file, a ne ono sto si prosledio. Znaci izbaci N i navodnike.

Ne znam da li ima jos gresaka, to je samo prvi pogled ;)
[ Neznalica_sa_ugla @ 02.09.2009. 15:33 ] @
Hvala , radi !!! , jos samo da napunim parametre iz C# i pozovem poceduru !! i odmah idem po naočale , dioptrija barem 5 još jednom hvala !!