[ Srbin @ 19.12.2003. 11:05 ] @
Naleteo sam na ovaj oglas na pcberzi pod rubrikom mobilni telefoni...da cujem vase misljenje....da li je ovaj tip prevarant...:))


Verovatno vecina od vas zna za novu opciju vezanu za 064 mrezu da se moze dopuniti kredit na kartici preko interneta, a povoljnost je ta sto za kupljenu npr dopunu od 250 din (a koju u stvari platis 275 din) posle dopunjavanja preko mobilnog ranije bilo dopunjeno samo 230 din dok je sve ostalo bilo odbijeno za poreze, takse,i ostala sranja!!! ; a ovim sistemom su pokusali da olaksaju posao korisnicima, tj kupis dopunu od 275 din i dobijes 250 din!!! To znaci da ste u startu u plusu od 20 din…kome je malo, neka se ne umara…
Ali!!! Malo su se zajebali!!! Zaboravili su da se malkice zastite!!! Ista fora koja pali kod internet vremena pali i ovde!!! Pratite ovo uputsvo tacno kako pise i videcete kako vi njih da prevarite.
I)Registrujete dva razlicita emaila na dva razlicita servera npr [email protected] [email protected] (ako vec imate postojece, mozete koristiti I njih)
II) Kupite najjeftiniju dopunu(ili od 250 ili 0d 500,nemojte od po 1000 jer moguce je da ako za kupljenih 1000 kredita dopunite u vrednosti od 4-5 hiljada da vas provale,ali na vama je odluka.
III) Otvorite oba svoja emaila i [email protected] i zika @hotmail.com
IV) Pisete u oba emaila paralelno: poruku saljete na



[email protected]





u subjectu pisete:



Subject: dopuna+x/38164abcdefg (x je vrednost dopune, abcdefg je vas broj kartice za mob) npr.



To: [email protected]
Subject:dopuna+250/381641234567



Text: *(umesto zvezdice kucate broj sa vase dopune)



(napomena ne smete nikako da stavite + ispred 381 (+381)) Kada ste to sve otkucali posaljite prvu a odmah zatim sto brze i drugu poruku(mozete probati i sa vise od dva emaila npr 3,4 ; jedan moj prijatelj je uspeo sa cak 3 emaila i za kupljenih 1000 dobio 3000 din kredita,ali ne treba biti pohlepan,dva e-maila su dosta,za pocetak).Napomena!!! Moguce je da kredit nece biti odmah dopunjen zbog prebukiranosti servera,tako da je najbolje slati negde od 18-20h ali mislim da vredi malo sacekati za besplatne impulse!!! Samo pozurite dok gospoda sa 064 ne provale i zastite tu rupu na serveru!!!!!!
Ukoliko tacno pratite gore pomenuto uputstvo,nece biti problema,ja vam garantujem iz izkustva.
Sreca vam ne treba ali se tako kaze,SRECNO!!!!!!





mts064serviceyu


Aparati->Mobilni telefoni (Postavljen: 17.12.2003 17:26:00)

mts yu
Beograd [email protected]"
Ovo je ceo oglas...

[ Ivan Dimkovic @ 19.12.2003. 11:26 ] @
Klasicni scam, coveku koji je otvorio [email protected] ce stizati brojevi dopuna od krelaca koji su se upecali, i on ce lepo dopunjavati svoj telefon za dzab :)

Retardu bi neko iz telekoma trebao da posalje par brojeva za dopunu, i onda da mu lepo zagase tu karticu.
[ Ivan Stanojevic @ 19.12.2003. 11:31 ] @
coveka treba uhapsiti, jednostavno bilo ko od prevarenih treba sa svojom karticom za dopunu koju je poslao tipu da ode to Mobilne telefonije i da ga prijavi... oni mogu tacno videti na koji je broj tel. otisla dopuna, a zatim mislim da mogu i da odrede tacnu lokaciju tog telefona...
[ jogurt @ 19.12.2003. 12:22 ] @
:))))

Koliko li se hiljada dopunio do sada???

Treba mu poslati iskoriscene sifre, mozda se zezne pa zakljuca sebi karticu :)))
[ igorsa @ 19.12.2003. 14:34 ] @
Alo ljudi pa jel vi pratite forume?

http://www.elitesecurity.org/poruka/248682
[ UroS @ 19.12.2003. 18:19 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
coveka treba uhapsiti, jednostavno bilo ko od prevarenih treba sa svojom karticom za dopunu koju je poslao tipu da ode to Mobilne telefonije i da ga prijavi... oni mogu tacno videti na koji je broj tel. otisla dopuna, a zatim mislim da mogu i da odrede tacnu lokaciju tog telefona...


Bravo, neko ko je želeo da prevari telekom će da ode u isti i da kaže e znate šta ja sam hteo da vas prevarim pa su mene prevarili ajde sad vi njega strpajte u zatvor.
[ pctel @ 19.12.2003. 18:45 ] @
Kakva prevara?
Tamo pise:
Citat:
Verovatno vecina od vas zna za novu opciju vezanu za 064 mrezu da se moze dopuniti kredit na kartici preko interneta, a povoljnost je ta sto za kupljenu npr dopunu od 250 din (a koju u stvari platis 275 din) posle dopunjavanja preko mobilnog ranije bilo dopunjeno samo 230 din dok je sve ostalo bilo odbijeno za poreze, takse,i ostala sranja!!! ; a ovim sistemom su pokusali da olaksaju posao korisnicima, tj kupis dopunu od 275 din i dobijes 250 din!!! To znaci da ste u startu u plusu od 20 din…kome je malo, neka se ne umara…

a nije valjda da ce neko da mu cita ovoliki oglas do kraja?
[ UroS @ 21.12.2003. 17:12 ] @
Pa pročitaj do kraja, poenta je da je ovaj prodavao foru kako jednu dopunu da iskoristiš 3-4 puta što naravno nije moguće već na svoj email dobija brojeve dopuna.
[ stojakovicv @ 21.12.2003. 21:07 ] @
PA MISLIM DA STE (VI KOJI STE POKUSALI OVO DA ISPROBATE ) PRVO DA POTRAZITE NA GOOGLEU PA BI STE VIDELI DA IMA ADRESA KOJE SE ZAVRSAVAJU I SA:

@hotmail.com
@email.co.yu
@yahoo.com

sve sa onim poznatim pocetkom mts064service

onaj ko je to video, znao je odmah o cemu se radi


Zaista ko je ostecen neka se javi telekomu, i neka tuzi tipa

Hmmm......a mozda je to neko iz telekoma?!