[ Dejan Carić @ 03.09.2009. 11:55 ] @
Recimo imam mail kome sam dodelio Purple Category.
Kada prosleđujem mail nekome ili kada mi neko odgovara na taj mail, želim da se purple category skida sa prethodnog mail-a, a da se automatski dodeljuje novom.
Da li neko zna kako ovo da uradim?
[ timmy @ 04.09.2009. 06:20 ] @
Mozes da naporavis Rule koji ce za svaki email koji stigne da mu dodeli tu kategoriju,
i jos jedan Rule za outgoing mail koji ce skidati purple kategoriju.

Pozdrav
[ Dejan Carić @ 04.09.2009. 11:28 ] @
Možda sam bio nejasan.
Situacija je sledeća:

Dobijem mail od klijenta i po nekom kriterijumu odlučim da li ću poruci ručno dodeliti kategoriju ili ne.
Ako sam dodelio kategoriju i prosledim mu mail, kategorija se briše sa prethodne poruke i dodaje se poslatoj poruci.
Ako on odgovori na poslatu poruku, kategorija se briše sa moje poslate poruke i dodaje novoj primljenoj poruci i tako u nedogled.
Kada jednom ručnom skinem kategoriju sa poruke, pravilo prestaje da važi i poruke se više ne označavaju.
Ne znam unapred kojim će porukama biti setovana kategorija (email klijenta, naslov poruke, itd...)
Recimo da tako želim da vodim taskove koje je potrebno da uradim i da nekako pratim šta je urađeno, a šta ne.
Koristim Jiru za neke krupnije stvari, ali kad su sitnije stvari u pitanju, nema potrebe za Jirom, zar ne?
Mislim da je ovako nešto neizvodljivo al' bolje da pitam :)