[ hlaupek @ 04.09.2009. 09:59 ] @
Ovako imam macbook air i lap top sa xp sistemom.
Pokusavam da instaliram mac snow na macbook-u preko lap topa koristeci wireless.(jer na lap top-u imam dvd rom)(remote instal),
ali imam sledeci problem:kada ukljucim mac i pretisnem alt ne prikazuje mi nijedan (wireless)signal.
Verovatno trebam nesto na lap top-u dodatno da podesim,ali ne znam.Ako stvarno znate sta treba pisite.....hvala unapred
[ madamov @ 04.09.2009. 11:44 ] @
Ako sam dobro razumeo, želiš da instaliraš Snow Leopard na MacBook Air tako što ćeš instalacioni DVD ubaciti u laptop koji ima Windows XP?

A da li si inače uspevao da koristiš taj DVD drajv i ranije dok je mašina podignuta pod Leopardom? Imaš li uoptše instaliran CD and DVD sharing software na Windows XP mašini?
[ hlaupek @ 04.09.2009. 18:02 ] @
DA
Imam instaliran CD and DVD sharing,Problem je u tome sto dok je mac ukljucen on vidi lepo wireless signal koji daje lap top ali kad restartujem mac i pretisnem option dugme (alt) ne vidi signal sa lap top-a...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.09.2009. 18:34 ] @
Ne bi li neki kabl morao biti uključen u celu igru? :)
Ne može se očekivati ni od jedne mašine da bude AP dok joj se sistem
ne podigne. Jesi konsultovao Apple sajt? Možda imaju neku malu
napomenu da se u ovakvim situacijama koristi drugačiji pristup.
[ hlaupek @ 04.09.2009. 19:17 ] @
trazio sam svuda po forumima,netu itd i nigde nista slicno.
imam uputstvo za remote instaliranje i sve sam uradio po njemu sem sto dok se (butuje) treba da vidi mreze,ali ovaj moj vidi sve druge samo ne moju koju sam sam napravio na lap top-u.(probao sam sa drugim lap topom koji sam pozajmio od druga ali isto) :S
ne znam stvarno,nisam bas iskusan i svaka pomoc mi bi dobro dosla...hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.09.2009. 02:08 ] @
Aha, možda ne radi ad-hoc mreža out-of-the-box, ali probaj nakačiti oba laptopa na mrežu preko rutera, a ne da se kače direktno jedan na drugi. Ovo sad razmišljam na glas jer nisam nikaf radio to sa Airom. Takodje, Air pri bootovanju vidi druge wireless mreže ili ove koje ide kablom?
[ madamov @ 05.09.2009. 09:01 ] @
Air vidi access pointe kod butovanja (kada se drži option i ako je na drugoj mašini to omogućeno), ali izgleda da neće da radi sa ad-hoc mrežama, pogotovo ne sa onima na PC-u. Pozajmi neki access point, pa tako reši stvar.
[ madamov @ 05.09.2009. 09:09 ] @
Mario, Air nema Ethernet port, a čovek možda nije kupio onaj USB to Ethernet adapter. Takođe, ovde PC glumi access point i PC je podignut, Air jednostavno ne vidi ad-hoc mrežu na Windowsu prilikom butovanja.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.09.2009. 10:21 ] @
Da, da..ako ti bude trebao USBtoLAN deo, javi se :)
[ hlaupek @ 05.09.2009. 10:36 ] @
ljudi hvala puno,videcu sa nekim ap dali cu uspeti...pa javljam
a switcher usb to lan na oficijalnom sajtu je 3900 rsd(mnogo je to)
:) hvala jos jednom
[ hlaupek @ 05.09.2009. 19:25 ] @
RADI :)
Bio sam kod druga i preko ap (air live) koji smo prebacili sa wisp na ap rezim uspeli da ga napravimo.
Instalacija je trajala nekih 2h ali uspesno.....jedni problem je taj sto sam ja upgrejdovao prethodni sistem,pa cu sad morati ponovo sve izpocetka zato sto zelim fresh copy.
Hvala VOYAGER-u i Madamov-u na pomoci!!!!