[ euripyd @ 04.09.2009. 23:50 ] @
Zeleo bih da napravim numerisanje, automatsko koje se pojavljuje prilikom pravljenja lista, ali to automatsko numerisanje ne bi trebalo da bude u obliku lista vec nezavisno.
Evo o cemu se radi.
U dokumentu se nalazi veliki broj slika, koje bi trebale automatski da se numerisu, tako da ako obrisem jednu sliku da se broj koji stoji pored nje takodje izbrise, ali da se svi ostali brojevi prilagode novom numerisanju.
Sve te slike se nalaze na razlicitim delovima stranica, poredane jedna pored ili ispod druge, u zavisnosti od velicine itd.
Dakle, numerisanje svih tih slika bi trebalo da se obavi automatski, ali i mogucnost da se odabere vrsta numerisanja. Recimo, zelim da na odredjenoj strani samo nekoliko slika poredam i da im dadem oznake A B C D..... A vec na nekoj drugoj strani oznake 1 2 3 4 5....

word 2003 (2004)
[ timmy @ 05.09.2009. 21:22 ] @
Numerisanje objekata u dokumentu se radi kroz opciju Caption tj. Insert/Reference/Caption
Mozes da definises vise natpisa/potpisa koje ce cak sam Word automatski da umece kada
ubacis sliku na list (AutoCaption).

No, ako su objekti vec umetnuti u dokument... Malo (vise) programiranja...

Pozdrav
[ Matorac @ 05.09.2009. 21:30 ] @
To se radi pomoću Insert - Reference - Caption. Možeš da napraviš potpise ispod slika kako hoćeš, a redosledće, kako ga menjaš, sam da se ažurira. Vidi prvo u Help-u šta je Caption, probaj na nekoj kopiji dok ne uvežbaš i uživaj. Mnogo je dobro.
[ euripyd @ 06.09.2009. 16:30 ] @
Hvala puno.
Mada, sunca li mu zarevog, imam office na svedskom. Malo prevodjenja nece biti na odmet.
[ Matorac @ 06.09.2009. 21:23 ] @
Citat:
euripyd: Hvala puno.
Mada, sunca li mu zarevog, imam office na svedskom. Malo prevodjenja nece biti na odmet.


Ne znam kako da ti pomognem. Ovo je kopirano iz Help-a, toliko engleskog sigurno znaš.

Create a new caption label
1. On the Insert menu, point to Reference, and then click Caption.
2. Click New Label.
3. In the Label box, type the label you want.
About captions
A caption is a numbered label, such as "Figure 1," that you can add to a table, figure, equation, or other item.
You can have Word automatically add captions when you insert tables, figures, or other items in your document. Or, if you've already inserted the items, you can add captions manually.
You can vary the caption label and number format for different types of items— for example, "Table II" and "Equation 1-A"— or you can change the label for one or more captions— for example, change "Table 6" to "Figure 6." You can also create a new caption label, such as "Photo." If you later add, delete, or move captions, you can easily update the caption numbers all at once.

[ euripyd @ 12.09.2009. 20:22 ] @
Da, uspeo sam. Ukapirao sam sada. Sada mi preostaje isto pitanje i za InDesign....