[ macikaa @ 06.09.2009. 10:28 ] @
Drugari i drugarice, treba mi pomoc. Molim Vas...
Dakle, imam mali milion video zapisa sacinjeni kamerom koja reze na CD u nekom VOB fajlu?!?!? Ja hocu da prebacim to u neki normalan tip fajla ( za koji sam cula:)) ali treba mi pojasnjenje i misljenje u koji tip da to prebacim kako bi mogla da arhiviram to i da gledam posle 20 godina a da ne izgubim kvalitet i slicno i da mogu da gledam u velikom broju programa...( neka uporednost sa strane velicine fajla, kvaliteta slike, i moguce obrade...)Sa druge strane koji bi mi format odgovarao da pojedine zapise malo obradim, tipa da nesto iseckam sto mi nije potrebno i slicno, nista preterano..MOzda sam malo konfuzna sa pitanjima ali ludim vise sa tim formatima, sa raznim Vegasima, Virtual Dub studijima i slicno...Kazem izvinitre ako malo smaram ali bila vise nego zahvalna na nekoj vrsti pomoci..Puno Vam hvala unapred. MAcika
[ macikaa @ 06.09.2009. 13:33 ] @
U bre pa zar bas niko da mi odgovori?
[ Stranger2 @ 06.09.2009. 13:37 ] @
Citat:
video zapisa sacinjeni kamerom koja reze na CD u nekom VOB fajlu?!?!?

kakav je sadrzaj tog diska kada pogledas u windowsu? koji folder i i fajlovi su na tom disku?

Citat:
Sa druge strane koji bi mi format odgovarao da pojedine zapise malo obradim, tipa da nesto iseckam sto mi nije potrebno i slicno, nista preterano.

VOB fajlovi uglavnom imaju MPEG-2 video zapis. Koji radi u mnogim plejerima. Ako u nekom plejeru ne radi dovoljno je instalirati besplatni DSCaler mpeg filters http://www.free-codecs.com/download/Dscaler_MPEG_Filters.htm
i proradice.

Otvori neki od tih fajlova u programu MediaInfo i kopiraj tekstualne informacije ovde na forum, da bas vidimo o kojem se tacno formatu radi.


VOB fajlove mozes da "prepakujes" u MPG fajlove pomocu programa MPEG Streamclip. Takodje sa MPEG Streamclip-om mozes da ih seces i spajas bez rekompresije (bez gubitka kvaliteta).

Ako ti kasnije ti MPG fajlovi ipak ne budu odgovarali, mozes da ih konvertujes u bilo koji format. Npr. u divx/xvid pomocu mediacodera...