[ Alex65 @ 06.09.2009. 21:17 ] @
Situacija...
TyTN se sinhronizuje sa PC pomocu Activesync i posle obavljenog posla, ocekujem da su svi kontakti u telefonu isti kao i u Microsoft Outlooku. Medjutim, MO ostaje prazan. Nigde ne vidim opciju da ja odredim gde ce kontakti biti smesteni niti imam takav pregled. Sledeci put pokusavam sredjene kontakte iz MO ubaciti u telefon i nista !
Ranije sam naprimer, koristio SE telefone i FMA menadzer, bez problema. Gde gresim ?
Hvala.
[ dr.kis @ 07.09.2009. 19:33 ] @
Obrisi sve mobile device koje imas u Active Sync-u, zatim povezi uredjaj sa kompom i pravice ti novi partnership sa Active Syncom. Tu imas dva tri koraka, i u jednom imas opciju da cekiras sta hoces da ti se sinhronizuje. Cekiraj contacts i imaces ga u Outlook-u. Probaj!
[ Alex65 @ 08.09.2009. 08:10 ] @
OK. Sve to krene, ali onde izbaci “Desktop eror” sa nekim brojem 850100014, otprilike. Kako kuci, tako i u firmi. Imam instaliran i framework 3 i 2003 Outlook, kao sto je trazeno u opciji Help...Sto je najcudnije, ocita 342 postojeca kontakta, ali ne mogu ih posle nigde naci u PC-ju ???!
Na telefonu, takodje ispise Desktop eror sa onim brojem i ikonica dobije crveni usklicnik i obavestenje “setup must be complete”...