[ Fac Ut Vivas @ 09.09.2009. 01:21 ] @
Da li neko može da potvrdi ili da demantuje da TV tuner koji može da otvori DVB-T kodiran u MPEG 2 može da otvori i ovaj RTS-ov HD signal?
Po nekoj logici trebalo bi... ali bilo bi lepo ako neko zna pouzdano da to potvrdi pre nego se neko zaleti i kupi nešto što možda neće raditi...
[ nenadjow @ 09.09.2009. 08:58 ] @
Mislim da ne moze, jer ako otvara mpeg2 kanale ne znaci da moze da otvori i mpeg4 tj. HD kanal, sistem kompresovanja je drugaciji i ako neko hoce da gleda HD kanale treba iskljucivo da trazi HD tjunere!
[ night-shift @ 09.09.2009. 11:52 ] @
DVB-T kartica prima signal i pretvara ga u TS (transport stream). Na software-u je da demultipleksira taj TS i dekodira šta god bilo u njemu. E sad pitanje je da li aplikacija koja dolazi u taj TV Tuner može da dekodira mpeg4, a ako ne može, da li će neka druga aplikacija raditi sa tom DVB karticom...

Znam da nisam puno pomogao, ali čisto da pojasnim malo...

P.S. Pričam o "budget" karticama, koje nemaju hardverski dekoder, mislim da su hardverske dosta skuplje, ako uopšte postoje u DVB-T varijanti...
[ Fac Ut Vivas @ 09.09.2009. 12:47 ] @
Da to je poenta priče... Ja sam sad pazario Leadtek DTV2000 H pa ću da javim čim okačim antenu na krov. Ko bi rekao da će ponovo doći vreme da vrtim antenu na krovu :)
[ Fac Ut Vivas @ 09.09.2009. 22:55 ] @
Odgledah ja tekmu preko D3-a...

Nisam uspeo da nađem signal RTS-a. Stavio sam antenu na krov okrenuo je ka Avali ali ništa. Živim iznad Sajma i ne mogu da verujem da nisam uspeo da vidim ništa sa Avale... Verovatno sam u nekoj rupetini. Probaću da okrenem antenu na drugu stranu, možda da uhvatin neki odbitak...

[ vkoja @ 14.09.2009. 17:39 ] @
Ni kod mene ne otvara rts hd.Samo ton ide a od slike nista, a na ostalim digitalnim kanalima ima slike znaci problem je u tuneru.Mislim da je najbolje da rts prebaci ovaj hd u mpg2 inace ovako ce tesko neko imati srece da gleda jer za sada retko koji tv ima hd tuner.Mozda je poenta u tome da rts izbaci neki svoj hd set top boh pa da se mora uzeti od njih ko zna sta ce im sve pasti na pamet.
[ Fac Ut Vivas @ 17.09.2009. 22:44 ] @
Samo da zaključim ovu temu konstatacijom da sam uspeo da gledam RTS HD preko Leadtek DVT 2000 H Plus kartice. Nažalost nisam uspeo da uhvatim signal od kuće nego sa posla. Sve što je potrebno da bi se otvorio RTS HD nalazi se na CD-u, nije potrebno instalirati kodeke ili slično.
Kartica takođe radi i sa DVB Viewer-om bez ikakvih problema.
[ vkoja @ 17.09.2009. 23:02 ] @
Steta sto jos nema za tv cam modul,nego samo za pc.
[ vkoja @ 19.09.2009. 20:47 ] @
Kko mogu videti da li mi je tuner mpg2 ili mpg4 tv je samsung lcd s8 serije hdtv ready.
[ Fac Ut Vivas @ 19.09.2009. 21:07 ] @
Recimo tako što ćeš probati da otvoriš RTS HD... Ako uspeš onda je MPEG4 ako ne onda je samo MPEG2 :) Šalim se malo...
Probaj da pronađeš upustvo, trebalo bi da se spominje negde koji format podržava tvoj TV. Drugi način je da napišeš tačan model pa da neko proveri na nekom Samsung sajtu...
[ vkoja @ 19.09.2009. 21:41 ] @
Otvara mi rts hd ali samo ton he he...a tv je samsung s8 serija lcd 46" hd ready,a gledao sam u uputstvu ali nesto ne mogu da nadjem.Ajde ako neko zna neka javi.
[ Fac Ut Vivas @ 19.09.2009. 22:58 ] @
Samim tim što ti otvara audio a ne i sliku znači da tvoj TV ne može da dekodira H.264 kodek. Zvuk na RTS HD kanalu ne ide u "MPEG 4" tako da zbog toga možeš da ga otvoriš.
[ starisloven @ 22.05.2010. 23:55 ] @
U potrazi sam za PC tv kartom koja otvara hd dvb-t kanale. E sad, imam nekoliko želja koje ne znam da li se mogu ispuniti, a to su: da kartica ima dobar tuner jer živim u području gdje je loš prijem, da ide u pci express slot i da radi sa DVB viewerom. Ako neko može nešto preporučiti neka piše.
[ Stranger2 @ 23.05.2010. 13:38 ] @
Pise da si iz Banja Luke. Jesi li siguran da se emituju hd dvb-t kanali na tvom podrucju?
[ starisloven @ 23.05.2010. 13:54 ] @
RTRs valjda sad testira u HD formatu, a možemo uhvatiti i kanale iz Hrvatske. Što bih sad uzimao neku karticu koja nije HD, kad ću to kad tad morati uraditi.
[ Stranger2 @ 24.05.2010. 13:21 ] @
pogledaj ove:

AVerTV TwinStar PCI-E
http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=470
Ima cka dva tunera i sve sto si nabrojao samo ne znam za softver.

Leadtek WinFast PxDTV1300 T
http://www.leadtek.com/eng/tv_...&pronameid=432&check=f
Verovatno jos bolje od prethodne. Takodje ne znam za softver.

Obe su poznate marke pa verujem da su kompatibilne sa DVB Viewerom ali ipak moras da proveris. Takodje verujem da leadtekovu mozes sigurno negde da kupis jer ima uvoznika i u srbiji i hrvatskoj koji uveoze leadtek kartice...
[ packypfc @ 26.05.2010. 11:23 ] @
Gigabyte U-7000 RH otvara HD. Bar HTV HD Promo i madjarske md1 i md2. Naravno treba imati i software koji podrzava to. Recimo ProgDVB Pro verzija.
[ Ciprijani @ 21.10.2010. 13:03 ] @
Ja sam skoro kupio ovu karticu msi pc tv mega sky 580, http://www.microdirect.co.uk/Home/Product/12711 i prezadovoljan sam sa njom.
Hvatam RTSov i Hrt mux,preko dvb viewera gledam kanale,radi i rts Hd...
Solidna kartica za malo para
[ djricky @ 17.07.2011. 20:54 ] @
da malo ozivimo temu? ima li nesto na trzistu sto moze da "potera" DVB-T2/T ?

preferably u USB2.0 izvjedbi?
[ dadazmaj @ 16.01.2012. 19:25 ] @
djricky

http://www.pctvsystems.com/Pro...48/language/en-GB/Default.aspx

odlican USB Stik, cena u Nemakoj oko 85EUR.
[ vladanet @ 16.02.2013. 09:36 ] @
Naravno da ima:

http://www.elektrodata.rs/

[ Ciprijani @ 17.02.2013. 22:12 ] @
koja je cena DVBT2 USB-a sa linka iznad?
[ llux @ 22.09.2014. 08:54 ] @
U onoj temi se skoro uopste ne pominju PC kartice za prijem digitalnog signala, pa sam otvorio drugu.

Dakle, govorite, koje PC kartice podrzavaju DVB-T2? Pozeljno bi bilo da ih ima u Srbiji.

Ja sam naleteo na ovu:
http://www.gigatronshop.com/tv...alni_prijemnik_daljinski-37297

Da li je ta OK?

[Ovu poruku je menjao djricky dana 22.09.2014. u 11:47 GMT+1]
[ djricky @ 22.09.2014. 10:53 ] @
ovo je Astrometa dvb-t2 usb modul, rebrandiran u Intex, moze se kupiti na aliexpressu za manje od 20€...



dobro radi, samo je softver spor i bagovit ponekad... ume da se zakuca, na quadcore AMD-u... za RTS HD mora da bude solidno jaka masina, SD kanale pusta skoro svaki PC sklopljen u zadnjih 5-6 godina...
na linku iz gigatrona se vidi da nisu ni znali da radi i za DVB-C