[ BiF @ 09.09.2009. 09:01 ] @
Koristim python, firebird i kinterbasdb. Lokalno na racunaru mi je fb baza od 185mb (cca 10 tabela, 2 miliona redova), racunar sempron 2800, 512mb ram.

E sad, kad upalim racunar i pokrenem
Code:

con=kinterbasdb.connect(dsn='baza.fbd', user='sysdba', password='masterkey')
cur=con.cursor()


To zna da potraje ceo minut. Ako posle toga ponovo pokrenem program sve je daleko brze, ali je prvi put uzasno sporo.

Sta da uradim da ubrzam stvar
[ savkic @ 09.09.2009. 15:18 ] @
> To zna da potraje ceo minut. Ako posle toga ponovo pokrenem program sve je daleko brze, ali je prvi put uzasno sporo.

Koji windows koristiš i koja je ekstenzija baze? Šta se dešava ako se povežeš na bazu iz nekog drugog programa, recimo IBExperta?
[ BiF @ 09.09.2009. 20:54 ] @
WinXp/sp3/32bit. Ext je .db (ne .fdb) a kad otvaram sa nekim drugim programom sve je ok (nema dugog cekanja)
[ savkic @ 10.09.2009. 02:14 ] @
> WinXp/sp3/32bit. Ext je .db (ne .fdb) a kad otvaram sa nekim drugim programom sve je ok (nema dugog cekanja)

Onda je problem negde u tvom kodu ili pythonu/kinterbasdb biblioteci, pokušaj da downloaduješ poslednje verzije ako već nisi. Pokušaj i da napraviš neki jednostavni heloworld prg za test, ako tu radi onda je greška kod tebe.
[ franjo_tahi @ 06.10.2009. 21:27 ] @
Imam sličan problem s bazom, već sam negdje pisao o tome. Nisam ga još riješio:
Imam core2duo procesor
FB 2.1

Kada je baza na serveru - sve ok
Kada je baza lokalno, a nema niti jedne aktivne network konekcije - sve ok
Kada je baza lokalno, a konektiran mi je wireless ili lokalna mreža - sporo, jako sporo... čini mi se da se SQL-ovi izvršavaju nekoliko puta sporije.
[ savkic @ 06.10.2009. 23:53 ] @
> Kada je baza lokalno, a konektiran mi je wireless ili lokalna mreža - sporo, jako sporo... čini mi se da se SQL-ovi izvršavaju nekoliko puta sporije.

Koristiš lokalnu konekciju ka bazi ili TCP/IP?
[ franjo_tahi @ 10.10.2009. 22:37 ] @
Nisam bio na komp-u nekoliko dana...

- da, koristim TCP/IP

Program napravljen na mom kompu, na drugima se vrti normalno. Problem je moj komp. HP Compaq 8710p