[ lakipn @ 10.09.2009. 20:16 ] @
Pozdrav svima.
Malo sam Googlao i setao po elitesecurity ali nigde nisam nasao zadatke koje vec nemam. Naime, ja sam 8. razred i doslo je vreme priprema za takmicenje pa meni trebaju zadaci koje bih vezbao. Ako slucajno neko ima neku E-Zbirku ili tako nesto - neka mi posalje na mail ili neka postavi na ovoj temi.

Ono sto ja imam je: Opstinsko 2008, Okruzno 2007, Izborno 2007 i imao sam jos neke zadacice ali to nzm gde mi je ...

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao lakipn dana 10.09.2009. u 22:03 GMT+1]
[ dzigilibonglica @ 12.09.2009. 20:15 ] @
Pazi, ta srednjoskolska i osnovnoskolska takmicenja u programiranju nisu takmicenja u programiranju, vec u matematici...


I ja sam nekada isao na ta takmicenja, dovoljno je znati FOR petlju, nizove, i IF Then Else .... i to je to.

Sve ostalo ti je matematicko preseravanje...

Delioci brojeva....

I sada je u glavnom tako, moj mali buraz ide na to i nista se nije promenilo.....



Ali ajd da malo pomognem:

1) Izracunati koji je dan u nedelji bio za neki datum (tipa: da li je bio pon, uto,sre.... (20.7.1983.))

2) Napraviti program koji racuna zbir,razliku,kolicnik... velikih brojeva (a=x*10^20, b=x*10^120, c=?, u sustini ucitas dva broja od po 20 i 120 cifara i odradish trazenu informaciju sa njima).

Pa mozgaj malo...ovo ce ti biti dovoljno za sat vremena kuckanja.

Pozdrav!
[ lakipn @ 14.09.2009. 10:25 ] @
Hvala.
Da li postoji mozda neka knjiga gde pise sve sta je potrabno za takmicenje i objasnjenja. Ja bas nzm mnogo dobro nizove...
Ako postoji neka E-Knjiga ili tako nesto, bilo bi mi od koristi da mi neko posalje na mail ili da postavi na ovu temu... Hvala
[ dzigilibonglica @ 14.09.2009. 15:34 ] @
Ja ne znam ni za kakvu zbirku zadataka sa takmicenja, ali takvo nesto sasvim sigurno postoji.

Potrudi se malo...guglaj pa ces naci.

Ovo sto sam ti ja nabrojao(ukljucujuci i nizove) je osnovno u programiranju, tako da ako to ne znas....sta da ti kazem...
Nauci.

Pozdrav!

Evo jedan zadatak kada sam ja bio na takmicenju:

- Iz fajla "App.path\Ulaz.txt" ucitati broj x i izracunati koliko on ima delioca.
U fajl "App.path\Izlaz.txt" upisati broj y koji predtavlja ukupan broj delilaca broja X. Program treba da se izvrsi za manje od jedne sekunde.

Komentar:
Brojevi koje daju kao ulaz su tipa: 10,350,777,980238686,172938712983 itd....

Tako da prosta petlja koja deli neki broj dok ne ostane nista, ne dolazi u obzir jer ce to trajati ceo dan da se izvrsi, vec se mora napisati program po nekom naprednom matematickom algoritmu koji ispunjava uslov izvrsavanja za najvishe 1s