[ iizuzetan @ 11.09.2009. 09:31 ] @
Po raznim sajtovima, kao i na zvanicnim sajtovima pretrazivaca, moze da se procitaju raznorazne teme i saveti vezano za to kako povecati poziciju kljucnih reci na pretrazivacima. Medjutim po mom iskustvu uglavnom sve te teme su samo magla i bajke koje samo imaju za cilj da od te pretrazivacke programe naprave neke misteriozna i "vanzemaljska" cuda od programa. Naime u sustini izgleda da su to vrlo jednostavni programi koji pozicioniraju sajtove na svojim stranicama pretrage u zavisnosti od posete sajtu.

Kao dokaz tome dajem graficku statistiku posete mog sajta:



Zuta linija ukazuje kako tece poseta pristigla od pretrazivaca, plava je direktna poseta sajtu a ostale linije su posete sa nekih drugih sajtova. Elem iz prilozenog se vidi kako zuta linija pretrazivaca STRIKTNO prati direktnu posetu i posetu u globalu.

E sad ne znam kakva su vasa iskustva kad napravite grafikone posete od sajtova za vase sajtove. Mozda je kod vas drugacija prica vezano za pretrzivace ali voleo bih da neko demantuje moju tezu da pretrazivacki program je jedan prost i glup algoritam koji pozicionira kljucne reci od sajtova samo u zavisnosti od njihove posete. Naravno i od rucnog banovanja sajtova koji im se ne dopadaju.
[ Aleksandar Klickovic @ 11.09.2009. 19:08 ] @
Ja jedino da citiram tvoj potpis :)
[ old @ 11.09.2009. 21:42 ] @
I ja sam posle trećeg čitanja zaključio isto, samo nisam znao dobro da formulišem odgovor.
[ ||NeX|| @ 12.09.2009. 11:35 ] @
Lijepa teorija konspiracije, nažalost nema nikakvo utemeljenje u praksi. :) Da ćeš dobiti malo veči TrustRank ako imaš puno posjeta, to je istina, ali da ćeš se magičnim štapičem ispaliti za željenje pojmove na vrh, to je ipak samo mašta. ;)
[ Elektronn @ 29.09.2009. 19:27 ] @
Interesanto zapažanje. Ne znam šta objašnjava tu zavisnost, ali u principu, kako pretraživač može da zna tvoju posetu? Mislim, osim ako mu nisi dao pristup tvom sajtu, na primer Google-u preko Google Analytics-a, ili preko postavljenih reklama. Možda Alexa sistem? Ali njihov rezultat obično ne fluktuira tako često.

Inace poseta verovatno ima neki mali udeo u algoritmu koji rangira satove na pretraživačima. Ali ipak stvari su mnogo složenije i naravno u najvećoj meri se tu radi, kao što je ||NeX|| pomenuo, o TrustRank-u i o onome što se zove "keyword authority".
[ Sasha21 @ 04.11.2009. 23:54 ] @
znam likove koji koriste quadhits.com i slične gluposti i ostavljaju komp da radi po celu noć da bi kod Alexe dobili privid da im je sajt posećen.

Meni izgledaju kao budale ako će mo iskreno.
[ zugicm @ 05.11.2009. 12:49 ] @
I ja cu da stavm naglasak na tvoj POTPIS.