[ neopevani @ 11.09.2009. 15:53 ] @
Da li je moguće sledeće:

Kupim jedan domen od kompanije A. (npr. tralala.com )
Kupim drugi domen od kompanije B. (npr. bengbeng.com )
Kupim host od kompanije C.

Da li sada mogu da oba sajta držim na jednom zakupljenom hostu?
[ Stefan Jocic @ 11.09.2009. 16:07 ] @
Kratko i jasno... moguće je! Ali samo ukoliko tvoj hosting provajder rozvoljava barem 1 add-on domen po nalogu.
[ view @ 11.09.2009. 16:08 ] @
Ne kod svih!
to moras da pazis!

U sustini ako ti hosting kompanija dozvoljava mozes da drzis neogranicen broj domena ili sajtova na jednom hosting nalogu.mada neki dozvoljavaju samo jedan neki dva,tri...

pogledaj karakteristike hosting paketa i videces koliko je dozvoljeno dodatnih domena po nalogu (addon domain)

zakupis hosting na domen 1111.com i npr. u cpanelu imas opciju addon domain i tu dodas domene 222.com 333.com.... i u public_html folderu dobijes foldere tipa 222 333.... gde snimas fajlove za ostale sajtove.kod domen registra upises iste name servere kao za domen 1111.com

nadam se da nisam zakomplikovao sa objasnjenjem :-)
[ neopevani @ 11.09.2009. 18:03 ] @
Hvala na informacijama.

Pošto vidim da se bavite hostingom (iz potpisa) interesuje me koji paket bi preporučili meni.
Želim da konstruišem dva jednostavna sajta + na jednom od njih i forum za diskusije.

Ne znam u kojoj je meri dozvoljeno reklamiranje (nov sam ovde) ali ako imate da mi preporučite neku pouzdanu hosting kompaniju.

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 11.09.2009. u 19:42 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 11.09.2009. 18:43 ] @
Reklamiranje je zabranjeno na forumu! Ukoliko želiš pouzdanog provajdera pogledaj sledeće teme:

http://www.elitesecurity.org/t...STRANIH-web-hosting-provajdera
http://www.elitesecurity.org/t...sta-DOMACIH-hosting-provajdera
[ neopevani @ 12.09.2009. 09:51 ] @
Imam još jedno pitanje,
Hoću pri sajtu da otvorim diskusioni forum,
Na primer:
www.nazivsajta.com/forum

Da li takođe treba da obratim pažnju na uslove hosta?
Ili je ovo moguće na svakom hostu?
[ view @ 12.09.2009. 10:16 ] @
moguce je na svakom placenom hostu ali onda uzmi neki veci paket
[ neopevani @ 12.09.2009. 10:50 ] @
Hvala na super brzim odgovorima!

Ali ja ne očekujem da to bude mnogo posećen forum (bavio bi se malo zahtevnijim temama)
Onda bih postavio još dva pitanja koja me kopkaju:

1. Koliki protok na disku i protok podataka je potreban za efikasno funkcionisanje foruma sa maksimum 500 članova?

2. Da li imam pravo, posle godinu dana (kada istekne zakup) da tražim da obnovim zakup svog domena - ili kompanija može da domen proda bilo kome bez da prvo pita mene da li želim da produžim zakup?

možda pitanja deluju malo bezveze, ali....hehe
[ Stefan Jocic @ 12.09.2009. 11:39 ] @
Što se tiče potrošnje protoka to ti niko ne može reći. A domen možeš da produžiš sve dok ne istekne trenutna registracija.
[ neopevani @ 12.09.2009. 12:00 ] @
Hvala.
[ neopevani @ 12.09.2009. 12:34 ] @
Još jedno pitanje mi pade na pamet,

Prilikom registracije hosta, ako ne navedem prave lične podatke (broj telefona, adresu i slično)
.... da li mogu imati neke posledice?

I druga stvar, ukoliko navedem prave podatke prilikom registracije domena,
...da li su oni dostupni svakome ko pozeli da sazna nesto o vlasniku sajta?
[ view @ 12.09.2009. 12:58 ] @
Citat:
neopevani: Još jedno pitanje mi pade na pamet,

Prilikom registracije hosta, ako ne navedem prave lične podatke (broj telefona, adresu i slično)
.... da li mogu imati neke posledice?

I druga stvar, ukoliko navedem prave podatke prilikom registracije domena,
...da li su oni dostupni svakome ko pozeli da sazna nesto o vlasniku sajta?


mozes imati posledice ako cinis neko krivincno delo sa sadrzajem na tom sajtu pa jos kad te provali i da se lazno predstavljas....

tvoji podaci su dostupni svima osim ako ne zakupis i neki id protect (5-10$ godisnje) ali opoet taj koji ti daje id protect mora imati tvoje prave podatke pa ako cinis neko krivicno delo opet te organi vlasti lako mogu naci ali ne i obicni korisnici interneta.
whios za bilo koji domen mozes pogledati na sajtu npr. domaintools . com
[ neopevani @ 12.09.2009. 13:06 ] @
Ajd nećemo o tako ekstremnim situacijama (krivično će učinilac da odgovara u svakom slučaju)

Mislio sam na posledice tipa:

- ukinu mi domen jer telefon nije ispravan + prezime je nepostojeće
- ili nešto slično

To nije moguće?
[ NenadS @ 12.09.2009. 13:30 ] @
U principu jeste moguce ali mislim da se u praksi to vrlo vrlo retko desava...

Poz
[ websurfer @ 19.09.2009. 12:18 ] @
Obavezno stavi prave podatke da ne mislis o eventualnim posledicama.
[ Noe @ 19.09.2009. 20:49 ] @
Citat:
NenadS: U principu jeste moguce ali mislim da se u praksi to vrlo vrlo retko desava...

Poz


Kad je .com , .net . org .info .. u pitanju u praksi se desava skoro pa nikad ali kod nekih drugih je itekako moguce, tako da pravi podaci nisu na odmet a uvek postoji whois protection ako nekom treba