[ blentavi_vuja @ 11.09.2009. 17:51 ] @
Imam adsl internet preko telekomovog modema MT822 i kupio sam ruter TP-LINK WR340G da bi mogao da koristim laptop svuda po stanu pa i ispred zgrade i javio se problem kod instalacije bezicnog rutera,ne mogu da podesim da radi preko plavog porta na kome pise WAN na koji dovodim utp kabal iz telekomovog modema,kada taj utp ukljucim u druge portove koji su zute boje onda mogu preko laptopa na internet i sve radi kako treba ali problem se javlja kada hocu da tom ruteru dodam jos jedan desktop racunar koji takodje povezem utp kablom u jedan od tih zutih portova,tada dolazi do toga da laptop koji je sa ruterom povezan bezicno radi ali internet na tom desktop racunaru ne radi,ili radi svega nekoliko trenutaka....pokusavao sam sa switshom ali kako god da povezem javlja se isti problem....kada je swith povezan sa telekomovim modemom i na njega nakaceno nekoliko racunara utp kablom sve radi ali cim tom switchu dodam ovaj bezicni ruter onda gubim konekciju na ostalim kompjuterima a laptop jedino radi.....da li postoji nacin i kako se rutira ovaj bezicni ruter?
[ blentavi_vuja @ 11.09.2009. 18:32 ] @
nasao sam na netu resenje :) menja se adresa bezicnog rutera na 192.168.0.1 i radi :)