[ bojan_cg @ 12.09.2009. 21:58 ] @
Mene zanima da li ce biti nekih prednosti u dobijanju radne vize ako budemo na belom shengenu od 1 januara 2010 godine,unapred hvala svima koji odgovore.
[ markom @ 12.09.2009. 22:42 ] @
Ne. To samo znači da u te zemlje može da se putuje bez vize u pasošu. Sve ostalo ostaje potpuno isto dok ne uđemo u EU.
[ bojan_cg @ 13.09.2009. 00:42 ] @
Ali ja sam procitao negde u postovima da hrvati mogu na neki nacin da traze radnu dozvolu,a s`tim da su oni na belom sengenu onda mi je cudno zasto mi ne mozemo ako mogu hrvati
[ markom @ 13.09.2009. 00:45 ] @
Pa svako može da traži radnu dozvolu uvek. To ne znači da je procedura išta lakša nego što je bila. To za Hrvate mislim da si pogrešno razumeo nešto što je Ivan pisao sa njihove pre-Šengen ugovore koje su imali sa nekim državama EU. Pošto mi tih ugovora nemamo, zato se to ne odnosi na nas. Tough luck.
[ bojan_cg @ 13.09.2009. 01:09 ] @
a imam li ja kao profesionalni muski i zenski frizer sta da trazim tamo,pretpostavljam da imas nekih informacija,vidim da si ukljucen prilicno u ovim diskusijama...
[ markom @ 13.09.2009. 01:28 ] @
To zaista ne bih znao. Uvek možeš da probaš, to ti niko ne brani.
[ Danijel Krmar @ 13.09.2009. 02:04 ] @
Ako ne znaš jezik, čisto sumnjam da bi uopšte uspeo da nađeš posao. U stvari čak sam i siguran da ne bi mogao naći posao, frizeraj nije nešto gde ti nisi u kontaktu sa klijentima pa ne moraš da znaš jezik. To je tek prva prepreka, druga stvar je da frizera gotovo sigurno ima i tamo dovoljno, tako da ne vidim na osnovu čega bi ti uopšte tražio dozvolu.
Mada možeš da probaš, nećeš ništa izgubiti.