[ komaroid @ 13.09.2009. 19:54 ] @
Treba da se napravi program koji bi se pokretao sa USB-a a usb bi se delio mogucim kupcima. Pola USB-a je program a pola da radi ko sta voli :). Kako spreciti ljude da obrisu program?
[ misk0 @ 14.09.2009. 12:02 ] @
Ma ne mozes to uraditi. Uvijek neko moze komplet formatirati stick i iskoristiti ga kako hoce.
Mozda bas bas sa nekim fizickim / tvornickim prilagodbama u elektronici, ali to je samo moje razmisljanje, ne znam da postoji u praksi.
[ komaroid @ 14.09.2009. 12:28 ] @
Mislim da to sa proizvodjacem sigurno moze, ali mi otezava posao. A da nemas mozda ideju kako otezati formatiranje, da ne moze desni klik format?
[ Java Beograd @ 15.09.2009. 13:31 ] @
To bi onda zahtevalo izmene u operativnom sistemu.
[ wex-alpha @ 29.09.2009. 21:17 ] @
I ja imam slican problem. razvijam aplikaciju koju cu da instaliram na USB. Korisnici ce moci mijenjati bazu, ali ne smiju biti u stanju da brisu sam program.

Jedini nacin je tzv. USB sa boot sectorom. U biti slicno kao i obicni USB, samo sto je jedan dio na njemu write once, read many times. Postoje komercijalna rjesenja za to, ali su skupa. Nazalost kada mi aplikacija bude spremna, morat cu nabavljati te stickove.

Ima jos jedna solucija, koju ti ne bih preporucio jer sam imao dosta problema sa istom. Mozda tebi bude odgovarala. Zove se U3. Proguglaj malo
[ komaroid @ 04.10.2009. 20:53 ] @
Ja se vec pomirio da ce ljudi da brisu aplikaciju cim im dam USB kad evo tvog posta. Sad cu da pogledam te stikove sa but-sektorom pa cemo da vidimo. Hvala punoooooooo! U3 sam gledao nesto, ne dosta temeljno, i skontao da mi bas i ne resava problem. Jedino sto mi se jos motalo po glavi je kontaktirati nekog proizvodjaca USB-ova i videti da li su voljni da petljaju nesto fabricko za kolicinu od 5000 komada. Mada mislim da je to njima malo.
[ stil @ 05.10.2009. 05:13 ] @
Probaj ovo.
[ Catch 22 @ 05.10.2009. 08:36 ] @
^ Dobar je taj trik sa markiranjem particije kao "read only" pomoću nekog partition managera (GParted, Parted Magic...), treba to samo isprobati u praksi kako se onda na takvu particiju dodaju novi podaci?
[ Srđan Pavlović @ 05.10.2009. 08:46 ] @
Ma to s particijama ne moze, particije uvek mozes
da obrises ako je standardni USB stick.

Znaci particija moze biti read only, ali nikog ne sprecava da particiju obrise :)
[ wex-alpha @ 05.10.2009. 08:55 ] @
Evo dvije opcije:

1. http://www.corsair.com/products/padlock/default.aspx


2. Ovo je USB stick koji ima dio memorije koji se NE MOZE brisati, dakle idealno za aplikaciju.

http://www.hsc-us.com/Embedded/bNAND/bnand2_Mem_index.htm