[ karabaja89 @ 13.09.2009. 23:29 ] @
Imam problem sa PC-om, kad ga upalim ne salje sliku u monitor,ponasa se kao da je crkla graficka karta.
Stavio sam drugu kartu koja je 100% ispravna ali desava se ista stvar. Nakon sto sam par puta izvadio i stavio karticu dobio sam sliku, ali nakon restarta ponovo je nema. Probao sam ocistiti kontakte na AGP slotu,reinstalirao sam XP (repair), ali ne vrijedi.
PC nije moj,moram brzo da ga popravim, pa pomagajte!

Konfiguracija je: P IV 1.5 ghZ, 512 MB SD RAM,HDD 40 GB Maxtor,nVidia Ge Force2 64 MB

[ Binary Mind @ 14.09.2009. 00:41 ] @
Da li si probao sa novim napajanjem? Pre kupovine novog probaj sa nekim koje ti je pri ruci i provereno ispravno. Nadam se da imas neko testno napajanje. Nisi naveo maticnu plocu i napajanje u toj konfiguraciji a i ostale komponente su prilicno sturo opisane.
[ karabaja89 @ 14.09.2009. 12:09 ] @
Maticna ploca je MSI MS-6534 VER :1, napajanje je JNC 300W ATX. Mislim da nije do napajanja jer kad uspijem dobiti sliku racunar normalno radi i sa tezim aplikacijama i igrama.Pokusacu sa drugim napajanjem jer ne znam vise sta da radim.

Hvala na odgovoru.

P.S. Ostatak je (mada mislim da je potpuno nebitno) : ASUS DVD ROM,Philips CD-RW,modem 56k,mrezna karta,SD RAM je 2 X 256 MB Fujitsu Siemens.
[ Binary Mind @ 14.09.2009. 14:16 ] @
Znaci starija brendirana masina. Moze biti cupavo
[ karabaja89 @ 15.09.2009. 17:08 ] @
E druze izgleda da je bilo do napajanja, stavio sam novo i radi zasad.Ali imam novi problem.
Nece nikako da mi prepozna HDD.Probao sam sve moguce kombinacije jumpera i nista.Stavljao sam i drugi hard koji je 100% ispravan i nece ponovo. Jel imas neku ideju?

P.S. Nije brendirana masina
[ Binary Mind @ 15.09.2009. 20:34 ] @
Zbunila me Fujitsu Siemens memorija i zato sam mislio da se radi o bendiranoj masini.

Sto se tice neprepoznavanja hard diska hajde da podjemo od najbanalnijeg. Da li si ga spojio na struju? Ako jesi probaj sa drugim molexima na napajanju. Da li je hard disk sam ili ima jos nesto na istom IDE kanalu? Ako je na primer optika na istom IDE kanalu kao i hard probaj hard sam kao master na primarnom IDE kanalu.
[ karabaja89 @ 15.09.2009. 21:35 ] @
Spojeno na struju.Probao par molex konektora.Disk je sam na primarnom IDE kanalu i stavljen je na master.Ne prepoznaje i dalje.
Da li hard moze da radi na sekundarnom IDE kanalu? To pitam jer je bio spojen (kad je dosao kod mene racunar) na sekundarni kabal i jumperi su bili cudno podeseni, naime, nisu bili ni na jednoj on ponudjenih pozicija, kao da su bili bezveze nabacani.

HDD je kao na slici, samo 40 GB.Jumperi su bili na 1. i 3. vertikalnoj poziciji ( J 50 i J46 )
[ Binary Mind @ 15.09.2009. 21:46 ] @
Naravno da moze da radi i na sekundarnom kanalu ali to nije uobicajeno raditi kad je sa plocom sve u redu. Ako je tako bio spojen, verovatno ima problema sa primarnim kanalom tj. sa maticnom plocom. Najbolje vrati kako je bilo pa probaj kako ce to sve da radi. Ako bude sve OK preporuci vlasniku da kupi neku ispravnu polovnu socket 478 maticnu plocu za 20-ak evra...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 16.09.2009. u 02:37 GMT+1]
[ karabaja89 @ 16.09.2009. 23:29 ] @
Problem rijesen.
Prikljucio sam ga na sekundarni kabal i jumper podesio na master, a ne kako je bio jer tako nije htio da ga prepozna.
Hvala na pomoci!