[ SekulaNs @ 14.09.2009. 08:21 ] @
Pozdrav svima zeleo bih da napravim sajt o oglasima na besplatnom domenu Deluxe host. Da li je 100 mgb malo? I zeleo bih kasnije da taj domen prebacim na iz.rs domen da li je to moguce i kako to ide? I da li mogu da stavljam bannere i reklame?
[ Predrag Supurovic @ 14.09.2009. 10:40 ] @
100 mb je zapocetak dovoljno, ali ako ti sajt krene verovatno nece biti.

Sto se tice banera i reklama to moras videti sa hostom. Obicno ne prave probleme.

Za besplatan iz.rs domen, sve sto treba to je da na hostu obezbedis DNS za zeljeni domen. Za iz.rs domene ne postoje nikakvi uslovi vezani za banere i reklame - domene koristis isto kao i druge, placene domene. Oko podesavanja za iz.rs imas uputstva na http://www.iz.rs/uputstva

[ SekulaNs @ 14.09.2009. 12:17 ] @
ovako... jos nisam siguran sta cu praviti. ako moze neko da mi pojasni , znaci gledao sam besplatne domene i tamo se spominju i google sajtovi. da li ja mogu pomocu tog googla servisa da napravim solidan sajt i da li mogu da stavljam reklame bannere na njega i da zaradjujem. Takodje kad napravim sajt on mi da dugacak url www.sites......./ime sajta... jel mogu nekako taj domen da promenim u www.imesajta.iz.rs ili u neki drugi. Hvala
[ curug07 @ 14.09.2009. 12:48 ] @
A hoćeš i neku muzičku želju
Ne možeš ti na free subdomenu da praviš naziv sajta kako ti hoćeš, već mora da postoji njihova reklama u kompletnom url-u subdmena koji odabereš.
Nema danas ništa džabe.
I ono što je džabe, plaća se na neki način.
Što se lepo ne otvoriš za 1000-2000 i ne zakupiš normalan domen i hosting??
Onda možeš na tvom sajtu da radiš šta god hoćeš.
Eto to ti je moja preporuka...

Uklonjen citat. Nema potrebe za citiranjem poruke iznad.

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 14.09.2009. u 15:49 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 14.09.2009. 15:28 ] @
Citat:
SekulaNs: ovako... jos nisam siguran sta cu praviti. ako moze neko da mi pojasni , znaci gledao sam besplatne domene i tamo se spominju i google sajtovi. da li ja mogu pomocu tog googla servisa da napravim solidan sajt i da li mogu da stavljam reklame bannere na njega i da zaradjujem. Takodje kad napravim sajt on mi da dugacak url www.sites......./ime sajta... jel mogu nekako taj domen da promenim u www.imesajta.iz.rs ili u neki drugi. Hvala


Dao sam ti gore link na uputstva. Imas objasnjenja za nekoliko besplatnih hosting servisa kako se podesvaju i koriste i kako da na njih namestis bespaltan iz.rs domen. Cak ne mora ni biti iz.rs domen, moze i neki drugi. Uputstva su univerzalna.