[ Kosuth @ 15.09.2009. 10:41 ] @
Beograd - Žarko Laušević od juče je slobodan čovek jer je odlukom suda u Njujorku pušten iz imigracionog pritvora posle jučerašnjeg saslušanja.
Izvor:
http://www.blic.rs/hronika.php?id=110811
Citat:
- Sud je doneo odluku da se gospodinu Lauševiću ukine pritvor, a ona će biti izvršena u naredna 24 sata - rekao je za "Blic" Timoti Grifin, glumčev advokat u SAD. Advokat Grifin je naveo da je sledeće saslušanje zakazano za 8. februar, kada je "malo verovatno" da će biti doneta odluka o izručenju Lauševića Srbiji.
- Verujem da su velike šanse da sud tada donese odluku da se Lauševiću dozvoli dalji boravak u Sjedinjenim Američkim Državama, gde mu živi i porodica - rekao je advokat Grifin. On nije želeo da govori šta su Lauševićeve želje, ali kako je "Blic" već pisao, poznati glumac je pokrenuo postupak za dobijanje državljanstvo SAD jer mu tamo žive deca i supruga. Naime, Laušević veruju da će dobiti državljanstvo SAD jer je njegova sadašnja supruga, s kojom ima ćerku, američki državljanin. Takođe i dvoje dece iz prethodnog Lauševićevog braka žive u SAD.

Tako se to radi!

Džaba je Radovanović "krečio",nepotrebno se do "ključa" "mudrovalo" ovde:
http://www.elitemadzone.org/t3...c-trazi-oslobadjanje-osudjenog

[ MyWay @ 15.09.2009. 14:39 ] @
Citat:
Kosuth: Tako se to radi!
Bravo za državu Ameriku!
Osuđeni ubica dvojice (treći je bio prebrz) koji je pobegao u SAD, uhapšen jer nije imao boravišne papire, će možda ostati u SAD, a možda dobije i državljanstvo :-)
Za obične građane, željne običnog posla, turizma i provoda važi i dalje isti režim...

Sada, kada su na našoj strani apsurda, nekako su mi bliži :-)
[ cozmo_im @ 15.09.2009. 15:21 ] @
U toj kafani prvi pistolj koji je potegnut potegnut je u glavu Lausevicevog brata.

Sad, da imate oruzje, kako bi vecina vas odreagovala. Ako ne pucate, ubice vam brata. Pucate, ubijate obojicu i krivi ste.

OK, kriv je naravno, ubio je ljude, sudjenje je bilo smejurija jer niko nije hteo da uvazi sta se tu tacno desilo i to da njegov brat nije imao oruzje i nije mogao da se odbrani te je Lausevic pucao. Da ne pominjem pretnje koje su im upucivane duze vreme pre toga.

On je odlezao, ne znam sto je uopste preinacena presuda kasnije, navodno jer je pucao vise nego sto treba. Ne znam kako se uopste moze i drugacije pucati u tim uslovima.

Ako je zakon nalago, trebali su odmah da ga osude na vecu kaznu i to je to. A ne da neko posle preti sudu i poteze ko zna koje visoke veze posle XX godina i kad je covek vec pusten iz zatvora...

Ovako je sve ispalo glupost i smejurija.
[ Srđan Pavlović @ 15.09.2009. 15:39 ] @
Mozda snimi jos koji dobar film / seriju :)
[ Isak666 @ 15.09.2009. 16:12 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Mozda snimi jos koji dobar film / seriju :)


Boj na Kosovu 2 :)
[ Horvat @ 15.09.2009. 16:55 ] @
Citat:
cozmo_im: U toj kafani prvi pistolj koji je potegnut potegnut je u glavu Lausevicevog brata.

??
[ Lesli Eldridz @ 15.09.2009. 16:57 ] @
Citat:
MyWay: ...osuđeni ubica...
Sta vam je ber sa ovim izrazom? Jel to neka moda? Svasta.
[ MyWay @ 15.09.2009. 18:28 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Sta vam je ber sa ovim izrazom? Jel to neka moda? Svasta.
Osuđeni ubica je onaj koji je i ubio i koji osuđen zbog ubistva, logično, zar ne? Naravno da postoje i druge kombinacije, ali to je za OT
[ Kosuth @ 15.09.2009. 18:48 ] @
La comedia e finita!

Basta!
[ cozmo_im @ 16.09.2009. 15:40 ] @
Citat:
Horvat: ??


Hteli su da mu ubiju brata, pretili, potezali pistolj... greska Lausevica je sto je pucao kad su ovi povukli oruzje, tj. nisu direktno u tom momentu hteli da pucaju...
[ Horvat @ 16.09.2009. 16:47 ] @
odakle ti ta informacija?
na jednoj drugoj temi je dat link do lauseviceve "izjave za novinare" povodom tog dogadjaja u kojem je rekao da je video kako mu brata prebijaju
nigde se ne pominje potezanje pistolja od tih likova

Citat:

O zločinu koji se dogodio u Podgorici u noći između 30. i 31. jula 1993. godine Žarko Laušević, tada glumac Jugoslovenskog dramskog pozorišta iz Beograda, i danas razmišlja. Seća se:
– Odlučili smo te večeri da, pre nego što odemo na spavanje u sestrin stan, nešto pojedemo i popijemo po pivo. Svratili smo u kafić, gde sam, kada smo naručili jelo, pitao konobaricu: "Kakva je ovo galama?", jer se čula neka buka.
Mladić koji je sedeo na zidiću kafića upitao je: "Šta je bilo, momak?" Kazao sam: "Ništa, sve je u redu." A ovakav dijalog je i ponovljen, drugi, pa treći put. Nisam učinio ništa što bi moglo da isprovocira svađu.
Prišao je još jedan momak, a ja sam udaren. Guran sam, vučen, udaran... Za trenutak sam izgubio svest. Sve se, procenjujem, zbilo za najviše pola minuta. Sećam se samo delova događaja, jer mi je u glavi bilo sve zbrkano. Osećao sam da mi se torba koju sam u poslednje vreme uvek nosio preko ramena, i u kojoj je bio pištolj – otima. Uspeo sam da izvučem oružje, repetiram, ali napad nije prestao. Pucao sam, ne znam koliko puta.
Imao sam užasno osećanje straha. Vidim, zatim: moj brat leži na dva metra od mene i iznad njega onaj drugi momak, koji ga bez prestanka udara nečim u glavu. Imao sam utisak da mu uzima život i pucao sam, bez razmišljanja.


evo i taj citat,jedino pominjanje pistolja je lausevic pistolj
[ MyWay @ 16.09.2009. 17:31 ] @
Kakva priča. Niko i ne pita šta će njemu pištolj i zašto ga je nosio sa sobom... da nije za svaki slučaj, ako slučajno vidi da mu ubijaju brata da pobije g**** i gotova stvar?
[ DaliborP @ 16.09.2009. 17:42 ] @
Citat:
MyWay: Kakva priča. Niko i ne pita šta će njemu pištolj i zašto ga je nosio sa sobom... da nije za svaki slučaj, ako slučajno vidi da mu ubijaju brata da pobije g**** i gotova stvar?

Da, a ako nema pistolj pusti da mu ubiju brata i gotova stvar?
Pistolj je nosio(nabavio) zbog ucestalih pretnji smrcu nakon predstave koja je zasmetala nacionalistima u Srbiji.
[ MyWay @ 16.09.2009. 17:57 ] @
Citat:
DaliborP: Pistolj je nosio(nabavio) zbog ucestalih pretnji smrcu nakon predstave koja je zasmetala nacionalistima u Srbiji.
Znači da je bio pripravan da ubije? I da je i pored učestalih pretnji smrću voleo da popije u kafiću pred spavanje...
[ DaliborP @ 16.09.2009. 18:22 ] @
Citat:
MyWay: Znači da je bio pripravan da ubije? I da je i pored učestalih pretnji smrću voleo da popije u kafiću pred spavanje...

Verovatno je bio pripravan da se brani.
Ubiti se moze i golim rukama, i flasom i ko zna cim. Po tvojoj teoriji svi smo mi "pripravni" da ubijemo jer eto pijemo po koje pice pred spavanje, idemo u kafice i blizu smo svakojakog oruzja, opasnog po zivot.