[ Newb @ 15.09.2009. 12:05 ] @
Imam malo stariju IBM masinu sa 3 diska na scsi kontroleru koji će mi služiti kao storage i jedan IDE disk spojen na kojeg bi instalirao ESX 3.5, e sad problem je u tome što, kad bootam mašinu on vidi IDE disk i njega boota(FreeNAS) prvo + pronađe sva 3 diska, e kad se stavi boot cd za instalaciju esx-a onda disk jednostavno ne može pronaći.... tj. samo detektira ova 3 u scsi-u, oni su u mirroru iako ne znam da li bi to trebao biti ikakav issue...
a takva instalacija mi je prosla na istoj masini koju sam instalirao 2 dana prije...
Nemam ideje gdje je zapelo.... some ideas?
[ agvozden @ 16.09.2009. 09:20 ] @
Nije mi bas najjasnije, ali pretpostavljam da imas pripremljene drajvere za SCSII interfejs?
Kada instaliras sistem trebas mu reci da koriste ta drajvere.
[ Newb @ 17.09.2009. 10:42 ] @
Umm nije problem u scsci kontroleru niti diskovima, nego u IDE disku što ga esx 3.5 instalacija ne želi prepoznati, pogledao sam pod prerequsite na stranici od wmvare-a i ibm xseries 220 i 3.5 ga podržava, dapače na mašini prije sam sve uredno instalirao.... Recimo pošto bi mi diskovi koji su na scsci služili kao storage, ištekao sam ih van i ostavio sam samo IDE hdd... i on mi izabci upozorenja tipa:
Instalation operation failed!
The instalation operation has encountered a fatal error:
Unable to find a supported device to write the Wmvare ESX server 3i 3.5.0 image to...
Kao što napomenuh provjerio sam da li je ibm podržan i je....