[ sukabb @ 16.09.2009. 12:28 ] @
Pozdrav svima!Evo me ponovo,treba mi pomoc.Juce smo ustanovili sta je problem sa mojom Zafirom 2.2 dti,y22dtr,125 ks.desavala se tzv knedla ,na otprilike 2500-2700rpm.Zadata vrednost punjenja terbine je 2107,a ona izlazi pri maksimalnom opterecenju na 2450,verovatno milibara.Problem nastaje kad dostigne tu vrednost,kriva na dijagramu naglo padne na 1900mb,i oseti se gubitak snage.Sta moze da bude uzrok,da li je neko imao slican problem?

molim za pomoc posto vec pola godine bacam pare da to uradim i resim.
[ opelisimo @ 17.09.2009. 13:48 ] @
Ima li greske
[ sukabb @ 17.09.2009. 14:09 ] @
Ne,apsolutno nema nikakve greske na dijagnostici. Turbina previse puni,ali auto ne ulazi u safe mode.Presao sam 45000 km tako,nikakav problem mehanicke prirode se nije pojavio .auto ide blesavo, povlaci sa 1500rpm kao lud,nema turbo rupu.Na merenju je sve ok dok ne dostigne turbina taj pun pritisak,i problem nastajejer istog momenta pada na 1900mb,i izgubi trenutno snagu.Puce mi glava vise ,ne znam sta da radim.Kad bih mogao da ublazim to rasterecenje ,ostavio bih tako,jer nema dima,malo trosi,ide kao lud,ne trosi kap ulja na 8000km.Do sada sam dao oko 300e,i nisam resio problem.Neki sumnjaju da je uradjen chip,vise ne znam sta da mislim.
[ Zarko Silic @ 17.09.2009. 18:11 ] @
Ova tvoja prica je cudna?

Ako si vec dao 300 eura, kako je moguce da ti o nekom Opelovom servisu niisu ubacili original softver za tvoje vozilo? Ovo je prvi korak od koga se krece kada su takvi problemi u pitanju.
[ sukabb @ 17.09.2009. 20:27 ] @
Gospodine Zarko ,

Ova moja prica nije cudna,nego je zalosna.Da ste me pitali nesto u vezi muzike,ja bih vam odgovorio,jer mi je to struka. Da skratim,jedan majstor mi sprzio jedan mali vakumcic,koji sam platio 110 e,plus rad,nista nisam dobio,a ispalo je da je dotrajao.Posle par puta dijagnostika kod drugih,kao sve u redu,a uzimaju pare.posle toga odem u servis u Ub,tamo su mi ispirali auto Wiinsom,uzeli mi 100 e,i radili mi dijagnostiku sa Opelovim TEK -om,i sve kao u redu.Na kraju su mi rekli da moze da bude mehanicki kvar pumpe.Ja sam se pomirio sa tim vec pola godine i digao ruke od toga.

Ovo je ukratko receno,inace mogao bih jos satima da pisem o mojim mukama.Pre neki dan jedan mehanicar kaze pa sto ne rascistis da li je pumpa,turbina ili nesto drugo,prespoji direktno crevo sa vakum pumpe na turbinu,i videces sta se desava.Ja to uradim ,i tad se to nije javljalo.Odem ponovo na dijagnostiku,i u voznji se utvrdi ono sto sam vec napisao.

Vise ne znam sta da mislim,smucilo mi se.Neko kaze vakum ventil,neko da se steluje geometrija turbine,neko da je cipovan auto,pa lose uradjen...
Vidim da ovde ima sta da se procita , zato molim za pomoc,sta cu,nisam ja kriv sto zivim u B.Basti.

Veliki pozdrav!

[Ovu poruku je menjao sukabb dana 17.09.2009. u 21:38 GMT+1]