[ banchi @ 16.09.2009. 13:09 ] @
Mislim da sam prilicno gledao na raznim mestima ali mi je cudno da ne mogu naci jednu jednostavnu scriptu koja bi bila bolja od postojece Move Finder Items u Automatoru. Naime, da bi se opisana scripta izvrsila potrebno je unapred zadati odrediste. To je ono sto se meni ne dopada i tragam za scriptom pomocu koje cu bilo koji fajl ili folder premestiti tako sto ce me finder pitati "gde" ili "browse"...dakle da mi otvori prozorce u kojem ja mogu da izaberem odrediste. Kao kod Windowsa "move selected item"...i otvori mi prozorce sa opcijom "browse".
Ima li neko resenje za ovo ili sam nesto propustio. Verovatno se nesto moze napraviti sa AppleScriptom, ali jos nisam bas vican za taj deo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2009. 13:26 ] @
Hmm...Default Folder X ti donekle može pomoći, ali to opet nije to.
Meni je postalo daleko jednostavnije da otvorim 2 prozora Findera i da samo prevučem šta gde treba, jer i tako, u ovome što ti opisuješ, moraš zadati putanju, a to je isto koraka kao i otvoriti taj isti folder u Finderu :)
[ banchi @ 16.09.2009. 13:35 ] @
Pregledavajauci forume nasao sam bas i topik o DF. Default Folder nudi dobra resenja pa skoro da je to to...samo ga kvari jedna mala sitnica - nisam spreman da platim za to :-))
Otvaranje dva Findera...tako uglavnom i radim, ali opet je tu par klikova vise.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2009. 13:56 ] @
Dobro, ja na to gledam iz drugog ugla, jer mi je stalno otvoreno po nekoliko prozora Findera, a imam i DFX, pa mi zaista i ne nedostaje neki move :)
Imaš PM :)
[ banchi @ 16.09.2009. 16:12 ] @
Evo, nasao sam upravo scriptu koja mi treba, mozda ce jos nekome koristiti:

set theFile to choose file
set theDestinationFolder to choose folder with prompt "Please select a destination folder:"
tell application "Finder"
move theFile to theDestinationFolder
end tell

editovao sam u script editoru ali ne mogu da sacuvam kao workflow...jedino sam uspeo da sacuvam kao .app (Move items.app - tako sam je krstio).
Jos cu malo pogledati kako da to ubacim kao workflow u kontekstualnom meniju. Ali ako neko zna neka mi malo ustedi vreme :-)
Medjutim i ovako mi zavrsava posao...posto sam sacuvao script kao aplikaciju, jednostavno sam ikonicu prevukao u Finderov meni i odatle je otvaram. Klikom na nju otvara mi novi Finder prozor gde biram fajl ili folder koji zelim premestiti...i kada ga selektujem u istom prozoru me pita da izaberem destination folder.
E sad mozda puno trazim...ali bilo bi OK kada bi samo selektovanjem nekog fajla u kontekstualnom meniju imao opciju Move...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2009. 16:49 ] @
Kopiraš code skripta i ispustiš ga u Automatoru, skript "Run AppleScript". Onda uradiš Save As Plug-In.

A skript možeš u Automatoru prilagoditi, tako da ne radi onaj deo set TheFile, već da ga već selektovanog samo prebaci na destinaciju koju ti pokažeš. A u Automatoru postoji Get selected file komadna.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2009. 16:59 ] @
Evo prepravio sam script tako da radi Move selektovanih fajlova. Ne trebaš ih birati u prvom koraku. Samo odaberi gde se premeštaju.

Code:

    set theDestinationFolder to choose folder with prompt "Please select a destination folder:"
    tell application "Finder"
        move selection to theDestinationFolder
    end tell


Plug-ini se čuvaju u ~/Library/Workflow/Applications/Finder pa ih odatle možeš bekapovati ili ih direktno ubaciti tu kad imaš nov sistem.



[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 16.09.2009. u 19:03 GMT+1]
[ banchi @ 16.09.2009. 18:54 ] @
Prepravio sam po uputstvu ali samo kao .app i radi mi dobro, to jest skracuje proceduru...markiram fajl i otvaram Move Items.app koja mi odmah nudi da odaberem destination folder...super.

Ali nikako ne mogu da ovu scriptu dodam u workflow...
Evo sta sam radio:
- kopiram kod scripte u Apple Script Editoru,
- sacuvam kao "neko ime" script,
-script prevucem u Automator prozor,
- odradim Run i on mi u resultu izbaci ikonu scripte,
- iz Automator menija selektujem "save as plugin" - biram Finder plugin, odredim ime recimo Move Items
- idem u Finder, selektujem neki fajl, desni klik otvaram kontekst. meni, biram Automator / workflow / selektujem Move Items

Tu bi trebao da mi otvori finder dijalog da izaberem gde da premestim fajl...ali nakon klika nista se ne desava, prozor samo kratko bljesne, kao kad otvara neki program i nista vise.

Jesam li nesto propustio u gornjoj proceduri?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2009. 20:44 ] @
Koristi Run AppleScript akciju u samom Automatoru. Zaboravi na ScripEditor, jer već imaš gotov skript.

Pogledaj temu koju sam danas pokrenuo i na SMUG-u, pa iskontroliši svoje korake.
http://www.macserbia.org/index...=view&id=29245&catid=7
[ banchi @ 16.09.2009. 22:43 ] @
Da to je to...sada radi :-)

Hvala na uputama.
Vidim da na ovom drugom SMUG forumu ima eksperata koji koriste iskljucivo drag&drop mode. To je OK, ali ovim workflow-om zeleo sam "sigurniju" akciju za manipulisanjem fajlovima. Naime, posto radim iskljucivo na trackpadu i finderu koji je podesen da otvara po defoultu samo jedan prozor, cesto se desava da kod prevlacenja fajl ode na nezeljeno mesto...malo vlazni prsti, malo "sitni folderi", brzopletost i sta sve...

U svakom slucaju korisna skripta jer pruza izbor...pa ko voli nek' izvoli.
Hvala jos jednom.