[ Fac Ut Vivas @ 18.09.2009. 15:23 ] @
Lepe vesti iz SBB-a...
Ako je sudeći po saopštenju kompanije Cisco Korisnici SBB-a će od novembra 2009. moći da "pristupe" HD sadržajima...

Citat:
Kompanija Cisco danas je saopštila da razvija rešenje za povezivanje digitalnog videa za kablovske provajdere Serbia Broadband (SBB) u Srbiji i Telemach u Sloveniji kako bi pružila korisnicima ovih mreža bogata, interaktivna medijska iskustva prilagođena njihovim potrebama. Počevši od novembra 2009. godine, korisnici će moći da pristupe video materijalima visoke rezolucije (HD), a kasnije će biti uveden i čitav niz interaktivnih usluga kao što su real-time video “na zahtev” (VoD), snimanje digitalnog videa (DVR), igrice i praćenje vesti uživo i obaveštavanje o vremenskim prilikama.


http://www.personalmag.rs/inte...ovajdera-serbia-broadband-sbb/


Citat:
Cisco (NASDAQ: CSCO) today announced that it is developing an end-to-end digital video solution for Serbia Broadband (SBB) and Telemach in Slovenia to provide rich, interactive and personalized media experiences to their subscribers. Starting November 2009, consumers will be able to access high-definition (HD) video, to be followed by a variety of interactive services such as real-time video on demand (VoD), digital video recording (DVR), gaming, and information retrieval for live news and weather updates.


http://investor.cisco.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=407976


Šta je pisac hteo da kaže i da li će od ovoga biti nešto do kraja godine videćemo uskoro. Ako neko ima neku informaciju iz prve ruke izvol'te...
[ Miladinovic @ 19.09.2009. 01:02 ] @
Radi se i to punom parom. Inače SBB je već počeo sa smanjuje analognu ponudu i taj trend će se nastaviti i dalje.

Citat:
Poštovani,

Usled dalje modernizacije naše mreže i servisa, uvođenja Cisco medianet tehnologije, novih usluga u sektoru interneta i digitalne televizije, digitalne televizije visoke rezolucije (tzv. HD – High Definition) kao i "video na zahtev" servisa (VOD) koja su planirana za ovu jesen i zimu, naša ponuda analogne kablovske televizije mora da se menja i oslobodi neophodni frekventni opseg. Dodatni kapaciteti su neophodni i za dalje poboljšanje naše analogne ponude uvođenjem novih atraktivnih kanala. Iako SBB koristi najširi mogući opseg u analognom spektru, on je ipak ograničenog kapaciteta te je moralo doći do gašenja odnosno premeštanja kanala iz analogne u digitalnu ponudu. Odabir kanala je urađen na osnovu podataka o njihovoj gledanosti.

Tako će i TV Crna Gora svoje mesto naći u ponudi D3 digitalne kablovske televizije, što je, zapravo, i jedina tehnička mogućnost.

Ove jeseni, uvođenjem pomenutih servisa, pored ponude od preko stotinu kanala, obećavamo uslugu koja se može porediti sa najsavremenijim TV servisima u svetu.

http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=35&t=17095&start=20



Nisam siguran, ali po tekstovima radi se o IPTV, međutim ne znam šta će se desiti sa DVB-C ponudom, moguće je da će biti nešto kombinovano?!?

Izmenjeni su pogrešno uneseni YouTube tagovi.

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 19.09.2009. u 13:42 GMT+1]
[ Fac Ut Vivas @ 06.10.2009. 10:34 ] @
Zvao sam danas korisnički centar da se raspitam i naravno nemaju nikakve informacije o novoj usluzi.

Dok ne stignu neke nove informacije evo šta je rekao Dragan Šolak o novoj usluzi...

http://www.youtube.com/watch?v=awX2FpqLVFw
[ asatuser @ 06.10.2009. 22:53 ] @
Znajući SBB i njihove najave, pre će nam nešto zakinuti, nego da nam daju nešto sto već postoji kao standard u normalnom svetu.

pozdrav
[ Rins @ 07.10.2009. 08:32 ] @
Ma samo nek daju sto vise HD kanala za sto manje para a ove ostale budalastine su zanimljive samo tech geekovima....
[ sasavukadinovic @ 08.10.2009. 20:20 ] @
ma cisto sumnjam ali ako bude bice super !!!
[ Miladinovic @ 08.10.2009. 20:44 ] @
HD sigurno će biti, to je neosporivo, biće i više od toga :D Vidite da se oni sad sve više šire kupivši prvo UPC Telemach u Sloveniji, Inviatel u Mađarskoj, danas vest da su kupili bugarsku satelitsku platformu ITV Partner, koja već ima HD kanale, tako da je HD u SBB kablu očekivano....
[ boki78 @ 09.10.2009. 16:00 ] @
Pre nekih 8 dana dosla su kod mene dva radnika SBB jer sam imao problema sa internetom. Videli su da koristim i D3 i da imam LCD TV pa su mi odmah rekli da ce od Novembra ili Decembra krenuti HD i da ce se morati promeniti reciver ako zelis da koristis tu uslugu (sto je naravno i logicno), o ceni nisu nista govorili. Sve je veci broj korisnika SBB-a koji imaju LCD TV i Plasma TV i normalno je da ce HD standard pre ili kasnije postati nesto uobicajeno i ovde. Mislim da je ipak realno da to ocekujemo pocetkom 2010. godine a mogu samo da se nadam da usluga nece biti skupa i da ce biti dobar izbor programa. Pozdrav!
[ Shon3i @ 12.10.2009. 10:30 ] @
Sve je to lepo samo ne znam odalke ce da emituju HD signal, dobro imacemo strane kanale, a sta sa domacim. RTS ima nesto experimetalno.
[ Miladinovic @ 12.10.2009. 22:00 ] @
Pa ništa sem RTS-a verovatno neće biti. Ali tu je Eurosport HD, Discovery HD, NatGeo HD, History HD (ima i srpski titl), Animal Planet HD itd. itd...
[ Fac Ut Vivas @ 13.10.2009. 13:02 ] @
Pitanje je da li će i RTS biti u ponudi. RTS HD je trenutno samo za nečije igranje (testiranje). Mislim da bi bilo glupo uvrstiti u ponudu kanal koji 90% vremena ne emituje ništa a kad emituje onda emituje breze. I te breze se vide samo preko dana jer uveče nema nikoga da otvori blendu da ih vidimo i po mraku.

Ali zato kao što si rekao tu je gomila stranih kanala u HD-u. Ja bih iskreno bio zadovoljan da imam makar Suisse HD...
[ mikicg @ 13.10.2009. 16:25 ] @
Pa neka emituje i breze dok ne dođe trenutak za puno emitovanje. Biće kao domaći MYZEN TV HD.
[ mikicg @ 13.10.2009. 20:54 ] @
Boze kako glupo rezonovanje- pa bolje je valjda gledati breze i reprezentaciju na SP u HD kvalitetu slike nego ne gledati nista...
[ miki-bgd @ 14.10.2009. 12:56 ] @
SBB mreza se raspada, internet u celoj Srbiji se vuce od 10. Oktobra, sta li ce se tek desiti posle uvodjenja ove nove usluge ... Da li neko zna koliko bandwidth-a zauzima jedan HDTV kanal ?
[ Lazy_boy @ 15.10.2009. 13:26 ] @
Pukala je optika u temišvaru radi samo jedan link od dva.... svete nam se rumuni za 5:0 jer su baš tada počeli problemi
[ Fac Ut Vivas @ 15.10.2009. 16:39 ] @
Aj da se držimo teme ovde. Meni, kao korisniku SBB-a je ova tema prilično značajna i voleo bih da lako mogu da pronađem informacije vezane za SBB i njihovu HD televiziju. Baš me briga za breze i Rumune.
Što se tiče spomenutih breza stojim iza toga da je glupo uvrstiti takav kanal u ponudu i ne verujem da će ga SBB uvrstiti. Slažem se da je bolje išta nego ništa ali taj kanal nije pokrenut da bi mi uživali u HD prenosima.

Što se tiče teme, evo kratkog članka preuzetog iz poslednjeg broja PC Press-a.

[ Miladinovic @ 15.10.2009. 20:59 ] @
Što se RTS-a tiče, pa ako bude IPTV onda to neće posebno da zauzima bandwidth jer će se strimovati samo kanal koji je odabran, tako da ubacivanje ovog kanala je više tehničke prirode, tj. kako doturiti signal do mreže i da li je to isplativo SBB-u. Nisam baš siguran da će SBB poleteti da ubaci ovaj kanal, sigurno je da traže od RTS-a novac i za RTS Digital, no verujem da će pritisak ljudi naterati da nam SBB ubaci test sliku koju RTS emituje kada nema programa Ili beše emituju Fashion TV HD
[ Miladinovic @ 19.10.2009. 10:11 ] @
Sve ovo će početi tek od sledeće godine da ide najverovatnije na proleće. Ono što mene interesuje najviše je VOD, video on demand tj u kakvoj varijanti će davati i za koliko novca tj da li ću moći da naračujem filmove samo iz odabranih programskih paketa na D3 ili će imati neku on-line videoteku.... i koliko novca će to zadovoljstvo da košta znajući srpsku pamet neće biti bezbolno
[ Fac Ut Vivas @ 02.11.2009. 02:44 ] @
Evo šta se priča na SBB forumu za HD...

Spisak kanala koji će se navodno naći u ponudi:

Citat:
Nat Geo HD
Discovery HD
Fashion HD
Euro Sport HD
History HD



Takođe rečeno je i:

Jennifer:

Citat:
U toku novembra i decembra u Beogradu se izvrsava zamena resivera sa novim set boxovima korisnicima koji to zele. U toku januara i februara ce se zavrsiti zamena i u Vojvodini.

U pitanju su sasvim solidni boxovi, koji podrzavaju HD, EPG i ostale nove najavljene sesvise (VoD, DVR i dr. ali one krecu nesto kasnije).


Kaže da će moći i na više televizora... Videćemo.


[ Fac Ut Vivas @ 02.11.2009. 13:48 ] @
Sada i zvanično:

http://www.sbb.rs/Digitalna+televizija/303/HDTV.shtml


[ Rins @ 03.11.2009. 10:27 ] @
Evo svezih informacija...

Zamena risivera ce se vrsiti najverovatnije krajem meseca (BG) ...

Zamena risivera tj. uvodjenje HD usluge kosta 4000 din ( za korisnike MIX usluge 2000din) a paket od 7 kanala kosta 400 din ( za korisnike MIX usluge 200 din)

Paket se sastoji od:

Nat Geo HD
Discovery HD
Fashion HD
Euro Sport 1 HD
Euro Sport 2 HD
Animal Planet HD
History HD
[ boki78 @ 03.11.2009. 17:25 ] @
Sto se tice cene za ovu uslugu ovo je veoma povoljno, samo jos da ispune ocekivanja sto se tice kvaliteta usluge odnosno pristojnog risivera i konstantnog signala.
[ sdjakovic @ 05.11.2009. 07:28 ] @
Odlicno! i kada planiraju da zapocnu taj posao?
[ vlada @ 07.11.2009. 17:43 ] @
Zvao sam SBB pre neki dan i receni su mi isti ovi uslovi kao par postova iznad, znaci za sbb mix 2000 jednokratno + 200 mesecno za ovih mislim 7 kanala a navodno ce se ponuda i prosiriti.
Ostavio sam podatke da se kao "prijavim" i receno mi je da cekam i da ce mi se javiti. Videcemo. Da li neko zna u kojoj se rezuluciji emituje npr. discovery HD 720p, 1080p, 1080i ?
E da, jos jedna informacija, pored D3 uredjaja, kablovskog modema, koje jel vec imam, dobija se i jos jedan, resiver za ove HD kanale. Dakle 3 uredjaja od iste firme. Pitao sam da li ce se ova problematika resavati,
rekli su kad se steknu tehnicke mogucnosti
[ Fac Ut Vivas @ 07.11.2009. 22:01 ] @
Prilično sam siguran da nećeš dobiti još jedan receiver nego da ćeš postojeći zameniti sa novim.
Bilo bi lepo kada bi ostavili i stari :) Kada bi ostavili i stari to bi značilo da možeš da pratiš digitalnu televiziju na dva televizora...
[ Rins @ 07.11.2009. 22:58 ] @
Postoji opcija da ostane stari D3 risiver ali tom slucaju se HD televizija uvodi zasebno a ne preko MIX rezima i tada se uvodjenje placa 4000din i mesecna pretplata je 400 din... ako se vrsi samo zamena risivera onda vaze pomenute beneficirane cene...
[ aleksandaraleksandar @ 08.11.2009. 14:05 ] @
drugari, jedno pitanjce delimično vezano za HD SBB.

zvali me iz SBB-a da mi ponude MIX for free, ako pređem na postpaid na 24 meseca.
meni to zvučalo ok jer je net brži i dobija sa digitalna tv. i setim se čisto onako da je pitam da li je to HD TV i ona kao ne, to je drugi neki paket.
ja trenutno nemam HD TV, pa reko' ajd da vidim šta može da se iskoristi. pogledam na sajtu i vidim da ta digitalna ima pakete.

1. sad nisam razumeo, da li je uvođenje free, set top box free, a pakete plaćam ili dobijam i neke pakete free?
2. šta mislite o toj ponudi? ja jako slabo gledam TV, uveo bih digitalni HBO zbog mojih u kući, a recimo da mi brži net znači, ali kako skidam po 5 epizoda serija nedeljno, nije to ništa što mi trenutno pravi problem.
[ Miladinovic @ 08.11.2009. 16:45 ] @
Za onih 1350din valjda u D3 dobijaš osnovni paket i 4Mbps neta, ako hoćeš dodatni paket obično je svaki + 200din ili 300din za HBO paket.
Kao što je napisano ukoliko hoćeš i HD onda moraš u startu da doplatiš 2k dinara, dobiješ bolji prijemnik, a za HD kanale ako hoćeš doplatiš + 200din.

Dakle, D3 BASIC + 4Mbps = 1350din

Zanimljivo da je do pre nekoliko dana za isti paket ugovor glasio na 12 meseci, sad već na 24....
[ Fac Ut Vivas @ 08.11.2009. 16:52 ] @
1. Paketi se plaćaju a imaš i dosta kanala u osnovnoj ponudi koji se ne plaćaju. Mislim da su paketi po 200 dinara. Za spisak kanala pogledaj ovaj link:

http://www.sbb.rs/Digitalna+te...a+D3/302/Programska+sema.shtml

Free kanali počinju od RTS-a, a do RTS-a su kanali koji su podeljeni u nekoliko paketa. Na primer prvih 16 kanala čini porodični paket, posle toga imaš sportski pa HBO...

2. Ponuda je OK jer realno ne plaćaš ništa više nego što sada plaćaš plus imaš bolju sliku. Minus je to što moraš da se vežeš ugovorom. Kada sam ja uzimao moglo je i na 12 meseci što je možda bolja opcija jer je razlika u ceni između 12 i 24 meseca veoma mala.


edit: I da dodamo da se i dalje plaća održavanje (analogna) tako da ukupno izađe oko 2050 dinara, ako se ne varam.

[ boki78 @ 08.11.2009. 19:54 ] @
Mozda moje pitanje nije bas konkretno vezano za ovu temu ali ipak mislim da cu ovde dobiti odgovor ako neko uopste ima info o cemu se radi. Naime pretpostavljam da znate za probleme vezane izmedju SBB-a i TV Arena sport, postoji jedna teorija da Telekom i IPTV stoje iza njih i da zbog toga nece biti emitovanja na SBB-u jer im je upravo SBB glavni konkurent. (slicno kao sto SBB nije dozvolio emitovanje Sport kluba 1 i 2 na IPTV-u). Medjutim ovde se radi o jako ozbiljnom paketu od 3 sportska programa koji ce mozda uskoro i krenuti sa emitovanjem HD signala. Druga stvar je sto prate veliki broj utakmica iz najjacih liga, Lige sampiona, Lige Evrope i slicno, znaci mnogo jaci programi od Sport kluba. Mislim da veliki broj korisnika SBB usluga voli i prati sport i da ce ovo biti veliki minus najvecem kablovskom operateru koji ce mozda i izazvati migraciju ka konkurenciji. Pratim sta se pise na SBB forumu i sajtu Arena sporta ali tamo niko od nadleznih nece da kaze pravi razlog ne potpisivanja ugovora. Totalno je nelogicno da Arena sport izbegava kablovskog operatera koji pokriva 53% korisnika ove usluge u Srbiji plus korisnike koji koriste Total TV. Iz Arene stizu informacije da saradnje definitivno nece biti, dok iz SBB-a bojazljivo najavljuju da ce se saradnja ostvariti u bliskoj buducnosti. Unapred sam zahvalan ako neko ima relevantnu informaciju koju je u mogucnosti da podeli sa nama. Pozdrav!
[ vlada @ 09.11.2009. 15:16 ] @
Zvali me danas iz SBB da mi kazu da obzirom da sam se prijavio za HD kanale da ce im oprema stici tek krajem meseca i da me pitaju da li i dalje ostajem pri zahtavu da zelim HD kanale.
[ Fac Ut Vivas @ 11.11.2009. 02:09 ] @
Na SBB sajtu je objavljen cenovnik za digitalnu televiziju:

http://www.sbb.rs/Digitalna+te...shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Ono što je novo jeste informacija da će se plaćati mesečna renta za HD receiver u iznosu od 200 dinara kao i sam HD paket.

[ boki78 @ 11.11.2009. 10:45 ] @
Ove cene se poprilicno razlikuju od onih koje su bila najavljivane iz samog SBB-a. Najjeftinija varijanta izadje 2000 din za prikljucnu taksu plus 550 dinara mesecno ako se naravno obavezes ugovorom na 24 meseci. Sada mi i ne deluje tako privlacno kao na pocetku...
[ Fac Ut Vivas @ 02.12.2009. 22:54 ] @
Priča se da je SBB pustio HD kanale u svoju mrežu tako da sada čekamo da počnu da dele receivere konačno.

Na SBB forumu korisnik Dule_HD je napisao:

Citat:
SBB je poceo da testira HD kanale. U pitanju je kablovski signal (dvb-c), ne IPTV.

Discovery HD, otkljucan, 1080i (1080/25), [problem sa zvukom, u gornjem levom uglu tanka zelena linija] , kvalitet slike odlican, nema EPG
Fashion HD, otkljucan, 1080i, kvalitet slike odlican, nema EPG.
History HD, zakljucan / ili nema signala
Eurosport HD, zakljucan/ ili nama signala
Eurosport2 HD, zakljucan/ ili nema signala
National Geographic HD, zakljucan ili nema signala


http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=60&t=17623#p178928

U isto vreme pojavila se i reklama na Youtube-u:

http://www.youtube.com/watch?v=0Yl_Y00Oca4
[ Fac Ut Vivas @ 07.12.2009. 12:29 ] @
Kažu iz SBB call centra da je u šoping centru Ušće promocija SBB HDTV-a. Mogu se videti receiveri i kako sve to izgleda u praksi. Ako stignem danas da odem okačiću slike...
[ Fac Ut Vivas @ 08.12.2009. 13:22 ] @
Otišao sam da pogledam taj SBB HD i nisam baš oduševljen... Prvo, nisu mi dali da slikam tako da ne mogu da pokažem kako to sve izgleda.

Uglavnom, stavili su dva TV-a i par receivera i puštaju tih par HD kanala. Ono što je najbitnije jeste da slika nije Bog zna šta. Vidi se da je HD ali vidi se i kompresija plus na dva od 6 kanala nije bio HD nego upscale-ovan SD. Kvalitet slike je krajnje subjektivan utisak a i pitanje kakav je TV na koji su nakačili receiver tj. kako radi skaliranje jer je receiver bio podešen da na izlazu daje 720p signal a ne pass trough što postoji kao opcija.

Receiver je Cisco Z4389DVB i ne mogu da ga nađem na netu. Liči na ovaj: http://www.cisco.com/web/consumer/support/settop_4582DVB.html stim što napred nisam video slot za karticu. Zagledao sam ga sa svih strana i nisam našao vidljivo mesto gde se može staviti kartica.
Pozadi od konektora ima jedan HDMI, jedan Ethernet, jedan komponentni i kompozitni izlaz i konketor za digitalni audio u vidu činča. Zanimljivo je da nema SCART.

Probao sam malo da koristim receiver da vidim kako sve to radi i nisam zadovoljan. Interfejs mi je ružan, OK to je isto subjektivan utisak ali činjenica je da je prebacivanje kanala sporije nego na sadašnjem D3 receiver-u. Ne samo da je menjanje kanala sporije nego je i sam uređaj spor, ima neki lag isto kao i STB za IPTV. Takođe ako želite da gledate SD kanale morate da uđete u meni i da prebacite sa D3 HD na D3, možda se ovo vremenom i promeni ali ovako mi je krajnje glupo.

Najiskrenije, nisam oduševljen onim što sam video. Nadam se da će sa par podešavanja (prebacivanje receivera sa 720p na 1080i) i na drugom (mom) televizoru sve izlgedati bolje. Što se tiče STB-a to nije toliko problem, navikne se čovek brzo. Već sam podneo zahtev za HD i neće ga povlačiti zbog ovoga. Malo me nervira što ću morati da se obavežem na dve godine bez nekog probnog perioda ali šta je tu je.
[ Fac Ut Vivas @ 15.12.2009. 11:03 ] @
Da li neko ko ima D3 i plazmu/lcd, moze da mi kaze da li i koliko kanala dobija u 16:9 ili mora "vestacki" da razvlaci sliku sa 4:3 na 16:19, pa gleda "male debele patuljke"
[ voyager @ 15.12.2009. 17:24 ] @
Ono sto je sigurno u 16:9 je sledece, mozda ima jos nesto da mi je promaklo ali cisto sumnjam:
BBC News
Motors TV
Eurosport 2
ESPN America

Sve u svemu jadno i bedno, tako da je format 16:9 na HD kanalima pored kvalitenije slike jos jedan razlog zasto iscekujem D3 HD!
[ Milan307 @ 15.12.2009. 18:14 ] @
Znaci sve osalo u ponudi "obicnog" D3 je 4:3??
Ne moze cak ni na risiveru da se namesti da isporucuje u 16:9??
[ Fac Ut Vivas @ 15.12.2009. 20:26 ] @
Receiver ima podešavanje 4:3 ili 16:9 i ako izabereš 4:3 wide kanali će ti biti kropovani sa strane. Ako izabereš 16:9, wide kanali će biti OK a 4:3 razvučeni ili šta već postaviš na svom TV-u.

Mislim da ovo nije problem do SBB-a jer ne verujem da ima mnogo kanala koji se nalaze u ponudi SBB-a a da se emituju u 16:9. Ono što ima u 16:9 SBB i pušta u tom formatu.

[ Milan307 @ 16.12.2009. 00:06 ] @
ok, hvala na odgovorima, e sada koliko ima kanala koji su 16:9 preko d3??
Tj. da li mi se isplati da uzimam plazmu ako ce mi vecina kanala biti razvucena pa da gledam kako patuljci igraju basket.
Moze li neko ko je uzeo taj famozni d3 da mi kaze koji su sve kanali sa 16:9?

HVALA SVI FORUMASIMA NA ODGOVORIMA, S NADOM DA SE I U SRBIJI USKORO ZAZIVETI NORMALNA TELEVIZIJA!! ZIVELI
[ voyager @ 16.12.2009. 00:35 ] @
Ovo sto sam napisao u prethodnom postu se i odnosi na D3:

Citat:
Ono sto je sigurno u 16:9 je sledece, mozda ima jos nesto da mi je promaklo ali cisto sumnjam:
BBC News
Motors TV
Eurosport 2
ESPN America

Sve u svemu jadno i bedno, tako da je format 16:9 na HD kanalima pored kvalitenije slike jos jedan razlog zasto iscekujem D3 HD!
[ petarta @ 16.12.2009. 17:05 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas:Najiskrenije, nisam oduševljen onim što sam video.


Potpuno isto vidjenje. Kako koristim i Total TV zasmetao mi je preopsirni MENU i njegova brzina. Inace zaista glupa stvar to sa prelaskom izmedju SD i HD kanala.
Inace odakle SBB dobija HD kanale? Nema ih ni na jednom satelitu (sa nasim titlovima)?
[ Fac Ut Vivas @ 24.12.2009. 22:07 ] @
Zvali me iz SBB-a da me obaveste da će me u roku od dva dana neko zvati da dođe da zameni receiver ako sam još uvek zainteresovan. Nadam se da će to stvarno biti za dva dana, a ne za dva SBB dana :)
[ foto klik @ 03.02.2010. 21:46 ] @
Ljudi pozz svima!Postavili su mi iz sbb-a taj resiver takozvani model cisco z3375 i kako su rekli dobio taj paket d3-digitalizacija slike a ima programa koji su i u HD-u!Nije mi jasno nikako kako su oni meni to digitalizovali sliku pomocu tog resivera i omogucili da ja to na mom televizoru vidim -d3 kao i hd kada su mi taj jeftini resiver povezali sa televizorom od 42 inca koji je full hd skart kablom!!!Kako mi mogu preneti digitalnu sliku i hd rezoluciju skart kablom/Resiver nema HDMI!To mi nikako nije jasno a to sto se slika za nijansu boboljsala sa resiverom to je isto kao da ste stavili antenu sa pojacivacem!Neznam mnogo oko toga ali znam da preko skarta ne moze da mi se slika digitalizuje a jos manje mogu gledati HD!Kada sam zvao sbb i pitao da mi objasne kako su oni meni to digitalizovali sliku sa skart kablom a ne sa HDMI oni su mi jednostavno davali telefone te od ovih te od onih i na kraju su mi trazili broj telefona da bi me zvao super vizor koji naravno ne zove!Molim Vas ako neko zna neka mi objasni i unapred hvala!Pozz svima!
[ Cileinteractiv @ 06.02.2010. 22:30 ] @
Pa eto, digitalno je sve do izlaza iz risivera. To nije ono sto si ocekivao a i mene koji nemam veze sa tim zbunjuje tvoj post.
Pokusaj da ih nazoves ponovo i vidis da li u ponudi imaj uneke risivere sa HDMI izlazom i da li imaj u planu da in nabave.
Video sam IPTV na 50" plazmi ali veza od STB-a do plazme je bila skart kabelom. Cuo sam da sad dele TSB-ove sa HDMI izlazom, moze li to neko da potvrdi?
[ Fac Ut Vivas @ 07.02.2010. 07:45 ] @
@foto klik

Digitalizacija se odnosi na prenos signala do tebe i sasvim je normalno da je receiver povezan SCART kablom sa televizorom. To što si ti dobio je receiver za SD D3 i preko njega ne možeš gledati HD kanale, da bi gledao HD kanale treba ti 4389 model koji ima i HDMI.

Nemoj da te zbunjuje to što ti je receiver povezan preko SCART-a sa TV-om ništa ti ne bi bila bolja slika da imaš ovaj drugi model sa HDMI-jem.