[ VetSurg75 @ 21.09.2009. 21:17 ] @
Pozdrav svima,

Upravo sam pribavio i instalirao INTRACOM-ov ISDN eksterni modem i naravno imam problem sa slanjem i primanjem faksa, kao i nekolicina clanova foruma. Molio bih nekoga da mi pomogne ako moze.

Da ne duzimo. ISDN modem je instaliran kako treba, pri cemu sam zaobisao instalaciju CAPI drajvera (opcija po defaultu nije bila cekirana, ne znam da li je mozda trebalo da je cekiram). Po zavrsetku instalacije pokrenuo sam njegov manager i u tabu TELEPHONY ukucao svoja tri subscriber broja (dva na portu 1 i jedan na portu 2). Pri tome nisam ni jedan cekirao kao defaultni i sve opcije dole sam uncekirao (pogotovo CALL WAITING, jer sam procitao da ga, ukoliko se koristi faks treba uncekirati). Zatim sam RVS-COM LITE koji sam dobio od TELECOM-a i podesio sve u onom vizardu tj. razdvojio sam koji ce telefoni da mi sluze za glas a koji za faks komunikaciju. E sad, kada mi je u SERVICE-u ukljucen i G3 and G4 fax opcija, prilikom slanja dobijam poruku NOT ALL PAGES WERE SENT, PLEASE RESEND. Ukoliko ukljucim samo G3 fax kao opciju, slanje je OK. Medjutim tada ne mogu da primam faksove. Naime, ko god pokusa da mi posalje faks, dobija poruku da je povratni uredjaj tj. moj ISDN FAX dao iskljucujuci signal prilikom transmisije i tako terminovao vezu.

Unapred hvala na bilo kakvom savetu.
IGOR