[ starkg @ 23.09.2009. 12:36 ] @
Imam jedno pitanje, koji je najbolji program - programski jezik da ne trazim badava, koji bi od DBF baze pravio izvestaj.Na primer imam dve baze sa nekim artiklima, imaju 100 stavki, zajednicko za svaku sifru je redni broj i iz jedne i iz druge baze, e sad uzmem kao polaznu iz obe trazi artikal po rednim broju,u i uporedjuj cene ako je isti upisi u novu trecu bazu ako nije odbaci itd............
Znaci neki programski jezik najmanje komplikovan , samo da ovo zavrsi kako treba, win ili dos ?

Hvala.





[Ovu poruku je menjao starkg dana 23.09.2009. u 13:49 GMT+1]
[ Zidar @ 23.09.2009. 13:39 ] @
Citat:
Znaci neki programski jezik najmanje komplikovan , samo da ovo zavrsi kako treba,

Ne postoji programski jezik koji je najmanje komplikovan i ne psotoji jenostavno resenje koje ce 'da ovo zavrsi kako treba'. Ako ne umjes to da uradis, najbolje je da prepustis posao nekome ko se u to razume.

Ako on 'kg' u tvojoj lokaciji znaci Kragujevac, onda mozda imas srece. Na forumu se cesto javlja jedan dobar programer iz Kragujevca, pa mozda mozete naci neki zajednicki jezik.

[ Catch 22 @ 23.09.2009. 13:53 ] @
^ Ako si ikada radio sa programom, recimo MS Access, onda je to vrlo jednostavan zadatak, ako nisi onda poslusaj prethodni savet pa zamoli nekog ko jeste...
[ starkg @ 23.09.2009. 13:58 ] @
Ma to mi kazi nista vise,on to moze, a jer isti djavo ms access i open ofis - open base ?
[ Catch 22 @ 24.09.2009. 01:33 ] @
"Niđe veze" taj OO.Org Base i MS Access!

Edit: Obrisan offtopic

[Ovu poruku je menjao chachka dana 25.09.2009. u 08:39 GMT+1]
[ X Files @ 24.09.2009. 07:39 ] @
Recimo, DBF bazama podataka bez ikakvih dodatnih drajvera pristupaju Delphi ili C++ Builder.

Starije verzije ovih alata, ako se ne varam kod Delphija <= 7 a kod C++ Buildera <= 6 imaju ugrađen QuickReport podsistem za izveštavanje kojim se relativno brzo i lako može izgenerisati izveštaj željenih karateristika, na osnovu zadatog kriterijuma. Naravno i novije verzije mogu pristupati DBF bazama, ali je alat za generisanje RaveReports koji je malo komlikovaniji za početnike

Ipak, potrebno je malo iskustva i veštine u svemu tome ako si početnik, iako bi neko iskusan mogao za sat vremena da sve to postavi da radi.




[ misk0 @ 24.09.2009. 11:29 ] @
Koliko ja znam i Excel moze da otvori DBF, nisam siguran samo da li su sve verzije podrzane.